Помощ при избор на LCD LED TV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от hell's angel » 03 Юли 2020, 16:02

Може, ама на дъртото Сони Тубата бачка :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Dextuar » 03 Юли 2020, 17:34

acho.rs написа:
Dextuar написа:Някой с мнения за този телевизор?

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-OLED55B8SLC

Всичко ОЛЕД 4к със 100 реални херца е космос в сравнение с ЛСД-то (така наречения ЛЕД) . Има един канал с 4к HDR картина, на ЛСДто на Сони ми е кинескоп в сравнение с ОЛЕД-а
Ползвам го вече почти година, много съм доволен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Leon » 06 Юли 2020, 15:19

От 2 седмици съм на OLED и имам чувството, че досега не съм гледал телевизор. Мозъкът и очите ми още не може да свикнат. А зимата няма и да пускам парно, това си е 55 инча конвектоер. Лошото е, че с качеството на нашите канали, всички дефекти се виждат, а аз имам професионални изкривявания на тази тема. Обаче като пуснеш хубаво HD или 4К...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 06 Юли 2020, 19:54

Leon написа:От 2 седмици съм на OLED и имам чувството, че досега не съм гледал телевизор. Мозъкът и очите ми още не може да свикнат. А зимата няма и да пускам парно, това си е 55 инча конвектоер. Лошото е, че с качеството на нашите канали, всички дефекти се виждат, а аз имам професионални изкривявания на тази тема. Обаче като пуснеш хубаво HD или 4К...

Аз това пея от 2 години, но докато не го видиш вкъщи, не може да осъзнаеш космичекста разлика. Имай предвид и че не гледаш HDR. Като си свалиш няколко филма в този формат ще припаднеш :mhihi:
Например Уичъра го има в Х265 с HDR и само 3ГБ на 1ч - картината е покъртитетлна . Лошото е че почти няма филми в ХДР под 40ГБ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Dextuar » 06 Юли 2020, 20:36

acho.rs написа:
Leon написа:От 2 седмици съм на OLED и имам чувството, че досега не съм гледал телевизор. Мозъкът и очите ми още не може да свикнат. А зимата няма и да пускам парно, това си е 55 инча конвектоер. Лошото е, че с качеството на нашите канали, всички дефекти се виждат, а аз имам професионални изкривявания на тази тема. Обаче като пуснеш хубаво HD или 4К...

Аз това пея от 2 години, но докато не го видиш вкъщи, не може да осъзнаеш космичекста разлика. Имай предвид и че не гледаш HDR. Като си свалиш няколко филма в този формат ще припаднеш :mhihi:
Например Уичъра го има в Х265 с HDR и само 3ГБ на 1ч - картината е покъртитетлна . Лошото е че почти няма филми в ХДР под 40ГБ.
Не знам ти от колко време го тръбиш, но масово от Galaxy S3 насам всеки с AMOLED дисплей е виждал разликата с обикновен LED такъв. Истината е, че Самсунг Quantum DOT (LED) не е чак толкова зле с изключение на HDR-а при 10 битово видео и при много тъмни сцени.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Club BMW » 07 Юли 2020, 0:16

И двете технологии ЛСД, ОЛЕД имат плюсове и минуси. Въпрос на избор и възможности...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 07 Юли 2020, 8:27

Dextuar написа:
acho.rs написа:
Leon написа:От 2 седмици съм на OLED и имам чувството, че досега не съм гледал телевизор. Мозъкът и очите ми още не може да свикнат. А зимата няма и да пускам парно, това си е 55 инча конвектоер. Лошото е, че с качеството на нашите канали, всички дефекти се виждат, а аз имам професионални изкривявания на тази тема. Обаче като пуснеш хубаво HD или 4К...

Аз това пея от 2 години, но докато не го видиш вкъщи, не може да осъзнаеш космичекста разлика. Имай предвид и че не гледаш HDR. Като си свалиш няколко филма в този формат ще припаднеш :mhihi:
Например Уичъра го има в Х265 с HDR и само 3ГБ на 1ч - картината е покъртитетлна . Лошото е че почти няма филми в ХДР под 40ГБ.
Не знам ти от колко време го тръбиш, но масово от Galaxy S3 насам всеки с AMOLED дисплей е виждал разликата с обикновен LED такъв. Истината е, че Самсунг Quantum DOT (LED) не е чак толкова зле с изключение на HDR-а при 10 битово видео и при много тъмни сцени.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Има разлика между телефон и телевизор, най-малкото защото почти всичко на телефона е статично. Иначе има разлика с ЛСД куантом дот и то огромна. При положение вече, че цената е сходна и че Самсунг минават на лед, няма додовд за ЛСД във високия клас ТВ

И пак относно цената - миналта година ноември 65ца Филипс ОЛЕД 8ма серия за 2700лв (не за мен) . 55цата май излизаше към 2200лв. Ако се дебне промоцията излизат попадения. Иначе ако се гони цена/качество е ясно че едно ЛСД 55ца на 50 херца за 1000лв е по-изгодното предложение. Но ако скочиш на 100хз в 4к, цената отива на 1500-1800лв и вече е безсмислено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Leon » 08 Юли 2020, 13:47

Аз ОЛЕД-а го дебна от от появата му като технология, когато струваха по 7-8к малките и имаха доста проблеми. Q-led на Самсунг е повече маркетингова хитрина, за квантовите на LG нямам лично впечатление, но повечето ревюта ги препоръчват пред ОЛЕД ако се ползват в ярко осветени помещения. Купих ОЛЕД като изпадна нещо на смислена цена, без това вече ползвам телевизора сравнително рядко. Ще видим как ще се представи във времето.

acho.rs написа:
Leon написа:От 2 седмици съм на OLED и имам чувството, че досега не съм гледал телевизор. Мозъкът и очите ми още не може да свикнат. А зимата няма и да пускам парно, това си е 55 инча конвектоер. Лошото е, че с качеството на нашите канали, всички дефекти се виждат, а аз имам професионални изкривявания на тази тема. Обаче като пуснеш хубаво HD или 4К...

Аз това пея от 2 години, но докато не го видиш вкъщи, не може да осъзнаеш космичекста разлика. Имай предвид и че не гледаш HDR. Като си свалиш няколко филма в този формат ще припаднеш :mhihi:
Например Уичъра го има в Х265 с HDR и само 3ГБ на 1ч - картината е покъртитетлна . Лошото е че почти няма филми в ХДР под 40ГБ.


Да, тествах няколко 4К файла вече, смазваща е разликата. Witcher-а специално ще го дръпна да видя. Добре че наскоро ъпгрейднах медиа плеъра с DUNE 4K, само да стигна да се заиграя с него. Май ще трябва и поне един нов HDMI кабел от скъпите и външен SSD диск за големите файлове, че не ми се разправя с медиа сървъри. :mhihi:
Never mistake motion for action...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Bogat-Beden » 10 Юли 2020, 16:06

Преатели, не знам дали е за тука или за програмистката тема, но моля, препоръчайте ми монитор за работа.
Колкото по-голям и надежден (най-вече), по-добре. Разделителна способност и други магии не са приоритет.
300- 400 гроша.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Моджо » 10 Юли 2020, 19:09

32-ка тв, фулл хд, с хдми вход. Има за по 400 лв. Иначе 23 24 инча монитор за 400 гроша пак има. Аз бих си взел тв-то, като има драма с видеокартата обаче. Съмнява ме да има още толкова слаби, ма знае ли човек.
Например
https://www.technomarket.bg/televizor/p ... v-09155533
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от acho.rs » 12 Юли 2020, 8:14

Има огромна разлика между монитор и телевизор. Монитор е оптимизиран за статични образи и работа от малко разстояние до очите - пикселите са подредени по друг начин и светлинния сноп е по спомен, 3 пъти по-слаб, с цел запазване на зрението. За това като пуснеш телевизия на монитор е шит и като лепенеш Уиндоус на ТВто е смрад.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Моджо » 12 Юли 2020, 8:50

Ми аз съм на тв, па не виждам особена разлика честно казано от с монитора в работата. Даже на тв-то ми е по-добре, че е по-голямо.
https://www.emag.bg/monitor-led-ips-phi ... D1YZWWBBM/

ето ти и монитор.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Don_Diego » 06 Сеп 2020, 23:19

Правилно ли смятам, че за разстояние 4.60 ми трябва телевизо 55+ инча?
Правих ремонт в спалнята, разпределението в стаята вече е друго и ми трябва нов телевизор за там...
Опции за проектор не се разглеждат, няма къде да се сложи
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от nikola59 » 06 Сеп 2020, 23:39

Don_Diego написа:Правилно ли смятам, че за разстояние 4.60 ми трябва телевизо 55+ инча?
Правих ремонт в спалнята, разпределението в стаята вече е друго и ми трябва нов телевизор за там...
Опции за проектор не се разглеждат, няма къде да се сложи

:lol: Правилно. 65" да вземеш няма да сбъркаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ при избор на LCD LED TV

Мнение от Don_Diego » 07 Сеп 2020, 12:46

Mай точно точи размер ще гледам... ама какво да му гледам най-вече. ВИждам, че има различни операционни системи: Android и WebOS основно, кое е по-добро :dunno: . Основно гледам моделите на Sony и LG (при тези 2 мога да намеря най-голямо намаление), бюджет около 2к... Някой с препоръка за нещо изпробвано и добро
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook