Пътуването със самолет...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от Bogat-Beden » 07 Ное 2009, 23:39

Barovski написа:Значи да си купя брилянтадор за по-чаровна усмивка :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ще проверя и как седят нещата с плащането онлайн на багажа. Ама като си помисля,че им бяха нужни 4 работни дни,за да обработят резервацията ми (след като вече им бях изпратил парите),си мисля,че тея дни ще е добре да си наглася багажа,че излитам на 21ви :mhihi: тъкмо ще им дам време. Ама ако съм с някви 1-2 килограма горница... Няма да си правя труда изобщо. Съмнявам се да кажат нещо за толкова малко.
Веднага Guardia Civil :cop: ,арест и ен ла кАрсел.. :mhihi: :mhihi:
Е кфи са тея 4ри дни за резервация ,колега,ти как си плащал -с апортна вноска,акции облигации или фючърси нещо? :lol: :lol: -С карта става за минути,ама зимат около 7-8 еур такса,инак с банков превод няма такса.. :)
И полетът е по-малко от 3 часа-зависи колко е натоварена въздушната магистрала и дали кара бързо.. :mhihi: :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E30 biTurbo

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от Barovski » 07 Ное 2009, 23:45

Bogat-Beden написа:Веднага Guardia Civil :cop: ,арест и ен ла кАрсел.. :mhihi: :mhihi:
Е кфи са тея 4ри дни за резервация ,колега,ти как си плащал -с апортна вноска,акции облигации или фючърси нещо? :lol: :lol: -С карта става за минути,ама зимат около 7-8 еур такса,инак с банков превод няма такса.. :)
И полетът е по-малко от 3 часа-зависи колко е натоварена въздушната магистрала и дали кара бързо.. :mhihi: :mhihi:


Колега,платих с банков превод. След 4 дена получих потвърждение на пощата си,че всичко е ок. Предния ден даже звънях,и ми казаха,че било нормално - трябвало им време да обработят данните.
Пробвах с облигации,по изгодно щеше да ми е на мене,ама не искаха :mhihi:
За полета го казах 3 часа,щото така ми го дават по разписание. Пък и като се обадих,казаха,че единия пилот бил пред пенсия,пък на другия щяло да му е сефте :mhihi: че няма да са от гончиите няма,ми дано поне за 3-4 часа стигнем :mhihi: :mhihi:

УмНаТа КаКа с чЕрпАка :)
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Жена
Кара: '96 BMW318 cabrio

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от Eliana » 08 Ное 2009, 0:05

Преди 2 седмици се прибирах с "Уиз еър" и аз. Летяла съм и с "България еър". Мога да кажа, че "Уиз" са доста строги що се отнася до килограмите на багажа за разлика от българската фирма. Багажа ми тежеше 18кг. и ме накараха да си махна поне 2 кг. от него. Докато при "България еър" багажа ми е бил и с над 5кг. от допустимото и не са ми правили проблем.
Моя съвет е да си вземеш някака по-голяма чанта/малък куфар за ръчен багаж и ако те накарат да махаш някои неща от този, който ще чекираш, да ги прехвърлиш в ръчния.
Когато ме питат имам ли ръчен багаж казвам, че е само дамската ми чанта... Никога не са обръщали внимание колко тежи ръчния ми багаж и какви размери е чантата.
Ако става дума за 1-2 кг. отгоре според мен изобщо не трябва да се притесняваш :)
Ако искаш да си купиш нещо от самолета по- добре гледай паричките да са точно (лева/ евро) защото имат навика да връщат в центове. На мен ми върнаха 5 евро на центове и сега ще ми дрънкат в протмонето до другата година :D
Изображение

Scrapyard user
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от Spit-Fire » 08 Ное 2009, 0:50

На Wizz не знам ама на EasyJet-a и BA са по 20 кила. Аз последния път пътувах с ЕJ и като тупнах куфара - 19.99 кила :mhihi: :mhihi: :mhihi: Направо ми премаля и ми се сви сърцето, докато до мене една мацка с багаж 20.3 го разхвърляше и се чудеше кое да оставя тука, че нямаше ръчен :mhihi:
Пък за самолетите, ако си летял с БА и след това с EJ или Wizz, все едно от ръждясалата жигула на дядо, да те поканят да седнеш в Майбах :mhihi:
Най-хубаво си извади ей сега всичкия багаж, намери начин да го претеглиш и мисли дали да доплащаш или не, че да няма изненади.

А, да, те пилотите не те бъркат много по време на самия полет. Въпроса е какви са, за да не се наакаш като излиташ или кацаш. :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E30 biTurbo

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от Barovski » 08 Ное 2009, 1:09

Да,колега,прав си. Тва за пилотите е закачка между мен и един колега :winky: Иначе багажа ще го претегля и ще видя за какво става на въпрос... Ама ми е се на акъл,че ще трябва да доплащам. :bang:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от ///M_Martin » 08 Ное 2009, 14:02

Багажа е толкова колкото си ти казали-но мой съвет ако искаш да качваш още багаж,плати си го он лайн преди полета а не на летището че има голяма разлика в цената

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от don_gori » 23 Ное 2017, 10:51

Колеги да попитам дали мога да прекарам един Bulsatcom приемник с "окото" за чинията през ръчния багаж на Wizz ? Ще взема една раница само за тях, та да са на лесно място като ги вадя за проверка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от KPETEH » 23 Ное 2017, 11:04

аве тия виз айр, телефони ли нямат?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от bum_bum » 23 Ное 2017, 11:17

Имат, ама са 2лв на минута. И първите три им слушаш записаните съобщения :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от Elesar74 » 23 Ное 2017, 15:34

Да бе, като розов телефон, оттам ли избиват евтините билети се чудя? И аз им звънях и после разбрах по разпечатката.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от bum_bum » 23 Ное 2017, 17:21

Всичко им е така. Билета 20 евро, а после 100 неща платени допълнително и той станал 35.

Аз наскоро един билет взимах не за мен. Пиша имена на пътника, там всичко и ми дава да се регистрирам или да вляза. Влизам с паролата и юзърнейма понеже имам вече регистрация и завършвам поръчката. Хоп- билета на мое име като пътник

Гледам как да го сменя- ми може срещу скромна такса от 100лв или нещо такова. Та от там едно звънене и разправии..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от alekangg » 23 Ное 2017, 18:12

Може разбира се, няма да имаш никакви проблеми и да не е в отделна раница.
Относно цените, трябва малко да се гледа и чете, не става с рупане. Има и нормален градски телефон, ама пак се иска да се потърси малко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от don_gori » 25 Ное 2017, 22:31

Мина без проблем, също и да споделя от този Август има някаква нова политика с чекирането и избирането на места. Ако не си купиш място онлайн чекинга е активен вече само 2 дена преди полета и ти раздават последните останали места, т.е. ако сте семейство или компания може да сте на различни места. Е поне на тоя етап дори 2 дена преди полета ми даде 4 места едно до друго, на връщане пак.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от alekangg » 25 Ное 2017, 23:08

bum_bum написа:Всичко им е така. Билета 20 евро, а после 100 неща платени допълнително и той станал 35.

Аз наскоро един билет взимах не за мен. Пиша имена на пътника, там всичко и ми дава да се регистрирам или да вляза. Влизам с паролата и юзърнейма понеже имам вече регистрация и завършвам поръчката. Хоп- билета на мое име като пътник

Гледам как да го сменя- ми може срещу скромна такса от 100лв или нещо такова. Та от там едно звънене и разправии..


И с нормалните компании е така вече, искат отделно пари за куфар и т.н.
Аз си ходя с лоу костовете, ама 20 евро са много пари, свалям ги на 1-2-3-4-5 евро и така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Пътуването със самолет...

Мнение от merx » 28 Ное 2017, 14:26

Аз снощи се върнах от Мадрид с Уиз, за съжаление само с 2 часа закъснение, иначе избивах подаръците за всички. :D

Бях там за 5 дни на екскурзийка. Винаги съм пътувал с един и същи сак, дори и преди като беше по-малък, просто не го пълнех до горе, случайно ако ми казат нещо да го натъпча в дупката. Само, че този път засякох черния петък там и багажа ми се оказа доста над 10 кг. Поради тази причина и никога не ходя на чек-ин, а направо на гейтовете и там кантари никъде не съм виждал.

Снощи един го дръпнаха настрани и хоп, греда с куфара му, изобщо не влезе в мярката им.

P.s. Един съвет от мен, чекирайте се възможно най-късно преди полета (3 часа). Аз на отиване така направих, понеже бях го чел и проработи, дадоха ми безплатно место на аварийния изход и си се ширих почи 4 часа. Вече май навсякъде приемат електронни бордни карти (дори в София Т1 :) ), така че не е нужно да се принтират.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook