Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 27.08.2011
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от FmX » 22 Яну 2017, 18:59

Патрулките са на Х банда. До 2020г са им рсзрешителните от БИМ. Стационарните камери са на К и КА банда. Сигнала им на излъчване е много слаб и се лови вече когато те снима камерата. Патрулите използват опцията за стрелване, като те видят по-засилен и пускат за малко само. Случва се и да го оставят постоянно включен, но по-рядко. Имам клипчета как съм спрял срещу тях и наблюдавам как процедират ушаците. Ако не е постоянно включен, шанса да се спасиш е ако някой преди теб го стрелнат и ти свирне. Хубавото е, че Х банда има минимални фалшиви сигнали и когато свирне 70% е патрулка. С новите закони за превишена скорост които са в сила от вчера, вече много трябва да се внимава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: помощ при избор на антирадар

Мнение от insane_v » 18 Фев 2017, 15:00

Здравейте колеги,
Кажете някой читав радар детектор, че станах главен СПОНСОР на ФОНДА ЗА БЕЗОПАСНОСТ НА ДВИЖЕНИЕТО :( Явно съм много фотогеничен, щото взеха често да ме снимат. Кобра-та която ползвам е нисък клас и започва да пищи на 10-20 метра от камерите, когато вече е прекалено късно. Искам нещо, което да ги хваща отдалеч.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: помощ при избор на антирадар

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Фев 2017, 16:31

Stelth rg300 или snooper 3 zero. Излязал е и 4 zero, но за него нямам отзиви още.
http://www.stealth-radar.eu/view_product.php?pid=10
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: помощ при избор на антирадар

Мнение от insane_v » 18 Фев 2017, 19:39

Top Gun Maverick написа:Stelth rg300 или snooper 3 zero. Излязал е и 4 zero, но за него нямам отзиви още.
http://www.stealth-radar.eu/view_product.php?pid=10


А кой от двата би препоръчал ти? Ползваш ли някой от тях?
За Снупър 4 прочетох, че дават безплатни ъпдейти за 1 година, което означава, че след това се плащат, но не пише колко?
За Стелт RG300 не пише нищо относно ъпдейтите - дали са безплатни и ако са, за какъв период?

Друг важен въпрос е как те пазят от "пистолетите" и мобилните камери? Дали само благодарение на известяване посредством GPS-a и известните възможни засади или реално ги засичат? Ако реално ги засичат, то как става това - засича ги като "стрелят" по някой пред теб или някакси ги засича дори ако са в пасивен режим? Те реално "стрелят" ли по теб вече е късно :(
Питам, защото ако реално тези устройства разчитат главно на GPS-a и базата данни, то същата работа ще ти свърши и някоя програмка като Speed Cameras by Sygic например, при която срещу 21 лв получаваш доживотна регистрация за въпросната програма и ъпдейтите и. Неудобството на тази програма е, че тя те известява за всяка възможна засада и на практика пищи на всеки 2-3 километра като караш извън града и още по-често в града, в следствие на което просто я игнорираш и си караш колата и от време на време получаваш "честитки".

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: помощ при избор на антирадар

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Фев 2017, 20:01

При Стелта не се плаща, при Снупъра се плаща, но това плащане е реално за нови стационарни камери. Тосет старите вече ги имаш, а нали се сещаш колко често слагат нови стационарни из страната? :mhihi: Това със засадите е нож с две остриета защото хем може да няма и да го помислиш за фалшив сигнал, та друг път да те думне, хем пък е хубаво.
Естествено, че някой трябва да стрелне за да го улови, иначе какво ще улавя когато не се подава сигнал? Но обикновено когато те стрелне, той куката те е видял, че караш бързо и затова стрелва, тоест и ти го виждаш вече и може да намалиш. Рядко стрелят с тях вече да ти кажа, повечето пъти чакат на мобилна камера, а тях ги хваща Снупъра 100%-та.
Реално ако искаш 100%-та защита срещу пистолет не ти трябва детектро, а анти-радар, но там вече кой ще се навие да го пробва вместо теб дали и как работи не знам. За Стелта имам по-малко наблюдения, но и той се води за много добър. Снупърът е пробван много пъти и то 3-ката както ти написах назад.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: помощ при избор на антирадар

Мнение от Don_Diego » 19 Фев 2017, 17:01

Snooper-a е супер за използване в белите държави, където всички си плащат и постоянно отбелязват нови локации в GPS-a на устройството (тези локации може да са места където често правят засади с мобилни камери, току-що поставена стационарна, пункт където винаги има полиция без значение дали снимат и тн.). Така всеки път като закачиш устройството към компютър ще имаш нова информация, тук в България не е така. Дори стационарните камери и тия на светофарите не се актуализират често. Аз плащах първата година след това преустанових и го ползвам без абонамент (отбелязаните от мен места ги научих и няма смисъл от радара) вече все по-рядко го използвам дори. Тази седмица ще пътувам извън София и ще го закача да видя с мобилните камери как се справя и ще пиша :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Фев 2017, 7:20

В крайна сметка можем ли да обобщим, че почти всеки радар ще бъде от полза в БГ (като изключим ГПС за камерите, защото не са толкова много)? Защото оставам с впечатление, че май май само Х банд ми трябва. Тия стационарки я ги хвана я не, та по-добре да си ги вкарам в телефона и там да ги следя. Питам, защото искам да си взема някоя играчка, но не ми се дават излишни пари. Май най-важното е да се изключват бандовете поотделно, за да не ти надува главата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dr.peshev » 24 Фев 2017, 9:12

Ми, стреляли са ме от патрулка на К - някакви английски мобилни радари! :mhihi:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: VW T-Roc Sport 2.0 TFSI
Мечтае да кара: Всичко що започва с М

Re: помощ при избор на антирадар

Мнение от insane_v » 24 Фев 2017, 10:57

Don_Diego написа:Snooper-a е супер за използване в белите държави, където всички си плащат и постоянно отбелязват нови локации в GPS-a на устройството (тези локации може да са места където често правят засади с мобилни камери, току-що поставена стационарна, пункт където винаги има полиция без значение дали снимат и тн.). Така всеки път като закачиш устройството към компютър ще имаш нова информация, тук в България не е така. Дори стационарните камери и тия на светофарите не се актуализират често. Аз плащах първата година след това преустанових и го ползвам без абонамент (отбелязаните от мен места ги научих и няма смисъл от радара) вече все по-рядко го използвам дори. Тази седмица ще пътувам извън София и ще го закача да видя с мобилните камери как се справя и ще пиша :yes:


A тоя Снупър поне засичка ли стационарните и мобилните камери от достатъчно голямо разстояние, за да можеш да намалиш или също като евтината ми Кобра засича стационарните камери от около 20м, когато вече е прекалено късно? Преди 10ина дни получих снимка снимана ОТЗАД от Старо Оряхово, тоест снимали са ме в обратна посока на тази, в която е насочена стационарната камера и са ми измерили скоростта, с която съм се отдалечавал от камерата. Има ли Радар детектор, който може да засече от достатъчно разстояние дори и такива камери, насочени в обратната посока или само тия варианти с GPS-a могат да те спасят от тях?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 24 Фев 2017, 11:15

FmX написа:Патрулките са на Х банда. До 2020г са им рсзрешителните от БИМ. Стационарните камери са на К и КА банда. Сигнала им на излъчване е много слаб и се лови вече когато те снима камерата. Патрулите използват опцията за стрелване, като те видят по-засилен и пускат за малко само. Случва се и да го оставят постоянно включен, но по-рядко. Имам клипчета как съм спрял срещу тях и наблюдавам как процедират ушаците. Ако не е постоянно включен, шанса да се спасиш е ако някой преди теб го стрелнат и ти свирне. Хубавото е, че Х банда има минимални фалшиви сигнали и когато свирне 70% е патрулка. С новите закони за превишена скорост които са в сила от вчера, вече много трябва да се внимава.


Мобилните камери, които използват от КАТ, отдавна не са само на Х банд. "Удостоверение за одобрен тип средство за измерване" със срок на валидност е различен за различните системи, но при последна справка бяха с валидност 2022 г., 2023 г., 2024 г. в зависимост от радара. Има радари с изтекла валидност на удостоверението за одобрен тип ...

В момента, който иска да е с топ радар-детектор да се насочи към Radenso HD+ за щатите, ...., а за Европа Genevo GPS+ с антена Genevo HD+ или Genevo One S - Black Editionл

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Kroki » 24 Фев 2017, 13:44

A Valentine 1?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dextuar » 24 Фев 2017, 14:45

А този българския, какво ви е мнението за него?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dr.peshev » 24 Фев 2017, 15:20

Моя V1 500м фронтално и мин. 300м ако снима в гръб!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Фев 2017, 18:11

dr.peshev написа:Моя V1 500м фронтално и мин. 300м ако снима в гръб!


А това, дето стационарките са насочени надолу под 20ина градуса оказва ли влияние за прихващане на сигнала от тях? Защото и такова мнение бях чел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: помощ при избор на антирадар

Мнение от Don_Diego » 24 Фев 2017, 21:33

insane_v написа:
Don_Diego написа:Snooper-a е супер за използване в белите държави, където всички си плащат и постоянно отбелязват нови локации в GPS-a на устройството (тези локации може да са места където често правят засади с мобилни камери, току-що поставена стационарна, пункт където винаги има полиция без значение дали снимат и тн.). Така всеки път като закачиш устройството към компютър ще имаш нова информация, тук в България не е така. Дори стационарните камери и тия на светофарите не се актуализират често. Аз плащах първата година след това преустанових и го ползвам без абонамент (отбелязаните от мен места ги научих и няма смисъл от радара) вече все по-рядко го използвам дори. Тази седмица ще пътувам извън София и ще го закача да видя с мобилните камери как се справя и ще пиша :yes:


A тоя Снупър поне засичка ли стационарните и мобилните камери от достатъчно голямо разстояние, за да можеш да намалиш или също като евтината ми Кобра засича стационарните камери от около 20м, когато вече е прекалено късно?


В понеделник ще пътувам извън София и ще го закача за да изкажа мнение. ПОпринцип стационарните, които ги има в паметта ги обознача от доста далеч (поне 500м и пищи само ако си с превишена скорост), за другите нямам спомен понеже много рядко го ползвам вече. В понеделник вечерта ще споделя мнение :yes:

ПП: Сега се зачетох в User manual-a на Snooper-a и пише, че за стационарните камери с лимит над 100км/ч започва да пищи 700 метра по-рано, нашите масово ги слагат на места с 60 и 90 и се предполага, че ще запищи около 400м по-рано
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: barty, ivanski_2

Последни теми
Facebook