Xenon 35W или 55W?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 04 Юни 2009, 10:29

Peter Angelov написа:
spower написа:koлега аз съм с 55В и да ти кажа мн съм доволен като осветеност и на мокро, келвинте това определя по скоро цветовата гама от 6000К нагоре вече стават доста по синеещи и ефективността като осветяване намалява вече зависи на теб какви ще ти допаднат, относно марката и модела на ксенона зависи на къкъв ще попаднеш, но баласти и крушки има не се притеснявай, а цените са все надолу ;) аз вече 6м съм с ксенон и съм мн доволен .
Успех в избора !


Здрасти, ако може и аз да питам :D
Сега съм с 35 W на късите 6000 К, може ли да ги смъкна на халогените и да си взема 55 W за късите :roll: Хайде кажете кои да качествените марки, за да може да се предпазим от ментета и тем подобни...

Благодаря

...

колега ако сложиш ксенон на халогените 6000К не мисля, че ако има мъгла ще ти помогнат изобщо защото цвета на светлината се слива с мъглата халогените си ги остави с жълти кружки както са си др вариянт е за красота..незнам какво търсиш ефективност или вид .. иначе аз си взех 55В понеже щеше да ми светне лайт модула /дава сигнал за изгоряла крушка заради намалената консумация на електричество 35Вата крушка/ това за по новите модели с лайт модул..иначе непречи на дългите да си прехвърлиш 35В и на късите 55В само виж да нямаш проблем със светкавицата , че ксенона иска време докато достигне температурата за яркостта си ... но в сервиз където слагат ксенон предполагам , че знаят как да го напрвят иначе в закачането няма нищо трудно :)
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Мнение от mitrax » 04 Юни 2009, 10:38

и на мен не ми е ясно , то и луминисцентните лампи светят с около 6К , и диоди има по 6к , ама ватове са си от значение май , освен ако не са само повече товар в баласта за да се лъже чек контрола. Никой ли няма представа наистина , Ако на 55W крушките греят повече си е + , зимата с 35 ватовия ми замръзват фаровете :roll:
цветова гама и светлинен поток май не са еднакво нещо
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Мнение от Peter Angelov » 04 Юни 2009, 10:51

spower написа:
Peter Angelov написа:
spower написа:koлега аз съм с 55В и да ти кажа мн съм доволен като осветеност и на мокро, келвинте това определя по скоро цветовата гама от 6000К нагоре вече стават доста по синеещи и ефективността като осветяване намалява вече зависи на теб какви ще ти допаднат, относно марката и модела на ксенона зависи на къкъв ще попаднеш, но баласти и крушки има не се притеснявай, а цените са все надолу ;) аз вече 6м съм с ксенон и съм мн доволен .
Успех в избора !


Здрасти, ако може и аз да питам :D
Сега съм с 35 W на късите 6000 К, може ли да ги смъкна на халогените и да си взема 55 W за късите :roll: Хайде кажете кои да качествените марки, за да може да се предпазим от ментета и тем подобни...

Благодаря

...

колега ако сложиш ксенон на халогените 6000К не мисля, че ако има мъгла ще ти помогнат изобщо защото цвета на светлината се слива с мъглата халогените си ги остави с жълти кружки както са си др вариянт е за красота..незнам какво търсиш ефективност или вид .. иначе аз си взех 55В понеже щеше да ми светне лайт модула /дава сигнал за изгоряла крушка заради намалената консумация на електричество 35Вата крушка/ това за по новите модели с лайт модул..иначе непречи на дългите да си прехвърлиш 35В и на късите 55В само виж да нямаш проблем със светкавицата , че ксенона иска време докато достигне температурата за яркостта си ... но в сервиз където слагат ксенон предполагам , че знаят как да го напрвят иначе в закачането няма нищо трудно :)


Здрасти, това не ме притиснява колата се реставрира и се кара дет се казва само при слънчево и ясно време :) Търся вид защото сега съм с диоди на габаритите, 6000 К ксенон на късите, халогените са чисто нови на Хела и съм с нормални крушки. Мене основно ме притисняват тея 55 W да не прецакат ел инсталацията или релета. Колата е Е34 и няма какво да лъжа поради причината че няма подобен модул....
Никой нищо не споменава за качествени марки...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Мнение от cod-cdbp » 04 Юни 2009, 10:57

Петреее няма какво просто да прецакаш
слагай си ксенони ако искаш и на стоповете, няма да имаш проблеми ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
За качествени марки не мога да ти кажа аз защото просто не съм си слагал ксенон а и не съм се и засилил.
Но кажи ми ти, добре ли изглежда колата с светодиодни габарити стопове и мигачи???
Изображение

crash tester
Аватар
Мнения: 636
Регистриран на: 16.10.2006
Местоположение: Scotland
Пол: Мъж
Кара: F07 530

Мнение от chocho » 04 Юни 2009, 10:58

В продава има Платена обява на колегата Babuna.Той ще ти свърши работа.Взел съм над 50 комплекта от него и няма проблеми на нито една от колите на които се монтираха ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Мнение от Peter Angelov » 04 Юни 2009, 11:09

_65536_kb_sec_ написа:Петреее няма какво просто да прецакаш
слагай си ксенони ако искаш и на стоповете, няма да имаш проблеми ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
За качествени марки не мога да ти кажа аз защото просто не съм си слагал ксенон а и не съм се и засилил.
Но кажи ми ти, добре ли изглежда колата с светодиодни габарити стопове и мигачи???


Стояне, аз съм с черна хела, диоди на габарита и ксенон на късите..
Всичко по колата и е оригинал, ново....

колата изглежда повече от прекрасно, аз съм силно против диоди на стопове и мигачи и т.н. има една истина за Е34 и това е оригинала...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Мнение от Pitbull_Germany » 05 Юни 2009, 9:12

Добре кажете някой колега от форума, който продава качествени 55 ватови ксенони!
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

crash tester
Аватар
Мнения: 636
Регистриран на: 16.10.2006
Местоположение: Scotland
Пол: Мъж
Кара: F07 530

Мнение от chocho » 05 Юни 2009, 9:20

Pitbull_Germany написа:Добре кажете някой колега от форума, който продава качествени 55 ватови ксенони!


chocho написа:В продава има Платена обява на колегата Babuna.Той ще ти свърши работа.Взел съм над 50 комплекта от него и няма проблеми на нито една от колите на които се монтираха ;)

Май не четеш много кой кво ти пиши :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Мнение от Pitbull_Germany » 05 Юни 2009, 9:54

chocho написа:
Pitbull_Germany написа:Добре кажете някой колега от форума, който продава качествени 55 ватови ксенони!


chocho написа:В продава има Платена обява на колегата Babuna.Той ще ти свърши работа.Взел съм над 50 комплекта от него и няма проблеми на нито една от колите на които се монтираха ;)

Май не четеш много кой кво ти пиши :roll:


Не, просто искам повече мнения. А и не виждам в обявата на Бабуна да пише, че има 55 ватови комплекти, но явно има!
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

crash tester
Аватар
Мнения: 636
Регистриран на: 16.10.2006
Местоположение: Scotland
Пол: Мъж
Кара: F07 530

Мнение от chocho » 05 Юни 2009, 10:15

Звънни му най-добре на телефона (0889 / 22 66 88) и се разберете и ще останеш накрая впечатлен от услугите му а и доволен ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 05 Юни 2009, 12:27

А регулируеми кой продава?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Xenon 35W или 55W?

Мнение от PaLMaL » 05 Мар 2018, 1:33

Колеги , става въпрос за оригинален фар на е46 бош с лупа.Интересува ме , ако сложа крушка 55вата , на мястото на оригиналната (вече афтърмаркет) 35вата , ще има ли проблем с баластите ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Xenon 35W или 55W?

Мнение от Gari » 07 Мар 2018, 14:50

PaLMaL написа:Колеги , става въпрос за оригинален фар на е46 бош с лупа.Интересува ме , ако сложа крушка 55вата , на мястото на оригиналната (вече афтърмаркет) 35вата , ще има ли проблем с баластите ?

Здравей, баласта ти е за крушки 35w, а новата ще е 55w. Новата крушка ще свети с мощност 35w, защото такава е мощността на баласта.
Аз си купих крушки на 55w и ги сложих на 35w баласт. Няма разлика в осветяването на пътя. Разрових се в нета и установих, че ми трябва по-мощен баласт, но така и не го взех. BMW e39 с оригинална Hella.
Не искам много, искам всичко!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook