Плащане на данък в друг град?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E30 оригинал
Мечтае да кара: недокосната Е30

Плащане на данък в друг град?

Мнение от x-ekutor » 18 Фев 2009, 19:55

Здравейте колеги,имам едно въпросче - може ли да се плати данъка на МПС в друг град,а не в този,в който е регистрирано?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Kris » 18 Фев 2009, 19:56

може във всяка банка ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E30 оригинал
Мечтае да кара: недокосната Е30

Мнение от x-ekutor » 18 Фев 2009, 20:17

Kris написа:може във всяка банка ;)


А вносната бележка от банката ще важи ли пред нотариус например за евентуално прехвърляне на колата на друг собственик.

daytona violett
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36+24

Мнение от kOnPuBkA » 18 Фев 2009, 22:34

Важи, нямаш грижи ;)
HAPPINESS IS NOT AROUND THE CORNER, HAPPINESS IS THE CORNER!
Изображение
IMPOSSIBLE IS NOTHING !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Мнение от dokie » 22 Фев 2009, 10:37

А за прегледа ще важи ли или трябва специална бележка от данъчното? и гледа ли някой за какви пари?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.09.2008
Местоположение: Vn

Мнение от isa » 22 Фев 2009, 11:13

Ще ви питам тук да не пускам нова тема, пак е свързано с данъците. Миналата година продадох кола на едно момче от друг град. Чаках доста време да ми изпрати някакви документи, че си е регистрирал колата в неговия град и кажи-речи дойде края на годината. Ходих един ден в данъчното и чаках няколко часа, затвориха преди да дойде моя ред. После ме метнаха ангажименти и не успях да отида. Какво ще стане сега? Дефакто трябваше да я отпиша тази кола в данъчното, да не ми начисляват данък. Възможно ли е да ме накарат да го плащам за тази година?
Без подпис

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E30 оригинал
Мечтае да кара: недокосната Е30

Мнение от x-ekutor » 22 Фев 2009, 11:28

isa написа:Ще ви питам тук да не пускам нова тема, пак е свързано с данъците. Миналата година продадох кола на едно момче от друг град. Чаках доста време да ми изпрати някакви документи, че си е регистрирал колата в неговия град и кажи-речи дойде края на годината. Ходих един ден в данъчното и чаках няколко часа, затвориха преди да дойде моя ред. После ме метнаха ангажименти и не успях да отида. Какво ще стане сега? Дефакто трябваше да я отпиша тази кола в данъчното, да не ми начисляват данък. Възможно ли е да ме накарат да го плащам за тази година?

Трябваше да идеш в твоето данъчно с договора за прехвърляне и да я отпишеш от твоето име,а той да се спасява.Сега по мое мнение ще трябва да го платиш данъка за тази година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.09.2008
Местоположение: Vn

Мнение от isa » 22 Фев 2009, 11:31

Да де, аз ходих ама няма такива опашки...
И нали момчето ще плати данък? Как така ще вземат два пъти?
Офффффф...
Без подпис

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E30 оригинал
Мечтае да кара: недокосната Е30

Мнение от x-ekutor » 22 Фев 2009, 11:56

Ако не се лъжа данъка се води на твое има с твоята кола,а дори момчето да си отвори негова партида,той ще е на неговото име със същата кола.Така ще си плащате и двамата докато не я отпишеш ти.Абе българска работа.Аз като регистрирах моята си платих данъка,а после като сключвах гражданска на следващия ден искаха пак да го платя,въпреки че имах документ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 337
Регистриран на: 7.06.2008

Мнение от aygofan » 22 Фев 2009, 12:07

isa написа:Ще ви питам тук да не пускам нова тема, пак е свързано с данъците. Миналата година продадох кола на едно момче от друг град. Чаках доста време да ми изпрати някакви документи, че си е регистрирал колата в неговия град и кажи-речи дойде края на годината. Ходих един ден в данъчното и чаках няколко часа, затвориха преди да дойде моя ред. После ме метнаха ангажименти и не успях да отида. Какво ще стане сега? Дефакто трябваше да я отпиша тази кола в данъчното, да не ми начисляват данък. Възможно ли е да ме накарат да го плащам за тази година?

След като си продадеш колата - купувачът е длъжен в двуседмичен срок да я прехвърли на свое име, а в данъчното я отчисляват по служебен път. Въпроса е дали това момче си е зачислило колата на негово име....Ако е така не би следвало да имаш грижи!

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 12.07.2007
Кара: 525i

Re: Плащане на данък в друг град?

Мнение от shmorz » 17 Окт 2017, 18:38

Имам въпрос.
Купих си кола нов внос и я регистрирах на 3ти този месец в Бургас.
Живея в София и искам да я продам тук, но знам че без бележка за платен данък не става. Мога ли да го платя тук в София и дали ще струва 2те седмици, които колата е седяла при мен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re:

Мнение от barty » 18 Окт 2017, 8:41

isa написа:Ще ви питам тук да не пускам нова тема, пак е свързано с данъците. Миналата година продадох кола на едно момче от друг град. Чаках доста време да ми изпрати някакви документи, че си е регистрирал колата в неговия град и кажи-речи дойде края на годината. Ходих един ден в данъчното и чаках няколко часа, затвориха преди да дойде моя ред. После ме метнаха ангажименти и не успях да отида. Какво ще стане сега? Дефакто трябваше да я отпиша тази кола в данъчното, да не ми начисляват данък. Възможно ли е да ме накарат да го плащам за тази година?


Отписваш колата с договора за продажба, оттам нататък не го мислиш.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re:

Мнение от barty » 18 Окт 2017, 8:44

dokie написа:А за прегледа ще важи ли или трябва специална бележка от данъчното? и гледа ли някой за какви пари?


В данъчното дават един стикер, който го взимат при ГТП, естествено при платен данък.
Така беше последните две години в София, кв. Надежда.
:yes:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Плащане на данък в друг град?

Мнение от Kroki » 18 Окт 2017, 9:08

Готин, отговаряш на мнения от 2009 година. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Плащане на данък в друг град?

Мнение от barty » 18 Окт 2017, 12:11

Kroki написа:Готин, отговаряш на мнения от 2009 година. :D


:mhihi: Видях мнението преди мен от днес и....дай да помагам с каквото мога :mhihi:
:yes:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook