Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от zAcK » 16 Яну 2009, 9:58

Здравейте,
Реших да пусна тая тема за да опишем нещата, които прикриват
тия които продават автомобили втора ръка. Или поне тия, които
лесно се откриват. Модераторите да решат какво да я правят,
но си мисля, че ще е хубаво да има една такава важна тема :!:

Така. Аз почвам. Много често срещам проблем. При проблем с някоя
от системите на автомобила, гадовете разпояват диодите на таблото.
Много често има излъгани хора с подобен проблем. Днес пак един
приятел е установил, че ABS/ASR не му бачкат. Не знам защо не
го е констатирал, но е факт. Диодите в таблото естествено са разпоени!
Проверка при запалване, ако някой важна лампа не свети, евентуално
има проблем. Добре е да тествате таблото. За БМВ всички знаем как.

P.S. Ще е хубаво да вземем да описваме подобни неща и темата да е
важна. Все пак много хора остават излъгани в нашата .... държава :evil:
Последна промяна zAcK на 16 Яну 2009, 11:43, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

серсемин
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 25.03.2005
Местоположение: Пловдив, Брани поле
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 340xi

Мнение от ^Joreto » 16 Яну 2009, 11:27

Хубава тема колега! Добре е да излезнат на яве всички хитрини :mhihi: Аз на моето BMW му махнах по същия начин лампичката за накладките, понеже светеше постоянно и след смяната на накладките. Просто новите накладки са били без датчик, и така и така ми се наложи да свалям табло... просто отсраних лампата ;) Тази манипулация естествено не е с цел измама! Но има тарикати които слагат лампи, там където сериино няма, и така продават колата си с една екстра в повече (най-често ABS) Затова гледайте VIN-а!!!
На един VW му бяха вързали лампичката на ABS-а (който всъщност няма) към лампата за маслото. Така при контакт лампичката светва и след няколко секунди изгасва (check) :mhihi: Така му бяха сложили ABS на VW-то :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Мнение от sean-john » 16 Яну 2009, 15:40

Чудесна тема!!! ще я следя с интерес,за сега нямам кой знае какъв опит и немога да помогна с нищо :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 763
Регистриран на: 13.02.2006
Местоположение: Сливен
Кара: ше E36 320 Coupe

Мнение от Totogada » 16 Яну 2009, 16:07

Нещо много важно...годините на автомобила.Често ги подмладяват с 2 3 години..."объркват" случайно кубатурата на мотора(наскоро приятел си взема едно Пежо..пишеше го в обявата 1.6.. но излезе 1.8 тука добре са се минали :mhihi: ) Често,ако не работи някое ел.стъкло .."бушонче ..бушонче" изгоряло..а на практика като се отвори кората на вратата липсва механиката :shock: .
Изображение
R.I.P. Champion 1968 – 2007 Colin McRae

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Мнение от borislav » 16 Яну 2009, 16:16

Totogada написа:Нещо много важно...годините на автомобила.Често ги подмладяват с 2 3 години..."объркват" случайно кубатурата на мотора(наскоро приятел си взема едно Пежо..пишеше го в обявата 1.6.. но излезе 1.8 тука добре са се минали :mhihi: ) Често,ако не работи някое ел.стъкло .."бушонче ..бушонче" изгоряло..а на практика като се отвори кората на вратата липсва механиката :shock: .

то да е само с две с мед да ги намажеш моята ис-ка е 93 по вин а по талон 99 :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Мнение от galant » 16 Яну 2009, 16:28

^Joreto написа:Хубава тема колега! Добре е да излезнат на яве всички хитрини :mhihi: Аз на моето BMW му махнах по същия начин лампичката за накладките, понеже светеше постоянно и след смяната на накладките. Просто новите накладки са били без датчик, и така и така ми се наложи да свалям табло... просто отсраних лампата ;) Тази манипулация естествено не е с цел измама! Но има тарикати които слагат лампи, там където сериино няма, и така продават колата си с една екстра в повече (най-често ABS) Затова гледайте VIN-а!!!
На един VW му бяха вързали лампичката на ABS-а (който всъщност няма) към лампата за маслото. Така при контакт лампичката светва и след няколко секунди изгасва (check) :mhihi: Така му бяха сложили ABS на VW-то :mhihi:


И какъв е бил този VW,1-ка,не знам дали се произвеждат коли от 12-13 години насам без ABS,поне аз тези които съм карал не съм имал без,само Ладюхата на баща ми,ама там е ясно

серсемин
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 25.03.2005
Местоположение: Пловдив, Брани поле
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 340xi

Мнение от ^Joreto » 16 Яну 2009, 18:12

galant написа:
И какъв е бил този VW,1-ка,не знам дали се произвеждат коли от 12-13 години насам без ABS,поне аз тези които съм карал не съм имал без,само Ладюхата на баща ми,ама там е ясно

Тва, че ти не знаеш колега, не значи, че не се произвеждат ;)
В случая ставаше въпрос за Polo 98 г. Има и доста по-нови коли от други марки, където ABS-а не е в базата ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 16 Яну 2009, 18:24

не разводнявайте темата ,има потенциал ..
-често се подгрява двг за да прикрие проблеми на студен старт ,чукащи повдигачи и др .. за това пипнете двг преди да запалите оглеждания от вас автомобил ;

-в салона( жабката ,сенника ) се подхвърля някакъв документ за обслужване ,или на капака на ремъка( ако колата има такъв ) се пише с маркер някаква цифра когато уж е сменян ,цифрата винаги е в диапазона 110-160к .. може да е и стикер за смяна на масло на някакви км ,най често доста далеч от реалните а оригиналната сервизна книжка винаги липсва ;

-претапицира се волана и други захабени неща ,изпира се тапицерията ,колата се пастира - това струва около 150-200 лв ,а прикрива 100к пробег ,обикновено си личи ако имаш набито око ;

-гумите се сменят с чисто нови - те се избиват при продажбата на автомобила тъй като всеки купувач ги оценява а прикриват проблеми с геометрията на предницата в следствие на удар ,както и склонността на предишния собственик да върти гуми и други спортни наклонности ;

сещам се и много други неща но за сега толкова

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 16 Яну 2009, 18:26

определено ме ядосва, когато цъкнеш климата, и се окаже, че просто "трябва да се напълни само"... ам че напълнете го бе :evil:
определено някоя лампа ако свети, без да гасне, и ако не функционират някои ел елементи, също се нервирам... може и просто нещо да е, но защо ги не правят тези неща... щото може да излезне по-така като цена накрая :evil:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 29.12.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Е36 318is M42 Passat B5.5 131hp

Мнение от djpamboss » 16 Яну 2009, 18:30

Чувал съм и за ударите , оставят нещо одраскано , ужулино или леко вдлъбнато , и няма удари е само това е ...... и след време се оказа че колата е чак усукана !!! Случай при роднина !!!! Долу бронята леко пукната "Ето виж тука е леко ударена ...... то ако имаше нещо и това щяха да го оправят .." След време се оказа че колата е яко блъскана !!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1514
Регистриран на: 5.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: всичко на колела
Детайли за колата: E38 IAL 07.2001

Мнение от hemicharger » 16 Яну 2009, 19:07

Други случаи, на 124 комби 1во се заявява че е Е класа и 2ро се слагат емблеми AVANGARDE на предните калници което вдига цената с около 1000 лв. :mhihi:
Drugs... rock 'n' roll... bad-ass vegas whores... late-night booty calls... shiny disco balls...

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 15.12.2007

Мнение от skyfish » 16 Яну 2009, 19:11

djpamboss написа:Чувал съм и за ударите , оставят нещо одраскано , ужулино или леко вдлъбнато , и няма удари е само това е ...... и след време се оказа че колата е чак усукана !!! Случай при роднина !!!! Долу бронята леко пукната "Ето виж тука е леко ударена ...... то ако имаше нещо и това щяха да го оправят .." След време се оказа че колата е яко блъскана !!!

колега,има един лаф - кьорав карти не играе :mhihi:

преди няколко месеца на горубляне гледам една ибиса,ей така от чисто любопитство.
отваряш капака и гледаш вътре по тенекиите всичко сменяно,личи си от километри,че удара е бил челничък и е събрал колата минимум до двигателя.
"е,глей ся тука малко е надрана ,брони-мони,ама то нормално за кола на такава възраст"
аз седя и мислено си се подхилквам,бах това малко е надрано :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 16 Яну 2009, 19:37

Аз имам следните наблюдения... :idea:

Качвам се и гледам, гумичките на педалите и километража, след това поглеждам маншончето на скоростния лост и питам продавача коя година е колата. Той ми казва и веднага след като ми каже махам пепелника и отдолу си пише и месец и година и све... ;)

Гумите ги поглеждам, ако са изтъркани равномерно няма проблем, но ако само в краищата или дадена гума е изядена, явно нещо куца. За боядисани детайли не е много трудно да ги разпознаеш. Тъпото е с лампите на Еърбега и системите. Винаги могат да ги махнат, пък самата кола да отчита грешка, я заради удар, я заради нещо друго.

Ако някоя седалка е претапицирана е нормано да свериш и километрите, за които се е изтрила. Нормално е примерно да са около 200 000км.. :mhihi:

В повечето случаи при някакво обслужване се пише на капака на ангренажния ремък километрите, на които са сменяни консумативите, но ако видите, че е трито с кореселин това е още една предпоставка, която би ви довела на мисълта, че има нещо гнило. Стари обслужени коли не продават в чужбна... :mhihi: Ако ви кажат, че е облужена значи най-вероятно е отварян мотора и е нямало как да сложат старите ремъци и ролки... :idea: Течове на масло са нормални да се проверят. Аз специално препорчъвам да се купуват коли с НЕмити двигатели. За мен това е прикриване на нещо. Зная, че има случаи в които си е просто измиване, но... :roll:
Ако се сетя нещо, ще допълвам.... ;)

Не ангажирам никой с нищо, зная че автотърговците няма да са съгласни, но всеки човек си има наблюдения, аз съм видял достатъчно кенефи... :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 4.07.2007
Пол: Мъж
Кара: е36 318is
Мечтае да кара: e36 m3

Мнение от fxp » 16 Яну 2009, 19:49

Абе честно казано, не е зле да се проверява и документацията в КАТ преди да се подпише договора ;)
Аз в момента страдам от това .. собственик съм на кола която е под запор .. юркам си я, обаче в КАТ не ми дават да я прехвърля заради дела на предишния собственик ... та така :confused:
Общо взето не знам какво да правя в случая :(

Други често срещани случаи .. след внос на колата тя да бъде обявена за крадена в Интерпол от страната от която е внесена. Мой приятел страда пък от това ... той дори неможе да я кара сега .. освен ако не иска да му я изземат :evil: :( ( а е направена кореспонденция със старите собственици и кражбата е отменена .. но докато тия документи стигнат до България и бъде изчистена от тукашните регистри ... ще ходим пеш :evil: )
Горния проблем е често срещан ако колата е била в автосалон определен период от време .. и като дойде време за регистрация .. хоп ми тя крадена била.. :roll:
Последна промяна fxp на 16 Яну 2009, 19:52, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 15.11.2008

Мнение от ka1ZeR » 16 Яну 2009, 19:51

Веднъж се разхождах по автомобилния пазар в Горубляне и видях един черен Мерцедес Вито, който отстрани беше леко одран и един мангал заличаваше одраното с черен лак за нокти.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook