Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Exclusive89 » 31 Дек 2018, 11:16

А ве аз нямам опит с автоджамбази и автокъщи досега купувах само от частни лица.. та както и да е. Един ден с един авер бяхме до Автосалон (къща) Венеция - Асеновград, чакахме собственика те се познават с моя авер и трябваше да свършат една работа.. И докато чакахме дойдоха едни хора за оглед на кола или джип не си спомням с точност и работника, който работи в къщата още като ги видя почнА да им нарежда :mhihi: ''Тея сигурно сега ще искат и ключовете на колата, после сигурно ще искат да я запалят и да я тестват бля бля бля'' и продължи да им нарежда :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Дек 2018, 11:32

Нормално, някъде искат да ги купуваш все едно си вземаш детска количка, която е запечатана в опаковка. :mhihi:

Това със сервизите го има, официалните също го правят, на мой близък приятел мъжа на сестра му работеше в Балканстар, после за Волксваген в Бургас. Та мия човек си беше купил така на далавера Цедка купе, още 2008-ма като си дойде от Щатите, даже го бе яд, че не си взе от там ГоУфа 4-ка, шест цилиндрова(на по-малкото цилиндри там им се смеели :mhihi: )като видя какви кошници се продават в БГ, обикаляйки куп автокъщи по подобие на колегата с Е39-ката. Всичките търговци му казваха, че колите са перфектни, на едната освен ръждите(Е46)и заграждения салон и тавана бил провиснал, но според продавача това били нормални неща, по-хубаво само в магазина и това бил перфектен автомобил както казва по тел и ти биеш 200-300 км. за да си биеш главата.
Та като продаваше Мерцедеса след време, веднага от оторизирания сервиз казаха на купувача колко перфектна е колата, а тя вече имаше някакъв проблем, не помня точно какво. А ми е разправял за бая измами, та сервиз само такъв, който си държи на реномето. В тия официалните работниците и продавачите са за малко там и ги махат, та дреме им какво ще ти кажат. Лапат ти парите и хич не им пука, име не им трябва да градят.
Между другото за тая Ф10 М5 от Канада човека питал и друг мой приятел към 15 пъти колко му гори неговата, а като ни прати снимки(за които той настоя, даже му казахме, че не искаме, ама той искал мнение)се вижда на една от снимките, че колата работи без да стига масло до където трябва. Това ще идва според мен от маслените маркучи защото колата е смляна до мотор(за геометрия не говорим), тоест пред него нищо няма здраво, а самия мотор не знам. Запалена е вероятно за малко така понеже работи на смукачи(1300 оборота)по снимката, но може и да не е много за малко, може и да не е веднъж, а тия идиоти там, които я продават не са и направили байпас и тогава да я палят, а колкото да има снимка, че иначе отпадат половината купувачи. Та сега най-вероятно той ще изкара късмет и колата няма да се повреди при него, но какви щети са нанесени така, ще разбере нови и горд собственик след време. Ако изобщо има късмет да не е пукнат блока от удара или нещо сериозно та да излезе златна още сега колата като дойде тук.
После се почва едно реване какъв боклук са колите БМВ щом и особено М-ките щом хвърлят мотори. А каква е била колата преди това никой няма да знае защото новия и алуминиев капак(даже вика не съм взел от обикновена Ф-ка :mhihi: )е тук, броня сигурно без отразители вече и колата е перфектна, идваща от регион където не ги карат много бързо защото имат закони, имат прегледи, за химията по пътя зимата ще го преглътнем. :mhihi: Не го бърка него обаче, 10-та кола от там вкарвал така, явно му върви, сега с тая може и да не му провърви защото не е обикновена кола и неизвестните може да се увеличат, но купувачите на другите коли явно и тях не ги бърка, та опитаме пак до извода, че каквото се търси, това и се предлага, а именно цена.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Ganchev__ » 02 Яну 2019, 12:17

За бялата ф10 м5 става въпрос, нали ? Въпросния тъмнокож бизнесмен я беше пускал и по групите във фейсбук.
За мое голямо съжаление имах контакт с въпросния субект покрай покупката на е46-цата ми.Имаше проблем с документите след като я взех. Тоя ме изнудва за дребни пари под предлог, че е в чужбина и трябва да му платя пътя, за да свърши работа.Пък той си обикаля из Казанлък в същото време. :mhihi:
Другият "играч"(негов приятел), от който всъщност я купих подкрепяше активно версията му.Даже има и регистрация във форума...

Бих се после по главата после, защо не те разпитах за продавачите и колата.Хич не се сетих, че сте градски и ще знаеш що за стока са.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Яну 2019, 12:34

Ами той тоя не е много тъмнокож, но другия с рега ако е същия не е много бял, но пък не е ром де. Ако е същата 46-ца детя няколко пъти мяташе висящия лагер понеже не можеше да държи толкова тяга заради хибридните турбини, а човека мислеше, че просто е купил фалшива част...няколко пъти...
Ами бая хора са ме питали от форума за коли от тука, досега никой не съм подвел, но си забравил. Тая бе 330 купе.
Бялата сега е снимана вече, няма да се крие удара защото разбирач ще го хване, но липсва снимката при работещ двигател с надпис low oil pressure. Ама те от сайта impact cars само такива идват от там или подводници. Поне е евтина. :mhihi:
Как са имената на двамата герои да знаят хората(ако са същите пак казвам)нали затова е темата все пак?
Направо цялата история кажи, хем ще я разкажа на един приятел, че повече хора из града да ги научат какви мизерии правят, макар да си ги знаят по принцип. Бая схеми е имало там през годините. :mhihi:
Най-запомнящата се с едно М5 Е60 където за 5 месеца смени 6 собственика(не преувеличавам)минавайки през куп сложни бартери поради ред причини за които се сещате и такива за които не се сещате. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Ganchev__ » 02 Яну 2019, 14:00

То мина и замина, но трябва да отделя време да пиша, защото историята е дълга.
Този, който продава ударената м5 се казва Георги Михов и е председател на младежката организация на БСП в Казанлък.
Колата, която купих беше писана на негово име, та от там дойдоха разправиите с него.Баш си е от боята.
Продавача беше Щерьо Георгиев, той има регистрация тук.Продава коли на части до колкото знам.
Редовно продават различни БМВ-та.
Съветвам колегите най-приятелски много да внимават и да проверяват какво купуват, ако случайно попаднат на техни обяви.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от alx » 02 Яну 2019, 15:53

аз имам приятел които държи доста голяма фирма за изкупуване на тотал-ки от/за разните застрахователни компании. мога съвсем отговорно да кажа, че тези коли никой за нищо ги няма. много, ама много рядко ще се появи някой екземпляр дето си струва да бъде поправян и такива още по- рядко се появяват за продан и никоя от тях не стига да се изнася в чужбина защото се грабва веднага от хора които разбират тука. та съвсем приятелски съветвам - тия размазаните/ удавените (може би дори вече оправени) дето идват от фащ и канада - никога не са оферта и като теглиш чертата след пари, време и нерви _никога_ не са по-изгодни.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Яну 2019, 20:03

Ganchev__ написа:То мина и замина, но трябва да отделя време да пиша, защото историята е дълга.
Този, който продава ударената м5 се казва Георги Михов и е председател на младежката организация на БСП в Казанлък.
Колата, която купих беше писана на негово име, та от там дойдоха разправиите с него.Баш си е от боята.
Продавача беше Щерьо Георгиев, той има регистрация тук.Продава коли на части до колкото знам.
Редовно продават различни БМВ-та.
Съветвам колегите най-приятелски много да внимават и да проверяват какво купуват, ако случайно попаднат на техни обяви.

Въпросният Щерьо(който има регистрация тук)е по-мургав бе, Гошото да не е бил с тен нещо? :mhihi: За БСП си прав, шофьор си е бая време на техния лидер за града и затова явно и от младежката организация е преминал и е станал лидер, но смятай колко ме интересува щом от теб разбирам. :mhihi: Иначе не е лошо момче, а и ми има някакъв респект, пита уважително по принцип и затова му отговарям като го интересува нещо. Другият за който казваш Щерьо, те там са си една компания от няколко човека и разглабят коли и т.н. от време на време превъртат и по някоя кола като ако трябва да съм честен със съфорумците, рядко се случва да е нещо, което не е пред разпад. Най-фрапиращият случай беше с едно М5 Е60. Той явно има някакъв проблем с комплексите защото все гледа да се съревновава с мен и един много близък до мен човек, а онзи разполага с пари и общо взето може да си купи почти каквато си кола реши. Но преди все си караше дизелаци(още си пази един)защото си го кефи като кара зверски колата да гори малко и да усета нютоните. Иначе има и Ф13 М6. Та всякакви въртели му правеха и анонси да се гонят на какво ли не и понеже той все им угажда с какви ли не коли се е дърпал, накрая беше адския смях като с неговото 335д купе(с ремап, но ДПФ си е на мястото и не пуши държа да отблежа грам, дори не миришеше, напоследък леко почна да се суеща и сега ще дава пари за чисто нов ДПФ, колата е на 140 000, а друг лично не познавам да е купувал ДПФ, че и нов вместо да го изреже)направи две дръпки с тяхно М5 Е39 и единия път го дръпна, а втория беше на кантар понеже тяхното тръгна с фаул, смятайте за какво М5 е ставало дума. Като си купи М6 вече нямаше с какво да му предлагат да се гони, та почнаха едни приказки как Щерьо знаел един ГТР някъде си... :mhihi: М6-цата обаче претърпя ремап така или иначе преди да го видим тоя ГТР жив ли е изобщо и къде баш се намира и скоро нищо не съм чувал като оферта. Ама моят човек си е виновен, че им угажда на детските оферти. С мен работата приключи доста по-лесно. На един събор като отивхме заедно тоя Щерьо реши да дърпаме моето Е60(на газ)с едно негово 650и от старите. И понеже беше културна оферта докато си карахме, просто се изравнихме и направихме леката дръпка от летящ. Каза само, че трябвало да си купи М5/6 защото вървяло повече. И толкова. Но явно това му е оставило някаква следа понеже тука идва историята с въпросното тяхно Е60 М5. Щерьо го домъкна от някъде и бяха огромни легенди как върви с 340. :mhihi: Тъкмо като онова Сливенското едно време, което и то наг аз вървяло 340. Чак се питах как така Зендера даде толкова пари за неговото и коне, щом с едно ремапче на хората колите вървяли с 340. :mhihi: Та случайно обаче моя човек звъни във Варна Карс да пита за един дизел, който продаваха и се заприказвали, а дилъра от нищото го пита дали познава един Щерьо от Казанлък. Нашият дори не се сети в първия момент и му казва да, бе, един с едно Х6, ама той друг. Та тогава му казват не бе, с една М5 и като се сетил вече му описва случая като я взел тая кола(за без пари естествено)и отишъл да я гледат. Дилърът се хванал за главата и му казал, че по-захабена М5 не е виждал никога от никое поколение, да не говорим за Е60. Момче, отървай се от нея докато можеш му казал.
И понеже все гледат да се покажат колко са повече от някой друг започнали едни овъртанки около моя човек да му казват как аз реално съм нямал М5 тогава, как щял на 400 метра да ме спука, ама щял да я кара единия колата, че той можел(понеже тя смени 6 собственика за 5 месеца в града без да преувеличавам)и не знаят обаче, че аз комплекси нямам и ме боли фара кой, какво говори. Все едно да обърнеш внимание на червея в градината си. Не исках да си изкарвам колата заради тоя понеже тя стои и без това в едно хале и така, а и ми бе все тая кочината след ремап дали ще ме удари с един калник. Ама понеже те не спитаха да го тормозят просто му казах да им предаде(не знам защо никой не дойде мен да пита културно защото ако бе културно щях да я премеря просто, ама тия заканителните другаде)че му дават 5000 лв. аз му давам 5000 лв. тръгваме от Казанлък и горе в края на баира за Стара Загора(на около 20 км.)ще ни чака там и който дойде първи си тръгва с парите. Горе-долу за 7 минути работа ще е. Отговор не получих така и всичко затихна. Чух някакви неща, че не ислаи дасе гонят на дълго защото колата била стара(каквото и да значи това за 8-9 годишен премиум модел, който ако е поддържан добре си е съвсем ок)и ги било страх защото не бил стабилна в завоите. :shock: Еми аз пък си бях взел съвсем стабилна такава. После разбрах каква е истината у последния собственик, който купи тоя таралясник, понеже единяи я продаде като разбра, че една бобина струвала 200 лева, а те са 10, другия щото не знам си какво и през едни сложни бартери за всякакви други Мерцедеси, ХалДита(ама не някакви РС или АМГ)попадна у крайния. Моделът почваше на цена над 17-18 евро, а на него му легна към 20 хил. лв. :mhihi: тогава. Та говорим си с него на един национален събор и аз тъкмо бях продал вече моята от 6 месеца. Викаш тая моята само през бартер мога да я махна, никой не дава пари(то как да даде някой пари в брой за такова нещо на нереални 200 хил и седалки все едно сядали армия негри в продължение на 10-11 години)ама нямала амортисьори отзад. Ами викам сложи и, ами да, ама те били не знам си колко пари, абе ще сложа вика едни от 535д, то почти същото ще е и аз му викам ами да, едва ли някой ще забележи като дойде. :mhihi: Значи бая мизерии имаше тая кола, бог знае колко, но като я махна повече не съм я видял никъде да се продава сигурно 2 години вече. Знам само, че ремапа и бе правен от келеша във Варна едно време и че някой стабилно се ожени за нея, ама няма да е форумец защото щеше да се чуе зверски. :mhihi:
Та истории с таралясници колкото щеш с образи, едни АМГ-та там вземаха, минават покрай магазина на моя човек, едни даванета на газ(една друга тяхна комбина)да го чуят хубаво, ама той като види Мерцедес хич не го и забелязва. А въпросният Щерьо не го знам един такъв поздравява през пръсти ако ще се блъсне в теб, иначе му е под достойснтвото ли не знам. Може би иска да ме засегне на тема коли, ама няма как да знае, че на мен дали карам кола от 1000 лв. или 100 000 лв. ми е все тая откъм кой, какво си мисли. А и съм си обикновен бакшиш, то това ги мори много хора. :mhihi:

И другият път като купувате и котка от Казнлък, аз съм човека с информацията. :mhihi: Не знам колегата, който пита за единичката, която пак бе на една тяхна комбина(всъщност на последния горд собственик на Е60-ката от сериала низост и грозота)дали я купи, беше ми писал на лични, ама мина време? А имаше една 530д Ф10 на мой човек, пак ме питаха за нея във форума и сгрешиха, че не е купиха, тя си бе хубава, но онзи му я писна да я продава и никой да не идва за нормални пари, та я продаде на брат си. :mhihi:
Само не разбрах колега, дизеловото купе Е46 330д с хибридната турбинали си взел(ако е било на Гошо)или едно малко 4-врато имаше Щерьо? На първия бе сиво, на втория някакво тъмно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Ganchev__ » 02 Яну 2019, 21:26

330и син седан с компресор ротрекс.Бившия собственик, мапера и останалите хора, които са имали досег с колата ме убедиха, че е перфектна и не го мислих много много. При тях беше седяла точно 1 месец, но бяха успели да амортизират доста неща.Същественото беше проблема с документите, но се оправих.
Сетих се, че имаме човек във форума чак след като я взех.Вече знам, парен каша духа.. :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Яну 2019, 22:06

Парен духа сладолед му викам аз. :mhihi:
Знам, че Щерьо имаше едно синьо(хубав цвят беше), но не го знаех, че е 330, още по-малко компресор, че е добавял. Нормално нещо да се обърка. И да, тъкмо за месец се въртеше тука.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Ganchev__ » 02 Яну 2019, 22:35

Компресора и всичко останало е правено от предния собственик, той само е давал газ.Дал е някаква напомпена е60 535д и е взел е46цата + пари.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от bioz » 02 Яну 2019, 22:37

Хаха типични казанлъшки истории, купуват се коли с последните пари да се покажат 5 пъти на центъра и после се шиткат да закърпим месеца, като за това време се кара като за последно без да дадеш и лев за нея. Явно нищо не се е променило от как се изнесах преди 10тина години. Аз кола от там по скоро не бих взел освен ако не е за скрап, като знам с какъв манталитет са местните.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Яну 2019, 7:02

:bchug: Хайде сега, това че точно тая група(те са 4-5 човека)действа така, съвсем не значи, че всички са така. Аз поне от не един и двама съм виждал точно обратното и знам поне няколко наистина хубави коли из региона, които се гледат както трябва. Ама това, което ти визираш е масово явление за страната, а не за конкретен регион.
Ганчев, тя тая много пушещата, ъъъъъъъ...напомпана та 535д не знам как я купи някой, но тъкмо с тая схема с бартера си мислих, че е възможно. Тя беше от онзи тип 535д с чип, без дпф и с кюнци отзад, които вървят повече от М5 Е60. :mhihi: Имаше още една подобна такава в едно близко село, комби 272 коня, която казваха, че вървяла и повече от М5 Е60, даже една вечер ми звъняха и тия образи почти да излизам да ги дърпаме, ама се ограничиха само с въпроси :mhihi: нейната съдба беше предизвестена - счупи кутията след не много време, а като посвири още малко по пътя и попуши(тъкмо като по-мощно 1.9тди звучеше)направо счупи нещо по мотора и рязко изчезна. :mhihi: От бая време има една Е60 направена на вид точно като М5, само огледала няма, свири и пуши и тя доволно защото е от бързите с много чип и без ДПФ, трудно се стои зад нея. Тоя я продаде на някакъв и сега живее нов живот, но номера бял не съм го виждал. :mhihi: Само я чувам да бучи по главните и да стряска пешеходците като спира все едно ще ги качва на капака, но се отказва в последния момент. Явно трудно я удържа, шикани между колите, абе мощна работа ти казвам, смятай ако 535д беше. :mhihi: Засега само счупена броня има като жертви.
Обратното пък имам двама познати с 535д Е60, едното дори без ремап бая години :mhihi: а другото с ремап, но с ДПФ, даже сега и Ф10 си взе 535д, еми хората ги гледат като очите си и карат в 99%-та от времето бавничко и културно из града защото аз лично никъде не съм ги виждал по различен начин. Та всичко е до човек.
Има едно Е46 330д 4 врати, всеки ден спирам до гаража му в едно близко село, няма толкова запазено Е46, кусура му е само, че няма ксенон и другото, че е автомат, което за някои е плюс. Тая кола как се гледа е нереално просто. Все се мие и прибира, зимата почти не се кара, лятото човека си ходи с мотор на работа, М-пакет пълен има, на много малко км. е но собственика просто не я дава защото технически няма забележка, работата му е такава, че от нея е прихванал всичко да му е 6+. Колко пъти съм го тормозил да я продава, ей като магаре на лед е. Все вика, че няма какво да купи и най-много да вземе някой кош, който да стяга. Та случаи бол, колкото и хора. Летящото 535д, което счупи кутия и мотор между другото беше надувано в Маднеса колкото си може и пак много изкара.
А колега ти едва ли си се махнал заради шепа хора, които се правят на тарикати. На всякъде има плюсове и минуси дори да е безлюдно и да няма хора, а какви остава като има. Но случаи като тези развалят много визията. Обаче пак опираме до старата тема с предлагането заради търсенето. Очи гледат, очи плачат ми каза на Горубляне човека от който купих първото си БМВ едно време. Та всичките им дозели на тая група поне си личат винаги доволно, че са кошници и са на ниска цена. Щом ги продават те ли са виновни, че са тарикати или купувача, който се има за такъв като според него е набарал евтиното и хубаво? И не визирам колегата Ганчев, неговата измама е друга, а и не с почернял номер дизел.
Но с питане до Рим се стига, никога не съм върнал ръка на някой от форума, лошо е, че нямам време да разглеждам коли освен неделя, но пък за почти всяка една кола от региона имам или мога да намеря за минути информация, никога не бих подвел човек за моя кола, какво остава за чужда, неподкупен съм в това отношение защото за мен думата и репутацията значат повече от някакви сумички, които се изкарват по друг начин.
И за Стара Загора има достатъчно инфо. Ако не знам нещо питам Бульо и го научавам. :mhihi: Че и за Сливен там Пол Старши и Бозука.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от kikko » 04 Яну 2019, 16:06

Преди време исках да си купя Е39-бензин. Половин България обиколих,да гледам и нито една не харесах. А обявите ги следях ежедневно. Една сутрин излиза обява,на една лъсната с добри екстри кола,в автокъща на околовръстното(името не го помня) и аз отивам супер ентусиазиран. Отвън колата добре,отвътре също. Палиме колата, запали добре,първоначално заработи добре,но като започнах да се вглеждам около добре измития мотор гледам виси едно кабелче с добре позната букса накрая-от дебитомера. Питам "оня тесен специалист" това защо е така,вика-незнам. Взех буксата,включих я към дебитомера и колата изгасна. Питам какво се случва тоя само ме гледа "на кръв" и мълчи. Влизам вътре въртя ключа-не иска да запали. Излизам от колата,казвам довиждане и си тръгвам. Направих няколко крачки и реших да се обърна все пак да погледна какво ще направи продавача и този нагляр отново изключи дебитомера и затвори капака. Това беше последната гледана кола от мен в автокъща. :lol:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от barty » 04 Яну 2019, 16:21

Един дебитомер не би трябвало да те откаже, ако всичко друго е наред.
Сегашния ми Мерцедес го купих със заминали свещи и една бобина, като ги смених в автокъщата, преди да я платя.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от BaDxBoY » 04 Яну 2019, 16:57

Наистина за един дебитомер за 100 лв е смешно да се откажеш от кола.
Така един дойде, гледа моята 2 часа, гледаха я на компютър, какво ли не правиха, накрая реши, че на предния капак имала лека неравност и нямала нано лак колата и си тръгна разочарован.

Колкото търговците са за бой, толкова и купувачите са. Аз досега не съм си купувал кола, без забележка. Не мисля, че съществува кола над 10 години, която да няма забележка.

''Преди време исках да си купя Е39-бензин" това говори достатъчно. Има магазини, отиваш, даваш 50-100 000 лева и си взимаш нещо ново. Като взимаш е39 на 15 години, не може да търсиш излязла току що от завода кола.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook