Разминах се с Porshe Cayenne

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1262
Регистриран на: 14.09.2002
Местоположение: София

Разминах се с Porshe Cayenne

Мнение от Eva* » 20 Авг 2004, 17:08

Вчера: веднъж в Слатина на ул."Боян Магестник" и днес пак, но на бул."Мария Луиза". Черно, софийска регистрация.
Много бях любопитна, как точно изглежда спортен автомобил, "преправен" като джип. Има доста интересна визия. И от пръв поглед страхотно прилича на Х5.

Това пък ме подсеща, че преди няколко месеца, в една статистика публикувана във в-к "Виж" четох, че в САЩ най-продаваните марки "джипове" от този род са именно BMW X5 и Porshe Cayenne. Не случайно определих и реда на изписване, защото Х5-цата води (естествено) :D

Да си призная честно, харесвам визията на Porshe, чета, следя всичко, интересно ми е, но това "нещо" не можах да го възприема веднага. Ако не бях видяла характерната емблема на предния капак, въобще нямаше да се впечатля, че се разминавам на 50 см. с Porshe - Cayenne. Доста странно изглежда, а може би просто не съм свикнала и не го възприемам още.
Да караш Peugeot е страст!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 31.05.2004
Местоположение: Люлин

Мнение от Vladi » 20 Авг 2004, 19:05

Ми то от доста време е пълно с такива в София. Вече почват да конкурират Голф 2 :lol:
The Throttle remains in sport mode, the DSC is off and the smile just gets wider and wider!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 20 Авг 2004, 19:41

ултра грозно е отпред. дори турбото със 2та големи интеркулера отдолу дето блестят зад решетката..

а х5 си е класика.

а америка най-продаваните джипове са форд експлорер и джип гранд чероки общо взето.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2002
Местоположение: София

Мнение от //M_Power » 20 Авг 2004, 19:53

alx написа:ултра грозно е отпред.
И на мен не ми харесва осбено. :mha:

alx написа:а америка най-продаваните джипове са форд експлорер и джип гранд чероки общо взето.

Сигурно е имала в предвит марките от Европейски произход. :wink:
Три Бири и Турбото да сссвири
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 377
Регистриран на: 8.02.2004
Местоположение: Mайна сити

Мнение от ISATIS » 20 Авг 2004, 22:08

А аз си мислех, че съм единственият, на който Кайен-а не му харесва... :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Мнение от fortune » 20 Авг 2004, 22:53

и на мен не ми харесва :D не съм пристрастен, но като дизайн X5 наистина е тотална класика. като функционалност определено не е топ, но... а поршето... просто няма този хищен вид 8)

Изображение

Изображение

За какво си говориме :D
човек се учи докато е жив...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1262
Регистриран на: 14.09.2002
Местоположение: София

Мнение от Eva* » 21 Авг 2004, 8:48

fortune написа: а поршето... просто няма този хищен вид 8)


Много си прав. Някак "мазно" изглежда, доста сбъркано, повдигнато. Неслучайно го са взели от VW Touareg.

Изображение Изображение

Porsche Cayenne, shares mechanicals with VW Touareg

И нещо в страни от темата...
Преди време през ICQ споделих с човек от вас, че на паркинга пред нас, налетях на още по-странна модификация на чудото VW GOLF :mha: :mha: :mha: GOLF ІІІ КОМБИ!? :shock: Още ме е яд, че нямам фотоапарат, да го бях снимала, че в нета нито ред не открих за "чудото", което определено не беше Пасат.

Мога да кажа, че впечатленията ми от Porshe Cayenne и от онова странно "нещо" бяха съвсем еднакви.
Да караш Peugeot е страст!

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 21 Авг 2004, 10:08

много хора не ги кефи :)

не че има определен елемент който да е грозен... ама някак просто не ме вдъхновява тази кола. всичко е прекалено голямо, прекалено очебийно... вулгарно даже.

както каза Джеръми Кларксън един път, отпред са се опитали да го направят да прилича на 911, което е невъзможно, а с останалата част хич не са се занимавали... :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1262
Регистриран на: 14.09.2002
Местоположение: София

Мнение от Eva* » 21 Авг 2004, 10:35

Далече съм от мисълта да оплювам Поршето, но ако са целяли да създадат семеен, полу градски автомобил с вида на джип, успяли са. :D

Странната му визия, далече от спортния автомобил и агресивния му дух, с който сме свикнали да свързваме марка Порше определено кара хората да се обръщат да го гледат шокирани. Но в днешно време всички сме свидетели, как автомобилостроенето може и се обръща на 180 градуса. Щом вече има и BMW в сектора на Golf нищо е би ме учудило. Важно е клиентите да са доволни и да се увеличи интереса и от там продажбите на марките. :D
Да караш Peugeot е страст!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 3.05.2004
Местоположение: София

Мнение от Flat 6 » 21 Авг 2004, 16:09

Тази кола е направена да се харесва от почитателите на Порше и това е най-важното. Приликата с 911 е видна и определено е задължителна за фирма с такива традиции. Вярно е, че доста хора не харесват дизайна на предницата, но продажбите са без коментар.
Между другото изчакайте следващата година, когато на пазара ще се появи "истинският" Кайен - Турбо Клуб Спорт - променен, много по-спортен дизайн, подобрени турбини, двигател, тотално олекотен и минимум 500к.с.!!!!!
Като гледам динамиката на сегашния Кайен Турбо, конкуренцията май ще трябва да ходи на вечерно училище за да ги стигне :lol:
Майтапче :wink:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Мнение от PIONEER » 21 Авг 2004, 16:24

не знам ама на мене лично ми изглежда на 911 върхи платформа на джип...някак не стой като на своя платформа...чрез по ниски брони са се опитали да изглежда по голямо...ама не е станало много хубаво...аз това виждам
Изображение
8.32

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

Мнение от Nikolay1 » 21 Авг 2004, 16:47

На мен Туарег като визия ми харесва повече, а и като фен на марката (Порше) ми е трудно да приема нещо с повече от 2 врати :x
А Голф 3 Комби (Вариант) си е разпространен модел и едва ли някой не е виждал, може да не си обръщала внимание.
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 21 Авг 2004, 23:44

на мен па ми допада, 2104..класика в жанра
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Мнение от Metallium » 23 Авг 2004, 9:17

Повечето типове в СФ да кажем, които имат пари си купуват Кайен-а според мене само защото е Порше а не защото изпъква с някакъв дизайн или характеристики. За едни престиж за други гъзария..
Мене лично не ми харесва Кайен-а като цяло...На Х5 съм доста по-навит :wink:

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 23 Авг 2004, 11:04

Има един доста добър Кайен екземпляр в София на който има едно красиво надписче GEMBALLAbi-turbo и е с едни такива големшки 22 инчови джантета, 500+ коня... 8)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook