въпрос за зареждане на акумулатори

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 14.03.2004
Местоположение: София

въпрос за зареждане на акумулатори

Мнение от lordofthedance » 12 Авг 2004, 22:11

пичове здравейте,търся да купя някакъв читав акумулатор и ако може да ми кажете къде може да се зареди такъв и колко време отнема едно такова зареждане.мерси и още един въпрос:на коя част на колата се казва ботуш?!и как се отразява на колата ако му има нещо.

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Мнение от TheBoss » 12 Авг 2004, 22:33

Ами аз бих ти препоръчал Бош Силвър. Без поддръжка е, има две години гаранция и не е много скъп - 100-тина лева в зависимост от ампеража. И се продава зареден :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Мнение от fortune » 13 Авг 2004, 2:37

аз ти препоръчвам VARTA
човек се учи докато е жив...

Babuna master
Аватар
Мнения: 1606
Регистриран на: 24.06.2003
Местоположение: Дупниzа

Мнение от mitak_o » 13 Авг 2004, 6:50

БОТУш - не знам дали ще го обясня както трябва .. кош, ботуш, рог . боруша е посредата кадето отгоре се захваща амортесиора. не знам какво е положението с разбит ботуш и дали има такова положение , ама ако колата е имала удър и ботуша е подал - геометрията на колелата заминава .
не съм много в час все пак повтарям
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Мнение от Metallium » 13 Авг 2004, 8:31

Аз карам с 120амперов TOPLA/червен/...чешки са и много ги хвалят,а и колата ми пали на 1/2 оборот. Взех го на промоция - 99.90 :wink:
Ама цената зависи от ампеража. А дали ще имаш място за акумулатор с по висок ампераж от 75 е отделен въпрос. Трябва на място да мериш.
А относно за зареждането - до нас има един сервиз, в който старите акумулатори ги зареждат за 24 часа за 10 лева.

Доктор на БМВ науките
Аватар
Мнения: 1854
Регистриран на: 9.02.2004
Местоположение: В хасиенда на края на града
Пол: Мъж
Кара: 400 коня и едно магаре зад волана

Мнение от Vasilen » 13 Авг 2004, 11:11

Ще ти дам зарядно и сам ще си го заредиш, моето е около 3.5 ампера на час 3.5 Х 10 часа = 35 ампера 3.5 Х 20 часа = 70 ампера колкото искаш 8)
Не си струва 10 лв за зареждане ...
May the BMW force be with you!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1262
Регистриран на: 14.09.2002
Местоположение: София

Мнение от Eva* » 13 Авг 2004, 12:07

Има един Centra, две години гаранция, 62 Ah по спомен бяха 90 лв. За тях се счита, че са по добри от Вош Силвър. Също капсуловани, необслужваеми, изключително добри, почти няма случай на гаранция.

Иначи за българските, сега набират скорост като най-добри "Старт" Добрич, работят се по лиценз и са в пъти по-добри от МОНБАТ и "ИСКРА" Пазарджик. А като цена са равни.
Да караш Peugeot е страст!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Мнение от PIONEER » 13 Авг 2004, 13:16

Иначи за българските, сега набират скорост като най-добри "Старт" Добрич, работят се по лиценз и са в пъти по-добри от МОНБАТ и "ИСКРА" Пазарджик. А като цена са равни.

:? :roll: не знам ама не съм много съгласен..с чичо ми по едно и също време си взехме акумулатори само че той на старт,а ние на искра....още сме с искрата а той вече е на 2-ри пак старт... :? за монбат не съм чул нищо хубаво
Изображение
8.32

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 17.07.2004

Мнение от Sasho 28 » 13 Авг 2004, 23:49

Най добре при покупка,дори на нов,да го провериш с уред за гъстота на електролита,той е като спринцовка,засмукваш течност,а вътре електролитомера отчита чрез потъване,ако е над 1.26,взимай го,ако е надолу,е за вторични :D Всички клетки трябва да са ЕДНАКВИ!!!Гъстотата на електролита не може да се променя от неговата смяна,ако е ползван както трябва,т.е. ако е доливана само дест. вода,и не е презареждан!!!Освен това като го включиш да се зарежда,не трябва да започне да кипи веднага,а след около час :)Някои нови акум. са си дефектни,и то не са никак малко,а и гаранция не те оправя,щото се оправдават,че клемите са наранени,правил си късо и си умъртвил клетка,презареждал е...но никога не го сменят!!!За това отиваш в магазина със уредчето :D :D :D ,пък ако щат да ти продават :evil:

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 13 Авг 2004, 23:56

PIONEER написа:
Иначи за българските, сега набират скорост като най-добри "Старт" Добрич, работят се по лиценз и са в пъти по-добри от МОНБАТ и "ИСКРА" Пазарджик. А като цена са равни.

:? :roll: не знам ама не съм много съгласен..с чичо ми по едно и също време си взехме акумулатори само че той на старт,а ние на искра....още сме с искрата а той вече е на 2-ри пак старт... :? за монбат не съм чул нищо хубаво


Хехе :D
Пич, моя акумулатор е СТАРТ и го купих преди три години. Откакто съм то купил съм го и забравил. Май е крайно време да видя има ли някой в него :roll: . Иначе досега абсолютно никакви проблеми. Акумулатора е 60 амперчаса. :wink:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 17.07.2004

Мнение от Sasho 28 » 14 Авг 2004, 23:28

Metallium написа:Аз карам с 120амперов TOPLA/червен/...чешки са и много ги хвалят,а и колата ми пали на 1/2 оборот. Взех го на промоция - 99.90 :wink:
Ама цената зависи от ампеража. А дали ще имаш място за акумулатор с по висок ампераж от 75 е отделен въпрос. Трябва на място да мериш.
А относно за зареждането - до нас има един сервиз, в който старите акумулатори ги зареждат за 24 часа за 10 лева.
Че то зарядното струва 10 лв,бе :D :D :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Мнение от PIONEER » 15 Авг 2004, 0:04

ми не знам Радо...аз моя си го ползвам като тебе..не съм поглеждал в него откакто е купен..иначе оня ден си играх с едни жици...ебаси тока-може да те убие...кви искри беха :shock: :lol: индивидуална работа :wink:
Изображение
8.32

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook