масълце-то-МИ???

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

"Баба Яга" Склад
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 22.10.2003
Местоположение: софия

масълце-то-МИ???

Мнение от speedmaster » 12 Авг 2004, 18:45

освен че знам че са ми заминали гумичките на клапаните и имам компресия не мога да си обесня следния факт
смених маслото преди около 500км следя нивото постоянно както и дали пуши (щото попринцип така праи) никви грижи до днес когато бях на косъм да създам поредната верижна катастрофа на цариградско
излизам начи аз от младост качвам се на булеварда -3та газ 4та и поглеждам в огледалото и ..................мъгла! ама не некво изпушване
МЪГЛА! около 200грама масло ми ги няма и сега непуши не трака върви :shock:
?????????
:) Изображение

"отиваме там,където гледаме-просто така сме устроени"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Мнение от Tano » 12 Авг 2004, 18:49

Ами незнам доколко съм компетентен, но днеска сменях гарнитурата на Пасат-а, и по принципи заради нея и той така правеше - вървеше, отвреме на време думкаше и пускаше огромен облак маслен дим. Провери я и нея.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от vaskoto1 » 12 Авг 2004, 18:52

имай предвид и друга една подробност във връзка с това което каза
знам че са ми заминали гумичките на клапаните и имам компресия

маслото проникнало в цилиндрите в по голямо количество уплътнява.
по принцип на кола на която са й сменени заминали гумички на клапаните вървежа й чуствително намалява.
та е възможно да е имало:
1 запецнал сегмент-от повече масло да се е прибрал и като е избягало маслото да не се е върнал веднага от нагар примерно.
2 изпържил си го студено (относително) и вдървените гумички като не са затоплени дори съвсем не задържат нищо и е вляло повечко масълце.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Мнение от Metallium » 13 Авг 2004, 8:37

Когато на мен ми заминаха гумичките / и не знаех / ми харчеше около 2литра масълце на 10 000км но не изведнъж с "мъгла" а постепенно и не съм забелязал да е имало подобно пушене...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 17.07.2004

Мнение от Sasho 28 » 13 Авг 2004, 20:22

Може да е от сегменти;понякога при износените мотори сегментите на буталото застават в такова положение,че цепнатините им са на една линия и тогава се получава тоя проблем...за малко,докато не се наместят

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook