Въпрос за климатика

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Въпрос за климатика

Мнение от Penchev » 11 Авг 2004, 9:03

Къде си пълните климатиците, колко ви струва и ако не е херметиризана добре системата колко струва всичко :?: Моя климатик сработва и духа студено каот се движа но спра ли в някое задръстване и почва постепенно да се стопля въдухът който бълва и ако не набера пак скорост почва да си духа всеедно не е включен а компресора върти :arrow: това от намалял фреон ли е или от нещо друго :?: Не му разбирам миналото лято в нечовешките жеги съм висял по задръствания и си пея и си свиркам вътре а сега спирам климата и отварям прозорците да не умра :?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Мнение от Metallium » 11 Авг 2004, 10:09

виж да не са ти запушени филтрите...аз имах подобен проблем и като ми ги прочистиха и сега си е the best. Иначе фирмата която се грижа за моята кола в това отношение е M&J Пловдив, а нивото на обслужване и отношението към клиента е на най-високото възможно ниво. Цените са леко завишени ама си даваш парите с кеф просто когато действаш с професионалисти...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 11 Авг 2004, 13:22

а забелязвал ли си дали се върти ел.перката която е пред радиатора ? тя е специално за климатика и трябва да се върти винаги когато той работи ,инак на място кондензатора няма да се охлажда.. а за доливане на фреон миналата година дадох 40 лв ,тая не съм доливал ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от vaskoto1 » 11 Авг 2004, 13:44

много е възможно да не ти сработва датчика за високото налягане-по същество е пресостат и включва перката за охлаждане на кондензатора когато си на място. като се движиш охлаждащия поток минава през кондензатора температурата на фреона на високото пада и вътре става студ.
щом в някой-няма значение в кой-момент има студ значи фреон има някакъв! погледни за тоя датчик-не съм сигурен ама май е около филтъра-дехидратор някъде. почукни го малко да видиме дали няма да отлепи.
най сигурно е да се закачи на манометри и да се види къде пълзи налягането на двата кръга.
премерете го преди да са те одрали жив!
и внимавай! ако все пак ти обадят дозареждане би редно да сипят и малко масълце вътре-подсети ги щото се разсейват обикновено-то не е лесно-но това ти съсипва компресорчето във времето...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 11 Авг 2004, 13:45

Обади се на този пич - 0888616626 - Станислав - Много съм доволен от него, а и не само аз! И тънко внима :wink:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook