Интервю за секретарка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София

Интервю за секретарка

Мнение от Legba » 10 Авг 2004, 16:57

Опитайте да направите интервю за секретарка. Може да интервюирате около 30 момичета за една седмица и накрая да не наемете никоя, но интервюто си струва.

Важни изводи, които си направих и които могат да прозвучат и като съвети и към наемащи секретарки и към кандидатстващи за секретарско място.

1. Винаги си представяш, че при теб ще се изсипе каймака от пазара на безработни. Ще са млади, красиви, умни и ще вършат работа. Казваш си - не трябва да ги избирам все едно ще спя с нея, но поне да не плаши клиентите/гостите

2. Народът не е реално гладен и не знае да продава труда си. Не знае, че като се явява на интервю не трябва да е с коса, от която при изстискване може да се надои половин бурканче китова мас. Да не говорим за това пък да си позволиш да задремеш в антрето докато те повикат за интервю. Никаква тръпка ли не те държи буден/а? Съспенс?


3. По-долу ще изброя примери, които са реални случки и които не знам точно какво представляват, но ако се обърнат във въпроси ще бъдат риторични:

- идва момиче А и слуша резюме на професионалните си задължения. Бърка си в носа и пита единствено " А обедна почивка има ли?"

- момиче Б. "Знам, че търсите секретарка с компютърна грамотност и английски език. Аз съм с немски и съм тренирала плуване. Как ви се струва?"

- На въпрос към момиче В как вижда бъдещето си в тази фирма тя става и удря с пестница по бюрото като чичко Димитров в Лайпциг и казва "АЗ ИСКАМ КАРИЕРА! И ЩЕ Я ПОСТИГНА!" Добре, де. Но ние сами ли да се заколим или ти ще ни башибозучиш тук? Нищо не й казахме, просто тихо си избърсахме слюнките й от челата си.

- Момиче Г. Облечено в кожа. Кожено бюстие, кожен ботуш тип "бях тръгнала за риба, но миризмата си е моя". Кожен шлифер до глезените. Грим а ла Мортиша от Addams family. "Аз съм завършила медицинско образование. Лекувам всичко!"
"Как? С дишане уста в уста?" - опит за разведряване на обстановката от моя колега.
"ТОВА МИ Е ДИПЛОМНАТА РАБОТА!"
Уважаеми читателю, това не ви ли прозвуча като "ще ви бия и ще ви еба, но не съм сигурна в последователността"
Дълго си плюхме в пазвите след нея

- момиче Д. Изслуша ни набързо и пита
"А на коя дата ще си получавам заплатата"
"Ами от първо до пето число от месеца в зависимост от календара"
"Последно първо или пето?"
"Ееее....както се падне...събота и неделя ако е ще се дава в понеделник"
"Вижте, аз трябва да знам. Кажете ми!!!"
"Оооох....до 5-о...това е!"
"Ама аз имам заеми от банкааааа...бееее...."
И тук рев, сълзи, кърпички, грим, Алис Купър.....

- момиче Е. Харесахме я. Разкошно. Русичко, чистичко, възпитаничко, картинка. Абе като седне на фотьойлчето и сяда на ръба от скромност. Еха! Тя ще е! Все пак гледам с мъжко око, колкото и да е истина, че не бих спал с колежка никога. Особено ако е подчинена.
"Как сте с компютрите"
"Бива, бива.."
"С английския?"
"Ами аз мислех, че фирмата ще ме прати на курс?"
Хмммм....ами сега....аааайде, от нас да мине
"Седнете тук да напишете на компютъра този факс. Само го препишете"
"Ама той е и на български и на английски"
"Просто го препишете"
"А къде е клавиша за 'ю'?"
Баммм....
Жалко

- момиче Ж. Следващата одобрена. Викаме я за пробен работен ден.
"Ще вземеш ли едно кафе?"
Връща се след малко
"Аз си взех и една малка водка"
"?"
"Ами да не ближа на сухо това кафе де..."
След 2 часа...
Водките вече брояха 250 грама в корема й.
Веселба в къщата. Циганчетата щастливи. Да, ама не.

- Жена З. На 45 години. Минимум.
"Аз с компютрите съм на Вие, а на времето английския не беше модерен"
"А как сте с офис техниката"
"Ами знам, че морските фирми използвате телекс. Аз съм виждала телекс"
"А работила ли сте с телекс"
"Не ми даваха. Предпочитам факса."
"Умеете ли го?"
"Трудно е да с всички тези надписи по копчетата му, но ще се науча. Но вие едва ли ще ме вземете"
"Защо си мислите така?"
"Ами заради възрастта ми. Сега всеки иска младо"
Ееех...


Това е. За край не съм мислил, а и то няма нужда от завършителни думи.
Все още нямаме секретарка.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 10 Авг 2004, 18:11

хм... щом това е останало на пазара за работна сила- безработица явно няма...

някои от тези случки ми звучат вицово направо...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 10 Авг 2004, 21:02

А аз си мислех, че съм единствения дето неможе да си намери работници, но то си е казано, че работникът е ГРОБОКОПАЧ на работодателя си. Но все пак неунивай може и да ти излезе късмета. На мен лично не ми излезе и си ликвидирах дейността защото просто капитулирах и неам вече нерви. Ама при тебе е по-лесно като ненамериш една да върши всичката работа ще вземеш две да се допълват. :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Мнение от vlad0 » 11 Авг 2004, 1:48

смело и отговорно твърдя, че някои са вицове и съм ги чел в някаква друга статия много много отдавна! Не бях сигурен в началото, но като стигнах това за ВОДКАТА се убедих на 100%

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 7.01.2004

Мнение от zmej » 11 Авг 2004, 7:16

xterminat0r написа:смело и отговорно твърдя, че някои са вицове и съм ги чел в някаква друга статия много много отдавна! Не бях сигурен в началото, но като стигнах това за ВОДКАТА се убедих на 100%


Това по принцип е стила на Щрунц :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София

Мнение от Legba » 11 Авг 2004, 8:36

Е тва не съм го писал аз :)
Обаче и аз съм имал подобни случки.

Например идва една тип пънкарка и на въпроса " Каква заплата очаквате" ми вика "Ти колко зимаш". Хахахаха. Кво да и кажа на тая.
Други подобни също... 40 годишните лелки(50 годишни чичковци) са точно като във статийката. Нищо не знаят и викат "То сичко търси младо". Еми колкото и голямо желание да имам да я(го) взема не мога... Кой ще и(му) върши работата след това ?
Идва сисадмин на интервю с перфектно CV и на въпроса квъ сървари си пускал разправя "Ами в залата пуснах един CS, Unreal и веднъж като инсталирах Linux и Apache пуснах".
За секретарка още не съм правил интервю ама мога да си представя кво ще е :) Едни познати от една друга фирма при завършването на проект правеха интервю за секретарки. За шоу :) Голяма веселба било... Ама е гадно да се гавриш с момичетата.

Та мога да му вярвам на тоя тип за секретарките... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Мнение от Metallium » 11 Авг 2004, 9:00

Хммм....скоро присъствах от интерес просто на интервю за секретарка в семейната фирма и едно 50% от момичетата поне се бяха облекли с бюстиета до пъпа с цел по-атрактивен вид та по едно време се чудех дали да не се подбира секретарка по номер на сутиена или какво?
Отделен въпрос е че 1/2 не знаеха и те какво искат точно от работата и какво точно ще правят . Други пък искаха някакви заплати по 350лв+...не знам как е в СФ с този вди заплати ама в ПЛД тва са си адски много пари за някаква секретарка която вдига телефона само, прехвърля линии, прави кафе и води някакво миниатюрно счетоводство с което и ученичка от 9 клас би могла да се справи...
просто много млади момичета не знаят какво искат а си мислят май че само ще ги е**т на тая работа с извинение...а на баща ми едва ли му става на 55 вече :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София

Мнение от Legba » 11 Авг 2004, 9:47

Една свясна секретарка за голяма фирма е незмаенима. За тва се каза Офис менаджер а не секретарка. И не само вдига телефона ами да "филтрира" обажданията, разпределя пощи, пише по ИСО, приема поръчки, занимава киентите, организира срещи, поръчва билети и още много много неща. А.. и да не плаши клиентите ;)
Една свясна секретарка може да пести бая пари на своя работодател. Тъй ,че 350 лева за такава секретарка се дават без проблем. Ако ти трябва разбира се.

Повеято от девойките на по 20 години точно като тебе си мислят че само трябва да вдигат телефона. Чули от някуде че в София на една позната сестра и зима 400 лева като секретарка и "Аз да не съм по-зле.. я да искам 350"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 7.01.2004

Мнение от zmej » 11 Авг 2004, 9:50

Metallium написа:...а на баща ми едва ли му става на 55 вече :lol:


Абе ти недей да се съмняваш във възможностите на старите вълци :mha:
Още повече, че в наше време вече желание да имаш - медикаменти има доста...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Мнение от Metallium » 11 Авг 2004, 10:05

Legba аз говорих за една обикновена офис секретарка в малък офис а не за това което ти говориш. Иначе съм абсолютно съгласен с теб. Просто имахме впредвид различни неща...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София

Мнение от Legba » 11 Авг 2004, 10:08

Metallium написа:Legba аз говорих за една обикновена офис секретарка в малък офис а не за това което ти говориш. Иначе съм абсолютно съгласен с теб. Просто имахме впредвид различни неща...


Ми то е производна... нали затва сум написал отдолу
"Повечто от девойките на по 20 години точно като тебе си мислят че само трябва да вдигат телефона. Чули от някъде, че в София на една позната сестра и зима 400 лева като секретарка и "Аз да не съм по-зле.. я да искам 350" "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 11 Авг 2004, 10:31

Напълно съм сългасен с Legba, Истината е, че сигурно 3/4 от тях не зная как се кандидаства за работа, какво да очакват и отиват с мисълта, че трябва да се молят за да ги вземат на работа. Което си е напълно грешен подход, трябва да е точно обратното. От друга страна уж знаят всичко, карали са курсове, а всеки път като се прибера в Бургас ходя при баща ми да обеснявам на поредното момиче как се сканира документ или как се пише ел. поща...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 11 Авг 2004, 10:35

Малей ужас, като слушам направо настръхвам, след 2-3 седмици ще ми трябват поне 4 персона който да говорят и немски и английски...и да имат компютърна грамотност....оф ужас... :?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 11.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мфил
Детайли за колата: 120D

Май секретарки търсиш

Мнение от Evanko » 11 Авг 2004, 16:13

Аз бачкам в една агенция за подбор на персонал. Такива чудеса ги гледам всеки ден. На последно итервю за мениджър една дойде пияна - умрях от срам. Едвам я извлачих от офиса. А на обяви какви хора идват не е истина. Изобщо няма безработица у нас, просто хората ги мързи.
Това Галактиката е голема работа, фактически!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Мнение от Metallium » 12 Авг 2004, 8:24

Slona, аз не виждам лично сред младите също някаква безработица. Отивам на море - не мога да си намеря къде да спя - всичко е фул от квартири за 8 лева до хотели за по 200...В ПЛД излизам на центъра- нямам къде да седна, отивам да ям - пак няма къде.по магистралата коли нон стоп - макар бенца да е по 1.53...ебаси "безработицата" :?:
Просто тези които не "стават" са безработни и толкоз...

пс: съжелявам за Офф-топика ама се поотнесох :oops:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook