Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от randity » 30 Дек 2018, 17:09

(bubsa) написа:
inj.stoichev написа:
(bubsa) написа:Това гаранция е оня катил от авто свят Germany :mhihi: Или нещо подобно беше.

Дааааа...... Е явно се набива в съзнанието и на другите хора не само в моето :mrgreen:

Веднъж съм ходил при него и не знам как не му забодох един плесник :mhihi: Зарежи,че колата беше зглобка от няколко,а и един дръпнат,все едно отивам да ми я подари.

Тва да не е ония капут, за който бях писал преди години, някъде покрай Макдоналдс на Орион беше автокъщата? Или има и още един :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от barty » 30 Дек 2018, 17:15

Същия палячо :mhihi: Сега автокъщата е на бул Владимир Вазов, преди Баухаус в ляво.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от kiko » 30 Дек 2018, 18:16

Ще взема да мина от там само заради него :mhihi: да го видя тоя катил.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от BMW_POWER » 30 Дек 2018, 18:22

Жена, кола и телевизор се търсят по външен вид. Скритите дефекти излизат след време. Не четох темата отначало. Помня някой преди години разказваше, как взел кола с "неработещ цилиндър". Оказало се, че нито мотовилка, нито бутало ...
Няма две еднакви коли, това е факт. Балдъзата 2015 даде в една автокъща Рено Меган 1996г за 1000 евро (говоря за Холандия) и го смени за по-нов модел. Оня на секундата го пусна "на спешъл" на 2000 евро. Колата беше на малко над 80 000км. Нямаше теглич и климатик. Нормална скоростна кутия. Тя и навъртя за 10 години под 25 000км. Караше децата на градина, когато вали. А всичко и е в рамките на 1км в двете посоки. Малък провинциален град.

Тук имам колеги, които живеят на 60-80км от работа. Единия започва в 6:00 и работи до 14:00. Не знам коя кола се износва повече. 80км за 45мин при 2200-2500 оборота (приблизително без трафик) или друга, която минава 15км за час на режим тръгни-спри. Особенно пък "ръчка".

Ако не е измамник, търговец на коли втора ръка умира до месец. Гледал съм снимки към обява. Отивам на място, нищо общо. Ми нямал снимки на колата и си свалил такива от нета. Ама нали цвета е същия...
На жената колата я взехме от един търговец. Видях, че има здрав оборот. Колите от къщата се сменяха доста често. Имаше и коли с явни драскотини и чукнати места. Всичко беше добре измито и всяка драскотина беше много добре видна. Километрите са си ... Колата на жената беше на $6999 Към тази цена после се добавят безброй такси, ама това са подробности. Беше се появила (колата де) предния ден. Отиваме, искаме да я пробваме. Оня даде ключовете и не ми е искал нито документ, нито нищо. Ускорих я до 80-85, автоматика смени скоростите без драми. Пуснах кормилото, натиснах спирачките - спря без да играе, рита педала или нещо от сорта. Минах през един бордюр, никакъв шум по окачването отпред. Нищо видно на външен вид. Отворих капачката на маслото, оттам духаше леко. Определено повече газове излизаха през ауспуха, отколкото оттам. Продаватът се оказа ливанец. Ударихме си по една четка за ливанските жени и кухня, за бг-природата и храната. Дойсохме до момента с цифрите. Путах го, колко иска. $6800 като за мен по съседски. Казах му $6500 и отивам за парите. Започна типичното вайкане, че съм го обрал, свалил ризата от гърба, как губел от тази кола. Казах му, че имам толкова, а друга кола не ми харесва и си тръгвам. Вайка се 10мин и накрая си стиснахме ръцете на $6500 За три години (50 000км) съм сменил една щанга отпред. Масла, ремъци и филтри не ги броя.

2010г продаваме на женицата първата кола. Елантра 2001г. Ръждата я изяде така, че за 6 месеца механикът ми не я позна. Дадох я със 4 зимни гуми с джанти. Бях я пуснал на $1200. Ето снимки, за да придобиете представа. Бях качил 12 снимки в обявата

Изображение

Отзад праг практически нямаше и трябва да се вдигне през носача, за да може да се смени гумата

Изображение

Дойде едно девойче с механика си. Светеше чека. Казах че това са "газове в резервоара". Мацката направи едно кръгче и си стиснахме ръцете на $1000. Колата имаше реално животдве години макс. Салонът беше ОК, проблемите бяха с купето. Шевролетът го продадох за 15 мин. За $800 пак със зимни гуми.
Проблемът е, че пазарът в бг е беден. А бедните купувачи са най-взискателни. Отваряш сайтове из ЕС и виждаш призблизителна цена на модел Х 10 000 евро. В същото време цената му в бг е 6-7000 евро. Ми лампичката трябва да те светне, че има нещо нередно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Don_Diego » 30 Дек 2018, 18:28

Бях останал с впечатление, че каквото не ти трябва вече го оставяте пред вратата, а ако си харесаш нещо си го взимаш на път за работа/вкъщи :dunno:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от alx » 30 Дек 2018, 19:03

аз возило в родината не бих си купил- освен ако не е купено от оторизиран дилър и няма 100% доказана история...

то не че не можеш да изгориш и си кола от германия, но там поне историята на колата е по-достъпна (особено ако колата е по-нова) и може да се види кое как е било.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Мордехай » 30 Дек 2018, 19:29

Значи по немско и около немско кола без сервизна история не съм виждал. Може и да има такива от търговци с тъмен произход, но не съм имал досег до такива. Последно докарах една Мазда Демио от един дядо в Австрия, колата беше 2000 година, 1,3, 62 коня, на 70000 км, сервизна книжка не беше водена след гаранцията, но всички технически прегледи бяха налични с информация кое е било проблем и на какви километри е правен прегледа. Колата взех за 400 евро с два чифта гуми и джантии я обявих в България за 1200 лв. Никой не прояви интерес, дойдоха няколко разбирачи и ми казаха че километража е превъртан, не е възможно да е на толкова и не искаха да погледнат дори документите. Един от шофьорите ми я взе на изплащане и вече втора година жена му я спуква от каране без да са пипнали нещо. Това беше последната кола, която докарах, просто не ставам за автотърговец и не искам да се натоварвам излишно.
Веднъж в една кола имаше кутия с всички касови бележки от алди, където човекът си е пазарувал. Досега обикновена кола с един чифт гуми не съм виждал по немско. Нито пък без оборудване.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 4.10.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i и 520i
Мечтае да кара: BMWE46 M3GTR S62(351HP) или BMW(E38)750iL(326Hp)
Детайли за колата: BMW e46 M43TUB19 118hp Март 1999г. черен металик
BMW e39 M54B22 170hp Окт. 2000г. Титан силвър

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от inj.stoichev » 30 Дек 2018, 21:28

randity написа:
(bubsa) написа:
inj.stoichev написа:
(bubsa) написа:Това гаранция е оня катил от авто свят Germany :mhihi: Или нещо подобно беше.

Дааааа...... Е явно се набива в съзнанието и на другите хора не само в моето :mrgreen:

Веднъж съм ходил при него и не знам как не му забодох един плесник :mhihi: Зарежи,че колата беше зглобка от няколко,а и един дръпнат,все едно отивам да ми я подари.

Тва да не е ония капут, за който бях писал преди години, някъде покрай Макдоналдс на Орион беше автокъщата? Или има и още един :mhihi:


По-точно на ул. Адам Мицкевич след Магазин Зона мебели. Сега е на Владимир Вазов близо д0 KFS :lol:
'Бах маа му, тоя е легенда! Целия форум го знае ! :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от randity » 30 Дек 2018, 21:39

Е как да не. Той верно е страшен глупак, който май няма за цел да ги продаде тия коли, а по-скоро да се кара с хората.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Hip-hopotam » 31 Дек 2018, 0:50

Последно време обикалям България често за коли,бусове и т.н. за закупуване.
Често сме ходили от Варна до София след уговорка по телефон,обяснил съм че губим време,пари и да си кажат има ли нещо притеснително по автомобила....заявява се че всичко е наред,отиваме и то няма автомобил.
Преди година търсихме хубава 39ка за приятел,навъртяхме 2000км из БГ,гледахме 39ки за 7-8 бона с идеята че са перфектни щот са в най-горната ценова граница...трагедии...
Отиваме да гледаме 530д М-пакет за над 8бона на снимките всичко ТОП,пристигаме на един паркинг отдалеч виждаме че предните лайсни с парктрониците ги няма,циганчето дето я продаваше каза че ги е свалил да не ги счупи в снеговете... :mhihi: 39ката като я загледаш има си удар отпред и скалъпяване тип свински опашки и рапидки,липсващи подкалници и дребни детайли, навигацията цялата в облаци,скърцат ролки,маховика блъска,кардана дрънка.... Това видяхме за 2-3 минути,и си тръгнахме.
Следващия ден бързаме ужасно за Русе да гледаме 530д Мпак нововнос в автосалон за около 7000лв караме на война щот да хванем КАТ за транзитки ако случайно я харесаме,компромиси направихме за това онова двоуми се аверчето ...ше прави сделката, влезе да плаща,заглеждам се последно в автомобила, четирите гуми различни като марка,едната дупчена с нож и вулканизирана.Викнах го,погледна този компромис не го направи,развалихме сделката и газ.През цялото ни турне говорихме няколко пъти с едно момче от Стара Загора дето чакаше автовоз и една сива Е39ка Мпак 530д за 6500,запътихме се с идеята че ще се разочароваме за пореден път и че нещо е магарил докато лъже че е на автовоза.Отиваме момчето изглежда пекано,колата верно прясна от автовоза, следи дребни от камъчета по капака...абе натурална.Караме,закачаме компа,гледаме....безупречна,без пазарлъци НИКАКВИ транзитките и газ във Варна,толкова нереално ми се струваше че чак не знаех дали ще успеем да я регистрираме ... регистрирахме я всичко ОК...евала на момчето колата е безупречна и с 2 бона по евтина от лешовете дето гледахме.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Hip-hopotam » 31 Дек 2018, 1:15

Едно от последните турнета беше за МБ S500 W221,гледахме две с масло в антифриза и повече не сме се задълбочавали в тях,на второто дойде един Ганьо с една дървена пръчка след като казахме че има масло в охладителната система,бръкна вътре с пръчката ,капна си на ръката малко боза от разширителния съд и почна да ни обяснява като професор че това е конденз :D :D :D
Третото S500 беше в София един човек се кълнеше че колата си заслужава,возил дипломати в нея и т.н. ,отиваме.Човека обеснява че е с чисто нови ролки и ремъци с чисто нов топлообменник на масло/антифриз,гледам ролките,нищо ново нямаше в тях.Гледам охладителя,като на всеки един охладител си има дата и месец на производство,пишеше си 2006та.Направих се че му вярвам.Тръгваме да покараме,не ни даде да караме,возим се.Движим се по голям булевард с 40 едвам,едвам и човека обеснява че няма смисъл да дава газ щото МНОГО вървяла и това било излишно...и като почна да се хвърля и мята тая скоростна кутия,оня се оглежда като гърмян дали сме усетили...комедия голяма :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Bogat-Beden » 31 Дек 2018, 6:02

Hip-hopotam написа:Едно от последните турнета беше за МБ S500 W221:

Тази изглежда добре на прима виста, ако все още търсите
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Hip-hopotam » 31 Дек 2018, 8:04

Намерихме колега,благодаря.Момчето взе най-малкото зло и скоро предстои да ремонтира ск.кутия :).Такъв клас автомобил над 10 години без значение марката ,не вярвам че някъде ще видя без торба с болести.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Дек 2018, 8:38

Ей, за тоя темерута чак човек да се замисли дали да не иде за шоуто там. :mhihi: Може това да му е стратегия. :mhihi:
Повечето търговци дори се ядосват и после коментират как еди какви си дошли и заляха ли под колата, гледали сякаш разбирали(не, че и такива няма)и всякакви там. Мен много ме дразни как обират винаги втория комплект джанти с гуми и се чудиш в автокъща ли си попаднал или гумаджийница защото си има нагли, които го продават отделно. Баща ми докара на жена ми едно скромно комби Пежо 306 много добре изглеждащо на вид, но работещо на 3 цилиндъра, оказа се клапан, малък ремонт и колата е чук. За 100 евро го взе, но и то имаше комплект джанти с гуми! Имаше и почти пълен гюм с бензин, така се и кара, даже и газ не сме слагали 3-4 години вече.
Българинът не обича да плаща, хубавата кола на хубава цена обикновено стои и никой не звъни защото има същата на ниска цена. :mhihi: После се реве, ама това е друго. Снощи един познат ми звъня докарал едно М5 ф10 от Канада с удар, ще ходя да гледа моето кое и как да прави отпред, та някой ще де наяде след време. :mhihi: Иначе няма километри почти, абе слънце ще стане, така и така ще купува фарове го питах що не вземе лед, сещайте се за отговор.
Ама какво да очакваш когато някой, чийто първи въпрос към мен беше колко гори и че гледал по-малко било от Е60(за мен е почти същото, в спокоен режим дори повече)защото за месец беше взел един абсолютен курник преди време и го махна на бартер като разбра частите му колко струват и че е дори ма реалните 200хил. които пишеше и който човек ще гледа кой радиатор къде стоял като събира(сякаш е Лего)защото "ебах мааму човек, много радиатори имала тая кола, още съм я виждал само на снимки, но съм купил почти всичко". И не е видяна, не е събрана, но се мисли как ще маха ограничителя от 270. Рекох му само да не ремапне, че тогава ще идат една 8-9 бона със смяната за кевларен съединител и отиде кяра. Още като ми каза Канада(или САЩ да ми бе казал)и внос в БГ и му казах или наводнявана, или блъскана доволно, или ръждива нищо, че била 2012-та, ама по документи 2 години стояла в шоурумите и регистрирана 2014-та. То дори така да беше пак е минус за колата това стоене. Как изобщо вземаш кола, която ще върви с 300+ в даден момент и не те бърка, че товарния влак я е блъскал? Не е ли ясно, че щом е дошла от зад океана и са платени всички такси и мита тая кола там е била почти подарък? А защо е била подарък не може ли сам да сети купувача щом и печалба има?Както казах някой ще се наяде. Като един друг, който купи 30 Яре, което беше ясно, че не е хич Яре, а обикновено ма всичко отгоре търкаляно през таван и събрано с части на Яре, хахаха, но иначе Яре.
Друго пък продаващо се сега го знам едни наркомани събраха с него 3-4 паркирани коли и бая месеци го правеха, но иначе се продава евтино. За моята почти никой не звъни, някакъв ми отправяше оферта да съм идел до София да я огледа в сервиз, но първо да видел още някакви оферти, че имал, аз ми бе ясно, че няма да я гледа и го базикам като му казвам, че ще ида някоя неделя така и така ходя понякога на разходка дотам, но честно казано дори в София да бях нямаше да му я покажа на такъв "мераклия". Други някакви бартери за Ес класа, А8, абе прилича ли обявата, че първо търся бартер(не е упоменато защото не се навивам)и второ има нещо общо между тая кола и предлаганите бартери?
Преди години като търсех купе ходихме до Хасково да гледаме М6, след кратко оглеждане разбрах, че нито колата е 48 хил.(по-скоро 148, че и отгоре)да не говорим, че предно дясно колело при завиване стъргало в подкалника и се видя ясно макар да излизаше от автомивка(редовния номер да ти я предлагат лъсната)нормално едва ли не щото гумите големи. Свали ми там и някакви 4-5 хил.(исках да го видя дали не я подарява)само с едно питане и като видя, че нямам интерес да я вземам не знам защо реши да ме вози да я пробваме, сигурно искаше да ми трепне от кефа. Качваме се, ами ние дойдохме с ремапнато Е90 330д и не намерих особена разлика. Тотално се подчертаха вижданията ми за тая кола.
Що се отнася до любимите официални сервизи, от които АЛХ щял да купи от БГ защото имало история, зачеркнал съм ги тотално защото те действат просто с цел да изкарат някой лев отървайки някой от боклука му или преди това са му продали кола, а той им е набутал коша си, както е и следния случай. Бова Кар Бургас, 2012-та година, хубаво на снимки Е92 М3 с ръчка, а си умирах за ръчка тогава. Не добра цена да подчертая, както и М6-то беше на добра. На кратко отивам и колата пълен леш и тя на някакви 50 хил. км. беше, виждам я, че е удряна така сякаш е през таван, фара потен(ужас като видя потен фар)рейката тропа, всичко казаха, че ще оправят, фара по каско, рейката от тях, ама тоя удар, който аз виждам няма как да го оправят. Лъгаха и мазаха, гаранции предлагаха, отказах се разбира се, после разбрах всичко за тая кола, среща с голям бетон челно към метър висок и чак се огънал тавана и затова си мислех, че може да е през таван. То съвсем леко огънат, може и да не се забележи, но при щателен поглед се вижда. Пак карана от САЩ, ама купена от Германец(та и там не е гаранция)удряна от него, купена от тъграш за БГ, той я оправя тук, продава я на онзи, той като я кара малко вижда какъв кенеф е и я засилва в БМВ като му продават друга кола, стои в Камора ли първо, после в Бовата, абе все измамници.
Та не ми ги хвалете, колата иска гледане и ориентир и по цена и по продавач. Поне ние, които все си ги разтегляне из форумите трябва да ги знаем тия неща.
А коли в Германия също се случва да са смлени от каране, пък после казвайте, че са смлени с хубаво гориво и без дупки. По ходовата част всичко се прави без драми и последствия, но изтормозен мотор е цифра. Та всичко е до конкретната кола, а не мястото на закупуване.
Продавачите обаче вкарват каквото се търси много пъти съм казвал, а и не само аз. Докато всеки иска да плющи дявола във въздуха, масово кенефи ще има и рядко хубави коли.
Някой написа, че колата те намирала, а не ти нея, има нещо вярно. Сегашната ми кола я взех супер странно. Просто излезна и като я видях реших, че трябва да взема без да съм търсил кола дори и си бях заложил, че още 2 години няма да вземам. Разглеждах си профилактично мобилето и...нямах парите обаче, а по телефона колкото и несериозно да звучи се бях пазарил. Един ден обявата изчезна и много ме хвана яд защото реших, че някой я взел. Звъннах на продавача вика "тука е бе, кой да я вземе, то всеки я иска без пари, като не се продаде още една седмица я пращам в Германия защото там има търсене и виж какви цени вървят с тия километри". Не говорим изобщо за допълнителните неща, които имаше колата. Само звъннах за пари на заем от приятел и му казах хич да не пуска обявата на тоя защото бе четвъртък, а щях да имам парите в понеделник, но Явор от Мирафиори можеше да огледа колата вторник обстойно. Казах му на тоя всичко ако е както казва я вземам. Явно той си я знаеше, че всичко е ОК и наистина не пусна обявата. Вторник ми я потвърдиха, че всичко е ОК като бях разбрал на кой е била, всичко относно тая кола и сряда бях там. За пръв път видях кола, която да купувам и повече да ми хареса на живо, отколкото на снимки. Само се ухилих и му викам на тоя да вървим при нотариуса, той ме пита няма ли да я паля, да я подкарам, казах му не и че имам доверие на човека, който я е гледал и за пръв път взех така кола, която е пред мен, нито я запалих, нито нищо. После разбрах защо човека не искаше повече да ми сваля пари и ми бе казал по едно време, че и сз съм несериозен като всички звънящи му. Ти вика разбираш ли, че куп хора звъняха за тая кола(аз звънях и чрез друг човек да го пробвам за цена, ама като магаре на лед бе, единия път даже затвори телефона като му предложиха по-ниска цена, хах)кой откъде ли не и аз само им викам да дойдат да видят за каква кола говорим и тогава да продължаваме кое, колко струва. Звънят, звънят и всеки иска, ама на никой...
И тъй, само смених маслото(докато лафихме 2часа със Зендера, че пак правеше лагерите при Мирафиоритата)защото документално му бе момента, а и зимата се очертаваше повече да стои и припалва отколкото да се кара и ходом 200 км. до вкъщи, че бе студено към 5-7 градуса вечерта и да се опознаем.
Сега си стои и ако никой не я купи докато дойдат щъркелите се очаква стабилно покарване. Чак един мой приятел ми звъни и ми казва как имало за еди колко си пари по-малко, ами прав им път. Аз още като обикалях преди години все пак прозрях истината, че тия хубави и евтини са огромна рядкост. В Хасково дори търгаша с М6-то си ми го каза, че ако не била цената кой щял да му погледне колата и било нормално за забележките. Чувал съм и тия тъпотии, че ние сме били с претенции за нова кола. Балъци колкото искаш има, ама аз вече кош няма да купя.
Последна промяна Top Gun Maverick на 31 Дек 2018, 10:25, променена общо 2 пъти
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Често срещани измами при покупка на автомобил !!!!!!!!

Мнение от Mpower94 » 31 Дек 2018, 8:49

Аз като купувах мерцедеса, и разбрах кой сервиз преглежда колите на дадената автокъща, и в последствие имах и познат който е приятел на джамбазина. И реших да го прегледаме и да го взимам, уж момчетата в сервиза ми бяха приятелчета, и докато беше на подемника и проверяваха окачването разбрах, че срещу парите приятелството не важи.. :mhihi: опитаха се да скрият разбитите носачи на предно окачване и само се споглеждат с продавача и се чудят как да го напънат без да си проличи, че е разбит. Аз само си мълча и гледам, пластмасите под мотора целите омаслени а оня ми вика гледай не тече масло :mhihi: Аз си мълча щото вече знаех от къде е теча... Свалят колата и ще я закачат на диагностика, едно момче седна в колата с машинката уж я закачи и ми вика има дебитомер записан само, а чека не светеше и ми стана малко странно, но викам добре щом казва. Даде ми ключа и ме остави сам, качих се покарах я минах по паваж, минах през легнали полицаи, дупки. Колата не тропа а съм сигурен, че е има шарнири заминали, върнах се и се загледах в гумите :mhihi: ми те са ги спаднали до 1.5 бара което в последствие установих. Беше обявена за 4200лв с две думи му казах 3400 повече няма да платя за тая кола. И си стиснахме ръцете на 3500. Прехвърляне регистрация и във друг сервиз отивам. Закачат диагнлстиката ама нъцки няма ток на куплунга, бушона го няма там, липсва :mhihi: Оправяме простотията и диагностиката показа, сирената на алармата, показа си, че няма катализатори, и нещо със чистачките ама забравих какво и това беше всичко... Оправих теча на маслото със 80 лв 200 лева ми бяха носачите, и вече 5 месец само я карам...
Малкл дълго го написах ама не съм добър във сбития преразказ :mhihi:
П. П. Това е първата кола която взимам от автокъща, мога да кажа и коя е доста широко позната се оказа във форума ама разбрах в последствие.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook