НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.07.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 0197

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Ehamko » 06 Юни 2013, 10:08

xerial написа:Е това ли са ти 6-7% :mhihi: :mhihi:

Начи аз съм на -1% :mhihi: ....

Заблудил си се с тези % или тоест този който те е мерил нещо е объркал... така като те гледам си дори над 12-15%.


Поздравявам те за постигнатите резултати! :yes:
Мястото където се меря не е строго секретно и винаги можеш да отидеш и да измериш своя %. Възможно е аз и няколко човека около мен, които се занимават с измервания от години, да са се заблудили, а твоята визуална преценка да е по-точна. Не претендирам да съм изключително изчистен и да приличам на фотомодел, а и нямах това за цел като започнах да се храня ВМ. Факт е обаче, че за период от около година успях да кача не малка част активно тегло без помощта на всякакви прахчета и "добавки" и мисля, че не малка част от заслугата е на ВМ хранене.

Въпреки това темата не е за мен и пуснах снимките само, защото прояви интерес към това как изглеждам. От тук нататък няма да споделям лични резултати, а ще се постарая да помогам на хората, които имат по-малко опит в този вид хранене с каквото мога. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: e61 530D 231hP

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Flymen » 06 Юни 2013, 10:39

Аз да попитам тия пушените свински бузи дето ги продават в месарските магазини подходящи ли са или да набивам чиста сланина?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.07.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 0197

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Ehamko » 06 Юни 2013, 10:55

steeN написа:Как ги смятате вие точно? Аз гледам горе долу да съм под 100гр въглехидрати на ден половината калории от мазнини и останалото белтъчини.

Според мен "златната среда" в % е мазнините(М) да са 65%, белтъчините(Б) 25% и 10% за въглехидарати(В). За дневна цел от 3000 калории това като грамаж изглежда горе-долу така М:Б:В-216:187:75. Тези стойности могат да варират в зависимост от това колко интензивно тренираш, като основно протеина се променя.
Аз лично се стремя всеки ден да ям под 50 г. въглехидрати, като доста често ги изклюявам почти изцяло и не съм усетил осезаема разлика при тренировките. Липсващите калории от въглехидратите ги добавям към мазнините :D .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Southside » 06 Юни 2013, 11:10

Да питам: тъй като повечето малотрайни колбаси- кренвиши, наденици се правят основно от сланина и изрезки от свинска кожа, те водят ли се високо мазнинна храна, или при разните термични обработки всичко се превръща на въглехидрат? Естествено има и много боклуци в тях, соя, натрий, е-та и т.н. Въпросът мие много тъп, но мисля, че темата за храната е важна и интересна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 06 Юни 2013, 11:17

Southside написа: ... водят ли се високо мазнинна храна, или при разните термични обработки всичко се превръща на въглехидрат?


това не е храна изобщо. според мен да се говори за хранителни режими с полуфабрикати и подобни продукти, както и технически обработени храни, вкл. вафли, чипсове, пасти ... е тотално безумие.

между другото, попадал съм на боди-билдърски теми, в които се обсъжда и храна за кучета/котки, както и пепел от екарисажи :D
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Жоро 320и » 06 Юни 2013, 12:34

bum_bum написа:За кое точно мълчим? Мислиш, че се опитваме да си докараме някакви болести и дори за целта сме си създали тема за да стане това по-успешно?

Темата няма за цел да спори и убеждава някой в някакви теории за храненето. По-скоро е да си споделяме резултати и да обменяме опит.

Беше споменато, че при здрав организъм няма причина да се покачва холестерола чрез храна получена отвън. Също така ще кажа, че холестеролната плака е вид защитна реакция на организма от киселата кръв. Т.е. холестерола се наслагва по съдовете за да ги предпази от друг проблем. Тъй че нещата не са така прости- имаш висок холестерол и айде. Пий хапчета, че да ти го отложат по органите, щото така ще е по-добре.

И в заключение мога само да спомена, че за 12-13 години ниско въглехидратно хранене съм изял поне 2.5-3 килограма чист холестерол! Ако се отлагаше по съдовете отдавна нямаше да имам проходима артерия мисля.

Дай примерено меню без сланина да се захващам, че ми липсва чувството. Другото което е ходех веднъж на 2-3 дни до тоалетна и то не по много, все едно се усвояваше почти всичко!?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.07.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 0197

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Ehamko » 06 Юни 2013, 12:47

Жоро 320и написа:Другото което е ходех веднъж на 2-3 дни до тоалетна и то не по много, все едно се усвояваше почти всичко!?


Това може да се дължи на някое от следните неща:

1. Консумация на прекалено много млечни продукти.
2. Липса на достатъчно мазнини, които да са част от дневните калории.
3. Недостатъчна вода.

Най-важни за правилното функциониране на стомашно-чревния тракт са достатъчното мазнини и вода. Многото млечни продукти оказват негативно влияние поне по мои наблюдения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: НВ-ВМХ

Мнение от xerial » 06 Юни 2013, 13:06

Ehamko написа:
xerial написа:Е това ли са ти 6-7% :mhihi: :mhihi:

Начи аз съм на -1% :mhihi: ....

Заблудил си се с тези % или тоест този който те е мерил нещо е объркал... така като те гледам си дори над 12-15%.


Поздравявам те за постигнатите резултати! :yes:
Мястото където се меря не е строго секретно и винаги можеш да отидеш и да измериш своя %. Възможно е аз и няколко човека около мен, които се занимават с измервания от години, да са се заблудили, а твоята визуална преценка да е по-точна. Не претендирам да съм изключително изчистен и да приличам на фотомодел, а и нямах това за цел като започнах да се храня ВМ. Факт е обаче, че за период от около година успях да кача не малка част активно тегло без помощта на всякакви прахчета и "добавки" и мисля, че не малка част от заслугата е на ВМ хранене.

Въпреки това темата не е за мен и пуснах снимките само, защото прояви интерес към това как изглеждам. От тук нататък няма да споделям лични резултати, а ще се постарая да помогам на хората, които имат по-малко опит в този вид хранене с каквото мога. :yes:


Не се засягай, сигурно е така може би и Бум е прав , че %подкожни мазнини при различните хора изглеждат по различен начин.

Просто на 6-7% очаквах да изглеждаш като културист в състезателен период. (мои очаквания , вероятно погрешни)

Продължи да споделяш лични резултати , това е хубавото на форума :yes: сверяваме часовниците.
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: НВ-ВМХ

Мнение от vlad0 » 06 Юни 2013, 14:05

каква сланина си купувате и откъде.
Засега най-чистата сланина която ям е тази от свинските гърди от БИЛА,
но понякога няма добри парчета/разбирайте с много сланина/ и е доста тегаво.
Купувате ли си от пакетираната гръбната сланина която се продава във FF, БИЛА и т.нат?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Anthony_J » 06 Юни 2013, 14:56

Бум, можеш ли да напишеш какво ти е примерното меню за 2-3 дни, че ми се ще да видя дали няма да ми дадеш някои насоки? Благодаря предварително. Също така ме интересува как приготвяш сланината? Аз я пържа на ниска температура и слагам 4-5 яйца. Сурова не мога да я ям, осолена не знам дали е добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.07.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 0197

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Ehamko » 06 Юни 2013, 15:14

vlad0 написа:каква сланина си купувате и откъде.
Засега най-чистата сланина която ям е тази от свинските гърди от БИЛА,
но понякога няма добри парчета/разбирайте с много сланина/ и е доста тегаво.
Купувате ли си от пакетираната гръбната сланина която се продава във FF, БИЛА и т.нат?


В края на миналата година активизирах моя роднина и тя успя да изкупи голяма част от сланината, на домашните прасета на познати, от селото в което живее. Много от хората дори не искат и пари за нея, защото и без това я изхвърлят. :help: Последва процедура по осоляване и след определен период солта беше премахната и я прибрах във фризер. Сега периодично си вадя по около килограм, подправям я на фкус и я консумирам с удоволствие.

Миналата година естесвено нямах такъв план и се налагаше да си набавям от месарници или пакетирана от големи хранителни вериги. Разлика върху мен самия не съм усетил, просто тази която си приготвям ми е по-вкусна. Като допълнителен плюс на домашната е, че е и с кожа, която естествено може да се отсрани, ако на някой не му допада.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 06 Юни 2013, 16:56

Аз понеже ям един път основно- вечер и нямам нужда да измислям особено разнообразни яденета щото мога да си плющя месо със сланина до безкрай. Основното е по-мазен врат, ребра, яйца, сланина задължително, тия дни си правих и едни кюфтаци на барбекюто. Разнообразявам с малко кашкавал, сирене, Филаделфия, пресен чесън, лук, люти чушки :mhihi: , домашна лютеница, горчица (био), майонеза (домашна или био).

http://www.filedropper.com/lchf-for-beginnersbg

Това е едно файлче, което го бях забравил но в него има доста насоки и като цяло са правилни неща и биха помогнали особено на начинаещите в това хранене. Има нещо като менюта и храни, въобще пълни насоки за начинаещи.

Сланината я ям само осолена. По принцип каквото мога да не го приготвям термично не го правя. Слагам червена сол (едра) на дъното около 1-2 см и редя отгоре сланина плътно, после покривам със сол колкото да се закрие месото и пак месо и пак сол и така. Покривам с вода, капака и чакам.. 7-10 дни обикновено ако не са много дебели парчетата и всичко е точно. После като я извадя с домашен червен пипер (купен не знам дали има такъв, дето няма тухли в него :mhihi: ) черен, зелен, бял пипер, кимион и разни др подправки я натърквам. Като поседи още ден-два да се поумирише и става страшно.

По едно време в 345 се намираше арменски хляб- лаваш, който е нещо като питки за дюнер ама изчезна. С него ставаха страшни дюнери. Печеш месото на пържоли и после режеш като за дюнер. И в една купа режа авокадо, краставица, червен лук, боб с лютеница (има един био на Пикадили от собствените марки), малко доматен сок. Тва заедно с месото в дюнера и мога да изям тонове. :mhihi:

Ето иначе как стоят нещата.
ИзображениеИзображение
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 06 Юни 2013, 18:02

Суровата сланина става единствено, ако се изпече на скара. Ама ги режете на по-малки парченца, по-добре става. После здраво с подправките. Аз си намерих уж в един месарски магазин, но предлагането не ми задоволява търсенето :mhihi: Днеска само 300гр имаха :dunno: На 3000-3100 калории закъде с тея 300гр :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 06 Юни 2013, 18:11

Ehamko написа:
steeN написа:Как ги смятате вие точно? Аз гледам горе долу да съм под 100гр въглехидрати на ден половината калории от мазнини и останалото белтъчини.

Според мен "златната среда" в % е мазнините(М) да са 65%, белтъчините(Б) 25% и 10% за въглехидарати(В). За дневна цел от 3000 калории това като грамаж изглежда горе-долу така М:Б:В-216:187:75. Тези стойности могат да варират в зависимост от това колко интензивно тренираш, като основно протеина се променя.
Аз лично се стремя всеки ден да ям под 50 г. въглехидрати, като доста често ги изклюявам почти изцяло и не съм усетил осезаема разлика при тренировките. Липсващите калории от въглехидратите ги добавям към мазнините :D .


ОК, мерси ще посмятам пак малко да видя какво ще излезе.

А никой не каза телешко с/у свинско... имате ли предпочитания (други меса?)? Аз пилешкото го спрях, защото излиза, че това е най-тормозеното животно... Агнешкото уж според суеверито е най-незасегнато от модерните методи на животновъдство(то е ясно, че не всичко е така, като общо правило така излиза), но е тегаво намирането.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 06 Юни 2013, 19:30

Промишлено отгледаното пиле със сигурност има полезноста и хранителните качества на колбас. Т.е. абсолютно непригодно е за ядене от гледна точка на хранителната му стойност. Телешкото е добре с уговорката, че и те май бая зоб отнасят, а и не е мазно. Ще иска доста сланина да се изяде покрай него :mhihi: Агнешкото е супер- много мазно и много вкусно ама по-трудно се намира, а и е доста по-скъпо от останалите.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: St.Trinity

Последни теми
Facebook