Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Borymeckata » 28 Юни 2018, 8:38

Аз по принцип съм купувач - много рядко продавам нещо, а когато все пак съм продавал - винаги е било на загуба и винаги после съм съжалявал. Не обичам да се пазаря и често купувам "на обявената цена", за което се е случвало да имам проблеми. Веднъж в Продавалника един ми отаказа сделка, защото "не съм бил сериозен купувач", разбирай - не съм се пазарил за цената и той е решил, че само си правя лаф с него... :kuku: :kuku: Случвало се е и да ми вдигат цената след моята оферта - явно продавачът решава, че много евтино продава, щом купувам без пазарлък. Затова вече съм започнал профилактично да се пазаря - не ми е приятно, но иначе не ме приемат на сериозно... :mhihi: :mhihi:

Спомням си как продадох Лада-та 2107 на тъста. Той почина човекът, ракът го отнесе. И остана Ладичката му. Аз не съм и сядал в нея, жената се мъчи да я кара, ама воланът й тежък - ще се продава. Измихме я (че беше стояла сума години в една прашна барака), намерихме документите, щракнах няколко снимки и хайде - в mobile.bg. След няма и час се обади някакъв мъж от Стара Загора - това ли е колата - това е. Какво си правил по нея - нищо. Удряна ли е - нямам представа. Курдисвана ли е - човече, аз и багажника не съм й отварял... Ами утре идваме с жената да я взимам (от другия край на страната !?!) - идвай, ще те посрещам.

Човекът излезе сериозен - присигнаха с жена си с автобус, ама вече късно. Ще ходят на хотел, викам им - имам един апартамент свободен - ще спите там, къде ще плащате за хотели. Настаниха се и хайде да гледат колата. Аз я отварям, викам си - сега ще я пална, ама какво направих - задавих я тотално. Оня вика - не се пали така, дай на мене, само врътна и онова запали! Тръгнахме да я пробва - абе нещо стърже отзад и вие за страх... Викам му - човече, тоя диференциал май е сдал багажа, а оня се хили - няма страшно, тия са си така. Добре... :dunno: :dunno: За мен оная Лада нито завиваше като хората, нито спирачки имаше, ама оня човек всичко хареса. Накрая взеха да я оглеждат - отвориха багажника, че нещо дрънчеше в него. А там - още половин двигател: нова водна помпа, феродов диск и накладки, някакви карета, лагери, стартер и още сума железария, и две гуми Видинки - чисто нови. Тъстът се бил запасил... Она му светнаха очите - за тия части колко ще искаш? Викам - взимай ги, аз какво да ги правя...

Накрая вика - кажи сега за километрите (щото километражът беше на 72 000). А на мен ми се върза езикът на възел, щото колата беше на 20 години. Аз не съм я курдисвал (честен кръст!) и тъстът ми (Бог да го прости) съм сигурен, че не е. Ама как да му кажа на човека, че кола на 20 години е на 72 000км? Просто устата ми пресъхна... Обаче оня залегна, погледна нещо отдолу и се изправя ухилен - това са километрите, вика! А аз не мога да си разлепя езика... Накрая успях и го питам - по какво позна бе, човек? Оня ми обяснява - имало някакви планки за монтаж на скоростната кутия и още при първата смяна на съединителя майсторите ги изхвърляли, щото пречели нещо. На тази Лада планките си стоели - значи си е с оригиналния съединител, а той толкова изкарвал - до към 80 000км. Викам - добре, ти си знаеш... Плати си човекът пълната цена, сума пари бяха, имаше тогава даже дизелови Астри по-евтини от тоя руски дръгел. Заминаха с жена си щастливи за Стара Загора, после се обади, че пристигнали без проблеми. И така..

Та искам да кажа - като ти дойде разбирач да купува, не е нужно да му разправяш глупости, той си оценява стоката даже по-добре от теб.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от kolp » 28 Юни 2018, 8:49

много яка история :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от terorero » 28 Юни 2018, 9:04

Трудно се продава БМВ, голяма част от "купувачите" са как да се изразя... специфични :mhihi: Спомням си през 2006г. реших да си продам първото БМВ, купено ми от родителите 2 години по-рано. Черно Е36 седан 318-ска. Беше хубава кола, но с един голям минус - нямаше климатик. То тогава не че се скъсваха да карат коли с климатици още, но това отказваше всеки потенциален купувач. С продажбата на това БМВ имах доста истории, на които няма да се спирам. Накрая дойде да го гледа един младеж. Търсил си черно БМВ и не го интересуваше нищо друго :D . Повозих го, даже му предложих да покара - не искаше, даже не се и пазареше, толкова време си търсил черно, че директно изкара парите.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Bogat-Beden » 28 Юни 2018, 10:27

Borymeckata написа:...

Човек да му е кеф да търгува с тебе :yes: :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Borymeckata » 28 Юни 2018, 11:26

Bogat-Beden написа:
Borymeckata написа:...

Човек да му е кеф да търгува с тебе :yes: :bchug:


Ладчиката хич не беше евтина - мисля, че 1800 лева я бях писал и толкова даде човекът. Пък и дойде чак от Ст. Загора - как да го върнеш... :ok: :ok:

Други сделки нямам предвид, но все пак има надежда - аз като се гътна, жената сигурно ще продава Х-тройката. Та ако не съм писал във форума повече от 3 дена - почвайте да преглеждате обявите за черен Х3. Няма да се плашите, ако свети лампата на DSC-то - извадил съм буксата от модула на раздатката в багажника. Има още един комплект гуми и джанти - да не забравите да попитате... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от vixx » 28 Юни 2018, 12:21

terorero написа:Трудно се продава БМВ, голяма част от "купувачите" са как да се изразя... специфични :mhihi:


Аз БМВ още не съм продавал, но съм останал с обратното впечатление, поне що се отнася до тройките. Около мен маса народ си ги продаде доста бързо, като в повечето случаи цената им беше високичка. Аз го отдавам на това, че тройката е универсална - Ако имаш М-пакет, навигация, джанти и, по възможност музика, 9 от 10 обаждания са от лъвчета на по 18-25. Ако ги нямаш тия неща, особено паркета и навито, обаче колата е в максимално близо до оригиналното си състояние (без тунинги и тн.) и е запазена, звънят 25-40 годишни, които са доста по-сериозни и тези екстри явно не са им много интересни. Те се пазарят доста малко. Ако е комби и е запазена, налазват те татковците, които идват да гледат с майките, като там също не съм забелязал да гледат екстрите много-много. Те се пазарят малко по-малко от лъвчетата, като то май основно идва от жената. Това са ми наблюденията засега.

Това с климатика при теб наистина е било гадно, аз в миналата си кола нямах и бях твърдо решен , че каквото и да си купя, това и удобните седалки ще са единствените задължителни екстри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1669
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от host » 28 Юни 2018, 12:43

само да вметна за колегата със странните обаждания за обявата

снимките не са хубави, много от обикновените хора вероятно за това подминават, снимай я по-добре и по-подробно, хем показваш, че си сериозен, хем да се загледа някой реално с парички в джоба

и според мен цената търпи корекция леко нагоре

иначе и аз съм си контактувал с всякакви типажи покрай покупката и стопанисването на БМВ ... ама кола конкретно до сега не съм продавал

моята като я купувах беше единствената такава в Пловдив - т.е. каквото аз търсех - продавача дойде след сватба , от София, с 3ма пасажера, зимата колата отвън адски мръсна, парното на макс вътре и шибидаха отворен на макс ... само го питах дали се затваря и да не тече ... 10на завоя с вратите напред ... 1 вечер да ме отпуснат вратните мускули от возенето :D и вече броях паричките (прегледах я в сервиз преди тва де)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от skoti79 » 28 Юни 2018, 13:01

Най-мразя, като ще продавам бмв-то си.
Кат почнат да ми се влачат с разните си тестерчета, най-големите разбирачи .
Не им се дават 50-60 лв за диагностика в сервиз, иначе ще купуват кола за 40+ лв.
Колата е топ оф дъ топ,ама като чуя : що не е с черна лайсна ии :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от speedhokk » 28 Юни 2018, 13:30

Да ви кажа право, БМВ до 10 000лв и кола под 4000лв - контингента е горе долу един и същ - труден и досаден :D
Превъртам лентата няколко месеца назад, когато си продавах колата - кенефче за 3800лв, служи ми вярно няколко години, но взе да се троши много и след като ме остави 2 пъти на път за 3 седмици окончателно и вдигнах мерника.

Преди да изпадна в подробности за купувачите, само ще спомена, че на колата и направих пълно обслужване 6000км преди да я пусна за продан, а именно - ролки, ремъци, водна помпа, антфриз и спирачна течност по мое желание, масло и филтри и тъй като имаше и лек теч от хидравличната помпа - нова такава, макар и китайска. Само ей това последното обслужване ми легна някъде към 750-800лв. Колата беше и с платена гражданска за още 4-5 месеца и 2 комплекта гуми на по 3 години, допълнително бях слагал парктроници, модули за дневни светлини, сд и т.н. Имаше и нов гаранционен акумулатор.

1ви интересен кандидат - звъня, уговорихме среща, хареса колата и остава да се чуем като събере парите. Започват се едни обаждания да съм му я дал на лизинг (не през лизингова къща), да сме се видели да говорим, да пием кафе и всякакви такива предложения. Накрая му казах, че няма да ставаме гаджета и не виждам защо да пием кафета, ако събере великата сума от 3500лв (бях му направил и коментар 300лв) да ми се обади. Не звънна повече.

2ри интересен кандидат - звъни, иска да му пазя колата до събота (обажда се в понеделник), защото нямало как в делничен ден да пътува от Бургас и да се върне. Викам му прати ми капаро 200лв по еконт и ти я пазя. Разбира се не се случи това, после звъня още един път да ме разпитва за повече подробности за колата, включително и в петък да ме пита дали съм свободен цял ден в събота, че не знаел кога ще дойде. Нито се обади повече, нито дойде. Ама и аз баламата цял ден на полусъединител стоя и го чакам.

3ти кандидат - звъни и пита - интересува ме само турбото и дюзите дали са наред и дали имало ръжда, че се бил нагледал на гробници и дал сума пари за гориво да обикаля. Следващия, който го излъже по телефона и го разкара напразно, щял да го кара му възстановява пари. Абе кара ми се по телефона :lol: Казах му, че ръжди няма, а дюзите са по 60лв втора ръка, турбото 180лв и ако това са му най-големите притеснения за разходи, по-добре да си търси бензинова кола. Признавам си, бях афектиран малко и от предния "купувач" :D Тук ни приключи разговора.

Най-накрая дойде и бъдещия купувач на колата, разгледа я, хареса я, вика - направи ми коментар на цената и я вземам. Обяснявам му, че предния ден цената съм я свалил с 800лв (по обява) и повече от това е срамота. Той ме контрира - тя тази кола кога е струвала толкова, аз следя всеки ден сайтовете, твойта кола се появи снощи за първи път :lol: Реално предната вечер бях сложил новата цена и бях сменил само главната снимка на обявата, всички други снимки си бяха старите. Ама как да споря с тоя човек, че обявата е в нета от 2 месеца :D
Той си знае обаче неговото, 100лв да е, ама да му сваля и щял да я вземе. Обяснявам му, че за тия пари има една кола регистрирана само и тя е очукана цялата, плюс че има ръжди по задния капак и калниците, всичко друго е нов внос за тия пари, обаче не.

Накрая му свалих 50лв и се разбрахме да си поделим нотариуса и по този начин си продадох обслужената кола, с 8 читави гуми и доста екстри на парите на ръждясал кенеф нов внос, необслужен с 4 галоша :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от BaDxBoY » 28 Юни 2018, 14:11

Добре, а защо мобиле.бг ми изкарва снимките толкова размазани ? Или аз нещо си въобразявам ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от A.Stoyanov » 28 Юни 2018, 14:19

speedhokk написа:..... но взе да се троши много и след като ме остави 2 пъти на път за 3 седмици окончателно и вдигнах мерника.

.... 2 комплекта гуми на по 3 години....

.... и по този начин си продадох обслужената кола, с 8 читави гуми и доста екстри на парите на ръждясал кенеф нов внос, необслужен с 4 галоша :ok:



нищо лично към теб, сигурно колата е била читава ама...:mhihi: :mhihi:

пишете малко и за продавачите които продават (подаравят :ok: ) перфектните коли де... :mhihi: :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от Е.Димитров » 28 Юни 2018, 14:44

Преди около 2 години, с жената си взехме друга кола, и решихме да пуснем нейната кола за продажба.
Всъщност, единствената причина да вземем друга кола и да пуснем тази, на жената за продажба, бе факта, че колата бе 2002 година, тоест вече на годинки, просто решихме да си вземем по-нова кола и така.
Та въпросната кола, жената си я беше купила навремето чисто нова от магазина, беше поддържана само при официалният представител, като се почне от маслата, та дори и крушките за фаровете. Освен това, не я караше много и когато моят и нейният автопарк станаха общи :mhihi: , тя съвсем спря да кара колата, в крайна сметка, на нейната кола въртяхме едни макс 5к километра на година, като разбира се, маслото се сменяше на годишна база и когато се караше, се сипваше най-скъпата нафта.
Та дойде момента да се продава колата, километража показваше около 140к километра, сервизната книжка бе в безупречно състояние, мотора, външен вид, седалки, волан, скоростен лост, абе пълно перфектно състояние.
Дори, когато се разбрахме да я продаваме, купих от официалният представител топка за скоростният лост оригинална, че тази малко бе олющена, както и една лайсна за вратата, която стои от външната страна на прозореца, беше малко избеляла, и задната емблема, някой я беше откраднал година преди това.
Само една гумичка не бях сменил, която минава под вратата и от качване и слизане се беше протъркала, но просто бях забравил, или пък беше някаква цифра, не си спомням вече.
Минах колата на полировка на предните фарове, че нещо ми жълтееха, минах пастиране на самата кола и я пуснах, с около 2к лева по-висока цена, от най-високата в мобилето за такъв автомобил, като години.
Описанието беше много подробно и беше описано какво е правено, като снимките бяха максимума, което позволява мобилето, като бях снимал и сервизната книжка и ключовете.

Значи, телефона звънна общо 2 пъти за около 3 седмици.
Първият път, беше някакъв киселяк от Пазарджик, дойде с гаджето на дъщеря си, като колата я избираше за дъщеря си. Качиха се младежите без дъртият, хареса им возене и тн, обаче киселяка не беше доволен и почна някакъв диалог:
-И к'во ся, продаваш я тая кола...ма мноу пари и искаш бе...
Все едно бях дошъл под балкона му, че да го натискам да я купува.
Такава е цената му обясних, ония почна да ми обяснява, че трябва да сваля, обясних му, че няма сваляне и кой от където е!
Второто обаждане, дойде някакъв интелигентен човек, търсил кола за бащата на съпругата му.
Хареса я колата, отидохме да я пробва, да я гледа в сервиз, даде капаро, с условие дедото да дойде да я види.
На другият ден дойде дедо му, един позитивен човек с дъщеря си, хареса му и без коментари, колата бе прехвърлена, с подаръци от наша страна- летни и зимни гуми на 2-3 сезона, като нови!
Така че, извода е, че всеки влак си има пътници и че колкото по-честно е описанието на колата, то ще се намери купувач.

Пък иначе, като търсихме да си купим определена кола, с какви образи се видях. Един, дето продава коли, в опита си да ни шитне каквото има, защото видя , че сме сериозни, се опитваше да ни продаде по-стар автомобил от такъв, какъвто търсим, с уговорката, че ние си продаваме нашата кола, само защото е на години, иначе си е добре, обаче онзи не вдява, вика "няма значение, тая може да е по-стара от такава дето търсите, ама е много запазена и съответно си струвало..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от speedhokk » 28 Юни 2018, 15:22

A.Stoyanov написа:
speedhokk написа:..... но взе да се троши много и след като ме остави 2 пъти на път за 3 седмици окончателно и вдигнах мерника.

.... 2 комплекта гуми на по 3 години....

.... и по този начин си продадох обслужената кола, с 8 читави гуми и доста екстри на парите на ръждясал кенеф нов внос, необслужен с 4 галоша :ok:



нищо лично към теб, сигурно колата е била читава ама...:mhihi: :mhihi:

пишете малко и за продавачите които продават (подаравят :ok: ) перфектните коли де... :mhihi: :ok:


Не виждам кое е толкова смешното, гуми на 3 години вече станаха галоши ли ? :lol:
Разходи се до някоя автокъща и виж колите за по 3 бона(а и не само) с какви гуми ги дават и тогава да си говорим. Аз въпросната кола я взех посред лято с 4 зимни мишелина на 6 години и още на прибиране усетих едно тресене, викам си - за баланс са. Да ама корец, като отидох на гумаджия задните гуми бяха зверски криви.
Колкото до това, че два пъти ме остави на път, беше заради кофти майстор, който след първото закъсване уж оправи проблема и след 10 дена закъсах отново. След това ходих в официалния дилър да решат проблема и колата я карах почти 4 месеца без грижи преди да я продам.

ПП: Баща ми като си взе е65цата преди 2 години, му я дадоха с гуми на 7 години. Предвид, че я взе почти към края на лятото реши да изкара сезона с тях и на пролет да си вземе нови. Това, което ме учуди, но после разбрах, че си е редовна практика - автокъщите без много уговорки изкупували стари гуми, особено над 16 цола. Казали му за тия галоши, че ще му дадат 100лв. Като отишъл да им ги носи, колата на която щели да ги слагат вече чакала. От едно ауди а8 свалени 4 читави 18ки и щели да слагат неговите там и така да я продават. После читавите гуми я при някой познат, приятел, я пуснати за продан да изкарат още 200-300лв горница.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от terorero » 28 Юни 2018, 15:43

vixx написа:
terorero написа:Трудно се продава БМВ, голяма част от "купувачите" са как да се изразя... специфични :mhihi:


Аз БМВ още не съм продавал, но съм останал с обратното впечатление, поне що се отнася до тройките. Около мен маса народ си ги продаде доста бързо, като в повечето случаи цената им беше високичка. Аз го отдавам на това, че тройката е универсална - Ако имаш М-пакет, навигация, джанти и, по възможност музика, 9 от 10 обаждания са от лъвчета на по 18-25. Ако ги нямаш тия неща, особено паркета и навито, обаче колата е в максимално близо до оригиналното си състояние (без тунинги и тн.) и е запазена, звънят 25-40 годишни, които са доста по-сериозни и тези екстри явно не са им много интересни. Те се пазарят доста малко. Ако е комби и е запазена, налазват те татковците, които идват да гледат с майките, като там също не съм забелязал да гледат екстрите много-много. Те се пазарят малко по-малко от лъвчетата, като то май основно идва от жената. Това са ми наблюденията засега.

Това с климатика при теб наистина е било гадно, аз в миналата си кола нямах и бях твърдо решен , че каквото и да си купя, това и удобните седалки ще са единствените задължителни екстри.


Обикновено са в двете крайности купувачите - или тотални селяндури/цигани или интелигентни хора, които знаят какво търсят и искат. Поне това са моите наблюдения от продажбата на няколко мои БМВ-та през годините.
Впрочем преди седмица пуснах едната ми 46-ца за продажба на невероятна за модела цена :mhihi: , че хем не ми се дава, хем много станаха бензиновите гърла вече. Очаквано още никой не е звъннал :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 828
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Истории за пишман-кандидат-купувачи на автомобили

Мнение от turbonetic » 30 Юни 2018, 20:12

Звънят ми рано сутринта и се започва.Колко харчи тая кола ,скъпа ли е за поддържане ,защо си сменил гарнутурата капак клапани ей такива глупости.След 1 седмица се звъни отново и почват да разпитват защо си сменил водния радиатор ,термостата защо си го сменил ,капачката и нея защо си я сменял колко вдига и такива разни .. :mhihi: .Накрая я продадох на мой човек близък с чисто нов радиатор ,термостат,ревизирани ваноси,чисто нова диса клапа и още някои работи ..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook