Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Окт 2023, 8:14

Dawidko написа:Колеги благодаря за мненията и насоките! Като цяло винаги съм мечтал да работя извън България, но не и във Франция, тя изобщо не е държава в която бих се установил дългосрочно, плана е, ако отида да работя и да се развививам там години Х после обратно да се върна България. Относно приятелката ми, доста изнедващо за мен вчера вечерта без аз да повдигам темата ми каза направо, че е съгласна да дойде. Така избора става доста по лесен и смятам да приема предложението за чужбина, няма да крия изпитвам страх, защото скачам в доста непознати води за мен.



Щом и тя ще идва, няма какво да го мислиш. Отивай и ако не ти хареса се връщаш. Но иначе все ще го мислиш какво щеше да стане ако...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 28 Окт 2023, 19:55

Dawidko написа:Колеги благодаря за мненията и насоките! Като цяло винаги съм мечтал да работя извън България, но не и във Франция, тя изобщо не е държава в която бих се установил дългосрочно, плана е, ако отида да работя и да се развививам там години Х после обратно да се върна България. Относно приятелката ми, доста изнедващо за мен вчера вечерта без аз да повдигам темата ми каза направо, че е съгласна да дойде. Така избора става доста по лесен и смятам да приема предложението за чужбина, няма да крия изпитвам страх, защото скачам в доста непознати води за мен.


Щом тя е съгласна, не го мисли и секунда повече :bchug:

Да не говорим, че Франция имат едно от най-добрите здравеопазвания в света :idea:

За останалите неща като храна, култура, близост до всичко страхотно в Европа и т.н. да не говорим!

Лично аз ако можех да избирам къде да се родя, бих искал да е там. Ама съм тъпо IT, дето не знае и дума френски :mhihi:

Но от няколкото месеца командировки в Тулуза, Париж, Марсилия и обикаляйки из Франция съм повече от впечатлен от хората там :bowdown:

Имам един случай там, бачкахме около Бордо, имахме запазен хотел на брега на океана,
в който обаче се настанихме към полунощ и напуснахме около 7:00 сутринта (много работа имахме)
Дамата на рецепцията ни върна половината пари, защото сме ползвали стаята много малко :shock: :shock: :shock:
Това ми се е запечатало с съзнанието завинаги. Както и това, че винаги идваха по-късно в офиса и имаше кафе и радузмки, преди всичко останало :ok: :mhihi:
Ние българчетата бяхме първи :mhihi:

А, да. И на обяд - вино :ok: :bowdown:

Някои от снимките тук в галерията на форума от 2006-та са ми, когато PM-ите във Франция ни наемаха ЧИСТО НОВИ BMW-та много над бюджета на проекта, щото видяха че съм фен и щото бяха супер доволни от работата ни :ok: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Като цяло, впечатленията ми от Франция са :bowdown: :bowdown: :bowdown:

https://bmwpower-bg.net/forums/gallery/search.php?user_id=6269


Тая Е90-ката 2006-та беше на 8000 км. и беше 3 ПЪТИ над бюджета за кола под наем!
Франсето PM само каза, ще си щастлив ли ако караш нещо различно от Рено и се върна с нея :ok: :bowdown:
Как съм се кефил като малко дете тогава :mhihi:
P.S. Какви PM-и имаше едно време, деба :mhihi:
Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от carmanf1 » 28 Окт 2023, 21:27

Вино на обяд - класика :yes:

Като в Чехия или Германия - бира с обяда, задължително :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от barabqga » 28 Окт 2023, 21:48

steeN написа:Те другите са казали най-важните неша май, но нещо което поне от моите наблюдения... според ме е важно Франция да е някакво място, с което имаш поне някаква връзка или интерес... защото много хора отиват в държави без нищо да знаят от тях... тотално се "изненадват" от неща, които не са никаква тайна и после се получава типичния хейтър, който нито в чужбина, нито у дома си се чувства на място.
това е много вярно

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivanski_2 » 28 Окт 2023, 22:30

carmanf1 написа:Вино на обяд - класика :yes:

Като в Чехия или Германия - бира с обяда, задължително :ok:


На обяд - слабаци :mhihi: Когато минавах Камино сутринта в баровете в цяла Испания бях един от малкото които пиех кафе, другите си пиеха бира :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 28 Окт 2023, 23:45

защото много хора отиват в държави без нищо да знаят от тях... тотално се "изненадват" от неща, които не са никаква тайна и после се получава типичния хейтър, който нито в чужбина, нито у дома си се чувства на място.
Те доста хора така правят ...раждат се в държави без нищо да знаят за тях и стават после хейтъри :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 29 Окт 2023, 0:27

Jordana написа:
защото много хора отиват в държави без нищо да знаят от тях... тотално се "изненадват" от неща, които не са никаква тайна и после се получава типичния хейтър, който нито в чужбина, нито у дома си се чувства на място.
Те доста хора така правят ...раждат се в държави без нищо да знаят за тях и стават после хейтъри :ok:


… което поражда въпроса- ти всичко като знаеш- що си хейтър?

:angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от dhtj » 29 Окт 2023, 0:30

Dawidko написа:...смятам да приема предложението за чужбина, няма да крия изпитвам страх, защото скачам в доста непознати води за мен.


Така се става мъж. Трябва да ти е трудно, да ти е непознато, да свикваш да се справяш с всякакви изпитания... Оформя се характера, калява се волята, разширява се светогледа...
Аз на 18 отидох да си уча висшето в Холандия и съм много доволен, че стана така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 29 Окт 2023, 9:20

alx написа:
Jordana написа:
защото много хора отиват в държави без нищо да знаят от тях... тотално се "изненадват" от неща, които не са никаква тайна и после се получава типичния хейтър, който нито в чужбина, нито у дома си се чувства на място.
Те доста хора така правят ...раждат се в държави без нищо да знаят за тях и стават после хейтъри :ok:


… което поражда въпроса- ти всичко като знаеш- що си хейтър?

:angel:

Не мисля че знам всичко , знам само че ти си мислиш че аз знам че ти знаеш че аз знам всико , но аз не го знам .. :dunno: А ти защо си хейтър ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 30 Окт 2023, 4:18

Jordana написа:
alx написа:
Jordana написа:
защото много хора отиват в държави без нищо да знаят от тях... тотално се "изненадват" от неща, които не са никаква тайна и после се получава типичния хейтър, който нито в чужбина, нито у дома си се чувства на място.
Те доста хора така правят ...раждат се в държави без нищо да знаят за тях и стават после хейтъри :ok:


… което поражда въпроса- ти всичко като знаеш- що си хейтър?

:angel:

Не мисля че знам всичко , знам само че ти си мислиш че аз знам че ти знаеш че аз знам всико , но аз не го знам .. :dunno: А ти защо си хейтър ?


Аз съм последния човек които хейти нещо или някого. Не бъркай цинизъма със хейт. Едното има комично интелектуален характер другото е рецепта за мизерия.

Другото дето си написал не мога да коментирам защото просто не знам какво означава…
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 30 Окт 2023, 21:45

Какъв цинизъм , ти си хейтваш постоянно като оня Христофор Белокровский от ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от enigma » 30 Окт 2023, 22:04

За Швайц, внимавайте в какво се забърквате. :mhihi:

Гледам сега предложенията на колегите от там за тийм билдинг и малко се плаша - стрелба с лък, ориентиране в планината, полет с безмоторен самолет....

Последният зимен сезон беше лек нощен преход със снегоходки до един връх, някой се беше леко поотклонил. :lol:

А лятото гребахме 6-7км с канута в Бодензее-то.

Преди няколко години беше нашумял случай в някаква компания, ходили върху жар, и някои се бяха изгорили жестоко....
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 30 Окт 2023, 22:58

Преди няколко години беше нашумял случай в някаква компания, ходили върху жар, и някои се бяха изгорили жестоко...
При толкова Милки станиол и мармоти да ходиш по въглени ....наистина как да го разбере човек това ??!! :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от enigma » 30 Окт 2023, 23:26

Капитализмът е виновен, ако имаха нормален обществен строй нямаше да има такива драми. :ok:

https://www.nytimes.com/2022/06/17/worl ... lding.html

The sense that walking across burning coals requires a special inner state has motivated its transformation from a mystical spiritual tradition into a capitalist self-improvement project.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 30 Окт 2023, 23:39

ny times... за бога :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook