Пътуване София - Амстердам

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Alek_SV » 14 Юли 2023, 9:33

В Сърбия някой влизал ли е през Стрезимировци ? Алтернатива ли е на Калотина ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Don_Diego » 14 Юли 2023, 9:51

Не и през сезона на гастербайтерите, задръства се и в двете посоки
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от 3186 » 14 Юли 2023, 10:09

Не знам аз ли съм субективен, но сякаш последните години гастерите много се увеличиха. Не че 2016 не сме чакали 7 часа на Калотина, но по тракия не беше такова чудо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Вуйчо » 14 Юли 2023, 10:57

Таковахте му мамата на ентусиазма на човека. Иска да се качи на колата си, гъз път да види и вместо да го надъхаме и подкрепим като един форум на автомобилисти ентусиасти (че даже и тайничко да му завидим, че му се отваря възможност да КАРА на дълъг път - нещо за което всеки един автомобилист фен само чака и мечтае), вие правите точно обратното - казвате му да вземе самолет, градски транспорт и едва ли не тротинетка. Баси странната порода хора останаха в този форум. Все едно във форум на ебачи някой да пита за презервативи и всички да го разкандардисват ала "бе махни ги тия жени, нали имаш ръце".
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Kroki » 14 Юли 2023, 11:07

Според мен хората, просто искат да го предпазят от голямото чакане на границите, които в извън сезон се минават сравнително бързо. Иначе аз си се изкефих на трипа ми от Будапеща до София. :roll:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от ildivvy » 14 Юли 2023, 11:18

През Стрезимировци пътя бил в много лошо състояние... Потвърдиха ми го миналия ден отново....
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Don_Diego » 14 Юли 2023, 11:44

Няколко хиляди километра по магистрала и часове в чакане да минеш граница са всичко друго, но не и удоволствие за автомобилен ентусиаст :mhihi:
Първите няколко пъти е забавно и след това става досадно, предвид натоварения трафик в момента дори е натоварващо и опасно.
Варианта през Чехия и Словакия е доста добър, миналата година имаше ремонти по разширяването на магистралата малко след влизането в Австрия и трафика беше потресаващ (3 часа от Виена до Парндорф и после 2:30 наобратно :kuku: )
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Phil » 14 Юли 2023, 11:56

ildivvy написа:През Стрезимировци пътя бил в много лошо състояние... Потвърдиха ми го миналия ден отново....


Преди 4 дни минавах през Стрезимировци. Имаше 2 коли преди нас към Сърбия. Пътят до там въобще не е лош, но аз ходих до Власинското езеро само. В обратната посока обаче беше нещо страшно - имаше опашка към километър сигурно. Затова на връщане минахме през Олтоманци, където нямаше нито 1 кола.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от big_dane » 14 Юли 2023, 12:21

Don_Diego написа:Варианта през Чехия и Словакия е доста добър, миналата година имаше ремонти по разширяването на магистралата малко след влизането в Австрия и трафика беше потресаващ (3 часа от Виена до Парндорф и после 2:30 наобратно :kuku: )


Ако крайната цел е в северната половина на Германия или пък ,както е при колегата, Холандия, според мен си е направо за предпочитане. В Германия, особено по магистрала А3, която идва от Австрия, и в региона от Франкфурт нагоре към Кьолн, Дюселдорф и Есен стават невероятни задръствания. Минавайки през Чехия това се избягва. Да, плащаш една винетка повече, но пък се пътува много по-спокойно.

За паркинг, може да се погледне на централната ЖП гара, има няколко. Когато ходих Април месец си запазих 2-3 седмици по-рано за по 10 Евро на ден през сайта им.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 30.09.2020
Пол: Мъж
Кара: Е90 325XI Е91 325XI
Детайли за колата: N52B25 N53B30

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от тео е90 » 14 Юли 2023, 13:01

big_dane написа:
Аз пътувам по 1-2 пъти в годината от Германия до България и обратно и минавам по следния път: Kassel, Германия - Прага - Братислава - Будапеща - Белград - Калотина. Както и колегите са казали на Сърбия-Унгария винаги се чака малко повече. При последното ми минаване, в края на май, при сръбските митничари имаше 2-3 коли пред мен и после чаках 2 часа и половина да мина при унгарските и имаше 600-700 метра опашка.

За Холандия си приготви железни нерви. Ограничението по магистралите е 100 км/ч и навсякъде е окичено с камери. Преди 3 месеца ходих и аз до Амстердам. Навръщане нямах търпение да мина обратно в Германия, че да мога да карам с нормална скорост.

Мерси това ми трябваше, и мапса ми даде този маршрут но друго е мнение от първо лице който го е пътувал :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от E.5KOV » 14 Юли 2023, 13:32

тео е90 написа:
big_dane написа:
Аз пътувам по 1-2 пъти в годината от Германия до България и обратно и минавам по следния път: Kassel, Германия - Прага - Братислава - Будапеща - Белград - Калотина. Както и колегите са казали на Сърбия-Унгария винаги се чака малко повече. При последното ми минаване, в края на май, при сръбските митничари имаше 2-3 коли пред мен и после чаках 2 часа и половина да мина при унгарските и имаше 600-700 метра опашка.

За Холандия си приготви железни нерви. Ограничението по магистралите е 100 км/ч и навсякъде е окичено с камери. Преди 3 месеца ходих и аз до Амстердам. Навръщане нямах търпение да мина обратно в Германия, че да мога да карам с нормална скорост.

Мерси това ми трябваше, и мапса ми даде този маршрут но друго е мнение от първо лице който го е пътувал :bchug:


+1 за този маршрут. Доста по-добре е през нощта при влизането в Унгария. По-поносима е опашката и не те пече слънцето. Така че ако е възможно планирай да си на Унгария по тъмно. Гледай да си подготвен по границите. Имам в предвид да си носиш вода, нещо за хапване и най-важното пикал преди това, особено ако има жени в колата... Леко и безаварийно пътуване!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от big_dane » 14 Юли 2023, 17:47

E.5KOV написа:
+1 за този маршрут. Доста по-добре е през нощта при влизането в Унгария.


Бих посъветвал за същото и на обратно. Да се гледа до към 7-8 сутринта да сте на границата на излизане от Унгария към Сърбия/Румъния. Отново със същата цел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Alek_SV » 19 Юли 2023, 17:02

През Връшка чука да се е връщал някой от Сърбия и да може да каже как е ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от msi200 » 19 Юли 2023, 17:05

Точно преди 2 часа минах през Връшка Чука, имаше само една кола преди нас :) Пътят е хубав и от двете страни.
Също, между Сърбия и Унгария има сигурно поне 10 КПП-та, така че ако на човек не му се виси по границите - виждат се на гугъл мапс. Лятото предпочитам да се движа с колата и да мина КПП-то за 5 мин, отколкото да вися 3 часа на границата на 40 градуса жега.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Пътуване София - Амстердам

Мнение от Alek_SV » 19 Юли 2023, 17:34

Мерси за информацията .. и аз съм така :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook