Честит ДНЕМ ПОБЕДЬI

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 27.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от 6inlinepower » 10 Май 2014, 7:00

BMW_POWER написа:
6inlinepower написа:К'во празнувате?
45г. робство?


Koлега, не празнуваме, а честваме. Ако не бяха ония милиони "Иван"-овци, които оставиха костите си по бойните полета, сега ти нямаше да си тук. Нямаше да имаш име, интернет, БМВ (дори кола изобщо), нямаше да имаш нищо. Щеше да имаш татуиран номер на ръката си и щеше да бачкаш като животно по 18 часа на денонощие. Докато издържиш естествено.


Точно така колега(не одобрявам и другото, макар силно преувеличавано постоянно), нещо повече, давам си сметка, че най-вероятно дори нямаше да съществувам и го осъзнавам.Ако несъществуването на една човешка-мравка(каквато съм аз, а и всички които тъпчем по горката земя), беше допринесло за непоробването от червената сган, това би било нищо в сравнение със страданията и тиранията, които продължават и до днес.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 29.06.2006

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от MatriX_Fucked » 10 Май 2014, 23:04

С ДЕНЬ ПОБЕДЬI!

Парадите в Москва и Севастопол бяха просто... ах!... Вижте ги, няма да съжалявате, дори и да сте против Русия (е, без звук трябва да гледате)...

Кадрите от Севастопол, особено на публиката, срам не срам, една-две сълзи ми докараха...
Без страх, без спирачка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от radio_manbg » 11 Май 2014, 0:26

6inlinepower написа:
BMW_POWER написа:
6inlinepower написа:К'во празнувате?
45г. робство?


Koлега, ......


Колега от чисто любопитство да те питам ти на колко години си... защото по маниера на писане човек остава с впечатление, че си видял и 2 и 200, изчел си поне 200 книги (както наши така и чужди) ... изучил си идеологията на Маркс.... преживял си ако не всички то голяма част от тези години и т.н.

Моля да ме извиниш, но това което пишеш повече ми лъха на някой в диапазон 18-25 г. който чул недочул е решил да си плещи.

Сега съм наясно че ще ми кажеш, че съм червен гаден комуняга... или поне нещо близко... Само, че е редно да си дадеш сметка, че ти си съвършенно произведения на тази изкривена идеология учеща дълго време хората да отричат и презират отминалите години и периоди... а не да търсят защо и как нещата не са станали или съответно са станали...

И да смятам, че победата над фашизма си заслъжава празнуване... самото название е Честит Ден на Победата - и в Русия си се има предвид победата в Великата Отечествена Война...

Аз смятам, че всеки един човек трябва да отбележи деня в който едно голямо зло е било победено. А как го отбелязва е негов личен избор.

И държа да ми кажеш за какви 45г. робство говориш?

Зарови се малко в историческите издания и ще намериш доста доказателства за това как в момента си около 4 пъти повече роб от преди да речем 40 години.... или даже 200 години...

За да не остана криворазбран - не желая да се връща онази идеология, защото като всяка утопия и комунизма(в теоритичния си вид) е невъзможен... но пък би желал да видя, че хората са започнали да мислят... писна ми да гледам как некви "барековци", "сидеровци","борисовци", "догановци" и друга сган си правят каквото си искат....

Отнесох се и се извинявам.

Поздрави
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 27.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от 6inlinepower » 11 Май 2014, 7:20

radio_manbg написа:
6inlinepower написа:
BMW_POWER написа:
6inlinepower написа:К'во празнувате?
45г. робство?


Koлега, ......


Зарови се малко в историческите издания и ще намериш доста доказателства за това как в момента си около 4 пъти повече роб от преди да речем 40 години.... или даже 200 години...

За да не остана криворазбран - не желая да се връща онази идеология, защото като всяка утопия и комунизма(в теоритичния си вид) е невъзможен... но пък би желал да видя, че хората са започнали да мислят... писна ми да гледам как некви "барековци", "сидеровци","борисовци", "догановци" и друга сган си правят каквото си искат....

Отнесох се и се извинявам.

Поздрави


Ето тук се срещаме на 100% и се радвам.
Да видял съм и 2 и 200.
Прочетените книги, статии, фотографии, разговори с различни хора, дори и участници в събитията, някои тях мои роднини и моя живот са формирали мнението ми.Обичам да се оповавам на фактологията или поне на максимално проверени източници.
Другите ти подмятания ги подминавам, ако имаш други терзания, как, какво, защо, ама дали, интересувай се, чети, срещай се с хора и т.н.
Съжалявам, но вече нямам толкова време за да пиша подробно(живеем в другия, по-новия строй :D)
Всеки има право на мнение и възгледи, независимо как са придобити.
За мен темата приключи, да си гледаме консуматорския живот и да си караме БМВ-тата :mrgreen:

Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3332
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от spacepl » 11 Май 2014, 12:22

:guitarist:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от Хаос » 11 Май 2014, 12:58

пише се
с днём победы - в деня 9 май
или
с наступающим - преди него

аз честитих на руските си приятели, а вие?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от cod-cdbp » 11 Май 2014, 15:45

Хаос написа:пише се
с днём победы - в деня 9 май
или
с наступающим - преди него

аз честитих на руските си приятели, а вие?


И аз :yes:
Впрочем севастополския парад беше далеч по-силен :clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от acho.rs » 11 Май 2014, 16:40

:banghead: :banghead: :banghead:

Честита победа на един тираничен режим над друг - живи и здрави :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от cod-cdbp » 11 Май 2014, 16:48

acho.rs написа::banghead: :banghead: :banghead:

Честита победа на един тираничен режим над друг - живи и здрави :kuku:


Режима си е режим, но героите и историята трябва да се помнят.
Никой не прави парад за да си спомня комунизма или каквото и да било свързано с него, слезте на земята с тези излияния.
По твоята логика дай да зачеркнем голяма част от нашите герои защото са били под властта на царя някога. Срамно е някак си.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от acho.rs » 11 Май 2014, 20:52

cod-cdbp написа:
acho.rs написа::banghead: :banghead: :banghead:

Честита победа на един тираничен режим над друг - живи и здрави :kuku:


Режима си е режим, но героите и историята трябва да се помнят.
Никой не прави парад за да си спомня комунизма или каквото и да било свързано с него, слезте на земята с тези излияния.
По твоята логика дай да зачеркнем голяма част от нашите герои защото са били под властта на царя някога. Срамно е някак си.

То е ясно, че във всяка 99,9% от жертвите изпълняват заповеди и не са пряко виновни, но доколкото знам 9ти май не е празник на незнайния войн а на победата на сталин над хитлер :kuku:


ПС: Някой да спомене, че 9ти май е и деня на Европа :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3332
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от spacepl » 11 Май 2014, 21:08

Абе честно казано, предпочитам да честитя на тия:

Изображение

вместо на тия:
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от Хаос » 11 Май 2014, 22:51

what has been seen cannot be unseen...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от BMW_RIDER » 11 Май 2014, 23:02

acho.rs написа:
cod-cdbp написа:
acho.rs написа::banghead: :banghead: :banghead:

, но доколкото знам 9ти май не е празник на незнайния войн а на победата на сталин над хитлер :kuku:


ПС: Някой да спомене, че 9ти май е и деня на Европа :dunno:


Това да не е боксов мач ,че да е победата на Сталин над Хитлер. Това е просто политическо отражение, което за съжаление е част от тогавашната история. Но иначе е се едно да кажем ,че 3ти март е празник на победата на Руския цар над турския султан.
Ясно ,че поради една или дргуга причина чувствата са смесени отностно режима с който се свързва червената армия, но е супер зле да се оцветява политически особено от хора на по няма и 20 години.
Никой не ви кара да излезете с плакат на червената армия, просто малко уважение към такава жертва. И малко или много колкото и да си мислят някой хора ,че са арийци тука, сме били следващите в листа след еврейте - православни славяни.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Честит ДЕНЬ ПОБЕДЬI

Мнение от steeN » 12 Май 2014, 6:27

Естествено, че Хитлер е трябвало да бъде спрян и това е било голяма победа. Но да не си измисляме история - Хитлер е смятал, че българите са били от тюркски произход в същност (това самия той го е написал в една от книгите си), каквато е била теорията тогава, а и до-скоро, докато не се отхвърли с генетични изследвания.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ID A

Последни теми
Facebook