Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от b_u_b_o » 20 Май 2024, 17:57

Дължината на изкачването няма никакво значение, alx не случайно говори в проценти. Толкова малка разлика наистина ме изненадва, очаквах да има поне 30-40% но никога не съм гледал статистики за това. Но има едни товарни камиони дето работят в мини в Швейцария мисля че беше, май сме ги обсъждали. При тях спецификата им е, че се качват нагоре до кариерата празни и се пускат пълни с някакви огромни тонове, стотици мисля че бяха. И те благодарение на тази маса произвеждат надолу много повече ток отколкото харчат нагоре. И цял ден докато работят си пълнят батериите и вечер ги включват в мрежата не да зареждат ами да се разтоварят от тока.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Май 2024, 18:47

Аз ги бях пускал преди бая време, Данчо каза, че са глупости и неефективни. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от enigma » 20 Май 2024, 19:51

Top Gun Maverick написа:Аз ги бях пускал преди бая време, Данчо каза, че са глупости и неефективни. :mhihi:


:ok:
То в Швайц всичко са неефективни глупости, какво все се мъчат да копаят по тези чукари, направо да закриват държавата…

Има си решения, които работят в определени страни, в други не толкова.
Енергийната система на Швайц също работи за там, не е особено приложима за други страни…
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Всичко за електрическите автомобили

Мнение от 3186 » 20 Май 2024, 19:59

Jorixa написа:
3186 написа:Спусканията са рая за електричките, пардон, теслите. Вземи покарай някоя за 1 седмица и друга ще запееш. И не говоря за spark.


Кво толко имате против тоя спарк бе :mhihi: Ем сте про-електрички, ем сте анти-спарк. Нещо не хващам логиката
Не съм антиспарк, вчера дори карах UP-че от летището, но на тях приложението им е за града. Ако впечатленията са ти само от тях, донякъде разбирам хейта към тока, макар и да са за предпочитане пред градско ДВГ.

Миналата седмица бивш колега си взе челосан Модел У 2021 на 10к км от щатите, за 40к лв до тук, плюс още 10-12 за ремонта и конверсията. Струва ми се добра сделка, стига батерията да издържи тези месеци без заряд.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 20 Май 2024, 21:32

3186 написа:
Jorixa написа:
3186 написа:Спусканията са рая за електричките, пардон, теслите. Вземи покарай някоя за 1 седмица и друга ще запееш. И не говоря за spark.


Кво толко имате против тоя спарк бе :mhihi: Ем сте про-електрички, ем сте анти-спарк. Нещо не хващам логиката
Не съм антиспарк, вчера дори карах UP-че от летището, но на тях приложението им е за града. Ако впечатленията са ти само от тях, донякъде разбирам хейта към тока, макар и да са за предпочитане пред градско ДВГ.

Миналата седмица бивш колега си взе челосан Модел У 2021 на 10к км от щатите, за 40к лв до тук, плюс още 10-12 за ремонта и конверсията. Струва ми се добра сделка, стига батерията да издържи тези месеци без заряд.



Ако е била тотализирана официално най вероятно е в черния списък на Тесла и няма да може да зарежда на сюпърчарджърите… Един приятел то игра тоя филм и е става много тъпо… трябваше да я води на оторизиран сервиз да я прегледат че е поправена ок и да я махнат от черния списък- в Щатите тази услуга струва $1200… та с удряните Тесли трябва много да се внимава и да се проверява предварително дали е бан-ната…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от 3186 » 20 Май 2024, 22:02

Какъвто и да е инцидент я отписва от суперчарджър, докато не им редиш въпросната сума за преглед, което всъщност е съвсем очаквано - не искат да рискуват незнайно как оправяни коли да им застрашат станциите.
Моята е по същата схема, но за двата чарджъра в София и Пловдив не си струва парите и пътя/времето до официален сервиз.

Third party зарядни станции има колкото щеш, най-читавите у нас са интегрирани и с Тесла - навигацията ги открива сама и имаш autocharge - пристигаш, слагаш кабела и след като приключиш си дърпа сумата от картата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от nickstorm » 21 Май 2024, 0:09

В петък мернах електрическия Ролс-Ройс Спектър, 6 метра каляска и сигурно е над два тона.....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Spunky » 21 Май 2024, 0:59



На тоя етап, който искал ел-ка - купил и хайпа се изпари. В шатите прелива от Тесли по паркинги на затворени молове, както и няколко пресечки от сервизите им. За Q1 им бяха останали 46К непродадени. Интересното е колко много сайбъртръци има по всички паркинги. Тесла е в авариен режим, орязаха много народ, с размах. Готови почти проекти спряха.

Явно масата не е готова и не ги приема. Интересно беше с колите под наем и на Херц набълбукването в крайна сметка. Ако не можеш да убедиш хората за 2 дни да карат електричка, като почти винаги в последните две години на по-ниска цена, то трудно ще ги ожениш за такава.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 21 Май 2024, 2:46

Да. Тесла имат проблеми защото който искаше да си купи Тесла- си купи. Илон си мислеше, че целия свят иска Тесли и ги произвежда(ше) в такива количества.

Аз съм доволен защото ще им паднат още цените- мисля съвсем скоро да си купя един модел С Плад да прави компания на Х Плад-а… щото по- хубаво от един Плад са … два Плад-а. С новите седалки и един трак пакет- точно ще ми дойде… и без това нещо не мога да се доредя до Плад-а… жената го узурпира, уж Гега й взех.. седи си .. поршета, амг-та, Болт-а… никой не ги кара… Бах тая крива нива…
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Май 2024, 5:40

Има млади мъже, които си падат по бабички, както и мъже, които си падат по мъже, та няма нищо чудно в това някой да има расови коли в гаража си, ама да му е писнало и да кара нещо друго. Колкото и да шилваш :gives: в темата, тука също който искаше си купи Тесла и са предимно ентусиасти, които се кефят на новостите. Лично аз не познавам нито един(със сигурност има мераклии, но преди поне ги чувах)човек, който да няма електричка в момента и да мисли за такава в обозримо бъдеще. Всеки ми вика, че един ден може би ако, ако, ако. Тоест вече остава само да ги хвалите и скоро мАск да започне да ги продава още по-евтино както казваш, та вие да си купите по още една защото...ви е нужна??? Чакай, не почнаха ли лудо да ги произвеждат да не замърсяват? Защо сега вие ще си купувате по още някоя ей така да има в гаража? Отпадъци, това ти, онова ти. :werd: Разбира се ти отдавна каза, че в богатите държави никой не си купува ел. кола за да му е евтино защото не му е. Ама не е хубаво така уж да си зелен пък да замърсяваш повече от ДВГ. Поне да наричат нещата с истинските им имена.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10483
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Leon » 21 Май 2024, 14:22

alx написа:Да. Тесла имат проблеми защото който искаше да си купи Тесла- си купи. Илон си мислеше, че целия свят иска Тесли и ги произвежда(ше) в такива количества.

Аз съм доволен защото ще им паднат още цените- мисля съвсем скоро да си купя един модел С Плад да прави компания на Х Плад-а… щото по- хубаво от един Плад са … два Плад-а. С новите седалки и един трак пакет- точно ще ми дойде… и без това нещо не мога да се доредя до Плад-а… жената го узурпира, уж Гега й взех.. седи си .. поршета, амг-та, Болт-а… никой не ги кара… Бах тая крива нива…

Ше ти дойда на гости да ги разходя малко, да не ги мислиш :mrgreen: Иначе ще си взема хотел де, няма да досаждам :mhihi:
Never mistake motion for action...

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alx » 21 Май 2024, 17:43

Leon написа:
alx написа:Да. Тесла имат проблеми защото който искаше да си купи Тесла- си купи. Илон си мислеше, че целия свят иска Тесли и ги произвежда(ше) в такива количества.

Аз съм доволен защото ще им паднат още цените- мисля съвсем скоро да си купя един модел С Плад да прави компания на Х Плад-а… щото по- хубаво от един Плад са … два Плад-а. С новите седалки и един трак пакет- точно ще ми дойде… и без това нещо не мога да се доредя до Плад-а… жената го узурпира, уж Гега й взех.. седи си .. поршета, амг-та, Болт-а… никой не ги кара… Бах тая крива нива…

Ше ти дойда на гости да ги разходя малко, да не ги мислиш :mrgreen: Иначе ще си взема хотел де, няма да досаждам :mhihi:


Не можеш ме уплаши…

Маверик- аз няма да си купя още една защото ми трябва или защото съм зелен (не съм) а защото ме кефи. Кефи ме как се интегрира в живота ми - без драми, без усложнения, без претенции. И е най- бързото нещо на пътя като (ако) го смачкаш. Харесва ми че сама си отваря и затваря гаража, знае каква музика харесвам и ми я намира, като отворя врата и музиката намалява автоматично, че в неделя като се прибирах от турнир бях уморен и й казах “drive me home” на 120км от къщи и тя ме закара без никакви инфарктни ситуации… (трафика беше лек- да. Не бих я пуснал в града в час пик сама със сигурност)… харесва ми посоката в която “гледа” Теслата. Ей такива неща.

За икономията- на дълъг път ако трябва да зареждам на сюпърчарджъри тя е на кантар със гегата като цена на километър…. Така че не мисля, че икономията е фактор поне при по- мощните електрички
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от enigma » 21 Май 2024, 22:30

Внимавай с тоя автопилот - в Калифорния имаше няколко случая да се хвърля в дерето точно на селски пътища без трафик. Аз лично нещо повече от адаптив асист не бих ползвал в никой автомобил, при текущото ниво на технологиите.
Всъщност автопилотът в трафик би трябвало да работи по-добре, като се води по колите наоколо. Без трафик ако изведнъж му излезе нещо изненадващо сигурно реагира като шофьор на НСО - само калкулира как да се удари най-ефикасно. :mrgreen:

А масаж на седалките има ли теслата ? :ok:
Последна промяна enigma на 21 Май 2024, 22:57, променена общо 1 път
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Jorixa » 21 Май 2024, 22:47

alx написа:жената го узурпира, уж Гега й взех..


Е то между Гега и Тесла дори аз дет не харесвам теслите, а съм фен на мерцедес, бих избрал теслата :mhihi: Ама въпрос на вкус дет се вика

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от peshehodetz » 22 Май 2024, 16:33

Как бе Гетата е една от най-добрите, ако не и най-добрата кола за БГ. Вчера ходих към Пловдив и днес се върнах с едно АMG 63 черно на цвят около 2020 с почти всички екстри и по спокойно и лажерно пътуване не помня от кога не съм имал в този участък. Собственикът на колата ме беше предупредил да внимавам с ограниченията, че ако ме снимат ще отиде на него и аз си се съобразявах с това.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook