Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имотният пазар

Мнение от ///M Power » 18 Мар 2024, 23:21

steeN написа:https://www.dnevnik.bg/intervju/2024/03/17/4588191_stefan_conev_arhitekt_saniraneto_na_mnogo_sgradi_e_bez

:ok: :bowdown:


Има истини, но само като видя "Алианса за висока строителна култура ", този е поредно НПО, което ще дава акъл и ще лапа някакви пари, но няма да даде никакви решения.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имотният пазар

Мнение от alx » 19 Мар 2024, 0:47

… да ме бяха питали. Имам доста хубав модел на Флир и ме помоли приятел да направя - преди- след това снимки на блока им. Довлякох го от Америка- направиха ми страшна мизерия на летището щото е милитъри грейд та какво съм щял да снимам… друга тема… След санирането - почти никаква температурна разлика… може би по- малко от 5% намаление на излъчваната топлина… хем една торба пари дадоха… но поне не изглеждаше, че аха ще се разпадне… та поне на вид го докараха. Говоря за соц. панелен блок.

Между другото тези блокове са на края на живота си а някои са вече с изминала давност. Какво правиме? Или чакаме да падне някои през нощта като е най- натоварен докато спят всички?
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имотният пазар

Мнение от steeN » 19 Мар 2024, 1:05

alx написа:Между другото тези блокове са на края на живота си а някои са вече с изминала давност. Какво правиме? Или чакаме да падне някои през нощта като е най- натоварен докато спят всички?


Тихо сега, тука панелките са издигнати в култ. За тях или добро или нищо.

Иначе кво правим е ясно... главите в пясъка още 10-15 години после рев - "държавата трябва да помогне".
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 19 Мар 2024, 8:06

Недейте така :mhihi: Поне са намацани с евтина боя и опаковани с още по-евтин стиропор, дори без пояси(или както се казват) от негорим материал :ok:
Така за няколко месеца са малко по-красиви, после боята си сменя цвета, почват да текат едни чернилки от всякъде и става дори по-грозно от панела :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ама хората се кефят и гласуват за Баце :bowdown:


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Имотният пазар

Мнение от dhtj » 19 Мар 2024, 9:47

Аз живея в тухлен блок в града и в къща на село.
Блока го санираха по програма преди 7-8г, къщата я санира дядо ми преди 15г по същата технология - 10см стиропор отвън, дюбели, мрежа, шпакловка и боя.
И на двете места разлика преди и след топлоизолацията има огромна, като дограма не сме сменяли сега, хубава си е от преди това.

Не мога да спя с пуснат климатик, дразни ме звука и движението на въздуха, затова го гася като си лягам. Преди санирането се събуждах в ледена стая, сега се събуждам на 20 градуса, общо взето ако няма жена вкъщи мога да оцелея само с топлината от крушките, съседите и хладилника. :lol:

Вече дали е мазано с "кюфтета" или с гребен, нямам спомен. За блока не присъствах, а за къщата беше отдавна, но май беше с гребен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Имотният пазар

Мнение от ///M Power » 19 Мар 2024, 15:50

dhtj написа:Аз живея в тухлен блок в града и в къща на село.
Блока го санираха по програма преди 7-8г, къщата я санира дядо ми преди 15г по същата технология - 10см стиропор отвън, дюбели, мрежа, шпакловка и боя.
И на двете места разлика преди и след топлоизолацията има огромна, като дограма не сме сменяли сега, хубава си е от преди това.

Не мога да спя с пуснат климатик, дразни ме звука и движението на въздуха, затова го гася като си лягам. Преди санирането се събуждах в ледена стая, сега се събуждам на 20 градуса, общо взето ако няма жена вкъщи мога да оцелея само с топлината от крушките, съседите и хладилника. :lol:

Вече дали е мазано с "кюфтета" или с гребен, нямам спомен. За блока не присъствах, а за къщата беше отдавна, но май беше с гребен.


Така ти се струва, виж колегите горе ти казват, че няма разлика.... :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имотният пазар

Мнение от alx » 19 Мар 2024, 16:13

///M Power написа:
dhtj написа:Аз живея в тухлен блок в града и в къща на село.
Блока го санираха по програма преди 7-8г, къщата я санира дядо ми преди 15г по същата технология - 10см стиропор отвън, дюбели, мрежа, шпакловка и боя.
И на двете места разлика преди и след топлоизолацията има огромна, като дограма не сме сменяли сега, хубава си е от преди това.

Не мога да спя с пуснат климатик, дразни ме звука и движението на въздуха, затова го гася като си лягам. Преди санирането се събуждах в ледена стая, сега се събуждам на 20 градуса, общо взето ако няма жена вкъщи мога да оцелея само с топлината от крушките, съседите и хладилника. :lol:

Вече дали е мазано с "кюфтета" или с гребен, нямам спомен. За блока не присъствах, а за къщата беше отдавна, но май беше с гребен.


Така ти се струва, виж колегите горе ти казват, че няма разлика.... :mhihi:


предполагам, че много зависи от материала и инсталацията. аз само споделих, че при един определен случай почти нямаше разлика. термалната ефективност зависи от две неща - изолация и уплътняване. може да набиеш страшно много изолация, но ако няма добро уплътнение - ефекта е почти никакъв. и обратното - можеш да си уплътнен прекрасно, но ако нямаш добра изолация - ефекта е много малък. та всеки панелен блок е идентичен на другите като изолация (никаква), но са много различни откъм уплътняване- ако един блок е добре уплътнен като му сложиш изолация - ефекта е голям. но ако е лошо уплътнен (предполагам като този дето го снимах аз) тогава допълнителната изолация почти няма ефект.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от pampo » 19 Мар 2024, 16:18

За какво уплътняване се говори, че ми стана интересно?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имотният пазар

Мнение от alx » 19 Мар 2024, 16:29

pampo написа:За какво уплътняване се говори, че ми стана интересно?


междупанелното...

https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... 1%82%D0%B5

всеки блок е различен според какво са имали под ръка като са слагали панелите. някои имат парцали и вестници..
Последна промяна alx на 19 Мар 2024, 16:36, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от pampo » 19 Мар 2024, 16:36

Няма как дори при лошо уплътняване на тези фуги, ефектът от изолиране да е почти никакъв, защото изолацията покрива и тези фуги, съответно спира топлинните мостове през тях.
Това в случаите, когато не се прави "на парче", но ние говоръм за цялостно саниране. Разлика от 5% ми звучи нереално малко, освен ако не е сложена накаква символична изолация, 3-4см например, колкото да се каже, че има.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Имотният пазар

Мнение от alx » 19 Мар 2024, 16:46

pampo написа:Няма как дори при лошо уплътняване на тези фуги, ефектът от изолиране да е почти никакъв, защото изолацията покрива и тези фуги, съответно спира топлинните мостове през тях.
Това в случаите, когато не се прави "на парче", но ние говоръм за цялостно саниране. Разлика от 5% ми звучи нереално малко, освен ако не е сложена накаква символична изолация, 3-4см например, колкото да се каже, че има.


липсата на вътрешно уплътняване улеснява стратифицирането на въздуха във "кутията" - един вид тия на горните етажи са добре, тия на долните нямат стопляне.

да не говориме, че най- големите загуби са през вентилаторите на баните- там кви топлинни комини стават не е истина... и като сложиш лошите дограми и stack ефект-а е невероятен... всичкото топло буквално се изсмуква през фугите нагоре и през вентилаторите и се заменя със студен въздух от дограмите основно по долните етажи. тоя филм съм го играл и със моята къща при която тия процеси бяха силно изразени.

направи си един експеримент - като е по- студено навънка открехни входната врата на дома ти примерно два пръста и запали нещо пушещо- клечка кибрит примерно - и гледай ко стаа ... при една добре уплътнена сграда в процепа няма да има почти никакво течение и пушека ще се издига нагоре... докато това не се случи колкото изолация да набиваш ефекта ще е силно минимизиран. обзалагам се, че дори няма да ти трябва пушек а ще може като си приближиш лицето да усетиш течението в едната или другата посока
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 19 Мар 2024, 17:15

steeN написа:
alx написа:Между другото тези блокове са на края на живота си а някои са вече с изминала давност. Какво правиме? Или чакаме да падне някои през нощта като е най- натоварен докато спят всички?


Тихо сега, тука панелките са издигнати в култ. За тях или добро или нищо.

Иначе кво правим е ясно... главите в пясъка още 10-15 години после рев - "държавата трябва да помогне".

100% ще стане така. И тия дето сега купуват панелки по 2к евро на кв.ще реват най-шумно, че някой е длъжен да им помага...
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 28 Мар 2024, 17:41

https://www.facebook.com/groups/kvartir ... 198371099/

1млн лева на груб строеж, даже улица има!
Не е луд той, а евентуалните мерлии, сигурен съм, че ще има такива.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Имотният пазар

Мнение от vixx » 28 Мар 2024, 18:08

Инженерите в темата вече имат ли конкретни дати на които панелките и къщата ми на село от 1930-та година ще паднат? Питам за да знам да ремонтирам ли или да не барам нищо? Благодаря :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Имотният пазар

Мнение от ivanski_2 » 29 Мар 2024, 7:24

vixx написа:Инженерите в темата вече имат ли конкретни дати на които панелките и къщата ми на село от 1930-та година ще паднат? Питам за да знам да ремонтирам ли или да не барам нищо? Благодаря :bchug:


Ще перфразирам, "Ще вали ли в София и в Мадрид, да знам дали да си взимам чадър" :mhihi:
Двете са доста различни, правени по различен начин..........
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey

Последни теми
Facebook