избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 10 Окт 2019, 23:01

Пробвах пак в друг магазин и пак не стана (невалиден номер на карта). Но гледам, че ми е замразило виртуалната карта и е останала само тази, която е физическата и още не е в мен. Ще пробвам утре с виртуалната.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2019, 17:47

Тоя револют все повече почва да ме дразни. Платих на едно място и от там нататък всички транзакции ги отказва с “грешен номер на карта.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 15 Окт 2019, 17:56

Имаш някакъв проблем. Аз нито един път за 2 години и нещо не съм имал проблем от каквото и да е естество, плащам навсякъде, на живо, онлайн и дори при по-специфични условия с различни ИП-та и др.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от Фидел Кастро » 15 Окт 2019, 19:09

alekangg написа:Имаш някакъв проблем.

Проблеми имаме мнозина и както написа колега в тази тема май напоследък са емитирани много карти и някои все още "изчакват разрешение" за безконтактно плащане въпреки, че вече е направено такова с чип и всички настройки са правилни. Моята я получих на 23 август.
Онзи ден пак теглих от банкомат на Уникредит 60 лева без такса, но ме предупредиха, че Райфайзен вече взима такса. Някои твърдят, че и други банки са се усетили. Засега няма такси от банкомати на ДСК, а на ОББ теглих преди около месец.
И още нещо: служителката на Уникредит твърдеше, че с Револют могат да се плащат битови сметки на банкомат, но на мен ми отказа. Явно имаме сходен проблем с bum_bum. :confused:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2019, 19:28

Моята е виртуална, физическата още не съм я получил. Ама факт, че един път мина плащане, а на всички други ми дава "грешен номер на карта". От друга страна, превода, който мина беше за 13лв. Другите по над 50. Лимити нямам никакви, но и за това се замислям..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 15 Окт 2019, 19:58

Ако някоя банка слага такса за теглене ще си изпише на екрана, няма какво да се питат супер малоумните служители на банките за това. Те в повечето случаи не могат да кажат елементарни неща свързани с техните карти и банки.

Не знам дали може да се плащат битови сметки.

Също не разбирам целта да се зарежда картата и да се теглят пари в кеш в тази карта в България.

Тормозете ги по чата, ако имате проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: избор на банка

Мнение от TNT » 15 Окт 2019, 20:34

alekangg написа:
Също не разбирам целта да се зарежда картата и да се теглят пари в кеш в тази карта в България.

Кредитна карта. Такса за теглене 1,50лв + 3% от сумата. Т.е. 4,50лв. Всяка седмица теглиш по 100лв кеш, да имаш за баничка с боза и кафета. Грубо 20лв месечно.

Револют. Зареждаш 100лв от кредитната карта всяка седмица - безплатно. Теглиш парите за баничката - безплатно. Спестил си 20 кинта. Имаш за 10-15 банички :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

избор на банка

Мнение от alekangg » 15 Окт 2019, 20:55

Ако нямаш такса за зареждане към Револют през кредитната става.
От друга страна имаш лимит за кеш от 450лв на месец.

Аз поне никога не съм теглил, нито съм си представял да тегля кеш от кредитна карта. Те са за други неща.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: избор на банка

Мнение от DigitalExile » 15 Окт 2019, 21:30

Зареждането на револют става все едно плащаш на POS terminal.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 15 Окт 2019, 21:48

DigitalExile написа:Зареждането на револют става все едно плащаш на POS terminal.

в чужбина

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: избор на банка

Мнение от Dextuar » 15 Окт 2019, 22:54

alekangg написа:
DigitalExile написа:Зареждането на револют става все едно плащаш на POS terminal.

в чужбина
И в БГ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: избор на банка

Мнение от alekangg » 16 Окт 2019, 4:36

Зареждане на Револют се счита и вижда от българските банки като плащане на ПОС в чужбина, нищо че се зареждат левове.

Дали има или няма такса - комисион зависи от банката и плана.

Не се вижда като плащане на ПОС в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: избор на банка

Мнение от TNT » 17 Окт 2019, 20:02

Или по-скоро като плащане в Интернет, за което не знам да има банка в България, която да взима пари.

Факт е, че от кредитната карта мога си тегля без пари 450лв, докато Бг банката ще ме изцака 15-20лв. От там нататъка "ако-то мирише и се бърше" :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: избор на банка

Мнение от Georgi_G » 18 Окт 2019, 8:17

bum_bum написа:Моята е виртуална, физическата още не съм я получил. Ама факт, че един път мина плащане, а на всички други ми дава "грешен номер на карта". От друга страна, превода, който мина беше за 13лв. Другите по над 50. Лимити нямам никакви, но и за това се замислям..

Какво плащане мина, на ПОС или онлайн?
Според мен си платил с виртуалната онлайн, а пробваш на ПОС с физическата, а за нея изрично си пише, че се активира след първо плащане с ПИН.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: избор на банка

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2019, 9:10

Само на ПОС. Онлайн не съм пробвал. След като мина това плащане с виртуалната всичките следващи пъти опитвах отново с нея.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook