WW II митове и легенди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 21 Апр 2019, 17:15

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
К'во значение има дали е 43 или 41 - цевите са едни и същи. А и т'ва беше пример, че нещо 'почна да се кокориш 'що отгоре. Не знам аз дали търся под вола теле или ти се сърдиш, и като момченце тропаш с крак, какъв велик танк е Т-34. Ясно е на всички, че качеството са го борили с количество, а професионализма с много кръв и .... героизъм. Другото е пропаганда и емоционална ангажираност. :mrgreen: Айде успех и на теб.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 21 Апр 2019, 21:44

Дори и така глобалната картинка е грозна за райха . Ако са такива професионалисти що са си сложили главата в торбата ? Професионалистите не започват битки които нямат шанс да спечелят . Издебнали са мечката в гръб докато спи , обаче тая хитрост не бих я нарекъл хитрост а глупост която не един и двама са опитали и са ревали със крокодилски сълзи после :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 21 Апр 2019, 22:57

hell's angel написа::mhihi: :mhihi: :mhihi:
К'во значение има дали е 43 или 41 - цевите са едни и същи. А и т'ва беше пример, че нещо 'почна да се кокориш 'що отгоре. Не знам аз дали търся под вола теле или ти се сърдиш, и като момченце тропаш с крак, какъв велик танк е Т-34. Ясно е на всички, че качеството са го борили с количество, а професионализма с много кръв и .... героизъм. Другото е пропаганда и емоционална ангажираност. :mrgreen: Айде успех и на теб.



:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Спри да демонстрираш тоталното си непознаване на материята. Поне си дай труда да провериш на български. Цевите не са "едни и същи". 41-та има оръдие Л-11, 43-та оръдие Ф-34. Ще те оставя сам да провериш колко калибъра им е дължината и какви възможности имат. Провери колко тежи Т-34 41-ва и колко 43-та. 43-та на фронта вече е и танка Тигър ... Едни и същи калибри, ще ме убиеш от смях.
41-ва съотношението е 1:10, защото огромен брой танкове са били стари модели и с практически никаква защита от оръдейна стрелба. Отваряли са ги като консерви с всичко и отвсякъде.

Качество? Когато имаш гориво за 100км с едно зареждане, за какво качество говорим? Танкът е съвкупност от много качества. Превъзходното 88мм оръдие и добрата защита на Тигъра не могат да скрият слабия двигател, огромния разход на гориво, безумното техническо изпълнение на окачването, бавното обръщане на купола, безкрайните трудности при ремонта и огромното количество "човекодни" за производството на един танк.

Шърманите пък изобщо са имали забрана да излизат в единоборство с Тигър.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 22 Апр 2019, 0:13

Jordana написа:Дори и така глобалната картинка е грозна за райха . Ако са такива професионалисти що са си сложили главата в торбата ? Професионалистите не започват битки които нямат шанс да спечелят . Издебнали са мечката в гръб докато спи , обаче тая хитрост не бих я нарекъл хитрост а глупост която не един и двама са опитали и са ревали със крокодилски сълзи после :mhihi:


Ясно е, че идеологиите им са несъвместими, взаимоизключващи се и борбата между "съюзниците" е била въпрос на време.
Май трябва да делим причините за успеха на Вермахта и дейността на партията на национал-социалистите. Все пак не ефрейтора еднолично превзема "половин Европа", и част от СССР. Това го извършват немските генерали и немската армия, която е организирана и подготвена от немските професионални военни. Шикългрубер не спада към тези категории, и май тези неща не са негова заслуга. Когато започва да се меси всичко отива по дяволите, а при Сталин е точно обратното - когато дава дори и малко свобода на генералите си, нещата се нареждат ...

BMW_POWER написа:
hell's angel написа::mhihi: :mhihi: :mhihi:
К'во значение има дали е 43 или 41 - цевите са едни и същи. А и т'ва беше пример, че нещо 'почна да се кокориш 'що отгоре. Не знам аз дали търся под вола теле или ти се сърдиш, и като момченце тропаш с крак, какъв велик танк е Т-34. Ясно е на всички, че качеството са го борили с количество, а професионализма с много кръв и .... героизъм. Другото е пропаганда и емоционална ангажираност. :mrgreen: Айде успех и на теб.



:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Спри да демонстрираш тоталното си непознаване на материята. Поне си дай труда да провериш на български. Цевите не са "едни и същи". 41-та има оръдие Л-11, 43-та оръдие Ф-34. Ще те оставя сам да провериш колко калибъра им е дължината и какви възможности имат. Провери колко тежи Т-34 41-ва и колко 43-та. 43-та на фронта вече е и танка Тигър ... Едни и същи калибри, ще ме убиеш от смях.
41-ва съотношението е 1:10, защото огромен брой танкове са били стари модели и с практически никаква защита от оръдейна стрелба. Отваряли са ги като консерви с всичко и отвсякъде.

Качество? Когато имаш гориво за 100км с едно зареждане, за какво качество говорим? Танкът е съвкупност от много качества. Превъзходното 88мм оръдие и добрата защита на Тигъра не могат да скрият слабия двигател, огромния разход на гориво, безумното техническо изпълнение на окачването, бавното обръщане на купола, безкрайните трудности при ремонта и огромното количество "човекодни" за производството на един танк.

Шърманите пък изобщо са имали забрана да излизат в единоборство с Тигър.


А запри се па ти с тоя Т-34, бре :mrgreen: Нещо за подводниците няма ли да кажеш, че само тях не ги подхвана....Все не доразбрал, ама дрънкаш, та и разни щуротии си измисляш, който не съм казвал :mhihi: :mhihi: :mhihi: Пак се отплесна, аз още дупча Т-34 с малките калибри и за друго не съм говорил. И с лилаво да го напишеш :arrow: 37 мм. са си 37 мм. и през 43, и през 41 - или не е така ? :dunno: Даже на Щуката,доколкото помня , по-добрият подкалибрен е 30мм :mhihi: И все го дупчат непробиваемият танк.
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 22 Апр 2019, 2:09

hell's angel написа:
А запри се па ти с тоя Т-34, бре :mrgreen: Нещо за подводниците няма ли да кажеш, че само тях не ги подхвана....Все не доразбрал, ама дрънкаш, та и разни щуротии си измисляш, който не съм казвал :mhihi: :mhihi: :mhihi: Пак се отплесна, аз още дупча Т-34 с малките калибри и за друго не съм говорил. И с лилаво да го напишеш :arrow: 37 мм. са си 37 мм. и през 43, и през 41 - или не е така ? :dunno: Даже на Щуката,доколкото помня , по-добрият подкалибрен е 30мм :mhihi: И все го дупчат непробиваемият танк.


Ние говорим за 41-ва, ти даваш примери от 43-та. Ние говорим за ТТ данни и сравняваме различни модели танкове, ти намесваш самолети. Ние говорим за челна броня и съпоставяне на две машини лице в лице, ти започваш да ги дупчиш отгоре .... Какво да "ти разбирам". Вкарай малко и Корейската война, та белким разнообразиш спора :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Баси и кьоравите танкисти. Идва Шулц със самолета и "па-па-па", всички ги избива. Само дето никой не говори за него ... За подводниците си прав. Няма Т-34, който да издържи попадение на торпедо :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 22 Апр 2019, 7:28

Знам аз, че съм прав. :mrgreen: ГолЕм рев падна, за тоя танк. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И каква е идеята на това съпоставяне ? :dunno: Май война се е водила, а не сравнение на ТТ характеристики на бял лист. Различни тактически прийоми не знам да са били забранени на танковете за да се стреля където е изгодно, а не лице в лице по тежки, противникови такива (знам че Т-34 не е тежък, не се мъчи ) Още от Франция са ги подкарали така.
Та последно и да приключваме - тия продупчените острани, отзад, отгоре и отдолу броят ли се или не ? :mhihi: А подкалибрените с жокери в челната ?
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ildivvy » 22 Апр 2019, 10:47

Jordana написа:Еми аз съм виждал и танк и оръдие . Стоял съм на 10 метра от 100 мм гаубица при стрелба и мога да кажа че като гръмне може се насереш буквално щото ти изкарва въздуха от дробовете . И едни КПВ -Т имаше по танковете , това също съм го гледал отблизо как работи . С големите цеви изобщо е веселба , а в тесния купол на танка още повече :mhihi:
Ето едно забавно видео от по нови времена . Без тоя шлемофон като тресне мое ти изкара мозъка през носа , камерата изобщо не предава действителното положение като звук :dunno:
https://www.youtube.com/watch?v=gdB2uBhc0zY


Аз пък от опит мога да кажа,че нещата не са съвсем така! Може би в началото само... Служих като командир на танк.Дремали сме на 5-10м от танк,на който правят прострел на цевта и настройка на мерника...няма проблеми! Вътре е много по-тихо със сигурност! Изобщо,нещата са по-различни на практика... Имайте предвид,че точна стрелба от движещ се с около 40км/ч танк и използване дори на стабилизатор не е никак лесно! Съвременните имат 'компютърно прицелване' и т.н. най-вероятно и нещата вече са по друг начин,но за тогава...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ildivvy » 22 Апр 2019, 10:56

Jordana написа:Съвременните руски танкови оръдия са гладкоцевни , стрелят с бронебойни и кумулативни снаряди . Нищо общо няма с ония 152мм нарезни цеви от 1943та . А няма нужда също от такива калибри , бронебойния шиш е подкалибрен и му трябва дължина и маса . Между другото танковата броня като пасивна защита е изчерпана отдавна , съвременните кумулативни заряди пробиват по 1 метър и повече броня и просто няма смисъл над определена дебелина . Хита на сезона е активната броня .
Ето малко митологични картини :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=EM4O0zn5K5A

Това не го знаех...Интересно! Преди години свалят от употреба Т-62 ,по някакви договорки,точно защото е с гладкоцевно оръдие и може да изстрелва снаряди с ядрени глави или нещо подобно.Не става дума само за добавка на обеднен уран за по-голяма сила...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 22 Апр 2019, 11:22

Обеднения уран е пригоден и за нарезни цеви и за гладкоцевни също , това е просто шиша на бронебойния подкалибрен снаряд . Разновидност на материала , тъй като е един много твърд метал и има натрупани огромни запаси от него отпадък от ообогатителните заводи става идеално да замести волфрамовия карбид . А ядрения фугас е доста екзотично за танково оръдие , макар да е малка скопена бомба от 3-4 ктн си иска доста сериозно оръдие да се метне .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: WW II митове и легенди

Мнение от hell's angel » 22 Апр 2019, 11:58

Обеднения уран, освен че е по-плътен, и се самозапалва, като допълнителен зад броневи ефект.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: WW II митове и легенди

Мнение от ildivvy » 22 Апр 2019, 12:06

Така е,но въпроса беше,че Т-62 е с гладкоцевно оръдие ощетогава и ги унищожават защото могат да използват муниции (ракети ?),които ги забраняват с някакъв договор! Мислех,че и сега не правят гладкоцевни...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: WW II митове и легенди

Мнение от BMW_POWER » 22 Апр 2019, 12:50

hell's angel написа:Знам аз, че съм прав. :mrgreen: ГолЕм рев падна, за тоя танк. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И каква е идеята на това съпоставяне ? :dunno: Май война се е водила, а не сравнение на ТТ характеристики на бял лист. Различни тактически прийоми не знам да са били забранени на танковете за да се стреля където е изгодно, а не лице в лице по тежки, противникови такива (знам че Т-34 не е тежък, не се мъчи ) Още от Франция са ги подкарали така.
Та последно и да приключваме - тия продупчените острани, отзад, отгоре и отдолу броят ли се или не ? :mhihi: А подкалибрените с жокери в челната ?

Аз не казвам, че не си прав. С нападение от въздуха можеш да поразиш всяка машина в двигателния отсек. По тази логика Долните две машини са абсолютно еднакви, защото не издържат на попадения отгоре :dunno:

Изображение

Изображение

Няма и танк, на който да запалиш двигателя със запалителна течност и той да издържи. Поне в периода 1941-45г. Какво означава това? Че няма смисъл да се правят по-добри машни?

Защо в началото съотношението на загубените машии на Германия - СССР е 1:10 и към края на войната е приблизително 1:4?

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Jordana » 22 Апр 2019, 13:50

В края на войната загубите на СССР в бронетехника се дължи изключително на панцерфауста поради многото операции с боеве в градски условия . В Берлинската операция 80% от съветските танкове са поразени с кумулативни заряди а не от немски танкове . Така че реалната картинка в насрещен танков бой е вероятно 1:2 . Може да прегледате Балатонската операция където е гробницата на панцервафето , това вероятно е реалното съотношение на загубите . Не съм се интересувал точно какви са били загубите но предполагам че е приблизително 1:2 в бронетехника . Ако приемем че и двамата противника са извървели определен еднакъв път в развитието на бронетанковите си сили от 1941 до 1945 то съотношението 1:10 в загубите би трябвало да се запази . Но това съотношение пада драстично и показва че СССР е направил огромен скок в това въоръжение докато немските производители са направили една крачка пропилявайки времето и предимстното което са имали в началото . И още нещо , немската промишленост бълва най много оръжие и боеприпаси в края на 44та началото на 45 та а вермахта разполага с най много жива сила и техника . Но това вече не е достатъчно да спаси от крах нацистите .
Последна промяна Jordana на 22 Апр 2019, 17:41, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: WW II митове и легенди

Мнение от Моджо » 22 Апр 2019, 14:35

Всички съвременни танкове /или поне по известните/ са с гладкоцевни оръдия. Имат много предимства, стига да си стабилизираш снаряда по некъв начин :)
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: WW II митове и легенди

Мнение от alx » 22 Апр 2019, 18:37

Jordana написа:Дори и така глобалната картинка е грозна за райха . Ако са такива професионалисти що са си сложили главата в торбата ? Професионалистите не започват битки които нямат шанс да спечелят . Издебнали са мечката в гръб докато спи , обаче тая хитрост не бих я нарекъл хитрост а глупост която не един и двама са опитали и са ревали със крокодилски сълзи после :mhihi:


хитлер разчиташе на блитзкриг-а... до зимата да са стигнали москва и всичко щеше да е на 6.

обаче братушките хвърлиха всичко каквото имаха, милиони хора с оръжие, без оръжие... вставай страна огромная и тн... и забавиха немците докато дойде зимата и всичко немско спря, затъна и измръзна... това даде на руснаците достатъчно време да завъртят военната индустрия и да постепено да бият немците чисто с количество.

има едни мемоари на един немски танков ас - казват се "тигри в калта" (tigers in the mud)... съветвам на които го интересува да ги прочете... основно е наблегнал на отношенията в армията, организацията и тн, но има и много танкови сражения които е описал... 99% от танковите загуби са били от противотанкови оръдия и въздушни нападения.. дори не си спомням да имаше една загуба от противников танк. хем описаните действия се развиват като вече отстъпват...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook