Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Земеделска тема

Мнение от Jordana » 06 Фев 2019, 9:14

Пише да я миеш само със сапунена вода и четка , без агресивни препарати или масла и че не става да помпи такива течности . Един вид най много да я сапунисаш хубаво след работа . :mhihi: Другото е някаква грешка на печата - няма как да не мокриш потопяема помпа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 06 Фев 2019, 9:18

Абе ясно е, че са преписали инструкцията за някакъв електрически инструмент - майтапя се... :mhihi: :mhihi:

Но наистина ТОВА е инструкцията на помпата - аз затова не ги чета тия "документи", по принцип... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Земеделска тема

Мнение от b_u_b_o » 06 Фев 2019, 11:02

Ти се радвай, че някой умник не го е превел на български...тогава нещата минават на съвсем друго ниво :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 18 Фев 2019, 9:41

Колеги, вечера (неделя) времето при нас беше буквално пролет - слънце, ясно небе и без вятър. Свършихме доста работа - изрязах повечето дръвчета и хвърлих по една кофа тор на всяко. Минахме с фрезата почти всички площи за зеленчуците. Есенният лук видях че е поникнал (не съм разбрал жената кога го е садила). С две думи (ако мога да перефразирам известния израз на Ал. Йорданов) - беше един хубав ден за българското земеделие...

А при вас как беше - постигнахте ли успехи? Можем да подемем инициатива - да си обявин капиталистическо съревнование за още по-високи резултати в земеделието (не знам дали Стиин-а чете тази тема, но ако да - със сигурност ще се изпадне в ужас...) :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Земеделска тема

Мнение от kiko » 18 Фев 2019, 13:12

:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Земеделска тема

Мнение от Don_Diego » 19 Фев 2019, 0:03

Земеделците, я да дойдете да прекопамЕ едно местенце :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 19 Фев 2019, 13:02

На права лопата или ти ще осигуриш логистиката на механизацията ? :mrgreen:

Кажете как се реже и оформя новопосадена асма, че от толкова клипове и четене нищо не разбрах :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Земеделска тема

Мнение от Don_Diego » 19 Фев 2019, 13:09

Аз ако можех да вкарам механизация в двора щеше да е супер, отдавна да съм решил проблема с някое бобкатченце :mhihi:
Предложението е в кръга на шегата, не е толкова голямо мястото, но си е занимавка
Есента не го прекопахме и сега ще се наложи първо на права лопата за да изчистим треволяците, по-нататък с машинката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 19 Фев 2019, 13:15

То файда от много копане нЕма, само да няма троскот и пирей наоколо, че тогава ....заеби :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 19 Фев 2019, 14:59

Така е, с пирея (ние му викаме пировина) е голям зор... Намотава се като въже между ножовете фрезата и трябва да се чисти през няколко минути. Добре поне, че расте на плитко и може да се изскубне...

Аз пък не можах да се оправя с рязането на аронията. Четох, гледах и... нищо не разбрах... :dunno: :dunno:
Щест стебла се оставяли тая година, други шест се оставят на следващата, и 6 поредни години така, а на седмата режеш първите шест стебла (дето си ги оставил от първата година) и оставяш нови шест... Аз не помня вчера какво съм правил, ама ще се сетя на кой храст (насадил съм десетина) точно кои стебла съм оставил преди 7 години... :kuku: :kuku:

Майната й на аронията, ще я оставя да расте както си иска, поне плод все да дава - какво да я мисля... Между другото - страшен сок сме направили от нея, жената го вари и е станал без грешка. За разлика от виното, дето не може да се пие...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Земеделска тема

Мнение от dan-dam » 19 Фев 2019, 15:07

Аронията е такъв плевел, че каквото и да правиш все ражда :)
У нас от едно малко храстче засадено преди около 15 години в момента има 4-ри големи храста и няма обиране това чудо. Лоша година за нея не помня. Единствените грижи, които се полагат за нея са да се върже, като роди, че лягат клоните до земята. Дава много коренови издънки и съм раздал на доста познати вече.
Иначе наистина става супер сироп от нея.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Земеделска тема

Мнение от dan-dam » 06 Мар 2019, 9:38

Решил съм да си засадя лешник в двора. Да ми препоръчате сорт?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 06 Мар 2019, 10:13

Зависи какъв искаш и как искаш да изглежда - дървовиден или храст. Трябва да имаш няколко чешита, че някой не могат да се опрашват сами, а им трябва кръстосано. А и много се чакат деба, влизат в нормално плододаване след 6-7 та, че и до 10-тина години след засаждане. Тонда, Тракийски, Римски, Трапезундски - има ги по повечето разсадници.
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Земеделска тема

Мнение от RaiN » 06 Мар 2019, 10:23

Как мога да се справя с издънки от вишна,че плъзнаха по цялата градина :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Земеделска тема

Мнение от drago_pavlov » 06 Мар 2019, 11:40

За лешниците търси такива с кръгъл плод, че има едни турски, продълговати, много гадни на вкус.
Обичат много вода. Колкото повече вода, толкова повече плодове. Моите раждат добре през година - или 5-6 кила от дръвче, или едвам събирам 2 шепи... Не знам дали е от сорта или са така по принцип.

За вишните няма оправия, плевел голям са. Аз ги минавам с косачката.

То и лешникът е така между другото, но неговите фиданки са само около основното дърво, а при вишнята са в радиус от 10 метра...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook