Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Политическа.

Мнение от vld » 24 Фев 2018, 20:46

steeN написа:
drago_pavlov написа:
steeN написа:Като четеш поне следиш ли какво четеш. Пише, печалба за разпределение. Тая компания се търгува на БФБ. Всеки, който има акции ще получи дивидент. Едно 100 милиона имат пенсионните фодове само (коментираше се вчера заради продажбата). Стегнете се малко, меко казано несериозни неща ми говорите.

http://www.infostock.bg/infostock/control/graphics/3CZ

Ако такива като вас вземат контрола ГЕРБ и БСП ще изглеждат като нобелови лауреати, честно ви казвам :)


Айде сега ти като сериозен нобелов лауреат вземи да разясниш колко процента държи чешката Чез и колко са на борсата.
Понеже си добър с числата и гугъл :mhihi:


Няма нужда при условие, че съм го написал - 100 милиона някъде са пенсионни фондове и малки акционери. Цялата е към 400. Това нито е цялата печалба на фирмата, нито тя е задължена да я разпределя изобщо.

Както и да е, сега ще е българска компания така, че може да се радвате. Парите ще остават в нашата икономика. :mhihi: Въпреки, че не се знае дали няма да изкупят акциите от пенсионните фондове и да го гледаме и този дивидент през крив макарон... понеже аз съм сигурен, че няма да си купят Бентлита, а ще купят някакви български автомобили за да може да останат парите в нашата икономика разбирате ли :mhihi: Цялата идея с това как се изнасят пари е грешна, защото срещу тези пари има извършена услуга и построена инфраструктура.
Хаха построена инфраструктура ма ти сериозно изобщо не знаеш какво пишеш.... Имаш ли представа въобще какво беше в разпределителните дружества докато бяха държавни и какво се случи с тях след това? Знаеш ли какви са им инвестиционните програми, знаеш ли какво се случи с персонала и социалните придобивки и тн и тн и тн. Ебем ти капитализма....
Ако трябва да сме бедни за да сме капиталисти предпочитам да не сме.....
Тия лайнари само недвижимо имущество са продали за повече пари отколкото са дали за компанията като са я купували и то многократно повече!

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 24 Фев 2018, 20:51

Знам само, че допреди да приватизират... всички плащахме тока на циганите. След това спряхме. А това дето били разпродали и социални придобивки и т.н. са пак общи приказки. Ние сме бедни, точно защото НЕ СМЕ капиталисти. И ти специално до колко знам си в индустрията, която има най-малко регулации и ограничения в България и се доближава най-много до капитализъм. Вземи помисли, за което. Може да станеш по-богат ако я регулират едно хубаво и махнат гадните колонизаторски чужди компании в сектора примерно :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 24 Фев 2018, 21:46

steeN написа:Знам само, че допреди да приватизират... всички плащахме тока на циганите. След това спряхме.

Хахаха...
Вземи си изпий хапчетата преди лягане, че нещо съвсем изтрещя...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 24 Фев 2018, 21:53

Прочети малко за EVN и Столипиново примерно преди да се правиш на лекар. Иначе при мен е обяд някъде.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 24 Фев 2018, 22:31

Toк колкото за годишната консумация на град с около 30 000 жители се краде у нас всяка година. Това показват данните на ЧЕЗ, ЕВН и "ЕнергоПро" за последните 3 години и половина, предаде "Монитор". Според тях енергодружествата констатират кражби от порядъка на 55 млн. киловатчаса средно. Ако темповете на кражби на еленергия продължават, нелегално ползваният ток от началото на 2013 г. до края на тази година ще стигне близо 220 млн. киловатчаса за целия период. Енергийни експерти обясниха, че това количество се равнява на 40-дневна работа на 220-мегаватов блок на топлоелектрическа централа, или на една трета от годишното потребление на град като Стара Загора.


Това кой го плаща? Данните са от 2016-та.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Политическа.

Мнение от TNT » 25 Фев 2018, 0:09

Слушайте малко Стийнката. Близък приятел работеше в СОТ допреди няколко години точно в района на Столипиново. Таблата бяха вързани към тях. От него знам, че от тогава са секнати кражбите.

А за как се краде... по малките градове и села е масово. Всичко е със стари електромери (лесно се манипулират), оголени кабели и кво ли не. В големите градове пък в схемата са служители на енергодружествата. Срещу съответната сума ти правят електромера да "отчита както трябва" и готово. В този случай обаче се краде на дебело. Трудно става схема без човек в компанията. Преди не познавах човек в блок без някой комшия-тарикат. В България сме. Тук хората и кабелна крадат :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от Фидел Кастро » 25 Фев 2018, 0:46

steeN написа: Тук става въпрос за глупостта как чуждите инвеститори изнасяли парите от икономиката.

Стинка, направо ме удиви с тези свои думи и мисли. Интелигентен човек си! Преди много години на такова изказване му викаха "Говори по вестник".
Сега съвсем сериозно! На абсолютни всички що-годе грамотни хора им е ясно, че в България идват "лоши инвеститори". Лоши защото главната им цел е да грабнат яко и то по възможно най-бързия начин и след това да издухат. За това способства най-вече изключителното високото ниво на корупция в държавицата ни. Забележи в какво се "инвестира": хипермаркети, мобилни оператори, банково и застрахователно дело, приватизация чрез кухи подставени фирми и пр. Най-силно предпочитана е сферата на услугите и използването на интелектуалния потенциал на българската нация наготово без да се влагани средства за обучение (IT сектора).
Още много колеги са ти направили необходимите забележки преди мен и ако ти продължаваш да ми спориш, че не се изнасят пари и то в огромни размери направо се излагаш и то грандиозно! :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2018, 1:16

Какви инвеститори, какви пет лева? Проверете кой е най-големият инвеститор в бг за последните 10 години. И вижте в какво инвестира. Без него в страната ще останат едни 3-4 милиона. "Бедни сме, защото не сме капиталисти" :shock: :shock: :shock: :shock: Деба маааму, нали от 89-та соца си отиде??? Догодина стават 30 години свобода и демокрация? Война не е водена, мор и епидемии не е имало, защо не сте (сме) богати? Защо един ресторант като Макдоналдс продава в Канада и бг на едни и същи цени, а плаща в пъти различно??? И не само те :dunno: Какво би казал Адам Смит за долното видео


Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Политическа.

Мнение от vld » 25 Фев 2018, 9:27

steeN написа:Знам само, че допреди да приватизират... всички плащахме тока на циганите. След това спряхме. А това дето били разпродали и социални придобивки и т.н. са пак общи приказки. Ние сме бедни, точно защото НЕ СМЕ капиталисти. И ти специално до колко знам си в индустрията, която има най-малко регулации и ограничения в България и се доближава най-много до капитализъм. Вземи помисли, за което. Може да станеш по-богат ако я регулират едно хубаво и махнат гадните колонизаторски чужди компании в сектора примерно :kuku:
И сега се плащат кражбите от всички, калкулирани са в цената напълно законно, преди бяха 2-3%, сега са 12% защото в тия загуби влиза и загубата от повреди и всичко което можеш да се сетиш. Разпределителните дружества не са инвестирали нито лев в подобряване на инфраструктурата, просто ползват и прибират пари за това и ти смяташ, че това е по добре?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Политическа.

Мнение от Stoqnov_1979 » 25 Фев 2018, 15:12

И ква стана сега!? ББ успя да купи едно от енергодружествата. Разните му там депутатчета и министри,бивши и сегашни имали били ВЕИ-та,МЕИ-та и фотоволтаици,а той пак над тях с цяло дружество. Хитрец,който приказвал просто,за да го разбирали "простаците"в БГ,че само такива било имало.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 25 Фев 2018, 22:04

vld написа:Разпределителните дружества не са инвестирали нито лев в подобряване на инфраструктурата, просто ползват и прибират пари за това и ти смяташ, че това е по добре?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


С кви очи го твърдиш това, не знам.

Фидел Кастро написа:
steeN написа: Тук става въпрос за глупостта как чуждите инвеститори изнасяли парите от икономиката.

Стинка, направо ме удиви с тези свои думи и мисли.


Просто трябва да погледнеш на нещата от по-далече. Казваш примерно чужди супер-маркети са кофти работа... е добре, ако са толкова кофти защо пазаруваме от тях, а не ходим на село да си купуваме директно от производителите. Явно тези кофти супер маркети все пак предлагат нещо, от което хората имат нужда. И не са само чужди има български, които са доста успешни също. За кражба може да говорим за кофти реализирани приватизационни сделки като Балкан примерно където наистина изнесоха каквото имаше и фалираха. Аз корупцията не я оспорвам... тя пречи еднакво на нашите и чуждите компании. В днешно време е нормално една икономика да има голям дял на услугите. Вземи Германия... еталона за индустриална държава в Европа?

GDP by sector
agriculture: 0.7%, industry: 30.2%, services: 69.1% (2015 est.)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 25 Фев 2018, 22:30

bum_bum написа:...


Ся за какво да се замерваме с глупости... Винаги ще се краде ток, въпроса е, че една частна компания има интерес да се справи с това, защото ще си вдигне печалбата. Електроразпределителните дружества няма как да прехвърлят откраднатото на потребителите.

...

https://www.investor.bg/analizi/85/a/te ... a--226776/

Нали за тва уж държавата ги регулира тия компании...

Размерът на признатите технологични разходи е в основата на спор, който Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) и електроразпределителните дружества водят от години. Регулаторът признава 8% технологични разходи за ЧЕЗ Разпределение България и EVN Разпределение България и в размер на 9% за Енерго Про на база на експертно становище от Научно-техническия съюз на енергетиците в България

Това обаче не са реалните разходи на дружествата. През миналата година от ЧЕЗ Разпределение съобщиха, че реалните технологични разходи са около 11,6%. EVN България съобщават за около 10%, а Енерго Про - за 14%.
Последна промяна steeN на 25 Фев 2018, 22:34, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Политическа.

Мнение от cod-cdbp » 25 Фев 2018, 22:34

steeN написа:
vld написа:Разпределителните дружества не са инвестирали нито лев в подобряване на инфраструктурата, просто ползват и прибират пари за това и ти смяташ, че това е по добре?

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


С кви очи го твърдиш това, не знам.



Ако смяната на електромери за да се отчита до най-малкият детайл, вместо да се гарантира качеството на услугата... то вероятно може и да са инвестирали. :mrgreen:
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 25 Фев 2018, 22:36

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/ ... bulgariia/

Електроразпределителното дружество EVN ще инвестира 90 млн. лв. в инфраструктура и услуги до септември на територията на обслужваните от дружеството региони. Общите инвестиции на EVN в България от 2005 г. до момента възлизат на 1.6 млрд. лева, само в регион Стара Загора те са почти 139 млн. лв. Те са били насочени към развитие на мрежата, намаляване на авариите и технологичните разходи, съобщи Костадин Величков, изпълнителен директор на съвета на директорите на "Електроразпределение Юг" (новото име от лятото на миналата година) на дружеството.


Викаш 1.6 милиарда за електромери, к**ва и бяло :mrgreen:

Обновената мрежа в Югоизточна България възлиза на 20 270 км, а изградените нови трафопостове и възлови станции са 2594. От EVN отчитат намаление на технологичните си разходи през 2017 г. с 9% и 40% по-малко аварии от стъпването си на българския пазар. Щетите от открадната електроенергия през миналата година са 1.6 млн. лв. за Югоизточна България. В област Стара Загора дружеството регистрира 23.5% по-малко кражби. EVN е изградило и обслужва и 5 подстанции - 2 в Пловдив, 2 по Черноморието и една в Родопите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 25 Фев 2018, 22:47

steeN написа:а изградените нови трафопостове и възлови станции са 2594.


Начи ти искаш да ти пусна ток. Ама съществуващия трафопост не стига. За това ти казвам- вади 80 хилки и си го направи, ако искаш ток. Ти го правиш и аз пак идвам и ти казвам- това като го гледам струва има-няма 50к. Ще ти го платя в идните 10-тина години примерно.

steeN написа:Обновената мрежа в Югоизточна България възлиза на 20 270 км


И относно обновената мрежа имам какво да кажа. Искаш да ти пусна ток. Идвам аз и на разтоянието, което измерено от теб точно с GPS по трасето с прехвърляне на пътя и т.н. от 80 метра аз казвам, че е 120 метра. Ако ти можеш да си изградиш трасето с 2000лв с възможно най-добрите материали аз ти искам 15 000лв. Няма грешка- ПЕТНАЙСЕ БОНА!

Е тва са ти хилядите километри трасе, милионите инвестиции и хилядите трансформатори! Баш тия не ги защитавай изобщо.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook