Къща с. Владая

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 17 Яну 2018, 21:15

Благодаря на всички за отговорите и съветите! Мордехай и ukelichko , така не съм се смял от много време насам. За къщата съм отделил около 90К евро за ремонт, които смятам, че ще са предостатъчни за парно, климатици, външна изолация и т.н.
Къщата е много близко до главният път, почти няма баир а и при снеговалежи не вярвам че ще има проблем.
Чудя се преди закупуване какви специалисти трябва да я огледат (архитект, геодезист....?)

(ПС: за изолация бях избрал 50 см. каменна вата)
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Къща с. Владая

Мнение от KPETEH » 17 Яну 2018, 21:23

Вземи всички строителни книжа които намериш. Намери си конструктор. Бъди сигурен, че е изрядна документално, не е запорирана или ипотекирана. Искай свидетелсто за тежести, актуално от старите собственици. Глей да има слънце все пак.
П.с. ватата поне 10, ама по-добре епс 15.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Къща с. Владая

Мнение от Пинтев » 17 Яну 2018, 21:35

Колега давам ти набързо реален отзвук..с.Петково на 5 км от Елин Пелин.Къща с двор,цялото място 1 дка ...50000 лв,и горе долу още толкова за хубав ремонт с изолация,панелЕ,и тем подобни.За 20 мин си на Молът Сердика при гражданите,които не гледат кокошки,прасета и други животни.
Искам само да попитам колегите...какво очаквате като отидете на село...да няма животни и да ви мирише на кокичета.Недейта така с лошо...да много от нещата са така както ги казвате..но на 100% ви давам гаранция че когато и да идете на село комшията ще ви покани на по кафе или рИкия :):)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Къща с. Владая

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2018, 21:53

Аз съм за варианта да си на село ама малко по настрани от другите къщи.

Няма съседи- няма проблем ;)

Иначе две къщи построих и продадох заради съседи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Къща с. Владая

Мнение от ukelichko » 17 Яну 2018, 22:22

Ranchev написа:Благодаря на всички за отговорите и съветите! Мордехай и ukelichko , така не съм се смял от много време насам. За къщата съм отделил около 90К евро за ремонт, които смятам, че ще са предостатъчни за парно, климатици, външна изолация и т.н.
Къщата е много близко до главният път, почти няма баир а и при снеговалежи не вярвам че ще има проблем.
Чудя се преди закупуване какви специалисти трябва да я огледат (архитект, геодезист....?)

(ПС: за изолация бях избрал 50 см. каменна вата)

Успех! Щом те тегли към село. Явно при вас цените и мащабите са други. За 90К евра можеш да купиш поне половин улица с къщи из нашите села в Северозапада и да станеш например граф или барон, като добавиш в зависимост от предпочитанията си фон или дьо пред името си. Можеш даже да си назначиш "френч майд" (малии..това ми е любимата еротична фантазия :shock: ) и пак ще ти остане някое евро. Аз например обмислям да си сменя статуса на барон фон ВладимироФФ, наследник на рода Д' АмяноФФ и собственик на замъка на улица Марица 15. Имах и двама слуги, но единият се пропи и деградира и сега ми е останал само един, който получава 10-тунка на ден за обща работа в двора. Но с риск моята да ми издере очите бих си назначил и френч майд. Кво са още десет лева на ден за моята фирма. Нещо такова, само че за тия пари ще бъде с по-мургава кожа и ще говори на леко развален български:

Изображение
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 17 Яну 2018, 22:28

:mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Къща с. Владая

Мнение от Мордехай » 17 Яну 2018, 22:42

Укеличко съм го признал!
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 17 Яну 2018, 23:05

Викаш нещо такова а ? :lol: :lol:
Изображение
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Къща с. Владая

Мнение от cod-cdbp » 17 Яну 2018, 23:07

Значи правилно си мисля, че колкото по-далеч от София/шоплъка - толкова по-добре.
Или поне на мен такива са ми наблюденията за хората, местата над 50-100км от столицата.

Конкретно по темата - Гледайте населеното място по хората и поведението им. Една обиколка пеша, плюс посещение на местната кръчма и магазин са горе-долу достатъчни.
Също може да помолиш някой да те опъти, ей така за експеримента - дава някаква представа, пък и отваря приказка, която автоматично ти сипва местните клюки.
Вярно - това си е интелектуално падение.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Къща с. Владая

Мнение от Cyberloner » 17 Яну 2018, 23:58

за 50см каменна вата за покрив мога да го разбера, ама ако ще го правиш на стените то ще ти излезе по-евтино да построиш втора стена с новите винербергерски тъхли, които са пълни с каменна вата :lol:

А по повод 200метра с колата - този, който бях намерил дам и маже стените в къщи живее през 2 къщи от мен буквално. Тоя човек всяка сутрин излизаше от тях с кафето, качваше се в колаат и идваше при мене. Вечерта - наобратно. аз бях е така :shock: :shock:
И не стига това ами и колата беше избила гарнитура на главата + имаше дупка в предния радиатор и всяка сутрин налива 5 литра вода, стига до моята къща, вечерта още 5 литра вода и се прибира у тях. Първата седмица бях е така всеки ден :shock: :shock: :shock: :shock: след това бях :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Къща с. Владая

Мнение от cod-cdbp » 18 Яну 2018, 0:15

Cyberloner написа:А по повод 200метра с колата - този, който бях намерил дам и маже стените в къщи живее през 2 къщи от мен буквално. Тоя човек всяка сутрин излизаше от тях с кафето, качваше се в колаат и идваше при мене. Вечерта - наобратно. аз бях е така :shock: :shock:
И не стига това ами и колата беше избила гарнитура на главата + имаше дупка в предния радиатор и всяка сутрин налива 5 литра вода, стига до моята къща, вечерта още 5 литра вода и се прибира у тях. Първата седмица бях е така всеки ден :shock: :shock: :shock: :shock: след това бях :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Принципно мързелът и нехайството са доста широкоразпространени навсякъде. А от там притежателите им, могат да създадат много проблеми на околните.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Къща с. Владая

Мнение от klintan66 » 18 Яну 2018, 0:30

На българина му дай къщи да строи. :kuku: Преди няколко години и аз се бях засилил но града ме спечели с удобствата си и социални възможности.
Много хора не прецениха възможностите си започвайки строеж а за мен ако една къща не се довърши на 100% в рамките на 2-3 години макс се превръща в бреме.
50-60-100Х Евро предпочитам да да ги пъхарча за удоволствия.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Къща с. Владая

Мнение от ukelichko » 18 Яну 2018, 0:32

Всеки си има различни критерии за добър живот. Аз съм социално животно. Опитах да живея на село, но висенето с приятна компания в кафето на центъра на малкия град страшно много ми липсваше. В малкия град пък ми липсват културните мероприятия на София. Две къщи съм ремонтирал и облагородил и в крайна сметка установих, че след няколко години изобщо не обръщам внимание на нищо от тези подобрения. Прибирам се, лягам на дивана и гледам телевизия или излизам с компания. На село имам два декара равна поляна в двора. Като купихме къщата, сложих мрежа за волейбол. Играхме цял месец. След това преправих игрището за бадмингтон. Играхме още един месец. Мислех да си направя тенис корт, но никой не знае да играе тенис, пък и съм фен на колоезденето. Сега поляната ми служи, за да си обръщам колите. Купих преди 5 години голям сглобяем басейн. Сега го ползвам само защото ми е съвестно, че съм дал пари за него. Влече си ме морето. И олимпийски басейн да беше, пак нямаше да ме кефи така, както морето. Като млад си направих нещо като фитнес у дома. Ама ми беше по приятно да посещавам обществения финес, защото там имаше много хора, майтапи, раздувки и по някоя изпотена от тренировки девойка по трико(да ме не чуе дъртата, че ми е спукана работата :mhihi: ) Децата пораснаха и имат съвсем различни интереси. Къщата на село я ползват лятото само за купони, когато ние сме на море. Съседите ми са добри хора, но сме на различни вълни и нямаме общи теми за разговор. От цялото село само с едно семейство сме на една вълна и то само защото мъжът е живял дълги години в София. Не отчитам обаче облагородяването на двете ми къщи като грешка, защото не съм дал чак толкова много пари, на фона на тези които съм изкарал. Иначе селото си е село, навсякъде по света. От начало като си нов ти е някаква идилия. След година две, разбираш, че не всичко е така розово и не всички са така задружни и дружелюбни. Минавал съм през френски села, точно като от приказките. Малко пазарче в центъра, старци с каскети пият мастика в местното кафе и си лафят, възрастни двойки седят на пейки в парка, младежи се целуват на площада, къщите стари, но спретнати и в типичния средиземноморски стил. Всички се поздравяват и нас ни поздравяват. Почерпиха ни с домашни кроасани, докато питахме за хотел. Абе пълна идилия. Ама понеже съм луд хейтър, веднага се замислих, колко ли интриги се въртят из селото, колко ли комшии не могат да се гледат, колко ли хора са избягали в големия град и ако се заселя в това село, колко ли ще изкарам, преди да направя главата мека и зъбите редки на някой френски селски досадник. :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къща с. Владая

Мнение от Bogat-Beden » 18 Яну 2018, 0:39

Гледа да си поддържа колата, че ако не се движи, ще се занемари :mhihi: :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Къща с. Владая

Мнение от Фидел Кастро » 18 Яну 2018, 0:58

kiko написа:Шопите са майката си трака,вярно е!

Забравяш за перничани, радомирци и дупничани! :mhihi:
Покойната ми баба беше родена в Радомирско и съвсем млада я взима дядо ми - кореняк софиянец, но не шоп. Имаме страхотен парцел там над 2 декара в подножието на планина, ток и то много добър (имаше мина), чудесна вода , изглед, достъп и пр. Достъпът е двоен: и от магистрала "Струма" и от пътя за Кюстендил. Обаче и до момента нищо не построихме и няма да построим. Просто не можем да търпим заобикалящите ни полуроднини - тъпи и гадни чворове. А са около 50 километра от "Руски паметник". :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook