Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от alekangg » 26 Фев 2017, 17:34

С твоята може и 200 обиколки да направиш и да нямаш амортизация, все едно си я карал по нормален път.
Само, че разликата между кола и кола е голяма, като става дума за каране на писта.

Не знам как изобщо някои хора си представят, че биха им дали сериозна кола да е напъват по пистите за никакви пари.

Питаха те какви пари би дал за това удоволствие, ама не видях да си отговорил.

Цени от ринга
http://www.nuerburgring.de/en/drives-fun/drives/car-rentals.html

Най-слабите като Сузуки са 300евро за 2 обиколки, разни голфове са по 350евро за една обиколка и т.н.

Отделно, виж какви пари ти блокират за евентуална катастрофа 8-10к евро и нагоре, не знам колко хора имат такива лимити у нас на кредитните си карти. :wave:
За по-ниска сума от само 3-5к евро искат още 300-500 евро.

С две думи, това не е като да подариш нещо за 200лв..
Последна промяна alekangg на 26 Фев 2017, 17:44, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от ogata » 26 Фев 2017, 17:41

Само човек дето не е правил сериозен проект може да пусне такава тема. :mhihi:

Сериозно ли мислиш, че ще има гора от ръце желаещи да дадат кола в която са вложени стотици, а може би хиляди часове труд и неизвестен брой хиляди лева средства (щото след определен момент, просто спираш да броиш, щото вдигаш температура :mhihi: ) на непознат, който да направи 30 обиколки на пистата ?

60 км на писта, не са като 60 км по магистралата със 160-180 ... там по-високи обороти за около час и ко толкова, :dunno:

ей го дей ... :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от Dirty M5 driveR » 26 Фев 2017, 17:44

u`F`o написа:Интресно е, че аз карах с моята е36-ца 100 обиколки и амортизацията ми беше 500лв... Как ги сметна 800лв за 20 обиколки?
За 20 обиколки, за да се покажат телове или са били дрифтени или са били стари. Нормална спирачна течност, не знам дали кипва за 20 обиколки - как разбра, че е кипнала? Не знам, звучи ми странно...


за 20 обиколки имаш 20 спирания от 160 до 60. Имаш доста завои, които товарят гумите до лимита. Имаш доста ускорения, които не знаеш как ще понесе колата. Имаш натоварване върху окачването, което не знаеш как ще понесе колата. Кой нормален човек ще си предостави личния автомобил за такава употреба, освен ако не му сложиш сумата за себестойността му като залог :mhihi: , и отделно му платиш за услугата (ако всичко мине добре)? Не знам каква кола си карал 100 обиколки, но явно не й даваш много газ и не я натискаш достатъчно по завоите, щом отчиташ нулева амортизация. 100 обиколки - това са 300км. състезателно шофиране, колкото в едно гран при. Идеята ти за подарък е добра, но трябва да се осъществи с подготвен автомобил под наем. Там цената е съобразена със всичко + че може да тотализирате колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от skoti79 » 26 Фев 2017, 17:44

alekangg написа:Питаха те какви пари би дал за това удоволствие, ама не видях да си отговорил.


Като направиш разбивка на споменатите суми, излиза 150 макс 200 лв :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от u`F`o » 26 Фев 2017, 17:52

alekangg написа:С две думи, това не е като да подариш нещо за 200лв..

Супер, харесва ми сравнението, което си направил с Ринг-а. Прав си, да. Може да не е 200лв. Една обиколка на ринга е почти 21км, а една на Калояново 2км. Може и да не са 30 обиколки. Може и 15 обиколки да бъдат. Въпросът е в преживяването. Може и да е по-слаб автомобилът. Търся варианти с вашата помощ. За това съм пуснал темата.

За парите не съм писал нарочно. Който има интерес може да ми пише и да се договорим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от alekangg » 26 Фев 2017, 17:58

Ако наистина предлагат някакви коли на самата "писта" Калояново, си вземи от тях. Това ще е най-добрия вариант ми се струва.

Ако ще е слаб автомобил, дай му това и да се приключва

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от alx » 26 Фев 2017, 19:19

u`F`o написа:Интресно е, че аз карах с моята е36-ца 100 обиколки и амортизацията ми беше 500лв... Как ги сметна 800лв за 20 обиколки?


явно... не си натискал :)

на дракон мога да съвсем отговорно да ти кажа, че е36 м3 с почти нови мишелин пилот спорт гуми, масло на 2000км и спирачна течност на една година (за накладките не помня ама не бяха зле) след 3 х 10 обиколки й трябваха нови гореизброените консумативи... и това е без дрифт (или поне не преднамерен) .... пистата е къса, много технична и ако започнеш да натискаш както подобава консумативите тръгват.

за сравнение мога да ти кажа, че след 5 х 2 обиколки на ринг-а на едно 997.2 турбо с му трябваше.... да му се напълни резервоара.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от kiko » 26 Фев 2017, 19:59

С кола ще ти легне дебело при всички случай,не знам за какви пари си се приготвил за чичото да кара но ще са минимум Х2 :mhihi: по скоро виж на дякой дрифт дей свържи се с мирафьоритата и се договорете да го повозят малко,адреналина пак ще му е на мах.Серес не е далече виж там дали няма рейс-рентакар.Щом си от филибето най добрата оферта за теб ще е виж и на лаута имаха едни по профи картове,плати му половин час и си ти.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от Хаос » 26 Фев 2017, 20:10

alx написа:
u`F`o написа:Интресно е, че аз карах с моята е36-ца 100 обиколки и амортизацията ми беше 500лв... Как ги сметна 800лв за 20 обиколки?


явно... не си натискал :)

на дракон мога да съвсем отговорно да ти кажа, че е36 м3 с почти нови мишелин пилот спорт гуми, масло на 2000км и спирачна течност на една година (за накладките не помня ама не бяха зле) след 3 х 10 обиколки й трябваха нови гореизброените консумативи... и това е без дрифт (или поне не преднамерен) .... пистата е къса, много технична и ако започнеш да натискаш както подобава консумативите тръгват.

за сравнение мога да ти кажа, че след 5 х 2 обиколки на ринг-а на едно 997.2 турбо с му трябваше.... да му се напълни резервоара.

Ти пък едно сравнение направи... Е36 със 997, Калояново с Ринга
Гореизброените консумативи според мен не са от натискане а от грешки. Няма резон да изхвърлиш спирачната течност и гумите и маслото след 3 сесии, освен ако вече не са били за смяна, за което намекваш ти самия
Ринга една обиколка с натискане е сигурно 10 сесии на Калояново, там някои завои са с обща дължина колкото всички завои на Калояново, а скоростта е х2


Sent from my iPhone using Tapatalk
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от K_Ilkov » 26 Фев 2017, 20:36

bum_bum написа:
K_Ilkov написа:Виж тази тема, според мен колата отговаря на критериите:

viewtopic.php?f=34&t=400521


Това с киловатите средна мощност отдавани върху пътя го бях забравил :mhihi: Хубава тема се получи.

И аз я препрочетох ... Чудна е :yes:

u`F`o написа:Какво искаш да покажеш с това, че си извадил стара тема? :dunno:

Че си толкова ориентиран и сега колкото беше и с оная тема ;)
Казват ти се некви неща - ти си имаш свое виждане, което желаеш да наложиш на останалите ...
Поне аз това виждам :dunno:

Апропо кво стана с дизеловата бегачка?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от u`F`o » 26 Фев 2017, 22:24

K_Ilkov написа:
bum_bum написа:
K_Ilkov написа:Виж тази тема, според мен колата отговаря на критериите:

viewtopic.php?f=34&t=400521


Това с киловатите средна мощност отдавани върху пътя го бях забравил :mhihi: Хубава тема се получи.

И аз я препрочетох ... Чудна е :yes:

u`F`o написа:Какво искаш да покажеш с това, че си извадил стара тема? :dunno:

Че си толкова ориентиран и сега колкото беше и с оная тема ;)
Казват ти се некви неща - ти си имаш свое виждане, което желаеш да наложиш на останалите ...
Поне аз това виждам :dunno:

Апропо кво стана с дизеловата бегачка?


Имам свое виждане, да. И приемам вашето. Нали за това е форум, за да обсъдим дадени теми. Може би съм имал романтичен възглед върху реалността. Дизелова бегачка не съм правил.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от K_Ilkov » 26 Фев 2017, 22:33

u`F`o написа:Имам свое виждане, да.

Виждам ...

u`F`o написа:Искам да го зарадвам с преживяване, което не се предлага никъде в нет-а, а именно пистово шофиране.

http://www.dracon.bg/race-cars-rent/
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от JOGI » 27 Фев 2017, 2:24

Хаос написа:
alx написа:
u`F`o написа:Интресно е, че аз карах с моята е36-ца 100 обиколки и амортизацията ми беше 500лв... Как ги сметна 800лв за 20 обиколки?


явно... не си натискал :)

на дракон мога да съвсем отговорно да ти кажа, че е36 м3 с почти нови мишелин пилот спорт гуми, масло на 2000км и спирачна течност на една година (за накладките не помня ама не бяха зле) след 3 х 10 обиколки й трябваха нови гореизброените консумативи... и това е без дрифт (или поне не преднамерен) .... пистата е къса, много технична и ако започнеш да натискаш както подобава консумативите тръгват.

за сравнение мога да ти кажа, че след 5 х 2 обиколки на ринг-а на едно 997.2 турбо с му трябваше.... да му се напълни резервоара.

Ти пък едно сравнение направи... Е36 със 997, Калояново с Ринга
Гореизброените консумативи според мен не са от натискане а от грешки. Няма резон да изхвърлиш спирачната течност и гумите и маслото след 3 сесии, освен ако вече не са били за смяна, за което намекваш ти самия
Ринга една обиколка с натискане е сигурно 10 сесии на Калояново, там някои завои са с обща дължина колкото всички завои на Калояново, а скоростта е х2


Sent from my iPhone using Tapatalk

айде да няма, то тва е проблема на такива малки писти, нямаш никакво охлаждане и оттам тръгва всичко

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от alx » 27 Фев 2017, 6:38

Хаос написа:Гореизброените консумативи според мен не са от натискане а от грешки.


... аз такива грешки не правя... че ще ме разори хобито :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Търся кола 250к.с.+ за 30 мин пистово каране (Пловдив)

Мнение от xela » 27 Фев 2017, 11:39

Преди няколко месеца имах път през Модена, Италия и си наех Ferrari California за тест драйв.
Цената беше 200 лева за 30 мин. (като кажеш че си от България и ти правят отстъпки :mhihi: )

Изживяването беше невероятно!!! Най-добре похарчените 200 лева.
В колата, до теб се качва инструктор с няколко телефона и радиостанции. С едната от които съобщи на полицията, че излиза кола за тест драйв. Минахме през няколко полицейски поста, но никъде не ни спряха.
След, като усетих колата, той започна да ми дава наставления, кой завой с каква скорост мога да взема и къде да намаля. :smoke: :smoke: :smoke:
Последна промяна xela на 27 Фев 2017, 11:44, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook