Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от weedminer » 15 Юли 2011, 21:37

Здравейте колеги,
понеже започвам работа и ми искат банкова сметка да предоставя, но не съм запознат и не разбирам към коя банка да се обърна. Сигурен съм, че тук ще има доста от вас, които ще помогнат. Като си отворя сметка дават ли ми автоматично карта или трябва да си отворя такава специална сметка? Също така искам с картата си да мога да плащам някои сметки и покупки в интернет магазини и разплащателни системи.

Благодаря за вниманието ;)

Поздрави :driving:

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от uricatoli » 15 Юли 2011, 21:48

Колега.. аз имам от около 6-7 години сметка в инвестиционна.. Обслужването е добро.. има офиси на всякъде.. и най-хубавото е че имат дежурни офиси събота и неделя.. както и че банкоматите са им разпространени доста и не вземат комисионна за теглене.. :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 19.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D 99'

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от MmBoKo » 15 Юли 2011, 22:43

Ами .. общо взето съм съгласен с мнението на колегата... Аз лично имам сметка и карта в Уникредит... горе долу става... обслужването бива... банкомати техни и клонове навсякаде. Но бих ти препоръчал 1-ва инвестиционна банка. Фирмата в която работя им е търговски партньор... доста сме доволни от тях. Даже и депозит съм си открил към тях. Освен това... като се замисля ... през годините май само 1-ва инвестиционна банка няма кои знае кви трусове и общо взето май станаха най - стабилната банка за момента в България. Незнам къде ще си откриеш сметка но не бих препоръчал няколко банки. Да започнем с Гръцките (Емпорики банк , Алфа банк, ОББ и т.н.) , понеже предполагам каква е икономическата ситуация в Гърция и май не е добра идея да се насочваш към тези банки. Също мисля че и в Райфайзен банк не трябва да ходиш тъй като всяка една финансова измама се свързва с нея. Относно другия ти въпрос за картата... най добре е като си откриваш сметка , на момента да им кажеш че искаш дебитна карта (с остатъчен лимит) към тази сметка. Трябва да е задължително дебитна карта с остатъчен лимит а не обикноженна, за да можеш да правиш плащания по интернет , транзакций , плащания в чужбина и т.н. (макара че 90% вече са такива и без да си я искаш :) ти все пак им кажи де...) Те ще ти дадат един формуляр да попълниш и до 10 дни ще е готова и самата карта. Отиваш, взимаш си я и си готов .

Надявам се да ти помогне тази информация :) Успех
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от steeN » 16 Юли 2011, 1:46

1ва инвестиционна. много висока летва поставиха за другите банки. +това е изцяло българска.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от vlad0 » 16 Юли 2011, 1:54

питай фирмата от коя банка ще ти превежда парите ...

Ако сте в една и съща банка ги получаваш до 30тина мин.
Ако сте в различни и са преведени сутринта, ги получаваш в края на деня/това е за София по стари данни/
Ако сте в различни и ти превеждат след обяд, ги получаваш на следващия работен ден/ако ти преведат в петък - в понеделник/

ПИБ са почти денонощни - работят до 10пм през делничните дни и уикендите - провери в интернет. . Не си избирай банка по проценти на депозити, никога не стигаш до тях. Общо взето, провери коя банка е около теб и маршрутите ти. Прокредит имаха, мисля, някакво облекчение при теглене на лица под 25г., мисля, че нямаше такса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 2.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E30- 324 D, E30-318 i
Мечтае да кара: Автентична "М"-ка на верния модел.

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от Stoqnov_ » 16 Юли 2011, 2:32

Само да не е в ДСК... не са хора там, да знаеш.
С времето се уверих, че ако искаш БМВ-то ти да върви.., трябва да си го направиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 522
Регистриран на: 17.01.2005
Местоположение: Мюнхен/Пловдив

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от JohnnyBlack » 16 Юли 2011, 3:12

steeN написа:1ва инвестиционна. много висока летва поставиха за другите банки. +това е изцяло българска.

:yes:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от © » 16 Юли 2011, 5:44

JohnnyBlack написа:
steeN написа:1ва инвестиционна. много висока летва поставиха за другите банки. +това е изцяло българска.

:yes:

това може ли да го уточните?
аз пък винаги съм я подценявал, защото не обичам да се бутам по опашки :mhihi:
освен това факта, че е изцяло българска, също леко ме отблъсква

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от speeder88 » 16 Юли 2011, 6:25

+1 за ПИБ

Аз я харесвам заради три неща:
1. Имам 3% лихва на парите без да съм правил някакви депозити и т.н.
2. Ако теглиш пари от самата банка ти трябва само личн карта и усмивка, защото не е нужно да попълваш глупави разписки.
3. Дори и в неделя има отворени клонове, да не говорим че и на национални празници работят

И още едно допълнително, но много важно - персонала без значение в кой град съм бил са изключително дружелюбни, усмихнати и изобщо най.

Баща ми ползва услугите им почти 10 години и досега не е имал никави проблеми, а само приятни емоции, друг е въпроса че в клона в Хасково вече са му приятели!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от cod-cdbp » 16 Юли 2011, 6:30

© написа:
JohnnyBlack написа:
steeN написа:1ва инвестиционна. много висока летва поставиха за другите банки. +това е изцяло българска.

:yes:

това може ли да го уточните?
аз пък винаги съм я подценявал, защото не обичам да се бутам по опашки :mhihi:
освен това факта, че е изцяло българска, също леко ме отблъсква


Oсвен това много странно са замесени с отпускането на кредити на хора като купувачите на Кремиковци и Христо Ковачки :roll: ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от steeN » 16 Юли 2011, 6:51

speeder88 написа:персонала без значение в кой град съм бил са изключително дружелюбни, усмихнати и изобщо най.


това е основното. също съм сигурен, че ако вземем да правим разбивка ще се окаже, че са една от банките с най-много услуги, на най-ниска цена.

тия 50 милиона евро са капка в морето за тази банка ;) банката има активи за 2 милиарда евро ;)
аз пък нямам доверие на гръцки банки (пък 90% от банките са такива в бг) има да вдигат цените на услугите до безкрай.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от msi200 » 16 Юли 2011, 7:47

ПИБ
I love the sound of V8 in the morning...

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от uricatoli » 16 Юли 2011, 8:14

като се заговорихме за банки http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3962451 :mhihi:
Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от © » 16 Юли 2011, 8:56

Единствено ни засяга Юробанк, но аз тези отдавна съм ги отписал
Иначе обикновено посещавам един и същи банков клон и то доста често, така че това с дружелюбността отпада като критерий за избор на банка. За лихвите - не знам как е, а за писане на документи - и дума да не става, само подписи :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Препоръчайте ми банка за отваряне на сметка

Мнение от benzin » 16 Юли 2011, 8:59

аз съм доволен от ЦКБ, когато е имало проблем винаги много бързо са реагирали от фронт офиса им, и вече 4-5 години всичко е 6, само работниците са им доста нацупени :mhihi:
Последна промяна benzin на 16 Юли 2011, 9:00, променена общо 1 път
www.bmwпрофесори-bg.net

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook