Екстри в Е21!?!

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Екстри в Е21!?!

Мнение от Indiana » 01 Юни 2004, 11:42

Знам, че за онова време не може да се говори за кой знае колко такива, но все пак напоследак прегледах толкова много сайта, че направо зор побирам всичко, което научих. Та.... разбрах, че все пак доста екстри са се монтирали за далечните '80 '81 година. Като начало ще започна с това, което най-много ме изненада. КЛИМАТИК в Е21! Е това беше велико. Дори мислех, че не е бил измислен още :shock: . Както и да е... някой има ли информация за такова чудо или пък някой да има да собствената машина? На кои модели е бил поставян, защото при някои няма място за акумулатор та го слагат в багажника, та камоли за климатик. Добре, климатика да го оставим настрана. Разбрах още за някои модели които имат ел. хибидах (electric sunroof) или както е там на немски (не ми е най-силният език :lol: ). Между другото бях намерил някъде из и-нет доста снимки и инфо за инсталиране на ел. мотор за въпросния люк от Е30. Следващото, което ми идва наум когато кажа "екстра" са ел. стъклата. Не съм чувал да излезе от завода подобона Е21-ца, но пък за сметка на това съм виждал снимки на акула с такива. Не знам... може да се пригодени от Е30 примерно. Още нещо, което ми се видя странно, но може и да не е, а просто аз да не съм го забелязвал. Видях модел на Е21 в който задните прозорци се отваряха настрани (както на двувратите коли, мисля, че се сещате за какво става дума). Може да е нормално това, но аз лично не съм се вглеждал в тази част на колата. Да видя какво още да измисля... аха. Виждал съм също модели Е21, които имат чистачки на фаровете. Това също ли е фабрично, или е монтирано от други модели като Е28 примерно (защото такива съм виждал доста). Ами... това ще е засега. Ако някой се сети за още нещо, нека добави. Ако пък някой знае за нещо от по-горе изоброените, мисля, че ще е от полза за всички...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 11.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мфил
Детайли за колата: 120D

Мнение от Evanko » 01 Юни 2004, 12:36

Aз имах едно Е21 - 320 с климатик и отварящи се задни прозорци. Имаше карбуратор с размерите на тенджера под налягане. Държа да отбележа, че имаше достатъчно място под капака. :lol:
Това Галактиката е голема работа, фактически!!!

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 01 Юни 2004, 16:36

Ами имало е доста екстри, аз съм горд собственик на фабрично тонирани стъкла, които отвън при слънчево време са почти огледални, а отвътре едва се забелязва разликата :D
Иначе страничко отварящите се задни прозорци са италианско изпълнение (важи и за е30 двуврато).
на този сайт можеш да видиш още "екстри"
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 01 Юни 2004, 21:40

На мен най-много ми липсва сервото :cry: и шпер естествено :wink: Някой да продава серво за Е21 ааааааааааааа?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Мнение от Indiana » 01 Юни 2004, 21:57

Ама може ли на Е21 и такова чудо да се сложи? Е*ати колата, бе хора! Че тя всичко си има! Сега се сетих и за още една глезотия, която аз много уважавам и наскоро четох, че някой от вас имаше, става дума за централно заключване.
Та с две думи да кажа, че изведнъж се оказа, че ако се сдобиеш с повечето от тези екстри, то цял живот можеш да си караш едно Е21 :)
Между другото да питам някой знае ли нещо за това: http://www.wallothnesch.com/e/frameparts.htm
Изглежда, че можеш да си поръчаш по последното болтче от тук (разбира се на доста сериозна цена, но все пак е вариант)???
Ох, един ден и аз ще си намеря една читава и няма да има равна на себе си :D (за BMW става дума де :D )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: Добрич
Кара: Е30;Е65
Мечтае да кара: Е30

Мнение от DILDO » 02 Юни 2004, 12:23

Indiana написа:Сега се сетих и за още една глезотия, която аз много уважавам и наскоро четох, че някой от вас имаше, става дума за централно заключване.



Eдната машинка за централното струва около 15-20 лева ако не се лъжа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: Добрич
Кара: Е30;Е65
Мечтае да кара: Е30

Мнение от DILDO » 02 Юни 2004, 12:23

Indiana написа:Сега се сетих и за още една глезотия, която аз много уважавам и наскоро четох, че някой от вас имаше, става дума за централно заключване.



Eдната машинка за централното струва около 15-20 лева ако не се лъжа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 02 Юни 2004, 20:00

Лъжеш се :) 4 бр. струват точно 20 лв :ok:
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook