Струва ли си Е21

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 09 Апр 2004, 16:39

1.6 с карб като на Вайпъра (Пиербург 2Бе):?:
нека той да каже за разход.
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 09 Апр 2004, 20:18

Бе и без тва се чудех де да метна некоя снимка , явно щаст от тях ша са тука :arrow:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 15.11.2003
Местоположение: Враца

Заглавие

Мнение от Vale Karo » 09 Апр 2004, 20:46

Здравейте и от мен!
Въпросната машинка от:http://free.bol.bg/vaiaka/
гори около 13 л. газ
Ще ми се да я ръчкам на бензинец, ама евтинията си е евтения...
Като стана по-богат, ще хвана една ъглошлаф и тва ще го нарежа на парчета :x

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 10 Апр 2004, 7:22

Да уточня :arrow: това е конверсия М10В16 :arrow: М20В23 :!: Всичко е оригинално , сменил съм моста , радиатора , скоростите и кардана.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 25.03.2004
Местоположение: София , Люлин

Мнение от bgtroll » 11 Апр 2004, 4:38

бавареца: колата от снимките -> малко котенце което крие своята истинска същност... господар на пътя (... порода ЛЪВ) :lol:
Изображение
"...An eye for an eye and after while
the whole world will be blind..."

(M. Ghandi)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Мнение от Indiana » 30 Май 2004, 21:49

Момчета, намерих една изоставена Е21-ца. От доста време наблюдавам сериозно този велик модел на BMW и не пропускам нито един да избяга от острия ми поглед :wink: . Преди няколко дена забелязах едно изоставено пред една къща. Гледам аз отпред на решетката имаше емблема "320". Веднага започнах да го оглеждам. В действителност имаше оборотомер, но това нищо не означава де... Километража показва 165000км. В действителност като се замислих тази кола седи там от поне 6-7 години... Гумите са спаднали (с изключение на една :D ), двата стопа отзад са счупени, но няма много ръжда по нея (поне като сравня с това, което беше "моята" Е21-ца), освен по задните калници, където гумите хвърлят кал и вода в движение, но не е чак толкова. Според мен е от по-новите Е21-ци. Има пластмасови ел. огледала и таблото отвътре е като на по-новите. За съжаление там, където седи касетофона е доста разбито (и аз не знам от какъв зор). Така както си я оглеждах и изведнъж излезе от къщата един мъж и с подигравателен тон ме попита дали см щял да го отърва от колата. Поразпитах го. Колата е действително 320 без инжекция, но 6 цилиндъра, '81 година. Човекът каза, че не бил питал жена си, но за 100 ще ми я даде :D . Има ли смисъл от такава "кошница" ???

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 31 Май 2004, 0:15

Иска ли питане! Само добре я провери,тествай,гледай и тнт. за да прецениш от колко още "инвестиций"се нуждае акулката,после умножи сумата по 2 и тогава решавай.
Цената е добра,но понякога е доста по-изгодно да вземеш нещо по-скъпо но в мн.добро състояние.
Като коли Е21 са машинки истинско олицетворение на удоволствието от шофирането и дори след толкова години "наказват" здраво :twisted:
Успех,каквото и да решиш. :wink:


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 18 Юни 2004, 12:31

Извинявам се за късния отговор ма сега имам време да се ровя из сайта, колега неслушай Ати с него ще се разправям по-късно щото говори глупости. Колата си е екстра, единственото което трябва да направиш е да смениш задния мост заради дисковете (Тук Ати е прав) и да вземеш едн "малък" и сладък М30Б28 карбуратор 170к.с. от е12, е23 или е28 да го пльоснеш в коша и да внимаваш да не си счупиш клавата, а итрябва да смениш пружините с по-твърди от пред заради разликата в тежините на двата мотора. От тез преработки ша останеш доволен. А ище нещо много важно ако сложиш такъв мотор няма нужда да сменяш скоростите просто защото от М10 на М30 стават, нестават само на М20.


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 18 Юни 2004, 12:38

Indiana написа:Момчета, намерих една изоставена Е21-ца. От доста време наблюдавам сериозно този велик модел на BMW и не пропускам нито един да избяга от острия ми поглед :wink: . Преди няколко дена забелязах едно изоставено пред една къща. Гледам аз отпред на решетката имаше емблема "320". Веднага започнах да го оглеждам. В действителност имаше оборотомер, но това нищо не означава де... Километража показва 165000км. В действителност като се замислих тази кола седи там от поне 6-7 години... Гумите са спаднали (с изключение на една :D ), двата стопа отзад са счупени, но няма много ръжда по нея (поне като сравня с това, което беше "моята" Е21-ца), освен по задните калници, където гумите хвърлят кал и вода в движение, но не е чак толкова. Според мен е от по-новите Е21-ци. Има пластмасови ел. огледала и таблото отвътре е като на по-новите. За съжаление там, където седи касетофона е доста разбито (и аз не знам от какъв зор). Така както си я оглеждах и изведнъж излезе от къщата един мъж и с подигравателен тон ме попита дали см щял да го отърва от колата. Поразпитах го. Колата е действително 320 без инжекция, но 6 цилиндъра, '81 година. Човекът каза, че не бил питал жена си, но за 100 ще ми я даде :D . Има ли смисъл от такава "кошница" ???


Ако ти не я вземеш аз я взимам веднага.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 3.06.2004
Местоположение: ДС
Пол: Мъж
Кара: метро
Мечтае да кара: M Power Electrified

Аз също ще я взема за тия пари!

Мнение от Mr Charger » 18 Юни 2004, 13:31

Аз също ще я взема за тия пари! Ако ти и Sonny се откажете пиши ми едно ЛС къде е машината! :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 396
Регистриран на: 23.10.2002
Местоположение: Samokov
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от BMW323i » 25 Юни 2004, 10:23

Това "за 100 ще ми я даде" ми звучи като виц,но ако е истина и нея вземеш казваи каде е........моля те
Опитаи смъртта но не умираи

Предишна

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook