Стара акула с нов чорбаджия

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от DLVasilev » 06 Фев 2018, 17:31

Та да се похваля - и аз в кюпа. Няма да разказвам надълго и нашироко за колата, понеже повечето ако не и всички тук я познават. Дизеловата 28-ца на Огата.
Първо искам да му благодаря за това, че ми я пази толкова време :bowdown:
Колата е при мен от 17 януари тази година. За момента не мога да се похваля с нещо по-специално поради липсата на време, но все пак свърших няколко неща по нея и ще продължавам да я привеждам във вид полека лека. По- натам и снимки ще качвам в процеса на работа. Накратко ясно е, че по колата ще има доста неща за доизкусуряване, но да започнем от момента, в който нямах никакви тоци,светлини и т.н. Още на следващия ден всички бушони бяха подменени с нови, релетата бяха почистени и след възстановяване на всичко отново имах работещи консуматори. Почистване и подмяна на всички крушки върна и светлините обратно към живота.
Таблото беше почистено, сменени всички крушки, сменени батерии и то се съживи с малък отказ за картко време, но после се оправи и до момента си работи.
От деня, в който я взех при студен старт колата пушеше бяло и тресеше докато е студена, палеше трудно, а след като загрее оставаше само притрисането. Днес пристигнаха нови подгревни свещи и малко преди да тръгна на работа ги подмених и 6-те, но подобрение нямаше. Или може би при студен старт не се мъчеше толкова. Тука вече имам нужда от съвет и помощ от знаещите. Доколкото знам, при изправна подгревна система след подгряване трябва да свети зелената лампа на таблото, а когато нещо не работи тя не свети(или греша)?
Огата спомена за аванса на помпата и като цяло нейната настройка. Това, което не направих, но ще направя е да замеря свещите. Другата въпросителна е контролния модул на запалителната система. За друго не се сещам, ако някой може да бута едно рамо, че М62 и М51 са ми ясни, ама М21 сечиво не съм имал до момента.
Като цяло колата е хубава, аз много се кефя :driving: Върна ме в детските години, макар и да не е зелена и бензинова като нашата от едно време :mhihi:
Това от мен засега, ще има и продължение
Последна промяна DLVasilev на 22 Апр 2018, 10:29, променена общо 1 път
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от sixstraight » 06 Фев 2018, 23:46

Имам смътен спомен че първо светеше жълта лампа после зелена със стрелка в кръг, провери релето за свещите, буксата му и кабелите между релето и свещите. Другото което се сещам е ако има дефектирал датчик за температура и лъже че колата е топла. При мен колкото по студено беше толкова по лесно палеше на -21 съм палил от четвърт направо не се чува кога се върти мотора :kuku:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от dan-dam » 06 Фев 2018, 23:51

Митак, честито, безаварийно и много усмивки с бабата! Ама без снимки тая работа няма да я бъде все си мисля :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от DLVasilev » 07 Фев 2018, 1:27

sixstraight написа:Имам смътен спомен че първо светеше жълта лампа после зелена със стрелка в кръг, провери релето за свещите, буксата му и кабелите между релето и свещите. Другото което се сещам е ако има дефектирал датчик за температура и лъже че колата е топла. При мен колкото по студено беше толкова по лесно палеше на -21 съм палил от четвърт направо не се чува кога се върти мотора :kuku:

Свещите и кабелите ще ги гледам утре. Датчика е ок, понеже жълтата лампа си свети, релетата цъкат, но зелена светлина няма. Когато е топла пали от четвърт без никакви лампи. Значи датчика дава правилна информация. От това, което изчетох до момента от дебелите книги зелената лампа не свети когато има изгоряла свещ или по една или друга причина не отива ток до там.
dan-dam написа:Митак, честито, безаварийно и много усмивки с бабата! Ама без снимки тая работа няма да я бъде все си мисля :mhihi:

Благодаря, а за снимките моля само без паника :mhihi: , нека малко и времето да се оправи и повечко работа ще отхвърлям.
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от kokignatov » 07 Фев 2018, 22:08

Поздрави за новата придобивка брато, btw звънях за тази кола на Огата ноември ам ти я беше капарирал вече :D ... a като спомена зелена бензинова петица, това е моята нова придобивка
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от DLVasilev » 08 Фев 2018, 9:39

kokignatov написа:Поздрави за новата придобивка брато, btw звънях за тази кола на Огата ноември ам ти я беше капарирал вече :D ... a като спомена зелена бензинова петица, това е моята нова придобивка

Не аз, жена ми я капарира 8)
Таз твойта 1:1 и като цвят и като джанта и като мотор с наща, само жълтите номера и липсват :mhihi:
Така, Вчера установихме, че до свещите пристига правилния ток и след като ги свалих една по една отново и ги мерих и всичко е ок с тях. Сега остава въпроса защо таблото не ми дава зелена светлина и защо тая кола продължава да пали трудно и да не работи добре.
Обмислям вариант за сваляне на помпата и да я дам да и оправят течовете и да я настроят на стенд. Преди това ще погледна окабеляването, което излиза от управляващия блок, защото ме съмнява всичко да се крие в някоя лоша връзка както 90% от проблемите до момента.
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от ogata » 08 Фев 2018, 9:59

Честито и безаварийно ! :yes:


kokignatov написа:Поздрави за новата придобивка брато, btw звънях за тази кола на Огата ноември ам ти я беше капарирал вече :D ... a като спомена зелена бензинова петица, това е моята нова придобивка


Познавах старият собственик - хубав човек беше, бог да го прости и колата му е хубава !
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от kokignatov » 08 Фев 2018, 13:40

ogata написа:Честито и безаварийно ! :yes:


kokignatov написа:Поздрави за новата придобивка брато, btw звънях за тази кола на Огата ноември ам ти я беше капарирал вече :D ... a като спомена зелена бензинова петица, това е моята нова придобивка


Познавах старият собственик - хубав човек беше, бог да го прости и колата му е хубава !


Да колата ми хареса и отива в ръце които ще я съхранят. Гаранция това е искал и той ! Лека му пръст на човека !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от DLVasilev » 08 Фев 2018, 17:07

ogata написа:Честито и безаварийно ! :yes: ...

Трябва с тебе да измислиме едно модулче за подгрева, че имам съмнения за него да не кажа повече от едно, освен ако не е от кола работила доскоро ;)
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от DLVasilev » 11 Фев 2018, 14:26

Малиии станах за смех пред хората :mhihi:
Че съм отвеян ясно ама толкова да съм чак не ми се вярваше. Всичко си е ок, но моя проста милост е вързала 2-та кабела за зелената лампа не на нея, а на лампата за абс-а и псувам като аграр сега тоя абс що иска от мене :mhihi: Тук приключвам въпроса с подгревните свещи.
Какво друго установих: трудното палене се дължи на факта, че помпата за ръчно подкачване е била в отворено положение и след като мотора угасне всичката нафта се връща обратно и постоянното вкарване на въздух в гнп-то спря след като обезвъздуших през винта и заключих помпата. :mhihi:
Остава сега да разбера защо като е студена продължава да тресе и да пуши като комбайн :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от Пинтев » 15 Фев 2018, 10:19

Честито чичо Митко :):) :mhihi:

Да и сипваш само хубаво гориво...с по-високо октаново число :):)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от KPETEH » 15 Фев 2018, 10:23

DLVasilev написа: Остава сега да разбера защо като е студена продължава да тресе и да пуши като комбайн :mhihi:

Щото и е богато нафтата. Хубаво е да тестваш дюзите...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 735i '98
Мечтае да кара: Москвич

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от Shark_fan » 16 Фев 2018, 22:49

Честита акулка колега! Много се радвам че това Е28 попадна при правилните хора... Помня го още от времето, когато ръждясваше пред къщата на Руски... Още тогава един път бях търсил собствениците му, безуспешно. Миналата или по-миналата година видях че къщата е съборена, терена разчистен.. Казах си язък, отиде колицата на скрап. Но явно му е било писано светло бъдеще. 8)
Пожелавам само хубави емоции с новата придобивка!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от DLVasilev » 17 Фев 2018, 18:51

Или по-скоро защото продължава да вкарва въздух в цилиндрите. Чакам още малко да се затопли времето и да я обезглавявам щото не е добре тоя мотор. Пълен абсурд е дори да си помисля да мина през КАТ за номера в това състояние, че и до оградата няма да ме пуснат.
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Стара акула с нов чорбаджия

Мнение от DLVasilev » 18 Апр 2018, 17:17

Айдеее направихме я софиянка вече. С много заяжданици разбира се от страна на сотаджиите :mhihi:
Нито глоба платих нито нищо 200 лв съм напред :mhihi: Лошото е, че гръмнаха спирачни цилиндри отзад и едва я добрах до нас

Shark_fan написа:Честита акулка колега! Много се радвам че това Е28 попадна при правилните хора... Помня го още от времето, когато ръждясваше пред къщата на Руски... Още тогава един път бях търсил собствениците му, безуспешно. Миналата или по-миналата година видях че къщата е съборена, терена разчистен.. Казах си язък, отиде колицата на скрап. Но явно му е било писано светло бъдеще. 8)
Пожелавам само хубави емоции с новата придобивка!

Абе случайни неща в тоя живот няма. Тази кола жена ми ми я подари, а с нея се видяхме за първи път на 5.5.13г. Съответно днеска в КАТ останах като гръмнат когато получих номер СВ 5513 ММ :conf:
Изображение
ATR-42/72

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook