Проблем м20б20 е28 помощ

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

Проблем м20б20 е28 помощ

Мнение от bobit » 11 Мар 2016, 9:43

Здравейте колеги взех вчера бабичката от сервиза и се започна с магариите.Имам следния много кофти проблем.Колата когато е студена пали леко прекъсва , след което загрява работи ок и по някое време гасне и няма палене.Пали след като извядя кабела на първи цилиндър ( или на който и да е ) за около 3 4 5 минути.След като запали ако подам газ до 3000 оборота директно изгасва пак и трябва да повторя упражнението.Имам съмнения дали не е бобина.Моля ако някой е имал подобен проблем за съдействие.
Класиката не е ретро , тя е вечна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 7.05.2009
Пол: Мъж
Кара: E12 528
Мечтае да кара: Renault Alpine A110
Детайли за колата: E12 528i '78, Zypressengrün M30B28

Re: Проблем м20б20 е28 помощ

Мнение от DMC » 12 Мар 2016, 16:41

Ти не си правил нищо по мотора откакто я взел, нали така?
Огледай байпаса на дросела - може да го почтистиш, виж също свещите, виж дали помпата ти подава добре горивото (да не гълта въздух отнякъде) и най-вече огледай маркуча от дебитомера към дросела и всякаквите маркучета за вакуум около него.
Като за начало можеш да извадиш маркуча за обратния бензин и на негово място сложи някакъв временен 8мм горивопровод с едно прозрачно шише. Да видиш дали горивото ти върви добре. Може помпата да се ебава.
Съмнявам се да е от бобината. Можеш да вземеш за проба някаква друга бобина и да пробваш, но съм почти сигурен, че не е в нея проблема. В следващите 2 седмици не съм в София, иначе бих ти предложил да дойдеш при мен да сменим бобината, имам 4-5 резервни. Връщам се в София в края на март.
Ти газ имаше ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

Re: Проблем м20б20 е28 помощ

Мнение от bobit » 13 Мар 2016, 15:11

Здрасти днес я поверих в ръцете на Жоро дългия, та я подкарахме , проблема беше в палеца и комутатора.Иначе съм сменил ремъци ,масла, днес долях масло в скоростите и края на месеца ще му я оставя да смени всички напукани маркучи вакуми и тн.Иначе да с газ е и за момента само я паля на бензин защото леко прекъсва , смуче въздух отнякъде или е някоя дюза.Засега проблема е разрешен.
Класиката не е ретро , тя е вечна.

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook