Купуване на е21

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 24.11.2015
Пол: Мъж

Купуване на е21

Мнение от quizz » 24 Ное 2015, 12:27

Здравейте , нов съм във форума и се надявам да съм избрал правилния сектор за тема , нов съм както и във сферата на автомобилите и първо искам да кажа няколко неща за себе си и колата , на когото не му се чете да ги пропусне тея неща :driving:
:OT:
Та на 18 години съм и имам 7 месеца опит със шофирането (на бащата Пижото 306 1.9 TDI най-вече) и всеки ден след училище работя в един сервиз от около 2-3 месеца за да понауча туй-онуй в тънкостите :roll: Тези неща ги казвам с цел да няма отговори от сорта на "нямаш пари да се занимаваш" "даскалото ти е по-важно" и т.н.

Вече по темата за акулката - за момента съм я видял само отвън , качих се вътре но не съм я палил , но знам че пали.Предстои тази събота евентуално да я дигнем на подемника да видя какво се случва отдолу (ако е прекалено мазало няма смисъл :banghead: )
Двигателя е C20NE тоест от Опел :dunno: , 2.0 инжекция - 115 коня , има леки външни забележки които не ме притесняват.Има някакво окачване но трябва да попитам собственика , жълти пружини са.В момента казвам нещата по това което съм видял като я видя отдолу тогава ще говоря с притежателя за повече инфо.Има 2 спортни седалки и волан ОМП но май ще си ги прибере човека едната седалка и волана :paranoid: . Та целта ми е да е "ежедневка" - тоест няма да я карам всеки ден а примерно 2-3 пъти в седмицата като петък да сипя 20 литра и карам :bang: не съм от тези младежи дето ше я карат на уволнение и ще си правят на тарикати по пътя.Е сега примерно като завали малко сняг да отида някъде и да си я ползвам за зимна дрифтачка :ok: . Напълно ясно ми е че НЕ е подходящата кола понеже нямам друга собствено на която да разчитам но и в момента не ми е наложително а тази ми е мечта от МНОГО време :lalala: Ясно ми е също че ще лежа много под нея и че всеки лев който изкарам ще отива за нея. :dummy:

Въпросите са ми следните
1.Искам да ми кажете взаимозаменяеми части примерно от е30 или въобще (чувал съм за една с преден и заден мост от 30ка)
2.Какви амортисьори мога да сложа (единия тампон е сдал багажа от къде мога да си намеря)
Таа това е най-вече и дадена част примерно намира ли се по автоморгите (и коя по точно морга)
Части за мотора мисля че лесно ще намеря понеже е опелов а ако издъхне ще го сменям с 30ков)
Дайте ми и някакви съвети при моето евентуално бъдещо приключение с баварчето :help: :wave: Мерси предварително за отговорите!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: Купуване на е21

Мнение от 325_TDS » 01 Дек 2015, 23:23

Първо виж как е въпроса с документите, тогава гледай всичко останало.
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Купуване на е21

Мнение от ogata » 01 Дек 2015, 23:28

Начи е21 с опелов двигател е толкова бмв, колкото и тоя дето се е обадил преди мен има акула :mhihi:

Всичко се намира и купува стига пари да имаш.
Всичко е взаимозаменяемо ако си наясно с CO-то.

Според мен трябва да си изясниш дали искаш да търкаляш неква скрап дето да прилича на е21 или искаш наистина да имаш е21 ;)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: Купуване на е21

Мнение от krika » 01 Дек 2015, 23:50

Срам ме е за това Е21. Дано го вземе някой свестен човек и му върне BMW сърцето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

Re: Купуване на е21

Мнение от bobit » 02 Дек 2015, 11:04

Колега , подозирам , че говориш за синята е21-ца която е и с опелов километраж в таблото от кадет GSI.Като цяло имах е21 няколко месеца и съм раглобил няколко неща по нея.Просто тази кола е достатъчно трудна за правене и без да е подлагана на интервенции тип "блъснах си кадета и си го монтирах в BMW-то".Моят съвет е да дадеш 1000 лева отгоре и да си купиш истинско е21 или е28.Откъм препокриване за части с 30- ка има нещо такова , но по-скоро трябва да се притесняваш колко части по колата са от BMW.Успех с покупката или успех с търсенето на друго такова и поздрави.
Класиката не е ретро , тя е вечна.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 24.11.2015
Пол: Мъж

Re: Купуване на е21

Мнение от quizz » 02 Дек 2015, 11:42

Мерси за отзивите,трансплантация на сърце ще се направи след време , доколкото знам всичко е наред с документите по колата а за технически предлед имам познати така че ще мине с тоя двигател.Наистина и на мен ми е кофти че е малко мелез...Ии да говоря за синята , ако знаете повече за нея поразкажете (все още не съм я погледнал отдолу и не съм говорил със собственика.Мерси отново

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 24.11.2015
Пол: Мъж

Re: Купуване на е21

Мнение от quizz » 05 Дек 2015, 14:18

bobit написа:Колега , подозирам , че говориш за синята е21-ца която е и с опелов километраж в таблото от кадет GSI.Като цяло имах е21 няколко месеца и съм раглобил няколко неща по нея.Просто тази кола е достатъчно трудна за правене и без да е подлагана на интервенции тип "блъснах си кадета и си го монтирах в BMW-то".Моят съвет е да дадеш 1000 лева отгоре и да си купиш истинско е21 или е28.Откъм препокриване за части с 30- ка има нещо такова , но по-скоро трябва да се притесняваш колко части по колата са от BMW.Успех с покупката или успех с търсенето на друго такова и поздрави.



Ами да за същата става на въпрос,ако знаеш нещо повече конкретно за нея сподели :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: BMW e21 316 м20б25

Re: Купуване на е21

Мнение от nappyboy » 06 Дек 2015, 17:49

Имах мерак да я купувам преди време въпросната е21ца. Говорих с продавача и го помолих да ми изпрати малко по-подробни снимки. Оказа се че външния що годе спретнат вид лъже... колата е доста изгнила... Ако питаш мен, насочи се към нещо по-добро от към ламарини! Малко са майсторите, които могат да ти изкърпят колата като хората! :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 7.05.2009
Пол: Мъж
Кара: E12 528
Мечтае да кара: Renault Alpine A110
Детайли за колата: E12 528i '78, Zypressengrün M30B28

Re: Купуване на е21

Мнение от DMC » 08 Дек 2015, 16:20

По-добре си потърси нещо по-автентично. Насаждан мотор, инжекция, охлаждане, окачване, ел инсталация, табло и т.н. Утре нещо ще се прецака и като не си я сглобявал ти колата ще има да се мотаеш докато разбереш кой какво е мазал преди теб. Освен това минавала ли е технотест? Дали е узаконен мотора?

Колкото до взаимозаменяемостта виж предния мост на Е30:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=31_0259

А ето на Е21:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=31_0000

Аз не виждам как могат да са взаимозаменяеми освен ако не ползваш флекса и СО-то както казва ogata.

Задния мост също не пасва от Е30. Може да влезнеш тук http://www.realoem.com/bmw/enUS/select и да прегледаш чертежите на 2те купета, ще си отговориш сам на някои въпроси.

Ако купето е добро и не е съсипано покрай конверсиите и цената му е добра, има смисъл да се вземе и да се опиташ да направиш от него пак Е21ца. Ако обаче е гнило, няма документи или има прекалено много мазаници по купето аз лично не виждам никакъв смисъл. Намират се все още Е21ци, не е мисията невъзмножна да си намериш по-автентична кола от тая за 1200-1500лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 24.11.2015
Пол: Мъж

Re: Купуване на е21

Мнение от quizz » 10 Дек 2015, 14:11

Мерси за отговорите колеги , ще се търси друга по читава акулка или пък направо 30ка :dummy: :bchug:

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook