Теч на вода в багажника

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.04.2014
Пол: Мъж

Теч на вода в багажника

Мнение от kostadine21@mail.bg » 14 Авг 2015, 12:21

Здравейте колеги имам едно проблемче и се чудя как да го реша то е свързано с моето бмв е21. Проблемът е следния старото уплътнение на багажника беше скъсано и си намерих здраво втора употреба поставих го както му е редът намазах го с лепило и го залепих за купето, но като си мия колата продължава да влиза вода и не мога да си сложа корите в багажника, защото ще ги намокря някой имал ли е такъв проблем и ако да как го е решил :wave: :clap: чудя се дали да си поръчам чисто ново от м-кар, но незная дали ще помогне моля за съвети или другия вариант е да търся на метър нещо но проблема е ,че в горните два края профила където влиза уплътнението е под 90 градуса и трябва уплътнението да е точно такова :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Теч на вода в багажника

Мнение от BRAAT » 14 Авг 2015, 15:33

:mhihi:
На Е28-цата ми течеше от 3 места от уплътнението на багажника, поръчах ново от бмв-груп, 140 лева. Пасна супер и спряха всички течове.
НО, имам един от заден десен стоп, който иска смяна, тъй че пак си имам вода в багажника :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Определено съм за ново. Втора ръка са си по на 25-30 години, даже и да са здрави, вече иластичността им е нарушена, може за временно положение да спаси, но няма да реши проблема.
Слагането: Мажеш с лепило и уплътнението и самия ръб на бсгсжника, и тогава слагаш. Прави го на части, мажеш малко и слагаш, а не като мен, намазах цялото и бързах да го сложа, за да не стегне лепилото, та от бързане на едно, две места го изкривих :oops: По възможност ако сте 2-ма ще стане супер.
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.04.2014
Пол: Мъж

Re: Теч на вода в багажника

Мнение от kostadine21@mail.bg » 14 Авг 2015, 19:54

Днвс звъннах във м-кар и ми казаха че не се предлага това уплътнение количествата са изчерпани :shock:

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Теч на вода в багажника

Мнение от alpina-ma6inata » 14 Авг 2015, 20:13

Пробвайте да отидете с някой приятел на някоя мивка-левче. Да те затвори в багажника и да пръска навсякъде около багажника, по фуги, стопове и т.н. а ти стой вътре с един фенер и гледай какво се случва. :) Може и да е от стоповете и техните уплътнения. Или от уплътнението на багажника. Това са най-честите места. Или ако колата има шиба да са й запушени дренажите. Въпреки, че на първата ми Е30-ка се оказа, че имам една много лека цепнатина на ламарината до уплътнението точно като отвориш багажника, и оттам ми се пълнеше, но това е някакво изключение. :)

Ако видиш, че не е от уплътнението съветвам те все пак да си вземеш от тези спрейчета, които импрегнират гумени детайли или някакви парафинови, за да го запазиш хубаво и да не стои удървено от годините.
Ако пък видиш, че е от него влизаш във www.wallothnesch.com и си поръчваш ново. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.04.2014
Пол: Мъж

Re: Теч на вода в багажника

Мнение от kostadine21@mail.bg » 15 Авг 2015, 9:54

Благодаря за идеята колега не бях се сетил още утре ще пробвам метода с фенерчето и аз в багажника :wave: :clap:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Теч на вода в багажника

Мнение от magareto_yori » 15 Авг 2015, 11:31

смени си уплътненията на стоповете.моите и двата течаха
Изображение

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook