Вьпрос за пружини за е21

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Вьпрос за пружини за е21

Мнение от Slavkov_e21 » 11 Дек 2014, 15:14

Здравейте колеги, искам да попитам, понеже сьм решил да свалям малко принцесата, какви алтернативи освен цялостно спортно окачване или койлове, има.. ? Понеже имам чистак нови амортисиори в кутийките, и ще ги слагам, та ще взимам и пружини, но ми се искаше да взема спортни от сорта на - 25, -30, -35, но не повече. Ти пускам темата да посьбера мнения, как ще е най добре, кой варянт, ако може и да ме насочите за сайтове от които сте доволни, защото аз вече намерих няколко добри оферти в ибей и в още един сайт, но все пак..

п.с. Пак казвам, не искам да я свалям много, нито да я правя стенс, искам малко да обера луфта между гумата и калника, така да се каже, и то основно отпред..

Имам и още един вьпрос, проблем ли е попринцип да се кара с ниски спортни пружини отпред и сьс стокови отзад :dunno:
Благодаря предварително :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Re: Вьпрос за пружини за е21

Мнение от Slavkov_e21 » 14 Дек 2014, 1:42

И още едно въпросче :D
Има ли проблем да се кара със стокови амортисиори и със спортни пружини.. четох че се скъсява живота на амортисиорите, но мисля че това с заместването на стоковите със спортни пружини, е най-достъппния варянт, при положение че не искам цяло окачване.. Дайте някакви съвети :smoke:

Поздрави :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: BMW e21 316 м20б25

Re: Вьпрос за пружини за е21

Мнение от nappyboy » 14 Дек 2014, 15:55

Общо взето е вярно че живота на амортисьора намалява драстично заради по-ниските пружини. Варианта ти е да скъсиш стержина на амортисьора и така да обереш разликата в пружините. По този начин работния диапазон на стержина се запазва :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: Е21
Детайли за колата: '81 Е21 м10

Re: Вьпрос за пружини за е21

Мнение от Slavkov_e21 » 14 Дек 2014, 17:15

nappyboy написа:Общо взето е вярно че живота на амортисьора намалява драстично заради по-ниските пружини. Варианта ти е да скъсиш стержина на амортисьора и така да обереш разликата в пружините. По този начин работния диапазон на стержина се запазва :yes:

Даи това го имам като варянт, но ще мисля.. може и да сложа цяло окачване.. благодаря ти колега :yes:
Изображение

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook