E28 524 td - отново на път

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от Hobbs » 03 Фев 2015, 23:36

Понеже все още си чакам салона, волана и още някой неща, та днес пристигна от Англия нещо, което за тези коли винаги е в отвратително състояние - плафоните на номера. Е, реших си проблема:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от Hobbs » 06 Фев 2015, 20:47

Колата е почти готова. Остава салона и малко козметкиа отвън. Вчера се смениха тампоните на задния мост с полиуретан, чисто нови предни носачи, задни и предни биалетки, нов антифриз, нов термостат, всичко изрядно. Тези дни ще дойдат задните койловъри и ще я сваля мааалко още ;)

Ето и една снимка за цвят

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от Hobbs » 06 Фев 2015, 21:05

Имам и един въпрос ако някой има идея, нека сподели. Прецака ми се датчика за температурата на водата (вече си намерих, но не съм го сложил) и ми е интересно дали това има нещо общо с парното, защото колата просто не духа топло (да, знам, че топлото е само в краката и към стъклото, но не и от централните въздоховоди)? Относно парното, проверил съм следното:

- Моторчето работи, перката се върти от слабо към най-силно (3те степени);
- Датчика в купето под волана (с и без датчик не работи, реално ако беше от него, като го изключа, колата но трябваше да се стопли доста)
- Клапата, точно под съда за спирачна течност, в която влизат 2 тръби от водата (с помоща на Жоро - DMC я изтествахме, че цъка)

Нека ако някой има идеи да сподели. Мерси!

П.С. Нека някой с М21 да ми каже къде точно се намира сензора за оборотомера на тези дизелаци? (ако може и снимка ще е идеално).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от ogata » 06 Фев 2015, 22:04

Hobbs написа:Имам и един въпрос ако някой има идея, нека сподели. Прецака ми се датчика за температурата на водата (вече си намерих, но не съм го сложил) и ми е интересно дали това има нещо общо с парното, защото колата просто не духа топло (да, знам, че топлото е само в краката и към стъклото, но не и от централните въздоховоди)? Относно парното, проверил съм следното:

- Моторчето работи, перката се върти от слабо към най-силно (3те степени);
- Датчика в купето под волана (с и без датчик не работи, реално ако беше от него, като го изключа, колата но трябваше да се стопли доста)
- Клапата, точно под съда за спирачна течност, в която влизат 2 тръби от водата (с помоща на Жоро - DMC я изтествахме, че цъка)

Нека ако някой има идеи да сподели. Мерси!

П.С. Нека някой с М21 да ми каже къде точно се намира сензора за оборотомера на тези дизелаци? (ако може и снимка ще е идеално).

Термостата провери ли го ? :mhihi:

Датчика под волана мисля, че имаше общо с реостата на конзолата с посочените градуси на него - тоест при достигане на желаната температура цъква клапана на парното и спира топлия въздух. Ако го нямаш парното просто си духа топло на макс.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от Hobbs » 07 Фев 2015, 19:29

ogata написа:
Hobbs написа:Имам и един въпрос ако някой има идея, нека сподели. Прецака ми се датчика за температурата на водата (вече си намерих, но не съм го сложил) и ми е интересно дали това има нещо общо с парното, защото колата просто не духа топло (да, знам, че топлото е само в краката и към стъклото, но не и от централните въздоховоди)? Относно парното, проверил съм следното:

- Моторчето работи, перката се върти от слабо към най-силно (3те степени);
- Датчика в купето под волана (с и без датчик не работи, реално ако беше от него, като го изключа, колата но трябваше да се стопли доста)
- Клапата, точно под съда за спирачна течност, в която влизат 2 тръби от водата (с помоща на Жоро - DMC я изтествахме, че цъка)

Нека ако някой има идеи да сподели. Мерси!

П.С. Нека някой с М21 да ми каже къде точно се намира сензора за оборотомера на тези дизелаци? (ако може и снимка ще е идеално).

Термостата провери ли го ? :mhihi:

Датчика под волана мисля, че имаше общо с реостата на конзолата с посочените градуси на него - тоест при достигане на желаната температура цъква клапана на парното и спира топлия въздух. Ако го нямаш парното просто си духа топло на макс.


Термостата го смених с нов преди да налея антифриза - окей е. За датчика под волана - просто го изключвам и трябва да стане многоо топло, но уви - продължава да си духа студено. Клапата, както писах като и дадеш 12В прецъква, явно работи. Тези дни ще гледам да я сваля да погледна какво има в 'кутийката'.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от ogata » 07 Фев 2015, 21:12

Ами най-добре го свали и огледай. Днеска попаднах на старият клапан на 1.8цата и се оказа, че гумата е спекла и стержена се е счупил. Цъка бобината ама няма ход и един вид не пуска топла вода към системата на парното ;)

Може това да се е случило и при теб. :dunno:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от 325_TDS » 07 Фев 2015, 22:33

Мен ме съмнява да е нещо по инсталацията, защото онази вечер като я гледахме не идваха 12В до буксата на клапана. При мен парното работеше отлично. Иначе за клапана: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E24-E28-E ... 3a90109a1d
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от Hobbs » 08 Фев 2015, 18:32

325_TDS написа:Мен ме съмнява да е нещо по инсталацията, защото онази вечер като я гледахме не идваха 12В до буксата на клапана. При мен парното работеше отлично. Иначе за клапана: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E24-E28-E ... 3a90109a1d


Докарах и на буксата аз 12В, всичко е точно, но уви, топло не духа. Ще трябва явно да разглобя тоз клапан да погледна какво става вътре...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от ogata » 08 Фев 2015, 18:54

Hobbs написа:
325_TDS написа:Мен ме съмнява да е нещо по инсталацията, защото онази вечер като я гледахме не идваха 12В до буксата на клапана. При мен парното работеше отлично. Иначе за клапана: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E24-E28-E ... 3a90109a1d


Докарах и на буксата аз 12В, всичко е точно, но уви, топло не духа. Ще трябва явно да разглобя тоз клапан да погледна какво става вътре...


Преди да разглабяш, направи байпас на клапана за да го избегнеш и виж как ще е.
Ако духа топло - ще ти трябва тва от линка на Тошката, ако не - отиваш на яка промивка на радиатора ;)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от Hobbs » 09 Фев 2015, 9:12

ogata написа:
Hobbs написа:
325_TDS написа:Мен ме съмнява да е нещо по инсталацията, защото онази вечер като я гледахме не идваха 12В до буксата на клапана. При мен парното работеше отлично. Иначе за клапана: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E24-E28-E ... 3a90109a1d


Докарах и на буксата аз 12В, всичко е точно, но уви, топло не духа. Ще трябва явно да разглобя тоз клапан да погледна какво става вътре...


Преди да разглабяш, направи байпас на клапана за да го избегнеш и виж как ще е.
Ако духа топло - ще ти трябва тва от линка на Тошката, ако не - отиваш на яка промивка на радиатора ;)


Идеята с байпаса ми харесва. Ще пробвам да видим какво ще стане ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от Hobbs » 01 Мар 2015, 23:04

Първи снимки за колата. Екстериорно е приключена, остана само интериора, но и той скоро ще стане.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от BRAAT » 01 Мар 2015, 23:22

:clap: :bowdown: :ok:
Без думи, евала. Трябва да се види на живо.
SHARK-а му е майката!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 1.01.2003
Местоположение: Асеновград,Пловдив

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от kompi » 21 Мар 2015, 22:43

Браво!
Сучииии!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от M10 » 22 Мар 2015, 15:32

Отпред супер, но отзад защо :shock: и изобщо стилово каква е връзката на предницата със задницата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: E28 524 td - отново на път

Мнение от KPETEH » 27 Мар 2015, 10:43

"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ПредишнаСледваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook