За подгрева на смукателния колектор - Е21 316

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 19.08.2012
Пол: Мъж

За подгрева на смукателния колектор - Е21 316

Мнение от Сашо_Т » 22 Окт 2013, 6:59

Колеги, какъв ще бъде ефекта ако затапя подгрева? От колеги с други марки коли съм чувал, че има полза, но ще се радвам ако някой тук е пробвал да сподели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 9.04.2005
Местоположение: София/Ловеч
Пол: Мъж

Re: За подгрева на смукателния колектор - Е21 316

Мнение от TukBaTa » 22 Окт 2013, 7:55

полза, не знам каква ще има и не знам при кой марки има такава :)

иначе не виждам проблем да се затапи, направен е за държавите с доста студен климат когато ти се налага да караш продължително време с много малко отворен дросел... та въздуха който минава от там заледява дросела и като го пуснеш не може да се затвори до край. Заради това и подгрева е направен локално в зоната на клапата. При нашите зимни условия не съм чувал някой да се оплаква от подобно явление без да има подгрев ;) но и не мисля, че това локално подгряване успява да затопли минаващия въздух, за да може да вреди :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 19.08.2012
Пол: Мъж

Re: За подгрева на смукателния колектор - Е21 316

Мнение от Сашо_Т » 23 Окт 2013, 6:46

Ами човек който се занимава с голфове сподели: "На 1,6 двигател сложих вал от gti и усетих разлика, след като махнах подгрева усетих още веднъж същата разлика.". От друга страна преди да се захвана с Е 21 - цата карах Лада и там съм си правил експерименти да махам подгрева и разлика не усетих само дето зимата долната част на карбуратора при клапаните се запотява и двигателя работи неравномерно на празен ход, та се чудя дали и при БМВ - то ще е така. Иначе самото подгряване не ми изглежда никак слабо, отдолу цялата площ под карбуратора е обхваната и бая дебели маркучи вкарват и изкарват доста количество горещ антифриз.

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook