бмв е21 загрява

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

бмв е21 загрява

Мнение от bobit » 24 Авг 2012, 1:22

Здравейте колеги от скоро съм собственик на бмв 318 i е21 1981 година .Днес я изкарах да я покарам малко повече и чудо почна да загрява, не да прегрява но стрелката за темепературата е бая след средата почти към края парно си има колата отваря термостата не тече има течност вътре проверих.Дали е дошло време за нов радиоатор , вариант ли е този да е задръстен ако имате други предположения споделете.Иска ми се да рециклирам този ,че нов видях за 400 лева а тази сума не ми хареса.Благодаря предварителнно за помоща. :bowdown:
Класиката не е ретро , тя е вечна.

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: бмв е21 загрява

Мнение от alpina-ma6inata » 24 Авг 2012, 7:42

Варианти много, почни с най-евтиния, както каза ти почистване на радиатора. :) И да не се окаже в това проблема, пак добре ще направиш, надали някой се е занимавал скоро с него. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: бмв е21 загрява

Мнение от TheStorm » 24 Авг 2012, 8:20

Като за начало, върви на ОМВ-то, пусни левче на водоструйката и обилно изпръскай радиатора. Доста удобно той е точно зад решетките и бъбреците и можеш почти целия да го измиеш даже без да отваряш предния капак. И после направи 2 кръгчета и сподели резултата :yes:

Моята така до морето преди 2 седмици, с 3 човека и багаж, в 4 следобед по магистралата ... стрелката реши да ходи надясно.. малко надясно ама си остана там целия път. Сега я поизмих и стрелката си стои посредата вече :)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: бмв е21 загрява

Мнение от Lenco » 24 Авг 2012, 11:19

И пробвай да обезвъздушиш, м10 е гнусно от тая гледна точка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: бмв е21 загрява

Мнение от magareto_yori » 24 Авг 2012, 16:55

Направи една профилактика на цялата система,ше ти отнеме няколко часа.Аз моята като я взех я разхвърлих цялата щото стрелката седеше леко в дясно.Викам си сигурно сичко е леш щото беше с оригиналните маркучи и скоби бмв :shock: Още по голям беше шока като видях,че всичко е чисто и здраво.Въпреки всичко смених водната помпа и термостата.Такъв съм си :mhihi: Обичам да сменям някои неща преди да се е наложило :mhihi: Въпреки всичко стрелката стоеше пак леко у дясно,което ме дразнеше много.Последва сваляне на таблото (километража) и почистване на контактните повърхности на всичко що влиза в таблото и чудото стана :D сега седим у средата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

Re: бмв е21 загрява

Мнение от bobit » 25 Авг 2012, 0:16

Еми мерси за мненията колеги, но тя не грее малко.Днес я изкарах за 1 час и пак, почти към червеното тръгна измих радиатора както ме посъветва колегата, но явно проблема е друг.Ще я заведа другата седмица в един сервиз за радиатори в София няма да правя реклама :mrgreen: , да го почистят и да установят проблема ми се иска.Дано с продухване да заспи работата, че нов го гледах 400 лева плюс :banghead: .Ако не е от него, ще проверя и помпата и термостата.Поздрави и благодаря отново за мненията ще ъпна като имам на предък
Класиката не е ретро , тя е вечна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: бмв е21 загрява

Мнение от akula » 25 Авг 2012, 10:43

magareto_yori написа:Въпреки всичко смених водната помпа и термостата.Такъв съм си :mhihi: Обичам да сменям някои неща преди да се е наложило :mhihi: .


и аз обичам да сменям някой неща профилактично, преди да кажат мяу, но при мен винаги е седял въпроса кое е по добре: старите компоненти но оригинални, или нови, ама с неизвестен произход. проблема се решава донякъде с части от оригинални от германия, ама вече не ми е по джоба, отдавна не съм купувал.
специално в маркучите и скобите не виждам нищо лошо да са си оригиналните. :yes:
и за да не съм съвсем офф, мисля, че радиатора е добре да се продуха с пароструйката в двете посоки. и ако има намачкани ламелки, може леко да се пробваш да ги поизправиш.
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook