айде и аз...

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

айде и аз...

Мнение от magareto_yori » 15 Авг 2012, 22:03

с е21 :D
Накратко,изпълних си задачата да си намеря 30+ годишна акула за евридейка.Търсих над 30 годишна умишлено,защото живея в Норвегия,а тук има данъчни и застрахователни облекчения за коли над 30 години,а това си е и едно добро извинение пред жената да карам акула :mhihi: С помощта на колегата t_andonov от Хасково попаднах на една 315,застояла в под един навес в покрайнините на Хасково.Колата беше стояла 2 години без да се пали,след като сложих акумолатор запали и на газ (която изхвърлих вече)и на бензин.
Колата е на реални 134к,не е кърпена никога,а ръжда бих казал,че няма.Още с взимането и смених помпите на съединителя,водна помпа,термостат,спирачни маркучи,кабели на свещите,всички видове течности.Направи ми впечатление,че частите,които смених бяха оригиналните от 82ра и всичко работеше без помпите на съединителя,които се бяха скапали от некаране :shock: Окачването е чук,стегнато без луфтове.Лошото е че колата е била стопанисвана от милиционер :banghead: и това ,което се е чупило е било правено с гъза си :censored: единия фар е фанат с тел и свети някъде в небесата,слагана е няква ел антена(която изхвърлих) и като са прекарвали кабела зад радиото са изпочупили де що има видии по централната конзола,даже и леглата на жилата за парното са разбити :banghead: Взех да изчиствам циганиите,които ме дразнят.Колата е имала удар от пред и не е много читава ,но се понася.Личи си че е правена на бързо.Боядисвана е цялата от вън,но не е направена читаво.Въпреки всичко като се измие фаща окото :) Това,което мисля да направя като следващ ремот е смяна на гумичките на клапаните,защото пуши повече от колкот отрябва особено при градско каране.Бях много изненадан от М10та,защото колата беше натоварена до горе с багаж,жена и деца и си вървеше стабилно,а разхода е 7.5-8 на 100 :D
Ето малко снимки след 3к км (безпроблемни :lol: ) от Русе до Дания:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: айде и аз...

Мнение от randity » 15 Авг 2012, 23:29

Честито колега ! Изглежда много изпъната, само щастие да ти носи, както и ти на нея :yes:
П.П. Милиционера обаче е успял да лепне стикер на форума /или т'ва е твое дело/ :mhihi:
Последна промяна randity на 15 Авг 2012, 23:39, променена общо 1 път
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: айде и аз...

Мнение от magareto_yori » 15 Авг 2012, 23:33

Стикера го имам благодарение на колегата Мартони или по точно баща му,който го изнамери някъде из дълбоките резерви. :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: айде и аз...

Мнение от intention » 16 Авг 2012, 10:04

Честито колега!

В Норвегия има доста фенове на старите автомобили , с тази снежинка ще хващаш окото!
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: RUSE
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds, E36 325i
Мечтае да кара: E21 323

Re: айде и аз...

Мнение от Martoni » 16 Авг 2012, 19:07

Знаеш че колата ти ми харесва много така, че няма какво да я възхвалявам. Искам само да те поздравя за прехода. Доста хора не биха тръгнали на такъв път с 30 годишна кола но когато е бмв май не е проблем :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: айде и аз...

Мнение от TheStorm » 16 Авг 2012, 20:37

Евала за 21цата :)

А иначе .. преди 2 седмици моята си ме зарака до морето и обратно без абсолютно никакви проблеми.. А доста мои познати ме питаха - ти луд ли сии .. с тая колааа...

АМАА НА .. баба си е чук и си ме вози :angel:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: айде и аз...

Мнение от Vasko_BP » 20 Авг 2012, 8:20

Честита акулка! Много километри да изминете.
Какво мислиш да е по нататъшното развитие на колата?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: айде и аз...

Мнение от magareto_yori » 20 Авг 2012, 17:27

ами мисля да си я карам докато не ми омръзне,като смятам да сменя гумичките на клапаните щото пуши повече от колкото ми се иска.Като я регистрирам ше и направя истинска фотосесия,че сега нямам право да я изкарвам от нас с тия номера.Даже от митницата ми се караха оня ден,че не съм я декларирал като съм влезнал в страната :mhihi:
Иначе колата е обслужена от до и всичко си и работи.Главно съм я взел да си я карам до работа и обратно.Няма да има проект понеже нямам гараж.Ако купя къща другата година ше мислим :D Ще я пробвам и на пазара да видим какъв е интереса,че съм фърлил око на едни други големи акули :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: айде и аз...

Мнение от akula » 22 Авг 2012, 14:45

тъй, тъй, баба ти 315 е огнена машина :clap: :clap: :clap:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: айде и аз...

Мнение от M10 » 22 Авг 2012, 16:37

Честито супер е колата :) Ако искаш да и дадеш 15 коня може да сложиш карб от 316 (в продава имаше такъв...) двигателя ти предполагам знаеш е като на 316 преди фейслифта, че и посгъстен :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: айде и аз...

Мнение от magareto_yori » 22 Авг 2012, 19:59

честно казано не съм запознат със спецификациите на М10 в подробности през годините.Времето ми е доста ограничено и едва ли ще мога да сменям карбуратори,а и честно казано този,с който е сега(пиербург мисля) е отремонтиран и настроен много добре.Колата извънградско харчи около 7.5 на 100 наблъскана до горе с хора и багаж.Тва естествено като караш с 90 :D На тоя етап трябва само да се опитам да регулирам фаровете ,че има побългарявания по тях и светят в небесата,а след 2-3 седмици трябва да мина преглед.Това е на дневен ред.Като се регистрираме и мога да я карам ше има скандинавска фотосесия:)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: айде и аз...

Мнение от M10 » 23 Авг 2012, 7:53

а с 4 или 5 скорости е?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: айде и аз...

Мнение от magareto_yori » 23 Авг 2012, 19:04

с 4ри е за съжаление,а определено иска 5та за извънградско
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: айде и аз...

Мнение от magareto_yori » 20 Окт 2012, 9:35

Колеги да не отварям нова тема ще питам тук.Не бях карал колата повече от месец.Днес влезнах и имаше вода в краката на шофьора и пасажера.Въпроса ми е следния,понеже бях махал мотора на парното да го правя възможно ли е от уплътнението на моторчето и купето да влиза вода?Не си спомням как точно е разположен отвора.Просто не виждам от де другаде може да тече а видимо преди това не е текло,и пода е чисто здрав.Съответно има ли начин да обезводня без да махам мокета :paranoid:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: айде и аз...

Мнение от magareto_yori » 21 Окт 2012, 16:31

днес разхвърлих всичко и се оказа,че вода е влизало точно от уплътнението на моторчето.Водата се е стичала през отвора на пасажерската чистачка тъй като бай мастор бояджията е решил ,че няма нужда от уплътнение там :banghead:
Изображение

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook