чукане отдолу

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

чукане отдолу

Мнение от el cho » 12 Юни 2012, 10:29

Здравейте,
вече съм шах по проблема и за това пускам тема. Чукането е отдолу. До колкото мога да локализирам, висейки през вратата е в предната част м/у скоростите и карадана. Предварително да кажа, че гуменото каре и висящия лагер ги смених. Първоначално след смяната, колата заспа, но отново се появи това чукане. Чукането е при ускорение, когато има натоварване, както се очаква, разбира се и при отпускане на газта на предавка. При клатене на колата на място, нищо не се чува. Има и придърпване, като от небалансиран кардан. Сега някой да не каже, че съм измъкнал шлиците, без да бележа :lol: От някъде дава усукване и въпросното чукане. Разглобих отново всичко и не виждам белези от удари. Много ме съмнява, че болтовете на гуменото каре, минават много близо до корпуса на скоростите на едно място от нея, на около 3-4 милиметра!?
Ще ходя на сервиз да я вдигнат и огледат. Ще помоля, да ми дадете насоки, че да им кажа на тия малоумници от сервиза, че ми писнаха коментари от сорта: да сменя половината кола или цялата!
Аз лично се съмнявам в тампони на скоростната кутия и тампоните на задния мост. Основателни ли са подозренията ми?


Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 20.10.2011

Re: чукане отдолу

Мнение от retro fan » 12 Юни 2012, 10:33

виж тампоните на двигателя, че наскоро и аз попаднах на такъв случай и се оказаха точно те, като дигнах мотора на крик и направо се отлепи, а иначе всичко се вижда здраво

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

Re: чукане отдолу

Мнение от el cho » 12 Юни 2012, 10:42

Колега, тампоните на двигателя изглеждат(поне) здрави. При клатене на колата на ръчна, на първа и съответно задна мотора не мърда, скотостния лост, също е стабилен. Добре, да предположим, че в тях е проблема. Но къде чука тогава, не може да ми го роди акъла. Коя е точката, в която се получава усукването?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: чукане отдолу

Мнение от M.Velichkov » 12 Юни 2012, 14:04

При мен също прилопва от време на време, ама проблема е следния...има една ламаринка дето държи тръбите на генерацията и се хваща с 2 болта към скоростите. При мен е махната и тръбите опират в купето. Звънти точно като на разбито нещо, виж си и тампони заден мост, при подаване на гас пак тропат....
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

Re: чукане отдолу

Мнение от el cho » 12 Юни 2012, 14:33

Забравих да доуточня, при ускорение чукането е ритмично т.е. дрън-дрън-дрън, което се учестява със увеличаване на скоростта. Като натисна съединителя, да превключа на по-горна предавка изчезва. като превключа и пусна съединителя и подам газ, пак започва. Демек при натискането на съединителя, товара в/у предаването намалява и биенето изчезва. Колега moksika, не е от кюнците, те да хлопат при минаване през неравност или нещо си. Ламаринката си е на място, даже и тръбите държи. То толкова лежане напоследък под тази кола, че нежният пол се вкара в ревност :clap:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: чукане отдолу

Мнение от M.Velichkov » 12 Юни 2012, 14:45

Ами прегледай тампоните в такъв случай :yes: а това за половинките :mhihi: :mhihi:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Re: чукане отдолу

Мнение от Tano » 12 Юни 2012, 16:02

Брат, идвал си при мен за части, драсни едно лично, да ти кажа къде да дойдеш да я видим тая драма, вместо да даваш пари по сервизи, на хора не виждали е28.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 19.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е28 520 Xi
Мечтае да кара: с бензин по 1 лев!!!

Re: чукане отдолу

Мнение от lunatikbmwfen » 12 Юни 2012, 19:05

добър съвет :mhihi: :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

Re: чукане отдолу

Мнение от el cho » 12 Юни 2012, 20:56

Tano, знам приятелю. Просто се вкарах в голяма главоблъсканица. Мира не ми дава, едно на ръка, че сам не мога да открия проблема и второ, че не ми се разправя със "специалисти"! Следващата седмица, взимам лев и ще мога да си позволя, каквото и да било по колата. Още ли си там до картинг пистата в студентски ли е, Дианабад ли е. Телефона ти го пазя, така че имам връзка. Най- вече разчитам на адекватна диагностика, преди всичко!

Интересно ми е, дали хората тук са се сблъсквали с подобен проблем. Все пак караме коли на неизвестни години и километри. Сакън да съм първия, на когото се случва. Това е, че не е като кола с предно задвижване- сменяш полуоската и мааш гащи, така да се каже. Тук работата е обвързана с повече точки, които могат да бъдат проблемни.

Не става въпрос, да хвърляме боб леща и фасул, а да локализираме износените детайли, като разполагаме със симптомите.

Да взема да пия един аналгин, може и да ми мине! :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: чукане отдолу

Мнение от KriK4eTo » 12 Юни 2012, 21:23

Като сменя гуменото каре провери ли дали кръстачката към която се завива от към кутията дали е добре стегната? Случвало ми се е няколко пъти на различните кутии да се разхлаби и да има страни шумове от там. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: чукане отдолу

Мнение от BRAAT » 12 Юни 2012, 22:46

Лично при мен , подобен проблем но не съвсем, беше тампона на деференциала , с който се захваща за купето. Беше се скъсал. В последствие започна генерацията да опира в задния мост и при ускорение стържеше мн. Провери и това, макар да ме съмнява , че е това, но нищо не пречи :yes:
SHARK-а му е майката!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

Re: чукане отдолу

Мнение от el cho » 13 Юни 2012, 9:25

Благодаря за коментарите! Приемам още такива. Тампона на диференциала изглежда здрав. Перчатката на скоростната я пораздрусах при смяната на карето(гайката не би ли трябвало да е с обратна резба, против саморазвиване :roll: ), няма луфтове и изглежда стабилна. Явно трябва колата да се вдигне и да се напънат всичкото там тампони и да се види къде поддава. До този извод стигам. Тампоните на задния мост съм почти сигурен, че са за смяна, защото единия скърца и усещам лека нестабилност отзад-не е от гумите, наскоро са балансирани. Много ме съмняват тампоните на скоростите, ама много.
Предлагам, да не пълня повече темата с подозрения и гадателства от моя страна. Като направя прегледа и открия проблема, ще споделя! Всичко, което казвате подлежи на съмнение и ще бъде проверено!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: чукане отдолу

Мнение от M.Velichkov » 13 Юни 2012, 9:30

Брат драсни на Тано лс да ти каже къде сме в събота, и докарай колата да я видиме. Ние така или иначе ще спиме под мойта :mhihi:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София, от как се знам
Пол: Мъж
Кара: BMW E28 M20B20 '84

Re: чукане отдолу

Мнение от el cho » 24 Авг 2012, 13:57

Здравейте,
мина вече доста време, от както пуснах темата и въпроса си, но поради финансови и други причини, последната ми грижа беше Грета(колата). Достатъчно с оправданията. Та, оказа се, че тампоните на скоростната кутия бяха много зле, както и тампоните на задния мост също. То за тях беше ясно, защото като я качвах на бордюр на задна и тропаше здраво. Смених ги всичките и О, чудо- чукането изчезна :lol:

Благодаря Ви за съдействието момчета!

Малко в страни от темата, но не бях я карал от доста време, като междувременно карах различни коли- на този, на онзои, на сестра ми, стари, нови....., абе сякакви и за пореден път се убеждавам че БМВ Е28 е истинският автомобил, поне за мен де :)

Поздрави!

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook