Сред Акулите

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Сред Акулите

Мнение от Hobbs » 10 Дек 2011, 15:17

Здравейте,

Да се похваля и аз, вече собственик на БМВ 520и Е28. Ето малко снимчици:
http://imageshack.us/photo/my-images/641/photo1wp.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/844/photo2uq.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/846/photo3gy.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/11/photo4ht.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/831/photo5cu.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/21/3562385o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/835/3562394o.jpg/

Има какво да се прави по колицата, в най-скоро време се заемам:)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Сред Акулите

Мнение от SPEED_GABROVO » 10 Дек 2011, 19:16

Честито колега,да си я караш с кеф и много безаварийни километри.Изглежда запазена,макар че не ти се отдава снимането и не се разбира много :mhihi: ,сподели какво мислиш да правиш по бабата.
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Сред Акулите

Мнение от Пинтев » 10 Дек 2011, 22:12

Добре дошъл :bchug: Пожелавам ти много безаварийни километри..и ако си от София ще се виждаме често да обменяме информация :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Сред Акулите

Мнение от Vasko_BP » 10 Дек 2011, 22:30

Честита акулка! На тези снимки изглежда доста запазена и доста сток колата. Дано много те радва и да поддържаш сток вида. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Сред Акулите

Мнение от BRAAT » 10 Дек 2011, 23:44

Айде, честито и от мен! Браво за покупката, преди няколко дена и гледах снимките докато още се продаваше. Поне от снимките изглежда добра колата. Наснимай е още да изплакнем и ние очите с новата придобивка в shark-сектора, че смо едни и същи сме си и си ги знаем :mhihi: :mhihi: :mhihi:
А, и дай малко повече информация, от къде е, има ли някаква история,ексртри и т.н. :yes:
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: Сред Акулите

Мнение от Hobbs » 10 Дек 2011, 23:46

Благодаря Ви! :bchug: Не съм от София, от Бургас съм - ще се виждаме лятото на бира ;) Ще направя още снимки и ще споделя, обещавам! За сток видът - ще направя каквото мога да бъде такъв, а за плановете ми: ще се стегне окачването, че малко тропка, ще сложа оригинална клима от такава кола (дано намеря читава, както и читав майстор), протърканата на места тапицерия ще заменя с кожа (но не някакви спортни изгъзици, а оригиналното или много близко до него), заплюл съм едни стайл 32 17' и.... доста похабени неща от интериора. Раждите са минимални за това по-малко ще се работи отвън. За сега е това - за части ще питам и ще се радвам на точните и отзовалите се! Със здраве ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Сред Акулите

Мнение от Master™ » 11 Дек 2011, 10:16

:yes: честито колега ..... страхотен цвят :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Сред Акулите

Мнение от BRAAT » 11 Дек 2011, 11:20

за този модел ли става дума? Ма вече ги продадох и сега съм с други. Седят супер на Е28
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
SHARK-а му е майката!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Re: Сред Акулите

Мнение от TUZara` » 11 Дек 2011, 11:22

Много изпъната изглежда :yes: радва много ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: Сред Акулите

Мнение от Hobbs » 11 Дек 2011, 18:42

BRAAT написа:за този модел ли става дума? Ма вече ги продадох и сега съм с други. Седят супер на Е28

Да, точно такива имам предвид ;) Ще се събират парички за такива. А да споделиш дали стават без преправяния на тази кола? Мерси предварително. Относно екстрите - стандартното: централно, хидравлика (която е станно 'твърда', ако някой има идеи защо да сподели), според ВИН-а е от 02.1987. Клима няма, но и по този въпрос ще се поработи. Раждичките са сравнително малко, което само може да ме радва! Отдолу изглежда добре, предна дясна биалетка за смяна, но не е кой знае какво. В интериора искам да сменя някой работи с по-запазени или нови, но всичко с времето си. Боята по лепенките е diamonschvarz metalik и вярвам, че това, което виждам е оригиналната боя. От Германия е докарана преди около 5 месеца, германеца явно я е искал цялата черна, за това и днес махах черен спрей от хромна на броните и задните фарове. Тези дни ще постна още снимки ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Сред Акулите

Мнение от BRAAT » 12 Дек 2011, 0:50

Моите бяха 17" на 8ж и ет20 предполагам са били от Е39(момчето от което ги купих, аз, имаше Е36 и отзад не ставаха с това ет). На Е28-цата по спомен само централния отвор и е различен(по малък). Просто ти трябват едни "пръстени" и нямаш никакви ядове. В момента не помня като цифри, за да ти кажа точно. Като изключим това, пасват чудесно и стоят супер.
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: Сред Акулите

Мнение от Hobbs » 12 Дек 2011, 13:52

Да,да харесал съм точно такива, но ми се иска да са с борд, ще видим, ще оставя това за последно. Ще я правя отвътре навън.Сега, кой от Вас колеги ще ме светне за хидравликата на това нещо - трябва ли да е такава твърда или нещо не и е наред на мойта? Преди да я взема колата и е сменяна кормилна щанга, та сега ще трябва да отида да направя реглаж, но се съмнявам това да ми оправи проблема (който не е чак толкова голям, но все пак).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 1.01.2003
Местоположение: Асеновград,Пловдив

Re: Сред Акулите

Мнение от kompi » 16 Дек 2011, 20:42

Hobbs написа:Да,да харесал съм точно такива, но ми се иска да са с борд, ще видим, ще оставя това за последно. Ще я правя отвътре навън.Сега, кой от Вас колеги ще ме светне за хидравликата на това нещо - трябва ли да е такава твърда или нещо не и е наред на мойта? Преди да я взема колата и е сменяна кормилна щанга, та сега ще трябва да отида да направя реглаж, но се съмнявам това да ми оправи проблема (който не е чак толкова голям, но все пак).



Честито, хубава изглежда колата . Относно джантите, има разлика около 1.5 мм в отворите , следователно втулките трябва да са с дебелина 0,7 мм. Аз намерих добър майстор в Асеновград и успя да направи, за на брат ми колата. Без тях имаше тресене при около 90-100 км/ч. Важно е да отбележа, че на всяка от 4те джанти правихме индивидуално измерване,понеже имаше леки разлики !!!
А относно хидравликата , на е28 си е "твърда" според мен ( ако сравниш с Мерцедес), незнам какви са твоите впечатления, не е от най-леките.... Абе, супер автомобил е според мен, ако е запазена и стегната, усех!
Сучииии!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Сиво E28 524td - A 8602 MM

Re: Сред Акулите

Мнение от Hobbs » 23 Фев 2012, 11:36

BRAAT написа:Моите бяха 17" на 8ж и ет20 предполагам са били от Е39(момчето от което ги купих, аз, имаше Е36 и отзад не ставаха с това ет). На Е28-цата по спомен само централния отвор и е различен(по малък). Просто ти трябват едни "пръстени" и нямаш никакви ядове. В момента не помня като цифри, за да ти кажа точно. Като изключим това, пасват чудесно и стоят супер.


Здравей,

5 Series E28 = PCD 5x120, centre bore 72.5mm and M12x1.5 bolt thread. ET 18-25

Изглежда, че отвора е 72.5мм, за който говориш.

Поздрави!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: Сред Акулите

Мнение от KriK4eTo » 02 Мар 2012, 22:57

На моята също й е тежък волана като не е в движение, ако е тежък и не се връща сам след завой най-вероятно ти е пренатегната кормилната кутия за да се обере празният ход на волана (който се среща при СОЦ автомобилите за да поясня). Възможно е и да имаш някой накрайник за смяна. Тежкият волан когато колата е в покой предполагам е породен от тежките 6-ци, както и големия надлъжен наклон на предните колела.
Относно Алпина 17-те Явор продава от тези които искаш, че даже евтино ги дава. По спомен предните са 8,5, задните 10. ЕТ-то беше като за Е28-ца (малко), а цената 999 кинта на обявата.
Поздрави :yes:
Изображение

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook