Още една Акулка ;)

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Студентски град / Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 405 GRi 1.9
Мечтае да кара: BMW E28 520i @1987

Още една Акулка ;)

Мнение от shrekypz » 18 Юни 2011, 17:12

Здравейте колеги, от днес мога да се похваля, че и аз съм горд собственик на E21-ца 315.Това ще ми е първата кола (още даже нямам книжка) и съм доста бос в сферата с колите. Има няколко неща по колата, които ме притесняват и искам да попитам какво ви е мнението, за да знам къде да се насоча :)

Скоростния лост е отвратително "лек" - буквално с 2 пръста мога да го местя, нямам си на идея защо го има този луфт - скоростите влизат без проблем и си стоят, но дразни супер много.

Колата гасне на празен ход - пали що годе нормално, тука мисля, че са свещите + кабелите.

Карбуратор е за центровка - пали на високи обороти.

Въздушния филтър е за смяна... предишния собственик беше правил приспособления - рязане и преправяне на друг, за да пасне.

Волана ми се струва твърд, но това мисля, че е нормално - колата е без хидравлика ( не че съм карал нещо повече от учебната кола...)


Оборотомера + Километража не работят... така и не разбрах защо от предишния собственик - километража предполагам е скъсано жило, с оборотомера, ако някой има идея да дава какво да гледам.

Това ми е на първо четене за лошите неща, а сега добрите :


КЛАСИКА!!!! Една мечта от наистина малък ми се сбъдна, а сега искам да й възвърна предишния блясък!

Двигателя определено ми харесва как звучи, а задницата е доста палава, което ми харесва :)
Амортесьорите са в добро състояние, спирачките също. Няма изгнило, но си има ръждичка на места.

Колата ще се кара всеки ден и за първо време ще е хубаво да я вкарам в ред, за да мога да я ползвам, а по-нататъка ще обърна внимание и на външния вид. Всякакви препоръки ще са ми полезни, само ви моля не ме нападайте , наистина не разбирам много , а бащата още малко щеше да ми тегли 1 майна, че съм си купил такава кола и дори не иска да я паркирам пред нас... :roll:


Ами това е от мен снимки на животното - Скоро

бтв, колата се намира в гр. Пазарджик, ако има ентусиасти да пишат на лично да теглят 1 поглед или да знаят точен майстор.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от Lenco » 19 Юни 2011, 10:41

shrekypz написа:.............

Най-вероятно е номер 7 от схемата
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=25&fg=05
Карбуратора сигурно е за чистене.
Волана си е твърд, на база автомобилите, които се движат днес.
Скоростомера, най-вероятно жилото е скъсано или откачено, а оборотомера може да не е свързан, 315 по принцип е без оборотомер.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Студентски град / Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 405 GRi 1.9
Мечтае да кара: BMW E28 520i @1987

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от shrekypz » 19 Юни 2011, 11:31

Lenco написа:
shrekypz написа:.............

Най-вероятно е номер 7 от схемата
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=25&fg=05
Карбуратора сигурно е за чистене.
Волана си е твърд, на база автомобилите, които се движат днес.
Скоростомера, най-вероятно жилото е скъсано или откачено, а оборотомера може да не е свързан, 315 по принцип е без оборотомер.


Мерси, при първа възможност ще прегледам за скоростната кутия.
За карбуратора предишния собственик каза, че го е сменил цитирам "поръчах го от форума, предишния собственик си е сменил двигателя" най-вероятно е от тук взет, мога ли да го изчистя сам ? Странно защо моята има оборотомер, като нямат и аз съм гледал снимки с часовник, но предполагам ще може да се върже.

БТВ, нямам ограничение на оборотите до колкото знам :D, тоест колата си върви до края, което не мисля че е много хубаво и това ще трябва да се взима :P

BTW 2 ---> Къде мога да видя точния модел на двигателя, защото пишеш странни неща в талона ---> 1600 кубика/55коня ? Ако някой знае сайтче където има всички чаркалъци , защото искам да сменя свещите, филтъра и тн. с подходящи за модела... :lalala:

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от alpina-ma6inata » 19 Юни 2011, 20:29

Честито, колега. Дай снимки на акулчето. :) За карбуратора потърси във форума, има един човек (Миленков) от бившия техникум Вилехлм Пик и мой бивш преподавател по Карбуратори. Много е добър и ще ти го направи идеално. :)

Успех.
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Студентски град / Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 405 GRi 1.9
Мечтае да кара: BMW E28 520i @1987

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от shrekypz » 19 Юни 2011, 20:46

Еми за момента мога да дам само 2 снимки и 2-те ужасни :D

Eдната е от вътре е от преди колата да стане моя, а другата е от колата вече мое притежание... , но бащата си е оставил ръцете.
За жалост колата е в Пазарджик и скоро време , няма да може да стигне до София - поне докато не взема книжка... което е към края на Юли.
Което не пречи да пипам по малко, когато се връщам, а най-близкото ми връщане ще е на 2-ри юли, така че очаквайте по-хубаво снимки тогава :)

БТВ, много тромаво стават нещата с тия одобрявания на коментари... :paranoid:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от akula » 20 Юни 2011, 10:30

честито колега, със здраве да си я караш и радваш.
аз бих добавил, че това хич не ми прилича на 315 :dunno: досега не съм виждал заводско 315 с 4 фара. може да е преправяно разбира се, но има и други работи. най добре чекни ВИН-а, то ще си каже.
а в талона пише 1.6, 55 киловата, т.е. 75 кончета.
свещи, кабели и прочеее консумативи има във всеки що годе нормален магазин за авточасти.
успех
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Студентски град / Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 405 GRi 1.9
Мечтае да кара: BMW E28 520i @1987

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от shrekypz » 20 Юни 2011, 14:40

Kолата е била с 2 фара, но е имало близка среща с лапетии и решетката е заминала, а предишния собственик е намериш решетка с 4 фара и е сложил нея.
ВИН-а къде мога да го погледна , за първи път чувам за такова нещо, предполагам е нещо като сериен номер ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от taran » 20 Юни 2011, 20:47

shrekypz написа:Kолата е била с 2 фара, но е имало близка среща с лапетии и решетката е заминала, а предишния собственик е намериш решетка с 4 фара и е сложил нея.
ВИН-а къде мога да го погледна , за първи път чувам за такова нещо, предполагам е нещо като сериен номер ?


ВИН №=№ рама,набит е до ддясното бомбе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: плевен\софия
Пол: Мъж
Кара: e12 525
Мечтае да кара: e21 ALPINA B6, но не отказва и 323I
Детайли за колата: Ръжда

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от Bъ3eLa_csl » 20 Юни 2011, 20:54

Тази доста време седеше в cars-a и се продаваше като 316 :mhihi: .Айде честито да си я стегнеш и много да те кефи , добър избор за първа кола :).
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от Vasko_BP » 21 Юни 2011, 10:10

shrekypz написа:Kолата е била с 2 фара, но е имало близка среща с лапетии и решетката е заминала, а предишния собственик е намериш решетка с 4 фара и е сложил нея.
ВИН-а къде мога да го погледна , за първи път чувам за такова нещо, предполагам е нещо като сериен номер ?

ВИНа ти е последните 7 знака от номера на рамата. Можеш да видиш в тална и после да ги въведеш на тая страница http://realoem.com/bmw/select.do, ще ти е от полза.
И да ти е честита, много да се учиш на нея ама само с каране и да не ти създава много проблеми с техническата част.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Студентски град / Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 405 GRi 1.9
Мечтае да кара: BMW E28 520i @1987

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от shrekypz » 21 Юни 2011, 20:30

Днес впрегнах сестрата да слезе и да снима малко колата докато все още съм в Софето.
Прикачам малко снимки :)

You Have Selected: 11/1982 E21 315 Sedan M10 Europe Left hand drive Manual
Production Code: 1701

В документите по спомени пишеше 11/1983-та, дали е лежала някъде в складове или просто са ме изментили ? :confused:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна shrekypz на 22 Юни 2011, 12:44, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Студентски град / Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 405 GRi 1.9
Мечтае да кара: BMW E28 520i @1987

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от shrekypz » 22 Юни 2011, 4:14

BTW, тъй като колата трябваше да се премести в друго гаражче бащата я е подкарал (като преди това е сипнал малко бензин...) и колата вече не гаснела на празен ход ( Магия ? :mrgreen: ) Възможно ли е просто да е нямало достатъчно гориво и заради това да е гаснела колата, докарахме я с автовозче ?

Малко офф.. :OT:

Жените ме отчайват всеки ден... майка ми се возила в колата до баща ми и нейното мнение цитирам : "Ох, тая кола вози все едно съм в Жигулата на дядо ти, а тоя детски волан ми прилича на играчка" , т'ва волана като го чух и щях да падна на земята :mhihi: , а бащата го чувам от страни как приглася "Той е спортен бе".
5 минути по-късно пращам снимките на моята приятелка и тя ме пита защо волана е счупен :dunno: все едно нещо му липсвало и имал дупки по него :conf:

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от alpina-ma6inata » 22 Юни 2011, 9:42

shrekypz написа:You Have Selected: 11/1982 E21 315 Sedan M10 Europe Left hand drive Manual
Production Code: 1701

В документите по спомени пишеше 11/1983-та, дали е лежала някъде в складове или просто са ме изментили ? :confused:
При тия коли годината не води хорото. :) Важното е как е поддържана през годините. Можеш да видиш от последните Е21-ци да е в пъти по-окаяно състояние и откъм купе, от някой първенец примерно. :mhihi:
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от lowrider » 22 Юни 2011, 12:01

Хайде взимай книжка и я докарвай към студентски, да я видим :)
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: Студентски град / Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 405 GRi 1.9
Мечтае да кара: BMW E28 520i @1987

Re: Още една Акулка ;)

Мнение от shrekypz » 22 Юни 2011, 12:46

Стискайте палци всичко да е Ок, че на 27-ми са ми листовките пред ДАИ и я карам колата ;)
БТВ, нз защо не се бяха прикачили в предишния пост снимките, май сега ги оправих :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook