Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от UBAH5 » 04 Яну 2018, 22:01

RH XD RAD 18'' 5x120 8.5J ET11 10J ET17 CB74.1
Изображение
Изображение
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от r19 » 07 Яну 2018, 20:32

:OT: Можеби не е тук мястото, но си търся интересни Олд скул джанти със спици тип "ББС" 15 или 16цола с междуболтово разстояние 5х114.3 и ЕТ под 25. :wave:
Изображение
Поздрави!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от E.Alexandrov » 02 Фев 2018, 15:46

Някой да предлага 4х100 15" джанти? Искам да сложа малко по-широка гума, но такива за 13-ки се намират доста трудно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от TheStorm » 05 Фев 2018, 15:52

За Е21 15ка 7J ти трябва с ЕТ по-малко от .. 20

Иначе опира в накрайника. Иначе на 4х100 е Е30, голф 1,2 и 3, Опели стари и Онди... та има избор. Рено също е на 4х100 но е с по-голям централен отвор и ще ти трябва втулка.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от Bavarcho » 05 Фев 2018, 18:56

UBAH5 написа:RH XD RAD 18'' 5x120 8.5J ET11 10J ET17 CB74.1

:bowdown: :bowdown:
Как ще ми лепнат на 39ката :angel: Само да не струваха наполовина на нея :oops: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от E.Alexandrov » 07 Фев 2018, 10:31

TheStorm написа:За Е21 15ка 7J ти трябва с ЕТ по-малко от .. 20

Иначе опира в накрайника. Иначе на 4х100 е Е30, голф 1,2 и 3, Опели стари и Онди... та има избор. Рено също е на 4х100 но е с по-голям централен отвор и ще ти трябва втулка.


Харесах едни MSW 1962A 15x7 ET12 и ще ми излязат около 800 лева с доставката от Дойчланд. Малко множко ми се струва. Не може ли да прибегна към вариант джанти от Е30, Голф 2 + фланци 15мм? Някой пробвал ли е подобни дивотии, или сте баровци и си купувате джанти които директно лепнат на Е21? Другото ми притеснение е как се върти волана с по-широка гума от рода на 205? Има ли огромна разлика, или както е сега , трябва леко да се движи колата за да не се претоварва рейката. Даже ми се ще да пробвам разпънати железни джанти на 8 и 9 инча.
Изображение
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от K_Ilkov » 07 Фев 2018, 12:14

Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от TheStorm » 07 Фев 2018, 16:29

15ки 7J ЕТ12 има не малко варианти.

195 50 15 мисля че е размера гума тогава ... и аз лично на моята не виждам проблем.

ДА - на място е мааалко по тегаво .. иначе всичко над 2км/ч вече няма проблем.



Реално ти препоръчвам да караш с нещо около ЕТ15 ... при мен с -60 -60 пружини ако съм на пълен волан настрани и мина през дупка и ми закача леко веждата ... ако е няколко мм навътре трябва да се разминава. Фланците не са особен проблем :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 3.01.2018
Пол: Мъж

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от Калоян Темов » 09 Фев 2018, 3:58

Здравейте ФЕНОВЕ на BMW и хубавите джанти. Опитах се да изчета темата и определено виждам "невероятни" предложения и коментари. Та....по същество! Преди 6 месеца започнах изграждането на 3 компонентни 18"х9х10 джанти и трябва да ви кажа, че ако се наложи някой да прави нещо подобно това определено не е пътя. Като начало трябва да знаеш колко голяма и широка джанта искаш. После идва ЕТ-то, което ако не знаеш как да го сметнеш ще се наложи да преправяш сериозно. Големината на гумата не е за пренебрегване. До тук с лесната част. Аз избрах Style 5 16"' с ЕТ 20 от Е39-250 лв. Срязах ги на струг, но това се оказа излишно и останалите ги нарязах с флекса. Идва тежката част... Сложих сърцевината Style 5 и се оказа, че не ми стига дебелина и широчина, така че да влезе в липа и бурето. Започва образоване по заваряване на цветните метали, и се оказва, че се налага заваряване на специална заваръчна машина. Сега по запознатите ще кажат, че какво му е специалното на аргона? Специалното тук е начина, по който се заварява. Ротационна машина върти с определена скорост детайла, друго устройство подава материала AL, трето охлажда и отнема напреженията. Следва рентгенова снимка за шупли и готово 600лв. Отиваме при стругар и си отделяме 2 дни, за да му казваме къде и колко да стругова, защото нямаме чертеж, а пък и той за първи път вижда такова животно. Той започва да ви обяснява колко много е зает, и че това е нестандартна поръчка и ще струва 400лв. Между другото докато той работи вие гледате как алуминиевите стотинки хвърчат навсякъде. Тук е момента да отбележа, че за да спестите време, пари и нерви е много важно стругарят да разполага с нужните режещи инструменти и познания по обработка на алуминий. Всичко това се натоварва и отиваме при друг майстор, за да пробие дупките на сърцевините. В моя случай 4х40=160 дупки или 150лв. Забравих да кажа, че операцията се извършва на координатна фреза. Една грешка и започваме отново. Отново товарим и отиваме на пясъкоструйна машина. Бояджията ви е казал възможно най-ситна фракция, или стъклена прах с вода, обаче майстора с пясъка няма време и кара по неговият метод "бързо, лесно и удобно" Процедурата е необратима вземаш и цакаш 60-80лв. Палиш баварката и се чудиш при майстор бояджия или на прахово да ги носиш. Аз избрах скъпия вариант. Защо?? Защото до момента сериозно е набъбнала сметката, и ако не се получи добре се връщам при пясъкоструя. Занасям сърцевините на бояджия и започва сериозно обсъждане на финалните щрихи. Аз специално съм много доволен от бояджията, при който отидох. Този човек не е българин. Обяснява ти всичко в детайли. Оказва се, че избора на Style 5 e много трудоемък. Няма да излъжа, но се убедих с очите си. Търкане на всяка спица една по една. После малко AL кит и пак търкане. Филер и 15-20 дни изчакване да изсъхне добре. Отново шкурене. Контрола и водно шкурене спица по спица. Щателен оглед и влизат в камерата за боя. Скъпи приятели много добре помислете какъв цвят да боядисате, защото после става сложно, ако не ви хареса. Аз лично направих проби на тест карти и избрах това, което ме радва най-много. Така... Боя и лак. Изпичане и изчакване на нови 7 дълги дни. Отново водно шкурене с шкурка 2000 и обратно в камерата за втора ръка лак/надлакирване/. Ефектът е поразителен. Държите сърцевината в ръцете си като малко бебе, но някъде дълбоко в душата ви крещи глас - Това бижу по българските пътища ли ще го караш? Но радостта ти надделява плащаш 8х100лв. опаковаш бебетата , полагаш ги внимателно по седалките и газ към следващия майстор. Той вече е полирал липовете до огледален блясък, така че спокойно да се обръснеш на тях без да се порежеш. Кешиш 240лв. и палиш гумите към следващия специалист. Нанасяне на нано керамично покритие. Това е химикал, който пази полираният алуминий от потъмняване и полепване на феродов прах от накладките. Много хора го пренебрегват или не знаят, но специално за мен е необходимост, за да се запази блясъка на бордовете. С тази процедура ми олекна пачката с още 200лв. Не съм много вещ, но според мен тук цената е малко висока. Заслепен от блясъка товаря всичко и обратно при полировача за сглобяване на джантите. В това време той е полирал 160 болта и е подготвил динамо метричният ключ на 2кг. Да ама, не....гайките са ръждиви и се налага да ги хромираме. Отново на път за хромиране на 160 гайки. Тук разхода ще ви се стори като жълти стотинки, само 16 лв. Най-сетне сглобяваме болче по боче, гайка по гайка, и така до 160.Това е накратко моята карма. Благодаря на бояджията Явор, на полировача Ники, на Ангел Лалов и на всички работили по този проект. А на вас скъпи приятели ви благодаря за времето, което ми отделихте. P.S. В момента правя BBS Bugatti в 18"х8,5 за зимни. Това НЕ Е РЕКЛАМА и с радост бих помогнал на всеки, който се е заел с тази "проста" задача.
Ваш приятел и фен на BMW Калоян Темов 0888/ 757 988

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от r19 » 10 Фев 2018, 15:25

Колега страшна занимавка. Определено не е за всеки.
А възможно ли е да пуснеш някоя снимка на готовите style 5? Предполагам на всички ни е интересно как са се получили като краен резултат. :bowdown:
:OT: Не е точно по темата, но все пак да попитам.
Някой знае ли място където може да ми разпробият алуминиеви джанти на друго междуболтово разстояние(в междините между вече съществуващото междуболтово разстояние), и колко би ми струвало.
Изображение
Поздрави! :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 3.01.2018
Пол: Мъж

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от Калоян Темов » 11 Фев 2018, 22:50

Ето малко повече снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от KPETEH » 13 Фев 2018, 10:40

Адмирации за изпълнението, но бих желал да видя повече детайли за изпълнението на тези джанти. Цифрите не са чак толкова интересни. Липа и барела от какви джанти са?! Къде са ти никелираните винтчета?! Качи ги някъде тия снимки и дай линка...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от UBAH5 » 13 Фев 2018, 11:08

Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от E.Alexandrov » 14 Фев 2018, 12:20

TheStorm написа:15ки 7J ЕТ12 има не малко варианти.

195 50 15 мисля че е размера гума тогава ... и аз лично на моята не виждам проблем.

ДА - на място е мааалко по тегаво .. иначе всичко над 2км/ч вече няма проблем.



Реално ти препоръчвам да караш с нещо около ЕТ15 ... при мен с -60 -60 пружини ако съм на пълен волан настрани и мина през дупка и ми закача леко веждата ... ако е няколко мм навътре трябва да се разминава. Фланците не са особен проблем :yes:


Джанти вече взех. Ронал 15х7 ЕТ 15. . Имат нужда от полиране и боичка :). Може ли да качиш снимка на твоята с -60/-60 окачването, че аз се колебая дали да не я оставя по-надигната на -40/-40 . Притесненията ми се коренят в това, че гаражът ми има кофти заход и ме притеснява да не опра нейде. :banghead:
Изображение
Последна промяна E.Alexandrov на 29 Мар 2018, 12:06, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Oldschool wheels - или кой какви интересни джанти има.

Мнение от TheStorm » 14 Фев 2018, 16:44

E.Alexandrov написа:
TheStorm написа:15ки 7J ЕТ12 има не малко варианти.

195 50 15 мисля че е размера гума тогава ... и аз лично на моята не виждам проблем.

ДА - на място е мааалко по тегаво .. иначе всичко над 2км/ч вече няма проблем.



Реално ти препоръчвам да караш с нещо около ЕТ15 ... при мен с -60 -60 пружини ако съм на пълен волан настрани и мина през дупка и ми закача леко веждата ... ако е няколко мм навътре трябва да се разминава. Фланците не са особен проблем :yes:


Джанти вече взех. Ронал 15х7 ЕТ 15. Изображение. Имат нужда от полиране и боичка :). Може ли да качиш снимка на твоята с -60/-60 окачването, че аз се колебая дали да не я оставя по-надигната на -40/-40 . Притесненията ми се коренят в това, че гаражът ми има кофти заход и ме притеснява да не опра нейде. :banghead:



Ето :

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B0624E5

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B1AB1ED

Белите джанти са със 185 55 15 .. тук джантите са с ЕТ около 15

Другите са със 195/50/15 и 205/50/15 на 15ки 7J ET12


Нещо аз не мога да ти отворя снимката ...

ПредишнаСледваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook