BMW ентусиаст

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

BMW ентусиаст

Мнение от Indiana » 04 Юли 2004, 23:58

Нещо много се замълчахте? Почти една седмица никои нищо не казва. Сега е момента да ви разкажа за един 60-годишен Е21 манияк. Та...карам си аз на вуйчо ми 316-ката (Е21 ’81), обаче горката толкова е сдала багажа, че яко отпред изкарва масло отнякаде и като почне да капе по нагорещените части и почва да мирише много кофти (сещате се как) и спрях аз да отворя и да видя откъде, какво става и защо по-дяволите смърди така. Та видях аз че си капе от нещо за хубост и докато гледам (не че разбирам нещо, ама да видя де ) и изведнъж се появява един чичка, дядо, не знам как да кажа, ама около 60-годишен и казва: „ Да...ето я....същата. Ох, красавица. Спрях да хвърля едно око на брата-близнак, че отдавна не съм виждал такава читава откъм купе, пък и ми е чудно, че все още има млади хора, които харесват тези машини.” Като се обърнах видях, че човекът кара също Е21-ца, ама свети ви казвам. Все едно излизаше от завода. Заговорихме се, че моята (т.е. на вуйчо ми) не може вече да върви, повече от 60 на баир не и търси, има газ и под 15л/100км не гори НИКОГА. Той като чу тези приказки и се шашна. Почна да ми казва къде какво да направя, какво да сменя, че било проблемно, някви настройки и за газта, въобще още малко и искаше той да ми е ремонтира :). Започнах да го разпитвам за неговата кола. Тя беше 315 ’83-та година. Той лично я притежавал от 88-ма. Боята беше оригинална, вътре: тапицерията – като нова; таблото – свети; беше на 160 000км, да не говорим че беше с оригиналния касетофон БАВАРИЯ. И това не беше всичко. Очите ми изпадаха като отвори капака. Ми то всичко светеше вътре, все едно досега я е лъскал. По негови думи 315-ката му гори около 7 газ. Аз такова нещо не съм сънувал. Карал си я без проблем сас 120 до 140-50, но като се сетил че му вдига разхода над 10 и връщал газта. Аз го гледам все едно кара ТИКО, а аз ЗИЛ. Такива разходи са ми непонятни. Накрая заяви че и трябва един ремонт на мойта и щяла да лети (което си е точно така, ама тоз ремонт....ще ми излезе колкото още 2 Е21-ци). Единствено го било яд, че нямал шибидах (да не говорим как преди месец моята цялата беше подгизнала през този шибидах, защото казах на един да я премести, че пречеше, а той така я спрял, че точно в бурята и големия дъжд под един улук на блок. И моята има едно пластмасово, което да спира вятъра отгоре. Та това нещо служеше като водосъдържател и като отворих вратата след 3 часа и почна да излиза вода през прага. Идеше ми да го удуша.....малко се отплеснах та чак си забравих мисълта.) и мислел да реже тавана и да слага, но решил че няма да стане успешно и се отказал. На тръгвне ми се скара, че съм оставил моята в такова състояние и ме накара да обещая, че ще я стегна и няма да я продам :). Той пък от своя страна каза, че щял да я кара докато е жив и за нищо на света не бил я сменил.
Явно БМВ-ентусиастите нямат край, нито възрастова група. Направо евала на чичката. Много ме зарадва :)
П.С. карах я на един „майстор” да я погледне след 2 дена и той ми каза: дай я тука веднага й слагам един карбуратор от лада да видиш за какво става дума. И беше дотам...

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 05 Юли 2004, 20:22

А, ти сине май4ин каза ли му на 4овека за нас бе :?
Няма зна4ение на колко години е :!:
Винаги може да нау4им нещо от него и той от нас :wink:
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 482
Регистриран на: 2.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Zik » 05 Юли 2004, 21:06

Евала. Да не е едно сребърно. И аз видях едно Е21 сребърно все едно излизаше от завода в Германия и е пътувало само до България. Направо светеше. Караше го около 20-25 годишно момче с интелигентно излъчване и очила с диоптер. Колата ме втрещи с безупречният си вид и стойка. Представям си какво е било преди 20 години тази кола за времето си.

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Мнение от alpina-ma6inata » 05 Юли 2004, 21:47

Zik написа:Евала. Да не е едно сребърно. И аз видях едно Е21 сребърно все едно излизаше от завода в Германия и е пътувало само до България. Направо светеше. Караше го около 20-25 годишно момче с интелигентно излъчване и очила с диоптер. Колата ме втрещи с безупречният си вид и стойка. Представям си какво е било преди 20 години тази кола за времето си.

Това, за което говориш е 320-ка, значи не е тя. Преди време се продаваше на Горубляне, няма коя друга да е. Няма толкоз лачен автомобил. Тя беше на събора, и не я караше възрастен човек, но не помня как изглеждаше човека с нея. Няма такава кола :!: :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

Sooooo many times
Аватар
Мнения: 2750
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Майна сити

Мнение от pAbLo » 06 Юли 2004, 17:45

Има бре :!: Нали беша на събора :wink:
УНИКАЛНА ПРОСТО :!:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 482
Регистриран на: 2.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Zik » 06 Юли 2004, 21:08

Ма нали ви казвам, като я видех и се озъбих! :shock: Сега като казвате че била 320 май се сещам за табелката. Май беше точно тва. Караше го 20-25 год. момче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Мнение от BiTurbo » 17 Юли 2004, 22:37

Той пък от своя страна каза, че щял да я кара докато е жив и за нищо на света не бил я сменил.



Ей това си е то ентусиаст до живот !!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 23 Юли 2004, 1:22

надявам се и аз като стана на 60 да карам една 30-35 годинша Е90тка... няма да се разсърдя ама хич!!! :wink:

Евала на човека!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 377
Регистриран на: 8.02.2004
Местоположение: Mайна сити

Мнение от ISATIS » 23 Юли 2004, 8:48

Ами ако Е90 въобще успее да издържи проверката на времето както старите класики Е* ,Е1*, Е2* може и да имаш възможност да му се порадваш след 40 години.Но лично мен ме съмнява като гледам тенденциите в качеството на световното автомобилостроене въобще.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: Горна Оряховица

Мнение от ludiqdancho » 23 Юли 2004, 11:59

Zik написа: И аз видях едно Е21 сребърно все едно излизаше от завода в Германия и е пътувало само до България. Направо светеше.


ИСКАМ И АЗ ТАКОВА :bcry: :bcry:
Изображение

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 24 Юли 2004, 22:18

Мисля, че говорим за тая кола :bowdown: ....невероятна е :bowdown: ...не можех да смъкна очи от тая кола на Събора...! Страхотно запазена, дори изглаждаше и по-запазена от моята макар, че имат разлика в ЕГН-то има няма 20 години :D :D :D Евала на човека, който я кара :bowdown:
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 482
Регистриран на: 2.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Zik » 09 Авг 2004, 21:22

gazzzar написа:Мисля, че говорим за тая кола :bowdown: ....невероятна е :bowdown: ...не можех да смъкна очи от тая кола на Събора...! Страхотно запазена, дори изглаждаше и по-запазена от моята макар, че имат разлика в ЕГН-то има няма 20 години :D :D :D Евала на човека, който я кара :bowdown:

Да приятелю точно за тази говоря. Прекланям се пред собствениците които са запазили така тази кола през годините :bowdown:

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook