BMW ентусиаст

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

BMW ентусиаст

Мнение от Indiana » 04 Юли 2004, 23:56

Нещо много се замълчахте? Почти една седмица никои нищо не казва. Сега е момента да ви разкажа за един 60-годишен Е21 манияк. Та...карам си аз на вуйчо ми 316-ката (Е21 ’81), обаче горката толкова е сдала багажа, че яко отпред изкарва масло отнякаде и като почне да капе по нагорещените части и почва да мирише много кофти (сещате се как) и спрях аз да отворя и да видя откъде, какво става и защо по-дяволите смърди така. Та видях аз че си капе от нещо за хубост и докато гледам (не че разбирам нещо, ама да видя де ) и изведнъж се появява един чичка, дядо, не знам как да кажа, ама около 60-годишен и казва: „ Да...ето я....същата. Ох, красавица. Спрях да хвърля едно око на брата-близнак, че отдавна не съм виждал такава читава откъм купе, пък и ми е чудно, че все още има млади хора, които харесват тези машини.” Като се обърнах видях, че човекът кара също Е21-ца, ама свети ви казвам. Все едно излизаше от завода. Заговорихме се, че моята (т.е. на вуйчо ми) не може вече да върви, повече от 60 на баир не и търси, има газ и под 15л/100км не гори НИКОГА. Той като чу тези приказки и се шашна. Почна да ми казва къде какво да направя, какво да сменя, че било проблемно, някви настройки и за газта, въобще още малко и искаше той да ми е ремонтира :). Започнах да го разпитвам за неговата кола. Тя беше 315 ’83-та година. Той лично я притежавал от 88-ма. Боята беше оригинална, вътре: тапицерията – като нова; таблото – свети; беше на 160 000км, да не говорим че беше с оригиналния касетофон БАВАРИЯ. И това не беше всичко. Очите ми изпадаха като отвори капака. Ми то всичко светеше вътре, все едно досега я е лъскал. По негови думи 315-ката му гори около 7 газ. Аз такова нещо не съм сънувал. Карал си я без проблем сас 120 до 140-50, но като се сетил че му вдига разхода над 10 и връщал газта. Аз го гледам все едно кара ТИКО, а аз ЗИЛ. Такива разходи са ми непонятни. Накрая заяви че и трябва един ремонт на мойта и щяла да лети (което си е точно така, ама тоз ремонт....ще ми излезе колкото още 2 Е21-ци). Единствено го било яд, че нямал шибидах (да не говорим как преди месец моята цялата беше подгизнала през този шибидах, защото казах на един да я премести, че пречеше, а той така я спрял, че точно в бурята и големия дъжд под един улук на блок. И моята има едно пластмасово, което да спира вятъра отгоре. Та това нещо служеше като водосъдържател и като отворих вратата след 3 часа и почна да излиза вода през прага. Идеше ми да го удуша.....малко се отплеснах та чак си забравих мисълта.) и мислел да реже тавана и да слага, но решил че няма да стане успешно и се отказал. На тръгвне ми се скара, че съм оставил моята в такова състояние и ме накара да обещая, че ще я стегна и няма да я продам :). Той пък от своя страна каза, че щял да я кара докато е жив и за нищо на света не бил я сменил.
Явно БМВ-ентусиастите нямат край, нито възрастова група. Направо евала на чичката. Много ме зарадва :)
П.С. карах я на един „майстор” да я погледне след 2 дена и той ми каза: дай я тука веднага й слагам един карбуратор от лада да видиш за какво става дума. И беше дотам...

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook