Фаровете майна

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Фаровете майна

Мнение от ati » 25 Мар 2004, 12:54

Не ми светят лява дълга и дясна къса светлина. Тази сутрин преди работа отидох и размених крушките, които се оказаха, че са здрави, значи тока е проблем.
Преди да залегна събота под нея исках да събера мнения и идей какво да погледна или от какво може да е :?:
ПС - естествено, че проверих бушоните, не съм чак толкова.... :wink:

ПС2 - предишния собственик явно е гледал прекалено мног видео и вместо да има 4 бутона за класкон на волана, той беше предпочел да изкара с жици и явно е дал на късо откъм кутията с бушони един буто, койот беше монтиран под таблото. Някой знае ли как да оправя кашата и откъде трябва да минават проводниците за оригиналния клаксон :?:
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 11.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мфил
Детайли за колата: 120D

Извън ?

Мнение от Evanko » 25 Мар 2004, 17:21

Искам да те питам с какъв мотор е твоето Е21. Преди години имах едно, което прилича на това от твоята снимка.
Това Галактиката е голема работа, фактически!!!

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 25 Мар 2004, 17:39

ами 320 карбуратор с шестима, строени в редица.
Не бих се очудил да е било и твое, било е пътна помощ (дори е теглила човек от форума). Ако е било можеш да се обадиш, ще ми спестиш много гадания и нерви.
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 25 Мар 2004, 17:41

Baby-six

сори за оффтопика!!! само прецакваме темата на момчето!!!
То си пише, бе хора, ама кой да чете :wink: !!! (не знам за кой път го питате!!!)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 791
Регистриран на: 21.02.2004
Местоположение: у селото...
Пол: Мъж
Кара: скутЕрЕ!
Мечтае да кара: Перлини :))))

Мнение от moto » 26 Мар 2004, 14:45

Ей вичо не сички знаят кое кво означава на БМВ жаргон ако мога така да се изразя.
Знаеш ли какво е мотор????ПОинтересувай се и следващаия път като излезеш с колата гледай в страничните си огледала-СПАСЯВАТ ЖИВОТИ!!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.09.2002
Местоположение: вх.Б

Мнение от momo » 27 Мар 2004, 11:46

:OT:
ati написа:Не бих се очудил да е било и твое, било е пътна помощ (дори е теглила човек от форума).


:mha: :mha: е АТИ ти ме отрепа много яка асоциация направих когато каза ,че БМВ то ти е било пъта помощ. представих си някакъв хулиган , дето цял живот е правил золуми , накрая е станал добър и е решил да си изкупи греховете, като помага на хората. 8) като мафиот които прави огромни дарения с пари от убииства . много яко ако ти се случи нещо да ти доиде на помощ такъв хулиган ,като БМВ.

ПС дано не се случват такива неща все пак де..........

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Мнение от rado_rf » 27 Мар 2004, 14:43

До momo:
Придържай се към темата или изобщо не пиши :evil: Човека търси помощ :evil:
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 30 Мар 2004, 11:53

да споделя и опита си:
отивам аз със спокоиното чуство, че БМВ са си наредили кабелите и всеки е с различен цвят, както ми бяха казали и бях видял и на Е30-ските преди.
Е да, ама не :evil:
предишния собственик (24к волтова искра да го удари, дано (да не е смъртоносно)) се е правил на ел майстор и всички :shock: жици са ихтиманско производство, като има само два цвята - кафяв за масата (слава богу поне навсякъде го беше използвал за маса) и жълт с кафява черта за всичко останало.....
Започна една голяма борба със спомените ми по ел. техника (взех си изпита едва от 6-тия път :oops: ) и едни мерения. От кутията с бошоните ми, до левите фарове растоянието е около 13см и нашия човек беше успял на три :shock: места да върже на възел жицата с различни мали жички, за да стигне кабела до светлината, аз се учудих, че това въобще свети (явно в Ихтиман освен цветовете, не достига и общата дължина на проводниците). така беше цялата кола - поени бошони :shock: , при положение, че струват стотинки (аз съм със старите, цилиндричните) и сигурно калая е струвал повече, жиците са връзвани една за друга, на куплунгите (ако въобще ги има) кога има накрайници, кога вързано на панделка...
И във всичкото това - моя милост, която грам не разбира от ток...
Е, след цял ден седене, гледане, псуване на ум и разглабяне стигнах до заветното решение на проблема - едната ми дълга светлина не светеше, заради връзките в кабелите и гнездото на бушона, за чието почистване не беше достатъчна моята шкурка а ножчето на ЦецоР25, а късата светлина - на чашката на задната страна на фара не беше запоена жичката и но ток, но фън.
След няколко месечно лежане под колата все си казвам - е повече от това не може да излезе и всеки път се изумявам колко много неща могат да се направят по мърлявия начин :evil:
Не знам следващия път, когато реша да си купувам кола дали ще ми стигне цяла седмица на пълен ден да прегледам в общи линии колата....
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 30 Мар 2004, 13:26

Их Ати, защо не каза, че жиците ще правиш, като бях при тебе сутринта. Щях да ти помогна за тях. Направо щяхме да ги подменим с хубави. Аз вечерта от Цецо разбрах за перипетите с жиците и с теча на масло и прецаканите гайки. Другата събота и неделя ако е хубаво времето - ще се трудим върху твоята акулка :wink:

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 30 Мар 2004, 16:14

:ok:
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 02 Апр 2004, 9:47

Ати, с удоволствие бих помогнал с каквото мога, само ми свирни и аз ще бъда на линия :wink: :!:
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 02 Апр 2004, 10:41

Благодаря ти, ако има нещо няма да се поколебая :D
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

Мнение от PARADOX_sf » 04 Апр 2004, 11:38

Бива ме в жичките и леко с кръстословиците :). Се пак съм можеби съм 1-вия изрод на който Опела му нямаше и копченце да свети бяло. Сяка крушка беше подменена със син диод... 8)
Ако имаш неква проблематика свиркай. Ша си зема и ел. куфарчето...

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Мнение от LuBo1 » 04 Апр 2004, 22:59

Извиняваите за Офтопика ама не се сдържам по някога...


мухахахахаххааха :shock:
ИзображениеИзображение

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook