ГАЗов инжекцион

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 14 Авг 2008, 21:19

Криво ме разбрахте, за това темата тръгна на там :mhihi:
Не съм искал да обидя никого, още повече да правя сметка на хората.Просто учудването ми от честите посещения за настройка ме учудиха, а вие си помислихте, че се подигравам.Аз за това се опитах по-горе да обясня как да се настрои и какво да изискате от сервиза, в който се прави настройката, ама то като кажат, че сестра ти е к**ва, иди та обяснявай, че нямаш сестра :mhihi:

А BRC, далеч не е най-доброто, има Prince, има Viale...

@b2, дай малко снимки на монтажа, да се ориентираме кое как може да стане, защото моята в момента никак не ми харесва, но колкото и да гледам и да мисля, друг начин не виждам.

В една друга тема добре бяхме започнали да си ги показваме, ама все нови теми се отварят.
Ето я темата със снимки на моята и на @Svetlyo http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... sc&start=0

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 17 Авг 2008, 12:19

Малко впечатления от ГИ-то след като ми решиха проблема. Бутилката ми е 30л (Последната останала глупост на Фобос-аджиите. Бяхме се разбрали за поне 40л. ама 40 не влязла а нямали 50 и 60 на склад и ми сложили 30л. Както и да е разбрахме се, ще ми я сменят с 50л - Пичове са в крайна сметка.) и се пълни около 27л. И така сипах 27литра газ на ОМВ на около 80тия км на магистрала тракия посока морето. И с тях минах 235км, което прави 11.5/100 разход газ. От тези 235км :
- около 130км магистрала 150-180 темпомат
- около 70км Стара Загора - Сливен - сравнително агресивно каране, доколкото позволява натоварения път към морето петък вечер
- и около 35км градско из Сливен от кафе на кафе от бар на бар :mhihi:

Климатика не го изключвам.

За справка при сходно каране и маршрут на бензин ми дава 10+ разход.

Само мога да кажа, че съм адски доволен както от разхода, така и от вървежа. :) Вярно изпрерванията след 4000 са значително по мъчителни, трябва да се планират по-от рано, но като цяло пътуването е приятно и евтино :)

mad_presley Ей сега като излизам ако не забравя ще направя снимки и ще постна.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 17 Авг 2008, 21:22

Ами целия спор ми прилича на следната аналогия :
Аз съм един млад човек , със средно развита мускулатура (М52) и обичам да поглъщам мръвки (бензин) в големи количества , но пустото месо много скъпо а аз съм лаком . Идва един италианец и предлага вместо скъпите мръвки (бензин) да мина на макарони и спагети(газ) . Аз минавам на макарони и спагети и установявам , че ПАК ЖИВЕЯ и вече съм почти готов да стана модерен вегитарианец . Да ама минава един ученик (пасат 1,8 - 125 коня ) и ме заритва много лошо . . . То спагетите не били чак толкова добри , минавам си на мръвки и се чувствам пълноценен мъж(мотор).
Извода - Ангел вегитарианец няма да става , козата си иска пръч , БМВто (особено 5) иска бензин и ... ако може по-високо октанов

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 12.02.2007

Мнение от bbekov » 17 Авг 2008, 23:37

acho.rs написа:Ами целия спор ми прилича на следната аналогия :
Аз съм един млад човек , със средно развита мускулатура (М52) и обичам да поглъщам мръвки (бензин) в големи количества , но пустото месо много скъпо а аз съм лаком . Идва един италианец и предлага вместо скъпите мръвки (бензин) да мина на макарони и спагети(газ) . Аз минавам на макарони и спагети и установявам , че ПАК ЖИВЕЯ и вече съм почти готов да стана модерен вегитарианец . Да ама минава един ученик (пасат 1,8 - 125 коня ) и ме заритва много лошо . . . То спагетите не били чак толкова добри , минавам си на мръвки и се чувствам пълноценен мъж(мотор).
Извода - Ангел вегитарианец няма да става , козата си иска пръч , БМВто (особено 5) иска бензин и ... ако може по-високо октанов


Доста тъпа аналогия колега ... И вместо мръвка хората си купуват сурватъчен протеин , просто за сведение ти го казвам.Яж веднъж седмично месо , пък да видим що за мускул ще имаш :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 17 Авг 2008, 23:41

acho.rs написа:Ами целия спор ми прилича на следната аналогия :
...

Аналогията ти е, като на първокласник втория срок ;)
Това механика и динамика не е за всеки, като се изразяват такива мнения е добре да имат поне малко научна обосновка.
Само един жокер, пропан бутана е с октаново число 115+, бензина, който си сипваш в колата е 95 октана ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 18 Авг 2008, 0:13

bbekov написа:
acho.rs написа:Ами целия спор ми прилича на следната аналогия :
Аз съм един млад човек , със средно развита мускулатура (М52) и обичам да поглъщам мръвки (бензин) в големи количества , но пустото месо много скъпо а аз съм лаком . Идва един италианец и предлага вместо скъпите мръвки (бензин) да мина на макарони и спагети(газ) . Аз минавам на макарони и спагети и установявам , че ПАК ЖИВЕЯ и вече съм почти готов да стана модерен вегитарианец . Да ама минава един ученик (пасат 1,8 - 125 коня ) и ме заритва много лошо . . . То спагетите не били чак толкова добри , минавам си на мръвки и се чувствам пълноценен мъж(мотор).
Извода - Ангел вегитарианец няма да става , козата си иска пръч , БМВто (особено 5) иска бензин и ... ако може по-високо октанов


Доста тъпа аналогия колега ... И вместо мръвка хората си купуват сурватъчен протеин , просто за сведение ти го казвам.Яж веднъж седмично месо , пък да видим що за мускул ще имаш :mhihi: .

Ей ти си бил фитнес инструкотр бе :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз пък си мислех че трябва да приемаш около 50-100 грама суроватъчен протеин , през деня и 30ина грама казеинат вечер , отделно от 2те пилета с ориз или картофи дето трябва да излапаш през деня ... Ако беше чувал малко повече за това за което говориш , щеше да знеш , че ПРОТЕИНА НЕ Е ПЪЛНОЦЕНЕН ЗАМЕСНИК НА РАЗНООБРАЗНО ХРАНЕНЕ и това го пише на етикета ... Също всеки спортист яде поне по кило месо на ден ... Пък ако нямаш пари за бензин си вземи икономична кола , не БМВ ...
Аналогията ми е на 2ро класник , за това всички умни немци и още 5 млрд човека карат на ГАЗ :idea:
Не се заяждам , просто казвам , че съм против , най-малкото защото БМВто не БМВ във очите ми когато е на газ - то една хубава кола , приспособена да се движи евтино ... донякъде .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 12.02.2007

Мнение от bbekov » 18 Авг 2008, 2:04

acho.rs написа:Ей ти си бил фитнес инструкотр бе :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз пък си мислех че трябва да приемаш около 50-100 грама суроватъчен протеин , през деня и 30ина грама казеинат вечер , отделно от 2те пилета с ориз или картофи дето трябва да излапаш през деня ... Ако беше чувал малко повече за това за което говориш , щеше да знеш , че ПРОТЕИНА НЕ Е ПЪЛНОЦЕНЕН ЗАМЕСНИК НА РАЗНООБРАЗНО ХРАНЕНЕ и това го пише на етикета ... Също всеки спортист яде поне по кило месо на ден ... Пък ако нямаш пари за бензин си вземи икономична кола , не БМВ ...
Аналогията ми е на 2ро класник , за това всички умни немци и още 5 млрд човека карат на ГАЗ :idea:
Не се заяждам , просто казвам , че съм против , най-малкото защото БМВто не БМВ във очите ми когато е на газ - то една хубава кола , приспособена да се движи евтино ... донякъде .


Пак ти бяга идеята. Трудно ти е да разбереш какво имах в предвид :) .
Много от противниците на газта си ходят пеша през седмицата за да могат в събота да излязат с колата ... е кола паметник е по-кофти от БМВ на газ както и да го погледнеш. BMW не било икономична кола - дали Голф който харчи 10/100 или БМВ което харчи 11/100 , разликата е пренебрежимо малка.
Едни от най-богатите хора в света вече карат БМВ на водород , не защото са бедни (както е нашия случай в България) а защото е по-екологично и така е модерно -> green movement.Други ползват доста преференции понеже са на газ - къде по-малък данък,къде безплатно влизат в центрове на градове и прочие.
Който си прави сметката и ползва колата по предназначението й , а именно да го предвижва от А до Б , кара на каквото намери за добре. Който си е купил "Уйкенд пичеловка" гледа през терасата паметника и прави по 300 км на месец , мислейки си че кара "свръхтехнологичната" кола , която не може да върви на газ.
В много по-напреднали държави от нашата хората карат на газ и то в доста по-големи процентни съотношения.Преди години отношението към дизела е било същото , но в момента вече преполови пазара :) .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Мнение от acho.rs » 18 Авг 2008, 11:46

Като започнах да чета темата , помислих че е за и против ГАЗта и тогаванаписах поста си . Но после изчетох всичките страници и видях , че темата е по-скоро - къде да си сложа газ.В такъв случай се извинявам , че писах , защото вече сте се решили и в такъв случай няма да ви преча да си помагате , поне инжекциона да е хубав.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 26 Авг 2008, 23:59

Когато чета темата, особено последните мнения, ми се чини че чатите и си давате акъл "по детски", а не пишете по темата!!!
Всеки се изказва, така както ги чувства нещата, не обинявай те колегите си, че имат мнение, различно от вашето или го изписват
по различен от вас начин. Скоро от тази тема няма да остане много! :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 27 Авг 2008, 9:53

а на колко от вас има дава прекалено малък разход на газ (направо нереален) защото на мен преди 3-4 дена ми даде 6.4 при доста продължително каране със 110 :) ,но по мой сметки е нъкъде около 7.5 - правих си и опити и при темпомат на 110 като обърна от газ на бензин и стрелката на разходомоера се отмества със литър и нещо повече на 100 :) - явно ще трябва да коригирам от мен'то на таблото моментния разход

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 27 Авг 2008, 17:51

Мда и аз си правих опити с темпомата да прехвърлям от газ на бензин и обратно и да гледам стрелката на разходомера :) При мен горе долу едно и също показва на газ и бензин .. А логично си е показанията за разхода да не отговарят на истината на газ. Как се прави корекцията?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Пловдив/Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW-E60
Мечтае да кара: Simson
Детайли за колата: син металик,всички екстри без кожа

Г.И.

Мнение от ham » 06 Сеп 2008, 12:14

Здравейте.Няколко пъти съм взимал отношение за или против Г.И.От 2007г юни карам с поставен инжикцион.Някъде към 18к. км.съм изминал и определено съм доволен.Всеки ден съм с бимата и съм съгласен с горе написаното,че има такива,които само в събота и неделя си изкарват колите.Не съм определено съгласен с примера,че ще ме "бие" 1,8 Пасат.Определено си има "ряз"на газ/карам на спортен режим-вярно ,че си изгаря по 11-12л.газ,но на клима и каране 120-150км/ч/
Това е
Бъдете здрави !
Христо

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 20.07.2009

Мнение от BOBI 32 » 28 Юли 2009, 12:35

Колеги,имам 320-ка и съм с газов инжекцион ФОБОС вече 35000км.Много съм доволен от него,като вървене и разход/10л. извънградско/.Единствено на 15000км. сменям газовите филтри. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 23.01.2009
Пол: Мъж
Кара: Е39 520i

Мнение от Bojidar » 28 Юли 2009, 13:12

Здравейте колеги,
и аз бих искал да се намеся в тази тема. Както прочетох по-горе един свестен ГИ струва около 2500, което никак не ме зарадва. Аз си сложих ГИ преди около година и един месец. За сега съм напълно доволен вече 19 000км. Нямам никакви проблеми. Иначе аз сложих някакъв газов инжексион AG, но ми го монтираха мои приятели и ми взеха по-малко. Поне съм сигурен, че всичко е направено както трябва, а и момчета си разбират доста. Миналата година в един сервиз в София ми искаха 1900лв. за този ГИ, но на мен ми излезе 1500лв. Въпреки че не е от скъпите досега не съм имал никакви проблеми с него. Освен марката важно е и как е монтиран самият ГИ.Като разход ми дава 13-15 градско ( за София, колата е с ръчни скорости), извънградко ми даде 9.5 (София- Генерал Тошево при включен климатроник без да съм карал с повече от 130-140). Иначе много е важно и къде се сипва газта преди няколко дни бях сипал някаква газ, колата не вървеше като трябва и ми правеше проблеми, но след като си сипах газ от петрол всичко си е ок.
Лично аз смятам, че няма смисъл от някакъв скъп ГИ ако колата не се кара много (както е при мен). И моят газов инжексион си върши работа, а колата още не се е развалила. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: е60 525 x-drive
Мечтае да кара: M6

Мнение от Sesko » 28 Юли 2009, 13:40

Колеги аз искам да питам как става номера ако си с големия борд. Примерно борда показва ,че имам бензин за 200 км , а пък съм на газ километрите се въртят ,а дефакто бензина си седи в резервоара , та въпроса ми е някакви проблеми с електрониката има ли с тия газови инжекциони :roll:
Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook