ГАЗов инжекцион

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

ГАЗов инжекцион

Мнение от spacepl » 08 Май 2008, 13:42

Някои от вас който кара на газ (газов инжекцион) да сподели как е? Фирма, марка, цена, разходи градски и извънградски - ежентуални проблеми. Писна ми да храня нефтохима деба, седмично м/у 50-100 само за бенз - на газ ще е наполвина :) вече се реших

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 29.08.2007
Местоположение: гр.Лозница, обл.Разград
Пол: Мъж
Кара: E-39 и Е-38
Детайли за колата: Е-39 - 520, 09.1998г., бензин/газ, прекрасна, жал ми е да я продам
Е-38 - 740, 1995г., бензин/газ, автомат, още по-прекрасна (за мен)

Мнение от Bobi 70 » 08 Май 2008, 14:44

10 000 на газ; разход като на бензин; вървенето - също; и никакви проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 861
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: София
Кара: AUDI S6

Re: ГАЗ

Мнение от bmwmania » 08 Май 2008, 15:00

spacepl написа:Някои от вас който кара на газ (газов инжекцион) да сподели как е? Фирма, марка, цена, разходи градски и извънградски - ежентуални проблеми. Писна ми да храня нефтохима деба, седмично м/у 50-100 само за бенз - на газ ще е наполвина :) вече се реших

Колега, дай да те отърва от тоя автоматик, ти дам една ръчка, няма да харчи толкова ;) Шегичка :mhihi: Малко ОФФ ама.. :roll: В интерес на истината си търсех точно такъв автомат като твоя, ама нямаше като я взех мойта :confused:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 3.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i
Мечтае да кара: E38 Hamann

Слагай газ и не се замисляй!

Мнение от Ilian888 » 08 Май 2008, 15:08

С газов инжекцион съм. Разход само градско: на бензин - 12, на газ - 13. Обаче на газ върви доста по-добре. Ако се регулира може да ми върви еднакво и да ми харчи еднакво. Трябва от време на време да я покарваш на бензин (това се знае де), защото иначе почва да прави проблеми с бензина и особено когато е студена. Съвет - монтирай си хубава газова уредба. Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: ГАЗ

Мнение от spacepl » 08 Май 2008, 15:58

bmwmania написа:
spacepl написа:Някои от вас който кара на газ (газов инжекцион) да сподели как е? Фирма, марка, цена, разходи градски и извънградски - ежентуални проблеми. Писна ми да храня нефтохима деба, седмично м/у 50-100 само за бенз - на газ ще е наполвина :) вече се реших

Колега, дай да те отърва от тоя автоматик, ти дам една ръчка, няма да харчи толкова ;) Шегичка :mhihi: Малко ОФФ ама.. :roll: В интерес на истината си търсех точно такъв автомат като твоя, ама нямаше като я взех мойта :confused:


и аз търсех - 3 месеца :) с парите в джоба и или се нема или мноо скъпи или ударени

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 08 Май 2008, 16:05

какви марки са ви системите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: РВ
Пол: Мъж

Мнение от alexandrovi » 08 Май 2008, 18:42

здрасти колега ,от 2години карам 316 е36 с газов инжекцион на фобос компютъра е български другите неща са италиански перфектна работа 3 режима на шофиране избират се ръчно икономичен,стандарт и спортен . като бъдещ собственик (търся) на е39 520 днес минах през газаджиите (пловдив) да питам -1800лв всичко като пълначката е монтират ако искаш разбира се до капачката на резервоара. мога да ти дам тел ако си заинтересуван.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 08 Май 2008, 19:42

Ето ти едно мое мнение от тази тема:
mad_presley написа:Първо, да започна с това, че няма да ти излезе евтино в никакъв случай (освен, ако не искаш да прецакаш колата).
Колата е автоматик, така че не трябва да се прави никакъв компромис (никак няма да е приятно да започне да мени ниските обороти).
В никакъв случай, не се вързвай на приказки: "С Български софтуер ще ти излезе с 300лв по-малко", "С други дюзи ще спестим още 200лв"....

Идеалното решение за този мотор е Sequent 56 с дюзи BRC.Предлага се и с дюзи Keihin, които принципно са по-добри, но не са за нашата газ и правят проблеми.
Цените можеш да ги видиш ТУК.

Компютъра на газовата уредба взема данни от компютъра на колата и се гарантира, че на газ ще върви така, както на бензин.Разбира се, не трябва да има проблеми при работа на бензин, защото ще се отрази и на работата на газ.

Аз също се колебах доста, преди да сложа газов инжекцион, но вече съм минал 30000+км със Sequent56 и проблем не съм имал никакъв, нито с ниски обороти, нито с вървенето на колата както на газ, така и на бензин.Разхода на газ е абсолютно идентичен с този на бензин (зависи и от къде зареждаш де).
Както и да го въртиш, ще трябва да се ръснеш 2500лв, за да ти е мирна главата :D

Не ги слушай тези, дето ти разправят, че скапваш двигателя, че BMW на газ не върви...те просто нямат пари, да си го позволят, самовтълпяват колко лоша била газта и си броят стотинките на бензиностанцията :mhihi:

Ако колата се кара редовно, скоро ще се изплати.Все пак ~70-80лв за бензин на 200км си е сериозна сума.Друго си е 35-40лв за 200км ;)

Има само една подробност, винаги трябва да слагаш някаква качествена добавка за почистване на дюзи в бензина, за да не се задръстят.Спазваш ли правилата стриктно, ще се сещаш, че караш на газ само на бензиностанцията ;)

P.S Да уточня, че не работя в сервиз за газови уредби, не се занимавам с продажба на такива и никой от продавачите на гореспоменатите марки не ми е дрори и близък!Достигнал съм до тези изводи след много четене и разбира се тест на личния си аавтомобил ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 9.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E-39 520i
Мечтае да кара: M5-E39

Мнение от Jordandim » 09 Май 2008, 19:37

Подкрепям Mad_presley с две ръце. Въпреки, че не ползвам такава уредба, защото я взех вече със сложена...колата пее...и ти също.С такъв харч само 1.2-1.3 мотори могат да се похвалят(имам предвид пари-километри) И една проста аритметика:минал съм 6000км. при средно 10л/100км 600л.*1.04=624лв а 600л*2.20=1320 За два месеца съм ги направил..и още малко и хоп-избил си я.Даже за цената на бензина не съм сигурен, че е толкова,извинявайте...Но Mad каква добавка слагаш?Моята са я слагали срещу стадион Спартак, въпреки че някъде във Форума бях чел оплаквания от там,но аз нямам...Никакви!Е успех в решаването да имам или да нямам :D
п.с Mad пиши моля теза добавката?Мерси!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 09 Май 2008, 19:55

Ей такава добавка ползвам http://www.prospeed.bg/cat/product_info ... ts_id=4278
До сега не съм имал проблеми с дюзи и тем подобни и не знам, дали е от добавката или просто всичко си е наред.Просто спазвам това, което са ми казали от сервиза, в който монираха уредбата.
Монтираха ми я в Сервиз "Печенек", до терапията.За тях лоша дума не съм чувал, а и са много отзивчиви към ламерски въпроси и въобще за всичко кое-как.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 11.07.2003
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW X3 3.0d '04

Мнение от DIDO » 09 Май 2008, 22:54

mad_presley написа:Ето ти едно мое мнение от тази тема:
mad_presley написа:Не ги слушай тези, дето ти разправят, че скапваш двигателя, че BMW на газ не върви...те просто нямат пари, да си го позволят, самовтълпяват колко лоша била газта и си броят стотинките на бензиностанцията :mhihi:
;)


Ей тарикат, те ако нямат пари на бензин ли ще карат. :mhihi:
Аз примерно казвам, че скапваш колата - и нямам пари да си сложа
АГУ, и си броя стотинките. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
На седмица сипвам за 0.50-1.00 лв. макс.
И за това си карам на бензинче и така вече 180 000 км

P.S. Сори за оффтопика, ама такива "разбирачи" бол :mhihi:

от модераторския екип:
Имате първо предупреждение за тона си !
Следващия път мнението Ви ще бъде изтрито без предупреждение!
BMW - Усещане за автомобил

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 10 Май 2008, 0:45

Имаш бол пари пич, даваш за бензин, аз съм си направил сметката и за километрите, които минавам, за мен газта е по удачния вариант.
Ама да ми разправяш, че скапваш двигателя...аре нема нужда.
Щом като си такъв ербап, купи си две BMW-та, на едното сложи газов инжекцион от истинските, другото го карай на бензин и ми докажи, че газта скапвала колата.
Когато го направиш, ще ти сваля шапка, но до тогава си оставаш поредния дрънкащ глупости тарикат, защото ако отделяш по 80-100лв на ден за бензин, няма да си в подфорум Е39 ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 11.07.2003
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW X3 3.0d '04

Мнение от DIDO » 10 Май 2008, 7:35

Ми пич, аз имам две BMW-та ама за съвета за газов инжекцион мерси :mhihi:
Айде само ми кажи газта има ли смазочни качества като бензина, и
кой смазва леглата на клапаните. Виждам че мнооого ги чаткаш
нещата и за това те питам :?:
И скапваш не само мотора, ами и колата - дупки, тръби, бутилки, багажника 1/3 си заминава, ароматизираш колата на пропан-бутан. Ама тая тема е безкрайна, така че
всеки си има мнение, как да си кара колата и какво да прави с
нея. И колкото до колите ми, не променям нищо по-тях, и слагам
са оригинални части и консумативи, защото карам BMW и искам то
да си остане такова. И това в кой форум съм, не значи че не мога да
карам на бензин, защото само акциза на Е39 ми е 4375 лв.
Айде със здраве ;)
Последна промяна DIDO на 10 Май 2008, 17:41, променена общо 1 път
BMW - Усещане за автомобил

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2832
Регистриран на: 4.09.2007
Местоположение: Sofia
Кара: E70

Мнение от El Diablo » 10 Май 2008, 9:58

DIDO .. е ти пък как може да си вземеш акцизна 520 за 7 кс?
поне да беше 525 бензинец 200 кс и пак да беше дал тия пари за акциз /?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 10 Май 2008, 10:07

добре де, да речем че аз моита съм решил да я прецакам - така както съм си прецакал аудито дето вече 6-та година го карам на газ (газова уредба с плочка на инжекцията, която е пълна механична) и след смяна на повдигачи че се бяха поразтракали преди 3 (три) години нищо не съм пипнал и си върви перфектрено, а съм му навъртял на газ само около 140-150 х.к. - аз искам просто инфо как се държи и върви мотора (и по специално М52Б20 - ДА знам че двигателя наистина работи по-добре на бензин (а и тои си е предвиден за работа с бензин) да знам че ако имах достатъчно пари сигурно щях да продължа да си карам на бензин), но предпочитам да започна да карам на газ и тези спестени 200 кинта да си ги похарча за детето - не са много, но като гледам на къде отиват нещата, незнам дали в този форум има човек които все още се самозаблуждава че цените на горивата ще останат на някакви стабилни цени в близко време, спад че няма да има - няма да има, това го знае всяко хлапе. Остават алтернативните горива - метана явно е за големите градове (не искам да обиждам никои от Разград, но има какво още да се желае по точка инфраструктура), и оства пропан-бутана. За мен е вече въпрос на време и избор.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook