Trans. Failsafe Prog - какво означава?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 15 Май 2009, 17:56

Колеги ето какво пишат BMW по въпроса за маслото на автоматичната скоростна кутия ...

Изображение

Изображение

Конкретно кутията за която аз говоря е A5S310Z

За мен не е ясно как може да се източи цялото количество масло без разглобяване на кутията, а при нормалното източване изрично е посочено 3.2 l.

Ето и цялата тема по обслужването (респективно - количеството на маслото) на автоматика в Е34

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... sc&start=0

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от jorfii » 20 Ное 2017, 20:01

Колеги и аз имам проблем с тази грешка. Преди време ми се беше появила при продължително въртене на стартер. След като изгасих и запалих отново грешката я нямаше. И така до днес. Имам някакъв проблем с паленето, който още не мога да установя. На диагностика с инпа и дис не излиза нищо. Поне не и свързано с паленето. Сутринта колата пак се беше заинатила и при по продължително въртене излезна въпросната грешка. След като изгасих и запалих отново обаче грешката си остана. При движение напред не забелязах някакви драми но когато тръгна да намалявам и колата започне да сваля скоростите нещата се случват с удар. Спрях и пак палих гасих няколко пъти ама не. Отключвах я заключвах я паля ама грешката си седи. С нцс съм я кодирал да светкат мигачите и звуков сигнал при отключване и заключване, но ми направи впечатление че и това не сработва докато опитвах. Чак пред работата я загасих изчаках около минута и запалих. Грешката изчезна. Мигачите и звуковия сигнал също се появиха. Четох че проблема се появява от спад на напрежението, визирам по продължителното въртене на стартер. Или някакъв бъг по кан шината тук визирам изчезването на светлинния и звуков сигнал при отключване и заключване. Не знам дали сигнала идва по тази шина. Какво мислите вие?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от dan-dam » 20 Ное 2017, 23:25

Май си мисля, че си за нов акумулатор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от Cyberloner » 21 Ное 2017, 9:17

jivko81 написа:Trans. Failsafe Prog- Някой да знае какво означава това колеги?

Травестит, който прогресивно запазва файлове

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от jorfii » 21 Ное 2017, 18:57

dan-dam написа:Май си мисля, че си за нов акумулатор.

Уж е нов на една година има няма. Варта сто ампера ама не знам.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от bioz » 22 Ное 2017, 9:45

jorfii написа:
dan-dam написа:Май си мисля, че си за нов акумулатор.

Уж е нов на една година има няма. Варта сто ампера ама не знам.


Изобщо не си за нов акумулатор. Тая грешка е много генерална, нещо като чек-а, но нищо конкретно. На мен ми е излизала като си ъпдейтвах еку-то и не успя да приключи успешно. Също ми е излизала и като ресетвах адаптациите, така че не се хващай за нея. Чувал съм, че от датчик разпределителен вал може да причина да не пали. Провери го.

On some car models, a failed CMP sensor will prevent the ignition from making a spark, so that the engine won't start at all.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от dan-dam » 22 Ное 2017, 9:54

Предположих, че е от акумулатора, защото се е появила след продължително въртене. При мен се появи веднъж, след като ми се беше скапал акумулатора. Мисля, че кутията е останала без ток и софтуера се е шашнал нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от jorfii » 22 Ное 2017, 18:44

bioz написа:
jorfii написа:
dan-dam написа:Май си мисля, че си за нов акумулатор.

Уж е нов на една година има няма. Варта сто ампера ама не знам.


Изобщо не си за нов акумулатор. Тая грешка е много генерална, нещо като чек-а, но нищо конкретно. На мен ми е излизала като си ъпдейтвах еку-то и не успя да приключи успешно. Също ми е излизала и като ресетвах адаптациите, така че не се хващай за нея. Чувал съм, че от датчик разпределителен вал може да причина да не пали. Провери го.

On some car models, a failed CMP sensor will prevent the ignition from making a spark, so that the engine won't start at all.

А някакви насоки как мога да го проверя този датчик? И другото което е май релето за подгрева нещо се е шашнало, защото не виждам да се включва напоследък. Например тази сутрин само ми изпиука и изписа че е три градуса външна температура, но като се замисля не видях да включва подгрева. А от друга страна в последно време включваше подгрева при по високи температури. Не помня под колко градуса трябваше да го включва, но ми се е случвало при 11-12 градуса и това винаги след престой от ден и половина два през които колата не е палена. А иначе като си я паля всеки ден при 6-7 градуса не се включва.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от Elesar74 » 28 Ное 2017, 10:15

Грешки в подгревните свещи или релето се записват и виждат при диагностика.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 27.02.2016
Кара: E39

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от VR530 » 06 Дек 2017, 19:06

При мен тази грешка беше от изтекло масло на кутията. Смених маркучи и филтър, налях масло и е ок.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.01.2014
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E39 525D

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от Traian » 29 Дек 2017, 18:02

Колега , jorfii ,
Преди повече от година , ми изписа същата грешка , при същите обстоятелства .Въртеше колата и не палеше , когато си реши.Само веднъж видях грешката , проблема с паленето ми беше от датчик на разпределителния вал.За него грешка не се записва - това го разбрах след като го откачих , колата въртеше и не палеше , и веднага след това направихме диагностика.Грешка нямаше . Смених датчика с оригинален и проблема изчезна.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.09.2016

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от Vidinski87 » 25 Юли 2018, 9:26

Здравейте колеги днес и на мен ми исписа тази грешка и въобще неиска да завърти да запали помогнете ако някой имал същия проблем ,колата е х5 е 53

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 25.09.2016
Пол: Мъж

Re: Trans. Failsafe Prog - какво означава?

Мнение от Modiliani » 22 Окт 2018, 17:42

Здравейте колеги,


Днес след яко надуване по прохода на републиката изпревари този камион, изпревари онзи камион,
В движение ми светна същата грешка, когато намаля после нямам никаква ряз двигателя отива на 4к оборота а комата СВ движи едвам с 15 км в час докато вдигне нужните 60-80 брадясах, също така кик дауна ми падна, след лека паника и студена под която ме обля ... изключих двигателя... след няколко молитви на всички свити и и тяхните майки , като запалих на ново нямаше и помен от тази грешка ... та като се пребира ще я дам да я погледнат.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook