Дискове и Накладки за Е39 - мнения

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Dirty M5 driveR » 17 Мар 2018, 14:25

Аз да ъпдейтна само по моя случай - сложих накладки Текстар (махнах фалшиво АТЕ) и колата вече спира другояче. Човек да го е страх да си купи скъпа маркова част вече...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от jorfii » 17 Мар 2018, 20:27

Dirty M5 driveR написа:Аз да ъпдейтна само по моя случай - сложих накладки Текстар (махнах фалшиво АТЕ) и колата вече спира другояче. Човек да го е страх да си купи скъпа маркова част вече...

Колега ако споделиш от къде например си взел фалшивото ате мисля, че ще е доста полезно. Ако нещо те притеснява може и на лс. Защото и на мен ми предстои смяна на дискове и накладки и да знам от къде да не купувам. В случай че частите са доказано фалшиви, а не просто, че ти така си решил, тогава пиши направо в темата така вече всички ще знаят и няма да купуват от такива некоректни търговци, което с течението на времето ще доведе до изчезването на подобни индивиди от икономическата карта на страната.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Dirty M5 driveR » 17 Мар 2018, 20:43

Купени са от кварталния магазин за авточасти, който работи с всички складове в града. Важното в случая е от къде точно идват, макар че очевидно е проблем с партидата или единичен случай. Далеч съм от мисълта, че АТЕ са боклуци или пък че търговецъв е виновен. Просто лош късмет. Иначе съм напълно сериозен за дефекта - мога да направя снимки тези дни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Хрuсто » 17 Мар 2018, 21:26

Бе познат в Англия си взема комплект окачване лемфьордер от дилара уж... Едните носачи бяха дефектни. Така че не само тук стават издънки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от kalingk » 19 Мар 2018, 0:41

Засега ми се опират само еом дискове и накладки.Всичко друго все се криви.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Мар 2018, 6:30

Междудругото от интерес, а и защото имах едно леко биене във волана, но само при леко натисната спирачка от 60-70 да кажем, измерих с индикаторен часовник дисковете. ОЕМ са, на 6-7к км. На единия хванах 8 стотни, на другия 6. Сега с новите накладки биене няма. Има ли някъде официално инфо колко отклонение им дават?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Z3Ro* » 19 Мар 2018, 7:03

До 10 микрона знам аз, че са ок. Аз с Ас метала вече минавам 25к. км. и всичко е наред - воланът ми не потрепва, дори и при висока скорост. Преди имаше леко потрепване след 160, но откакто направих и рейката, изчезна...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от FaceOff » 19 Мар 2018, 10:18

Брат, ако беше оправил рейката по-рано можеше да спестя някой лев :d Оригиналните дискова ме чакат в магазина, но се колебая за накладки - оригинални адски много цапали, от обикновено Ате не бих казал, че съм много доволен, ще ми се да пробвам Ате Керамик, не само защото не цапат, уж всичко им било Убаво..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Хрuсто » 19 Мар 2018, 11:30

Ате керамик не ти препоръчвам за ежедневка. Поне тея които бях пробвал свиреха и спираха като позагрее спирачната система. Това, че една накладка цапа е добър показател, значи е мека от там и спира. Ако е твърда като бакелит няма да ти цапа, но няма и да спира добре, да не говорим как ще яде и диска.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от TheFreeRider » 19 Мар 2018, 11:33

Аз карам с АТЕ керамик и дискове цимерман дупчени малко повече от 30к км. В началото бяха добре, към момента накладките явно не прилепват по цялата повърхост на дисковете и от външната страна дисковете не са лъскави и се усеща биене при спиране. Вероятно апаратите ми също не нуждаят от профилактика, но този ефект се получи и от двете страни и според мен е по-скоро от комбинацията на тези дискове и накладки - със старите обикновени накладки и дискове не съм имал такъв проблем. Самите накладки като дебелина са като нови все още след толкова каране, което по-скоро не ми харесва и не бих сложил пак такива. Иначе наистина не цапат - то това им е идеята - да не цапат и да карат много км. Откъм спиране не мисля, че има подобрение спрямо стандартни накладки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от FaceOff » 19 Мар 2018, 11:43

Хрuсто написа:Ате керамик не ти препоръчвам за ежедневка. Поне тея които бях пробвал свиреха и спираха като позагрее спирачната система. Това, че една накладка цапа е добър показател, значи е мека от там и спира. Ако е твърда като бакелит няма да ти цапа, но няма и да спира добре, да не говорим как ще яде и диска.
Това Ате Керамик няма нищо общо със спортни накладки, напротив. Интересно че навсякъде пише, че са тихи и спират чудесно и студени и топли.., просто материала от който са направени е различен и не цапат. Изрично Ате казват, че това не са спортни, а напротив, накладки за спокойно ежедневно каране с ненадупчени/нарязани дискове. Е, вече и тях поръчах.. ще пиша впечатления

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Мар 2018, 18:14

Бях мераклия на кво ли не, но почнах да се убеждавам в някои неща. Сега с тези Текстар, купени от форума от голям търговец (едва ли се досещате кой :mhihi: ) спирането е чудесно и повече не смятам да желая от тази спирачна система. Единствено имам желание за маркучи с метална оплетка, но както е тръгнало май и с това няма да се захващам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от jorfii » 19 Мар 2018, 18:29

Преди около месец един приятел, който между другото е монтьорче и най вече с бмв се занимава взе да ми хвали някакви дискове ABE. Дъщерна фирма на ATE били. Доста са евтини има ги за по 80-90 лева. Не видях някой да е писал за тях. Приятелчето много ги хвали. На неговата X петица 4,4 бил с такива и нямал никакви проблеми, а хикса си е по тежък от е39. Някой ако знае нещо?
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Bavarcho » 19 Мар 2018, 20:46

за АБЕ за пръв път чувам това с дъщерната фирма, по-скоро като лаф е това. Аз така се шегувам, че АБЕ-то е АТЕ за бедните.
Марката е популярна от известно време в България от както се появи една доста доста силна фирма за авточасти (Интер Карс) и те са най-евтините в каталога им.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от FaceOff » 16 Апр 2018, 16:11

Дискове ОЕМ 324мм и накладки Ате Керамик (огромни благодарности на Роби :bowdown: за перфектната цена) , апарати със съпортите втора употреба, макар и доста читави, ги дадох на пясъкоструй и прахово, нови пружини, че не бях гледал като съм купувал апаратите.. накрая и нов ремонтен комплект с буталата, че майстора реши в последният момент, че едното е надрано.
Минал съм към 500км, половината извънградско, пробвах ги до 190км/ч , няма трепване.. някак си много по-добре усещам спирачките, хем някак мазно спира, хем ако натисна повече коват. Последните 1-2 хиляди км имаше понякога лека вибрация във волана, и мислех че е от рейката, че е за ремонт, но сега няма нищо..
За тия пари сигурно можеше някакъв друг ъпгрейд с многобутални апарати, но аз държах на оригинални дискове и с тоя бюджет - толкова.ИзображениеИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook