Дискове и Накладки за Е39 - мнения

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Teogop » 08 Апр 2019, 21:37

Относно спирачните дискове - всичко различно от ОЕМ е ***, загуба на време и пари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Z3Ro* » 09 Апр 2019, 9:48

Teogop написа:Относно спирачните дискове - всичко различно от ОЕМ е ***, загуба на време и пари.


Аз карам с турски - вече са минали 60 хиляди. Имат ръб и са на минимума, но не треперят. А предвид и цената от 58 лева за бройка, мисля да ги сменям с такива всяка пролет... Имат обаче само за коли преди фейса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Ivo_Borisov » 09 Апр 2019, 18:35

Колега, откъде поръча дисковете? Аз също съм с не оем дискове отпред вече 80 хил без проблем /мисля че са Бош/. Но ме интересуват задните, че ми са за смяна. Може и на лично, да не става реклама, мерси! :bchug:
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Bavarcho » 10 Апр 2019, 8:14

black hawk написа:Здравейте, колеги. Някой на скоро да е слагал дискове АТЕ Power disc да сподели впечатление, че съм се насочил към такива.Благодаря!


Аз съм втора година доволен съм.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от TNT » 13 Апр 2019, 9:48

Bavarcho написа:
black hawk написа:Здравейте, колеги. Някой на скоро да е слагал дискове АТЕ Power disc да сподели впечатление, че съм се насочил към такива.Благодаря!


Аз съм втора година доволен съм.

Аз от 2000км само, но засега съм доволен.
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Bavarcho » 13 Апр 2019, 16:23

TNT написа:
Bavarcho написа:
black hawk написа:Здравейте, колеги. Някой на скоро да е слагал дискове АТЕ Power disc да сподели впечатление, че съм се насочил към такива.Благодаря!


Аз съм втора година доволен съм.

Аз от 2000км само, но засега съм доволен.

Е то разликата не ни е много голяма аз за две години таван 5к да съм върнал 90% извънградски :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от dokie » 14 Апр 2019, 23:21

От опит с АТЕ на VAG коли мога да кажа - обикновените не са това, което бяха - 23К км на голф 3 и вече са за смяна, криви с голям ръб (предимно градско каране), Power Disc над 50К км на а4 b6 автоматик - не са криви, смених ги поради износване до заглаждане на чертите... Спираха перфектно от ~200 до 0, без да пушат...
На е39-ката нямам идея какви са дисковете (преди мен човека ги е сменял), но накладките са АТЕ (затова предполагам и дисковете, но не power disc) - тресеше брутално със зимните гуми при пипане на спирачката, сега с летните гуми на другите джанти има леко доловима вибрация при докосване на спирачка при 120км/ч... Предполагам след качествен баланс ще изчезне напълно... (имам само леко закъсан тампон на единия прав носач)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Hip-hopotam » 15 Апр 2019, 9:27

На бившия ми голф 3 тди 280мм диск Феродо с Ате накладки за 20000 км. Има ръб и накладки на 50процента когато свършат накладките не знам дали ще може на тези дискове да сложа още едни накладки.Иначе прави без тресене,спира много добре.На колега с Е39 бях сложил Мейле дискове и накладки преди година и нещо,до ден днешен са прави,тампони на носачите нямаше един здрав а луфта в рейката беше невъобразимо голям,тресене имаше едва доловимо и от време на време,това бешендо преди месец.След като смених цялата предница с рейката всичко заспа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2019, 10:00

Ivo_Borisov написа:Колега, откъде поръча дисковете? Аз също съм с не оем дискове отпред вече 80 хил без проблем /мисля че са Бош/. Но ме интересуват задните, че ми са за смяна. Може и на лично, да не става реклама, мерси! :bchug:


Аз съм с АТЕ отзад (дискове и накладки) от 3 години и около 25к км, нямам никакви забележки
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Дискове и Накладки за Е39 - мнения

Мнение от Hip-hopotam » 15 Апр 2019, 10:36

Don_Diego написа:
Аз съм с АТЕ отзад (дискове и накладки) от 3 години и около 25к км, нямам никакви забележки

Задни рядко се кривят и дори да се изкривят леко не се усещат много.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook